Bol raz jeden život

Planéta buniek (E01)

(epizóda)
  • Česko Planeta buněk (viac)

Buňka, základ veškerého života na naší planetě. Podívejte se, jaké všechny důležité funkce plní v našem těle. (Fargotroniac)

Frajer42

Představení lidského těla jako továrny, kde jsou všechny jeho stavební kameny představeny jako dělníci. Pokud nemáte alespoň mlhavé povědomí, jak naše tělo celé funguje, tak se obávám, že z tohoto pohádkového ztvárnění nemáte moc šanci se v tom vyznat. Některé informace seriál vůbec neříká, jiné podává v dost zavádějící formě. Překvapuje mě, že zde někdo vytýká "příliš mnoho odborných názvů", já cítím zásadní problém zcela opačný, je zde těch názvů příliš málo a zejména děti nemají příliš šanci si tolik informací domyslet. Být dítě, vím z tohoto takřka úplné hovno. Jako dospělý mám zase k dispozici mnohem lepší zdroje informací. Hrozně málo věcí se zde dává do nějakého kontextu a chybí předávání informací formou různých přirovnání typu, že by člověk musel měřit třeba 500 metrů, aby bylo možné vidět buňku pouhým okem, což by usnadnilo si z tohoto chaosu zapamatovat alespoň něco. Animace je z pohledu dnešního diváka již extrémně zastaralá a nemá čím oslovit. Navíc mi vůbec nesedělo, že se některým věcem věnuje šíleně zdlouhavým způsobem plným píčovin v rámci zachování nějakého interního továrního příběhu a zbytek prolétne jen chabou zmínkou - mnohdy ani to ne. Na seriál mám z dětství poměrně hezké vzpomínky, takže jsem zvědavý, jestli se jen tento úvodní díl tak hrubě nepovedl, nebo budou v tomto duchu všechny. [25 %] ()

duddek

Hned v prvním dílu pořádná dávka odborných termínů jako neocortex, mitochondrie, RNA apod., děti je vůbec nemají šanci pojmout. I pro dospělého je těžké odhadnout, co se v různých scénách děje... ()

zdeny99

Můj první zhlédnutý díl ze všech seriálů typu Byl jednou jeden.... Hned mě zaujala krásná animace a ztvárnění lidského těla, že někde v nás je nějaký velín jako ve fabrice, jenž řídí celé tělo, o které se starají stovky dělníků v přilbách. Jen podle mě bylo na škodu v této epizodě až moc odborných názvů, ale to asi jinak udělat nešlo, aby si to zachovalo svoji kvalitu. A co mne na samotné epizodě o buňkách zaujalo, tak to velikost buňky je jedna setina milimetru a aby byla vidět pouhým okem, tak by musel člověk měřit 500 metrů. [81. hodnocení, 1. komentář, 92%] ()

PetrJulian

Kdybych neznal seriál jako celek, hned prvním dílem by se odrovnal. Je pěkné udělat seriál na téma lidského těla zábavnou formou a jinak než animovaně by to asi nemělo smysl, ale je dost těžké vysvětlit malému dítěti, že ne vše, co je animované, je pro děti. A když, tak až pro ty starší. Děti předškolního či mladšího školního věku téměř nepochopí, o co se tam jedná. Nevědí, co je RNA nebo DNA a další pojmy. Začátek tedy poměrně zklamal. ()