Byl jednou jeden... člověk

• Francúzsko Il était une fois... l'homme (viac)

Animované dějiny světa ve slavném francouzském seriálu pro děti aneb Co byste měli vědět o své minulosti. (oficiálny text distribútora)

FireTight

Už jenom za úvodní znělku, ve které si za zvuků nádherné Bachovy skladby během několika sekund projedeme všechno podstatné z vývoje člověka, jeho historie a dokonce i nastíněné budoucnosti, by si zasloužila pět hvězdiček. Naštěstí seriál tímhle nekončí a v dvaceti šesti epizodách nabízí krásný pohled na historii našeho druhu. I přes to, že je seriál určen hlavně dětem, se na něj rád podívám vždy a zas a v každém díle vždycky objevím něco, co mi uniklo nebo nějakou tu animátorskou chybičku. Nějaká zásadní chyba? Snad jen poslední epizoda, ta je docela divná, ale na druhou stranu je vždycky zajímavé podívat se, jak lidé v různých dobách tipovali svojí vlastní budoucnost. Byl jednou jeden člověk je zkrátka skvělý seriál, který by měl vidět snad každý. A jak jsem naznačil o trochu výše, je jedno v jakém věku! ()

B!shop

Pravdepodobne nejzabavnejsi serial ze serie Byl jednou jeden, ale stejne jako v pripade ostatnich, i tady se najdou nejaky ty chyby. Tohle je vlastne prvni Barilleovo serial a trosku asi jeste hledal styl. Misty je totiz animace takova divna a krome znamejch charakteru tu jsou vsemozny xichty, obcas, asi z duvodu usetreni casu se postavy nebo pozadi nehejbou, i kdyz by treba meli, obcas tu jsou do deje dany zabery nebo fotky realnejch veci a zabavnost/pouceni je taky dost nevyvazeny, zatimco v nekterym dilu do vas behem peti minut nahusti informaci, ze se to neda pamatovat, jindy celej dil postavy jen tak blbnou a clovek pomalu nevi, co ze to maj predstavovat a o co ze to jde. No a dalsi problem, kdyz pominu fakt, ze to je hlavne zamereny na francii, coz se ale dalo cekat, pride mi, ze nekterejm i treba mene dulezitejm vecem je venovano strasne prostoru a pak tu spousta jinejch, taky dulezitejch veci, chybi a nebo jsou v rychlosti shrnuty treba behem jedny minuty. Obcas se k necemu sice v dalsim dile tvurci vrati, ale preskakovani v case je misty drobet neprehledny. Ale i kdyz to vypada, ze jsem celej serial pekne zkritizoval a nelibil se mi, tak to neni pravda, libil se mi hodne, je perfektne zabavnej, misty mi pripominal Asterixe a neco jsem se precejen dozvedel a zapamatoval a to si 5* zaslouzi. ()

blondboss

90 %??? Ale tak to hádam nie ;) Síce som aj ja na tejto edukatívnej rozprávke vyrastal a je to naozaj pekná a náučná cesta za dejinami ľudstva v jednoduchej animovanej podobe vhodnej pre deti, ale zas nič také svetoborné to nie je. Pre detské oko diváka to naozaj odporúčam, ale predsa len som z toho akosi už vyrástol :) A okrem toho, nechytá sa to na Bol raz jeden život. 75 % ()

anli

Další z řady francouzských,animovaných klasik,tentokráte o nás a naší minulosti.Opět je to velmi zábavné,velmi poučné a velmi jednoduše animované.No a opět to perfektně plní svůj účel-děti se tetelí blahem,k tomu se opravdu učí a rodiče jsou spokojení(a většina se taky učí...a taky tetelí blahem...)."Život"dávám na první místo a tak "Člověk"má u mě jasných 95%. ()

Attta

Z celé série Byl jednou jeden je tenhle můj nejoblíbenější. Tohle je prostě nadseriál pro děti, protože nejen si dokáže získat dětskou pozornost, ale dokáže dotyčného skvěle zabavit i pobavit. Dokonce, i teď v dospělosti bych se na to klidně podíval. Velice naučné, skvěle se na to dívá, a skvělá hudba:) ♪♫ Jasných 5 ***** :) ()

• Seriál poměrně přesně předpověděl, že v roce 2010 bude na světě žít 7 miliard lidí. (Jan.Kanak)