TheRoller

"I knew you'd come." A ja som si myslel, že Bruce Willis si toho vytrpí vo svojich filmoch najviac... Jednotky zvyknú byť cool a dvojky nástroje na vytrieskanie peňazí, žijúce z úspechu prvého dielu. Pri Alienoch to nielen že neplatí, ono to je naopak. Jednotka stavia na temnú atmosféru, ktorej charakter je však dobový (wau, to znie múdro), čo znamená, že čím sú film a jeho divák starší, tým za sebou film zanechá menšiu stopu. O dvojke to neplatí a to je jej najväčšia výhoda - Cameron stavil na čistú thrillerovú akciu, vo svojej dobe stále nadčasovú, ktorá nezostarla dodnes a nezostarne nikdy. To je to, v čom dvojka naplno poráža jednotku. Ešte sa mi nestalo, aby ma film, ktorý má cez 120 minút, upútal tak, že sa od úžasu nepohnem ani na sekundu. Malo to všetko - dominantnú drsnú ženu v čisto mužskom prostredí (nemyslím Ripley), outsidera (v tomto prípade androida), ktorý je odsudzovaný, obetuje sa a skončí ako hrdina, neskutočne milé dievčatko, záchrane ktorej je podriadené všetko,... no proste všetko a aj keď to znie ako klišé a v každom inom filme by to klišé aj bolo, tu to majstrovsky zapasovalo. Cameron, si skvelý. Sigourney Weaver ohromná, Oscar bez mihnutia oka. Dokonalo zapadlo aj poslanie, že človek dokáže byť horší ako akékoľvek zviera, votrelec, robot... Nebudem to tu viac ospevovať, ide proste o jeden z tých filmov, ktoré chcete vidieť stále a stále po prvýkrát a neprestávať žasnúť. Jeden z tých filmov, ktoré si chcete pozrieť vo veľkom vo vlastnom minikine, ktoré budete mať, keď budete veľkí. Ak sa hráme na TOPky a na ČSFD je TOP10, tak Aliens sú u mňa číslom jedenásť a s úsilím, s akým sa snažili dostať Sigourney, sa predierajú medzi desať najlepších. 100% Najlepší moment: Nemožné vybrať... Od začiatku po koniec to bolo dokonalé. ()

vyfuk

Kdo by to řekl... dnes je to v podstatě skoro rok co jsem viděl první film ze série Vetřelců. Uteklo to jako voda a tak proč si neužít výročí druhým pokračováním. Hlavní zklamání bylo, že i když se ve filmu objevilo hned několik Vetřelců... přišlo mi, že na žádného jsme se nemohli lépe podívat. Měli jsme sice poctu se juknou na samotnou královnu, což byl vrchol dílu, ale stále mi v tom chyběla ta atmosféra prvního filmu a celkově si myslí, že Ridley si s prologem série pohrál o trochu víc. Každopádně druhý film padl do více než dobrých rukou, takže to mohlo dopadnout i hůř. Hezké ladné pokračování. 29.10.2022 No, chtělo to jen osm let na další pozretí. Rozumím proč je tento díl v mnoha ohledech pro lidi přijatelnější, ale osobně si stále stojím za tím, že jako je toto král akčního žánru, tak jednička je prostě ta hororová a atmosférová. I když mě přijde, že poslední roky je kolem ní až moc velký nezdraví hype. I tak je tento díl silný ve své části a já ji jsem schopný docenit, ale za mě jednička je i po letech nepřekonaná. Podobně jako u Predátora musíme nyní čekat na novější a alespoň trochu dobrý díl. Přál bych si to jako svině. ()

ghatos

Má to dlouhý úvodní nástup. Mariňáci odpovídají osmdesátkovému paradigmatu :) .Cameron to udělal akčnější, zase to posunul...90%. ()

Jaro.Krafcik

Filmová klasika, podľa môjho názoru lepšie ako prvý Votrelec. Jediné čo mi prekážalo boli niektore scénky ktoré neboli nadabované,ale to sa dá odpustiť. Ikona filmu Ripleyová ktorá jediná prežila sa opäť vracia. Obrovská škoda že votrelec sa ukáže až po hodine. Ale celkové tempo filmu je pomalšie a ku koncu zahrá poriadne na nervy. Parádny sci-fi horror, ktorý by mal vidieť každý filmový fanúšik. Filmu jednoducho musím dať plný počet. 5* ()

zigíš

Film co jsem viděl nesčetněkrát -odhadem asi 50- i v narvaném Světozoru S.E. verzi (a ne není lepší než ta původní). Hicks, Bishop (mistr v triku s kudlou), Vasquezová -i ta sralbotka Gorman- malá Newt, Burke, fórkař Hudson a miláček Ripleyová jak já jim fandil. O psychologii těchhle postav si ti prequelový Scottovy blbečkové můžou nechat jen zdát ! Super duper fradžilistik spektákl, ve kterém si pokaždé najdu něco nového a inspirativního. James Cameron je král světa (a Aliens láska na celý život). ()

Kali4

První Vetřelec je téměř dokonalý film a podle mě jeden z nejlepších filmů vůbec. Dvojka je "pouze" jedno z nejlepších akčních sci-fi, přičemž o první příčku v žánru se nejspíš dělí s druhým Terminátorem. Cameron byl na přelomu 80. a 90. let bůh. ()

Jacob23

Tyjo i po skoro 40ti letech je to naprostá pecka - ten film skoro nezestárl hlavně díky dokonalé režii kde každý záběr je fakt vypiplaný a účelný .A atmo je díky toho skvělé Ripley chystající se na závěrečné kick them all je nejlepší a každý nerd ji musí zbožňovat :) 4K, super zvuk 10/10 ()

stitch7

/// Klasická dvojka, takže akčnější a velkolepější. Což by asi nevadilo, jenže ty dvě a čtvrt hodiny střílení po Alienech, co jsou sotva vidět, jsou prostě moc. Zatímco v jedničce sporadická účast Aliena atmosféře prospěla, tady výbušné střílení plné plamenů po chvíle přestane bavit. Když už to takhle pojmout velkolepě, stejně bych začal aspoň trochu komorněji a zůstal u jednoho vetřelce, ze kterého by šel strach. A po zabití jednoho - a sakra, ono jich je víc. Vždyt ono finále s jednou královnou bylo hned podstatně lepší... tedy až do momentu, kdy nebylo, tedy kdy se zatáhlo za páku. To byla volovina! Ukřičené díte mi taky úplně nesedlo (ale rozhodně netvrdím, že bych na místě nekřičel :)) Natočeni jsou Aliens každopádně zručně, 90% si ale podle mě faaakt nezaslouží. ()

Death

Vetrelci jsou jednim z nemnoha (bohuzel) opravdu kvalitnich sci-fi snimku. Ja osobne nemohu rici, ze Vetrelci jsou pouze skvele remeslne zvladnutou akcni peckou. Neni to sice uz komorni horrorove drama se strachem z neznameho jako jednicka, ale rozhodne to ma poradne hustou atmosferu, ktera urcite vyvolava prinejmensim neprijemne mrazeni. Prispiva k tomu hlavne skvele temna vizualni stranka a neustale cekani co se vlastne stane (a co se se stalo se vsemi kolonisty-i kdyz to kazdy tusi:). Poradna akce pochopitelne nechybi a je vyborne zvladnuta jak po technicke, tak i po trikove strance. No a ten zaver je uz jen tresnicka na tomto velmi temnem a velmi chutnem dortu. ()

Narcis

Samozřejmě nejlepší film vetřelčí série. Koktejl hororu a akce si získá každého akcemiluvného diváka. Zaroveň tohle patří do kategorie filmů, které zobrazují boj dobra a zla (jako Matrix, Terminátor, Predátor, Star Wars) - prostě by to měli vidět všechny věkové skupiny včetně dětí, které se dívají na filmy hlavně kvůli akčním scénám. ()

pfa

Působiště vetřelců je objeveno několika kolonisty a za nějakou dobu se z kolonizující planety nikdo nehlásí... Vetřelci, to je důstojná kvalitní "dvojika", což nebývá pravidlem. Je to akčnější, na hororové vlně to však neztrácí ani kapku. [1O/1O] (Aliens, USA+GBR, sci-fi horror) ()

silent cut

RECENZE VE STYLU STŘEPIN : Co říct o filmu, který už jsme všichni viděli... Co říct o filmu, který jsme všichni viděli už nejméně pětkrát? Co říct o filmu, kde i napopáté držíte ruku zaťatou v pěst ve chvíli, kdy Bishop vleze do větrací šachty a plazí se vstříc světlu? Co říci... Devizou tohoto filmu je kromě skvělého zpracování jedna velice podstatná vlastnost, která souvisí s tím, že film byl natočen v roce 1986... ano... 21 let... a ten film má pořád koule... a ta vlastnost? Nadčasovost... za pět!!! ()

Pecival

Film definující jak by ideálně měla být napsaná, zrežírovaná a zahraná partička mariňáků čistící svět od ksindlu. A nutno přiznat, že nikdo se v této oblasti tomuto klenotu ani nepříblížil (nebo o tom nevím). Jednotlivé postavy jsou prostě uber, ale to není všechno. Film oplývá taktéž úžasnou Hornerovou hudbou, přes kopu akce pořádnou porci napětí, a ikdyž už nemá takovou šíleně stísněnou atmosféru jako jednička, pořád má hromadu trumfů v rukávu. Na tomhle filmu není nic špatně, kdybych měl říct můj nejoblíbenější film (což je vždycky ošidné) bude to tento. ()

Aqualung

Pan Cameron parádně, ale hlavně zcela logicky rozvinul základní myšlenku z téměř komorní roviny prvního dílu na širší, řekl bych státně-podnikovou úroveň. A nebyl to špatný nápad.Nejdříve po lapení vzbudí paní Ripleyovou, která chrupala nějakých 70 let a je poté vtažena téměř proti své vůli do děje, který je opět výborně gradován.Jsou zde dobře strukturované typy postav, a sice od počínaje zamilovanými bojovníky,kteří končí pseudoromanticky s obludou při výbuchu granátu, obyčejní vojáci, vojácký poddůstojník, proradní exponenti zbrojařského koncernu, a konečně vojenský zupák, který jsa konfrontován s nepředvídaným není schopen jednak improvizovat, a jednak hlavně pomoci podřízeným ve smrtelném nebezpečí.No a závěrečné scény v osobní rovině mezi matkou-obludou a p.Ripleyovou chránící dítě jsou působivé.Výborný film. ()

zolo23

Nie je veľa "dvojek" lepších ako "jednotiek" ,ale v tomto prípade to neplatí. James Cameron dôstojne pokračuje tam kde Ridley Scott skončil a ešte k tomu niečo aj pridal. Atmosféra zostáva temná čo je na tomto filme najdôležitejšie. Potešilo ma aj herecké obsadenie v podobe Billa Paxtona ,Lanca Henriksena a Cameronovho miláčika Michaela Biehna. Na tú dobu nadpriemerné vizuálne efekty a vynikajúca hudba. Dobrá práca mr.Cameron. ()

ImNotThere

Jakou já jsem měla v dětství hrůzu zůstávat doma sama, nedej bože vlézt do koupelny a obrátit hlavu směr ventilace! Pár let trvá a bude trvat, než se vzpamatuji ze šoku a budu schopna podat svůj konstruktivní, pokud možno kvalitní, názor na pokračování Ridleyho hitovky. Z nějakého důvodu mi je Cameronův snímek bližší, než jeho předchůdce. Není sice tolik minimalistický, přesto se zdá osobitější, nabízí více prostoru pro rozvinutí charakteru postav a Cameron do toho skutečně dal duši. Malá Newt byla k sežrání!!! (což ostatně pár těch potvor s určitostí taky vědělo) ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

26.02.2017

Avataří sága bude mít 5 dílů

Avataří sága bude mít 5 dílů

14.04.2016

O čem měl být pátý Vetřelec?

O čem měl být pátý Vetřelec?

30.11.2015