Bola raz jedna planéta

• Česko Byla jednou jedna planeta (viac)

Další nová série francouzského animovaného projektu "Byl jednou jeden..." je tentokrát věnována problémům ekologie a trvale udržitelného života. (oficiálny text distribútora)

FireTight

"Jó, hurá, sága Byl jednou jeden... se dočkala dalšího pokračování, super, bomba!" řeknete si, když uvidíte název v televizním programu stejně, jako se to jednoho dne stalo i mně. Bohužel se však jedná o pravděpodobně nejslabší zábavně-naučný seriál ze všech "Byl jednou jeden...", hlavně díky novější animaci, která by paradoxně měla nalákat i ty, kteří o dřívější počiny ani nezavadili. Třikrát škoda, dřívější vyprávění ve stylu "kolem krbu" jsem miloval, ale vidět dětské hrdiny, jak jsou moderní, používají mobily a další vymoženosti dnešní doby... To tak nějak ztrácí původní kouzlo. Navíc je většina epizod přehnaně politicky korektních a všechno to "zeleno" před očima vám začne dokonce vadit (hlavně pořád ta zeměkoule s očima! GR!). Ale i tak to není úplně špatné, jen to zkrátka nedosahuje kvalit sérií z dřívějších dob, ty jsou legendami. Tohle je jen průměrný kreslený dětský seriál o přírodě. ()

whack

Jedinečný seriál, ktorý deťom vnesie do duše trošku potrebného ekologického cítenia. Každý diel  (okrem nudného prvého) rozoberá iné problémy z iného kúska sveta, od udržateľného hospodárstva v Afrike, až po ušľachtilú myšlienku redukcie áut vo vyspelých krajinách. Pozitívne naladená, nenásilná forma rozprávania nemôže uraziť nikoho. ()

Rami

Dávám 1,5 hvězdičku (tedy subjektivní 1) a to pouze za snahu a vštípit ekologické téma dětem. Bohužel nemůžu dát víc kvůli několika chybám. Animace jsou jak lepší (prostředí), tak i horší (postavy a zvířata). Střih a "posun kamery" je šíleně zběsilý. Vše je prostě nesmyslně zrychlené. Navíc byla poučná fantazijní pohádkovost (která se však opírala dříve o realitu) zaměněna za absurdní nesmysly. :-( Inu modernizace se nepovedla jko u mnoha jiných animáků (zejména těch evropských). ()

Oxymoron

Planetu jsem zblýsknul v televizi úplně náhodou, vůbec jsem netušil, že něco takového existuje. Ale když jsem zjistil, že jde opravdu o následovníka slavných Byl jednou jeden... úplně jsem se opotil, orosil, zhrozil, až jsem byl málem vůbec celý ill. Nechci hodnotit témata, která se tu probírají, protože jsem viděl jenom kousek, ale ta počítačová animace je naprosto šílená. Kam se ztratila ta dokonalá hravá kresba z Vynálezce a Objevitele? Škoda. ()

TheRaven

Prvotní nadšení z nejnovějšího pokračování staré dobré série bohužel nebylo naplněno a to hned z několika důvodů. Užv úvodu nám zazní velmi vlezlá a skoro až odpuzující znělka, ale pojďmě dál. Dalším velký zklamáním je animace, a to jak postav našich strých známých, kteří jdou z dobou a oblékají se jak super moderní cool děti, tak i celková počítačová grafika všeho kolem, která alespoň mě naprosto zkazila ten romantický dojem z celé série a poslala ji do velmi neosobní pozice. Jediné, co je opravdu hodné ocenění je téma seriálu. Poskytuje nám pohled na největší současné světové problémy a otázky v oboru ekologie a za to si ho nesmírně vážím, protože podobná tématika byla dlouho zanedbávána a na uvažování mnoha lidí je to znát. Ne vždy sice jejich názory podporuji, ale pro přemýšlejícího člověka to snad nevyznívá tak jednostranně, jak to může letmo vypadat. Celkově tedy sice z určité části zklamání, ale na druhou stranu velmmi vhodné pro mladší ročníky a někdy bohužel i důležité pro ty starší. ()