V aute bývalého tajného agenta Marka Roberts (Wesley Snipes) nájdu po nehode zbraň, ktorou bola spáchaná dvojnásobná vražda v New Yorku - s jeho odtlačkami! Lenže Mark býva v Chicagu a tvrdí, že v New Yorku nikdy nebol. No aj napriek jeho tvrdeniam ho zatknú. Väzňov, medzi ktorými je aj Mark, transportujú lietadlom. Transportu sa na príkaz svojej šéfky účastní aj policajný zástupca Samuel Gerard (Tommy Lee Jones). Lenže lietadlo havaruje... Posádka sa síce zachráni a podarí sa zaistiť takmer všetkých zločincov - jeden väzeň totiž chýba! Mark Roberts... (TV Markíza)

helrohir

Mladší a taktiež "chudobnejší" príbuzný slávnejšieho Utečenca s Harrisonom Fordom. Možno bolo chybou, že scenár prakticky kopíruje pôvodný film a invencie v príbehu je naozaj pramálo. Taktiež obsadenie Wesleyho Snipesa do hlavnej úlohy nebol práve rozumný ťah, nakoľko úplne postráda talent, charizmu a aj divácke sympatie. Tým pádom nemá film taký emocionálny náboj a osud hlavného hrdinu je vám prakticky ľahostajný. Jediné, čo je rovné kvalitám "Utečenca", je stále rovnako skvelý a charizmatický Tommy Lee Jones, ktorého účasť film pozdvihuje najviac. Ale aby som nebol k filmu len kritický, priebeh deja je solídne vygradovaný a aj záverečný zvrat je celkom pôsobivý. 50%. ()

mrclTV

Menej podarený Utečenec, aj keď scéna havárie lietadla bola vymakaná a dobre sa na ňu pozeralo. Celé trvanie filmu som si ale musel pripomínať, že toto skutočne nie je film Utečenec. Podobnosť je značná, ale nie v kvalite. Také priemerné sledovanie. Neurazí, nenadchne. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,6/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 25%, Audience Score - 53% | FDb.cz - 78,6% | Zprvu vesměs rutinní akčňák se s příchodem excelujícího Bobbyho Downeyho (který s přehledem zastínil své herecké kolegy) promění v mimořádně napínavý Thriller plný mimořádně dobře natočených naháneček ...a naše hodnocení během filmu z počátečních 60% vyšplhalo až na solidních 75%. P.S. Kdybychom si bohužel už před zhlédnutím nevyspoilovali pointu, snad bychom i přitlačili. ()

PlysovyMacko

Typický 90kový akčňák s charizmatickým šerifom TLJ, ktorý naháňa utečenca a čerpá z iného filmu vlastne je úplne o tom istom. Napätie, akcia všetko funguje. Súčasťou príbehu je aj konšpirácia. Šerifov tím je celkom vtipný. ()

ostravak30

Je to pokračování Uprchlíka nebo ne? Stejný vyšetřovací tým, herci... Jen režisér a scénárista se změnil. Pro Stuarta Bairda jde o teprve druhý film, scénárista si střihl dokonce premiéru. Škoda jen, že je celý film od počátku degradován. Za prvé, a už to tu někdo zmiňoval, Wesley Snipes opravdu nemá charisma Harrisona  Forda. Za druhé je tento falešně obviněn a tak celý tým opět honí nevinného a on to musí dokázat. To už tady ale jednou bylo. Zcela originální není ani to, když se z domnělého vraha vyklube člen speciálních jednotek. Zdá se, že to jeden scénárista vymyslel a další to už jen kopírují pořád dokola. Když pominu již zmíněného H, F. své charisma má i Tommy Lee Jones, je to navíc výborný herec a naštěstí nechybí. Napětí, akci i překvapivý konec to má, i když se to prvnímu filmu nevyrovná... ()

Deadmann

Klasicky průměrný akční film - nic světoborného, ale ani přehnaně nudného.....Tommy Lee Jones hraje ve filmu neskutečně odporného, namyšleného fízla - nejraději bych mu za W.Snipese sám nakopal prdel :) ()

Prubner

Bylo by to lepší, kdyby se film soustředil na postavu W.Snipese a kdybychom příběh sledovali z jeho pohledu. Ale bohužel hlavním hrdinou je tu šerif T.L.Jones a to nefunguje. Schází napětí, akce je nenápaditá, příběh předvídatelný. ()

Apoxyomenos

celkom sa to dalo nebola to az taka nuda, ale chalani sa snazili zarobit na tom ze "pokracovani" uprchilka bude komercny hit co im pochopitelne nevyslo ()

yazik

Zajímavost: nápadná podobnost s Uprchlíkem co se týče námětu a lovců (T. L. Jones, J. Pantoliano) a dokonce ve filmu i jméno Jonese je stejné v obou filmech (tedy krom jednoho písmena "h"). ()

Roman1983

myslím, že velmi úspěšné volné pokračování legendárního uprchlíka, opět září Tommy Lee Jones, navíc opět výborná zápletka, která se pomalu, ale jistě rozplétá ()

Slam7

Zajímavej film...co do akčnosti, tak super...slabinu bych viděl v tom, že nikoho tam nic moc nepřekvapí. Jinak bezchybnej Tommy Lee Jones, je to frajer ()

route60

Důstojné nepřime pokračováni geniálního Uprchlíka z kterého zůstal vyšetřovací tým v čele se Samem Gerardem v podáni výborného Tommy Lee Jonese, hlavní zaporák Robert Downey Jr. je skvělí a Wesley Snipes ten se snaží jak může, Stuart Baird natočil svižný akční thriller a třeba nouzové přistani letadla je natočeno opravdu bravůrně. ()

ESNYR

Dovolím si tvrdit že Šerifové, jsou jedním z posledních filmů na které se dá dívat i víckrát a nemusí se přetáčet a přeskakovat nějaké smutné hluché místa. Wesley tady hraje svoji poslední velkou roli - poté už jen upadal v Béčkách a Céčkách. Očekávané pokračování Uprchlíka se rozhodně povedlo. Škoda že vznikl seriál Uprchlík, Šerifové by si určitě vedly daleko lépe. Ta látka má velký potenciál na seriál, což už několik pokusů dokázalo. Tommy Lee Jones a Wesley Snipes tomu filmu prostě dávají ten správnej šmrnc. ()

AndrewNewman

No neviem, možno to nadhodnotím ale mne sa to proste páčilo. Samozrejme to nieje také exkluzívne a vypiplané ako jeho predchodca s Fordom ale všetko to čo nám pri Snipesovi chýba nám Jones svojou charizmou vynahrádza. Fakt neskutočný herec a hlavne jeden hercov na ktorých sa rozhodne nezabúda. ()

harycek

Každopádně uprchlík byl lepší, nebo je to tím , že je to druhý film se stejnou , či podobnou tématikou!?!?! Po letech jsem to skouknul ještě jednou a zdá se mi že hvězda navíc neuškodí!? ()