Bol raz jeden... vynálezca

• Česko Byl jednou jeden... vynálezce (viac)

Seriál o záblescích geniality a bláznivých pokusech, které stály na počátku fantastické cesty k objevům a vynálezům důležitým pro celé lidstvo. (Netflix)

MM_Ramone

Albert Barillé bol francúzsky režisér, filmár, scenárista a producent. Svoju tvorbu zasvätil predovšetkým náučným animovaným sériam pre deti a mládež "Bol raz jeden..." (II était une fois...). Začalo to v roku 1978 seriálom "Bol raz jeden... človek", v roku 1982 nasledoval "Bol raz jeden... vesmír", v roku 1987 natočil projekt "Bol raz jeden život", v roku 1994 sa pustil do série "Bol raz jeden... vynálezca", no a v roku 1997 prišiel na rad titul "Bol raz jeden... objaviteľ" a posledná séria, ktorú natočil, nesie názov "Bola raz jedna planéta". Ja som si hodne obľúbil seriál "Bol raz jeden... vynálezca", ktorý sa zaoberá pokrokovými objavmi a vynálezmi, ktoré výrazne ovplyvnili vývoj vedy a techniky. **** ()

psycholog

Z těch byl jednou jeden... se mi tento zamlouval nejvíce. Především i díky výběru dílů, vybrali přesně ty osobnosti, co pro lidstvo toho udělali hodně, i když samozřejmě jsou další, kteří by si zasloužili být též jedním z těch velikánů, ale nejsou tu(např. Koperník mi tu chybí, ale ne zas tolik je tu přece Galileo:)))). O některých informacích, jsem se dověděl až právě prostřednictvím tohoto seriálu, za což jsem vděčný, že jsem si přisvojil další znalosti v oblasti fyziky, matematiky, chemie i dějepisu samotného. Na závěr chci pochválit i samotný český dabing.......90% ()

blondboss

Teda Bol raz jeden život je klasika, ale toto pokračovanie ma normálne bavilo ešte o niečo viac. Barille sa touto sériou rozprávok stal naozaj nesmrteľným na poli kreslených filmov. Naozaj skvelo spracované poučné dielo, ktoré by sa malo púšťať na každej hodine fyziky či dejepisu. 5 hviezdičiek si to proste zaslúži. ()

MarekT

Sérii "Byl jednou jeden..." hodnotím ve všech případech stejně, to proto, že takovýto druh vzdělávání je mi blízký, krom toho mě to jako malého bavilo a hodně jsem se toho dověděl (v živé paměti mám např. čtvrtý díl o měření času). Tento seriál se zaměřuje na zajímavé vynálezy a historické postavy, a dělá to podle mě dobře. Kéž by se takové věci navrátily na televizní obrazovky. ()

IsaacNewton

Jak se můžou hodiny fyziky stát tak zábavnými? Jednoduše, stačí mít profesorku, která vám tento krásný francouzský animovaný seriál občas pustí, když je před víkendem, prázdninami nebo svátkem. Skvělá zábava jak pro malé, tak pro starší diváky, každý si z toho odnese něco. Já si pokaždé odnáším mnoho nových poznatků a myšlenku, jak to museli mít ti vědci dříve i dnes těžké, často byli odmítnuti, žili v chudobě a neustálém nátlaku vyšší společnosti nebo církve. ()

• Ve verzi s českým dabingem mluví v čase 21:04 vypravěč o roce 1930, nicméně v grafice je uveden roku 1913. (David7)