Bol raz jeden život

• Československo Byl jednou jeden... život (viac)

Zveme vás na dobrodružný výlet za poznáním lidského těla. V tomhle animovaném seriálu se dozvíte, jak fungují buňky, srdce, mozek a všechny další tělesné orgány. (Netflix)

akisha

Ale z toho dílu, kde strašlivé zubní kazy stanujou mezi zubama a čekaj na příležitost zbíječkou provrtat můj zoubek jsem měla ještě dlouho noční můry. ()

MM_Ramone

Albert Barillé bol francúzsky režisér, filmár, scenárista a producent. Svoju tvorbu zasvätil predovšetkým náučným animovaným sériam pre deti a mládež "Bol raz jeden..." (II était une fois...). Začalo to v roku 1978 seriálom "Bol raz jeden... človek", v roku 1982 nasledoval "Bol raz jeden... vesmír", v roku 1987 natočil projekt "Bol raz jeden život", v roku 1994 sa pustil do série "Bol raz jeden... vynálezca", no a v roku 1997 prišiel na rad titul "Bol raz jeden... objaviteľ" a posledná séria, ktorú natočil, nesie názov "Bola raz jedna planéta". Zrejme najznámejší a divácky najpopulárnejší bol seriál "Bol raz jeden život". Prehľadnou, zrozumiteľnou a zábavnou formou ukazoval ako funguje ľudské telo. **** ()

Ony

Klasika. Krvinky s bublinkami na bedrech bývaly mými oblíbenými televizními hrdiny. A myslím, že zdaleka nejsem jediný člověk a dokonce ani jediná generace, kterou tento seriál zasáhl. To musel vymyslet génius. ()

Real Tom Hardy odpad!

"C'EST LA VIE!" ----------- Videl som už rôzne odporné veci, ale tieto ohyzdné animácie si snáď berú korunku krásy. A nehovor mi, že sa o ľudskom tele nedá naučiť inak a zároveň vizuálne pôsobivejšie. ()

Ampi

Legendární, poučné, zábavné, vtipné, příjemné. K tomuto francouzskému seriálu by se dálo přiřadit mnoho pozitivních přídavných slov a vlastně nejen přídavných. Jedna z nejlepších televizních učebnic o lidském těle pro mládež. ()

Big Bear

,, Tisíc podob život mívá, kdo ho chce znát ať se dívá.. '' - ---Naprosto dokonalý seriál, který vysvětluji jak to v lidském těle chodí. Hlavně všelijaké ty bakterie a infekce a protilátky jak s nimi bojhují. Na rozdíl od zmenšeného macha a Šebestové se psem Jonatánem, kteří bacili v kamarádově krku mlátili ručně po lebzách je tento seroš výrazně modernější a hlídky používají létající stroje :-) . A že je to dobře pochopitelné pro děti mi jednoho dne předvedl můj šestiletý syn po pádu z houpačky kdy se lehce odřel a dívaje se na dlaň utrousil : ,, naštěstí je to jen epidermis a né dermis... !!!! :-))))))) Na to nezapomenu do smrti smrťoucí! . ''' Sadu těchto DVD by měl mít ve sbírce každý rodič a učitel ! Za mne je to za 5 makrofágů ! ()

Boogeyman

Geniální nápad, jak udělat školu hrou. Seriál má vysokou naučnou hodnotu, přitom je ale velmi zábavný. Měl by se ve školách promítat, místo nudných a nezajímavých vyučovacích hodin. ()

hippyman

naprosto povinná pomůcka všech obdivovatelů biologie, imunologie, histologie, emryologie, anatomie, morfologie, fyziologie, patologie... uff aj. 100% ()

Mi Nü-Chai

Geniální "škola hrou". U plného hodnocení jsem ovšem chvíli váhala, neb doteď nemohu autorům zapomenout, že viry a bakterie, kterým jsem usilovně fandila, snad nikdy nevyhrály. ()

Vančura

Naprostá klasika - ukažte mi někoho, kdo to nezná. Seriál, který měl (spolu s tajnou četbou domácí encyklopedie medicíny :) vliv na to, že jsem dlouhá léta toužil stát se lékařem. Díkybohu mě to časem přešlo, ale na Byl jednou jeden... život se rád kouknu i po letech :) ()

kingik

Tak zase až tak tupý nejsem, abych nevěděl jak to v lidském těle chodí. Tvůrci jsou tak odporně polopatičtí, že mně prostě nebavilo se na to dívat. Prostě trapný seriál podávaný naivní formou, aby i se ani ten největší idiot necítil u televize blbě. Hrozný co tady na ČSFD sklízí úspěch. Fakt to nechápu. ()

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč

28.05.2006

Tomu se říká zajímavá sešlost, pravda? No a to ještě vůbec není všecko (ale o tom později). Když se řekne francouzský animovaný film, napadne vás pravděpodobně nejdřív Tintinova dobrodružství, Byl… (viac)