slunicko2

Možná jsem umělý, ale nejsem blbec. 1) Na rozdíl od většiny nadšených diváků musím konstatovat, že jestli jsem ve Vetřelci při vynaložení určitého úsilí přece jen zaznamenal jakousi snahu o výpověď, o děj, o něco, byť to bylo jen to nijaké pseudohmyzí tělo, tak Vetřelci jsou od podobných snah zcela oproštěni. 2) Dá se to říci i jinak: To nejméně zajímavé z jedničky - honička s vetřelcem končící postupnou eliminací lidské posádky - se ve dvojce stává hlavní, co kecám, JEDINOU náplní dvouhodinového promítání (režisérskou verzi jsem neviděl). Novinka spočívá v tom, že místo jednoho vetřelce jsou jich tu desítky a vede je, Bože, jaké překvapení, jejich královna. 3) Výstižný koment: Vančura. ()

Kaluž

Viděl jsem je tolikrát, že dokážu bez mrknutí oka citovat vybrané pasáže, ovšem teprve režisérský sestřih promítaný v přítmí kinosálu tomu dodal zcela nový rozměr. Cameron je jednoduše génius! Což mi připomíná, že je nejvyšší čas obměnit mou letitou DVD kolekci za placky s vyšším rozlišením. ()

Damiel

85 % - James Cameron dokázal navázat na geniální jedničku Ridleyho Scotta, která dle mého názoru je učebnicovým příkladem akčního hororu, velmi umným způsobem. Uchoval kouzlo originálu a posunul příběh o kus dál, což u většiny dvojek zvykem nebývá. Byl jsem spokojen. ()

stration

Téměř vždy se dá srovnat nějaký film s jeho pokračováním. V tomto případě se tomu ale bráním. Cameron není Scott a Scott není Cameron. Ubylo tajemna a strachu z nepoznaného, ale přibyl takový akční nářez, až z toho emzákům bylo chvilkama horko. kdyby mě ale mučili a chtěli po mě srovnání, hlasoval bych pro Camerona. ()

Thomassi

Bezesporu nejlepší vetřelci. Jednička sice je svým příběhem originální a v žánru sci-fi hororu zlomovým a dnes už kultovním snímkem, ale teprve Cameronova dvojka je tím pravým nářezem. James si vzal z jedničky to nejlepší, ale přidal k tomu pořádnou porci akce. A efekty jak by smet. A to, že to má dvě a půl hodiny? Sakra vždyť to uběhlo tak rychle, že bych neváhal si to druhý den pustit znovu. Vetřelci také nahnali na plac spoustu hereckých hvěz té doby. A jak jim to šlo. Skvěle vyzobrazené charaktery především v rolích Billa Paxtona a Janette Goldstein. Vojáci to sice byli drsní, ale ti alieni s nimi dokázali zatočit. Akce střídá akci, Cameron také použil spoustu hraček co do výzbroje vojáků. Třeba takový senzorový kulomet na 500 nábojů, radost pokoukat. V několika vtařinách nezbyl ani jeden náboj. Ale takových vypjatých a hlavně atmošku krájících situací jsou Vetřelci prošpikovaní od začátku do konce. Navíc obraz z Blu-Ray to jen utužuje. Tento film nesmí chybět v modré sbírce. 100%. ()

Aiax

Jeden z nejlepších akčních filmů vůbec, ale marná sláva, jednička má přece jen ušlechtilejší filmařskou krev. Cameronovy Vetřelce si člověk užije tím víc, čím je mladší, kdežto u Scottova Aliena to platí obráceně. ()

dawe04

Dokonalý akční film s nejhrůznějším a nejkrásnějším monstrem všech dob. Pasáž, kdy Ripleyová bojuje s Královnou je pro mne jedna z nejlepších, co jsem kdy viděl. "Get away from her, you bitch!" ()

salalala

Takže fajn, pustil jsem si director´s cut a je mi sympatická jedna věc - že Cameron věděl, že musí dvojku uchopit úplně jinak, protože nemá šanci Scotta překonat. A chopil se toho více než výborně. Akce šlape naprosto perfektně, atmosféra hustá, že by se dala krájet, hláškující mariňáci a fantastická Weaver. Není ale sama, protože všichni herci jsou výborní - Biehn, Paxton, Henriksen a malá Henn. Fantazie. I psychologie postav a jejich vzájemné vztahy fungují úžasně. Triky jsou hodně povedené a celkově je to neuvěřitelný zážitek. Přesto se k pěti nějak nemůžu dostat. Místy mi to přijde lehce dlouhé, některé efekty lehce zestárly a zkrátka mi tam tak nějak něco chybí. Přesto lepší čtyři hvězdy a není vyloučeno, že za pár dalších zhlédnutí tu chybějící hvězdu přidám. 90%. ()

JohnMiller

Votrelci som mal ako mladší zo všetkých častí najradšej. čo sa už zmenilo prvú časť som docenil až neskôr a pochopil že nie všetko záleží na efektoch a na tom koľko príšer sa počas filmu zabije. Ale votrelcov stále radím na 5 hviezdičkový film. Stvoriť taký kult z mimozemšťana dokázal asi málo kto. Cameron veľmi prefíkane vymyslel akým spôsobom monštrum bude žiť. žije ho životom ako napríklad mravce ale troška drsnejšie mravce.... a keď vstúpite do mraveniska tu sa rozbesní aj kráľovná. ()

FilmFan24

"Aliens" vyvracejí zažité pravidlo, že dvojka bývá horší než jednička. Jiné, více akční pojetí jde ruku v ruce s výborným scénářem, které dává odpovědi nakousnuté ve Scottově majstrštychu "Alien". ()

togaf

Pokračování lepší než originál? Ano, dvojka vetřelců se mi líbí mnohem víc než jednička. Asi je v množství (uslintaných oblud) síla. To, co mi vadilo na jedničce (nesympatiční hrdinové) je v dvojce naopak skvělé (Vasquezové a ostatní vojáčci). Jen ta malá blondýnečka by nemusela mít takový ječák. Ale to by zase zhatilo konec filmu. A propos konec filmu - otevřou se dveře do vesmíru a Ripleyová přežije? Jasně, v osmdesátých letech je to přece normální :) Jsem ráda, že nechala pana Jonesyho na Zemi, aspoň jsem se o něj nemusela bát. ()

Hamaradža

Jeden z vrcholov akčného scifi, ktorému síce chýba Scottova atmosféra a strach z nevideného, no prekvapivo to vôbec nie je naškodu - Cameron proste pojal alienskú látku po svojom. Vďaka Bohu. ()

CarnTheNunya

Druhý film o těchto mimozemských potvůrkách se mi líbil tak moc, že bych ho už i klidně nazval jedním z nejlepších filmů. Je to i akční, takže u tohohle snímku by neexistovala moc velká šance na to, že by se mi nelíbil. Konečně mi zde na některých postavách záleželo a dosti jsem Ripleyové fandil. Film si ani nedovedu představit jinak než v jeho Režisérské Verzi/Speciální Edici. Vetřelci vypadají pěkně i na dnešní dobu, ale to je asi opět hlavně kvůli tomu, že spousta nových filmů a seriálů obsahuje přehršel CGI, které v některých případech vypadá i velice otřesně. Jasně zase tu čekáme dlouho než dojde na nějaký pořádný masakr s titulními emzáky, ale ten čas je aspoň vyplněný kecáním, které je docela svižné a obsahuje i nějaké pěkné informace. Film funguje tak, jak by měl fungovat, je vcelku napínavý a skvěle buduje svoji atmosféru, což se dle mého názoru moc Ridleymu Scottovi u jedničky nepovedlo. Finále je jedno z nejlepších vůbec. Je mimochodem velice pěkné, že na začátku divák nečeká při úvodních titulcích pět minut než se poskládá název filmu, což je sice taková maličkost, ale stále je to plus a to se počítá. Na to jak první díl dle mého názoru moc nefungoval, tak tenhle bych mohl rozhodně doporučit. ()

L_O_U_S

Pro mě na stejné úrovni jako VETŘELEC. Příjemná atmosféra a ta hnusná obluda přímo fascinuje. "Hej, Vasquezová, už si tě někdo spletl s chlapem?" "Ne. A tebe?" (342.) ()

Vědma

Když jsem nyní znovu viděla film Vetřelci, musela jsem přehodnotit svůj názor, který jsem si před léty udělala. Zdálo se mi, že tento film je dobrý, ale zdaleka ne tak jako první Vetřelec. Že jeden Vetřelec, kterého téměř nevidíme, je mnohem působivější než spousta Vetřelců všude kolem. Nyní vyzdvihuji tento film na úroveň Vetřelce, i když několik procent navrch mu stále nechávám. Vetřelci jsou naprosto skvělý akční film. To je bez debat. A Ripley je jedna z nejlepších ženských hrdinek, to jsem věděla vždycky. ()

Aleee89

Opět hodně dobrý film o vetřelcích, který využívá všeho dobrého z jedničky a přidává i něco navíc. Nechybí skvělá Sigourney či napínavý děj. Klasický film, sci-fi s prvky thrilleru, které táhne i po letech. ()

PP66

Horory nejsou moje kávička, ale na Sigourney v podání Camerona se dá dívat. Viděno v rámci Season Challenge Tour. ()

kajas

Scottův "Vetřelec" byl skutečně děsivý a atmosférický zážitek. Cameron na to šel od lesa a natočil úplně jiné pokračování, zaměřené hlavně na zběsilou akci. Bavily mě i postavy mariňáků (zejména libový Paxton), první hodina prodloužené verze se na můj vkus ale malinko vlekla... ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

26.02.2017

Avataří sága bude mít 5 dílů

Avataří sága bude mít 5 dílů

14.04.2016

O čem měl být pátý Vetřelec?

O čem měl být pátý Vetřelec?

30.11.2015