Pápežov exorcista

• Česko Papežův vymítač (viac)

Film je inšpirovaný skutočnými poznámkami otca Gabriela Amortha, hlavného vatikánskeho exorcistu (Russel Crowe). Pápežov Exorcista sleduje otca Amortha pri vyšetrovaní desivého posadnutia malého chlapca a končí odhalením dávneho sprisahania, ktoré sa Vatikán celé stáročia zúfalo snaží udržať v tajnosti. (Itafilm)

Lukango

Příjemné překvapení, i když né zas takové. Trailery slibovali tuctovou hororovou zábavu, což z drtivé většiny taky splnily. Největší pozitivum filmu je, a na tom se asi všichni shodneme, Russell Crowe, který podává slušný výkon. Jeho postava, i když není nějak excelentně napsaná, je vtipná a v podání Crowea, je příjemné na ní koukat. Ostatní postavy a herci jsou...no prostě tam jsou ale, že by byly zajímaví či dobře zahraní, to se říct nedá. Hlavní záporák je klasický a hledat něco zajímavého na něm nejde, ale to se dá čekat u filmu s křesťanskou a exorcistickou tématikou. Jak jsem říkal humor je příjemný a mile mě to překvapilo u tohoto druhu filmu. Příběh do 2/5 celkem i zajímavý, potom už se jenom promění do klasického béčkového hororu. Konec je na mě už moc přehnaný, a snaží se otevřít potencionálním pokračování. Dle mého názoru by bylo mnohem více zajímavé, kdyby nechali ve filmu postavu Crowea zemřít nebo uvěznit do té ocelové klece. Vadila mi tam také trochu detektivní zápletka, která z postavy Crowea dělá vyšetřovatele. Další bodem jsou dialogy, které se vedou béčkovým stylem a snaží na diváka apelovat, co nejvíc velkolepě, jako např. „Vstupujeme do pekla”. atd. Ale opět toto je také součástí filmů o křesťanství a vymítání ďábla. Kamera, střih, hudba jsou jednoduše přítomny, ale divák je ani nepostřehne. Cgi je tu logicky málo, ale pokud tu již je, tak je většinou uvěřitelné. Horová stránka je +- dobře zvládnutá, člověk se tu nelekne ale chvílemi se zde mráz na zádech vyskytne. Celkově se jedná o poměrně dobře zvládnutý béčkový horor, který táhne dopředu Russell Crowe s jeho charisma, přízvukem a vtípkama. Na druhou stranu mě mrzí, že se tvůrci snaží lehce o novou sérii z prostředí exorcismu a nenechají plně uzavřít příběh např. jak jsem zmínil nahoře, smrt postavy Russella Crowea, která měla tu možnost zemřít a vyvolala by lepší zážitek z filmu. Známka: 6/10 ()

jara12

Russell Crowe jakožto exorcista se vydává čelit samotnému ďáblu v novém hororu od studia Sony. Film nesází na jednoduché lekačky, což velice oceňuji, ale stále tu máme velké klišé, které k samotnému exorcismu prostě patří. Hlavni hrdina podává skvělý výkon a hází jeden vtip za druhým, aby se divák necítil, že sleduje pokus o vážný hororový snímek. Bohužel se o skvělém výkonu nedá mluvit u ostatních herců, kteři nejsou sympatičtí a vy si na konci filmu uvědomíte, že vám na nich vlastně vůbec nezáleží. Nakonec, když jsem zmínil samotný závěr snímku, tak tu musím podotknout, že jde o absolutní přepal a film se náhle zbytečné promění v obrovský sci-fi souboj dobra a zla. ()

555borac555

Horor o exorcistovi, který narazí na dítě posedle velice mocným démonem je v zásadě ne moc originální námět, ale tvůrci umí i z toho udělat slušnou zábavu. Film má dobře zvládnuté herecké výkony. Především hlavní postavu zvládl neskutečně a osobitě ztvárnit Russell Crowe. Prostředí kde se většina filmu odehrává (španělské opatství) bylo zvoleno znamenitě. Atmosféra filmu by se místy dala krájet a v některých scénách se nádherně pracuje s napětím. Film v rámci příběhu ničím nepřekvapí a úplně neuhrané, ale i tak by si ho fanoušci podobných hororů neměli nechat ují. Za mě slušných 7/10. ()

Estadra

Za me to bylo super.. Nemenila bych na tom nic... Herec co hral maleho chlapce byl uzasny.. Samozrejme i diky vizualnim efektum i tak byl super. Pribeh byl napinavi... Trochu strasidelny.. Gabriel byl i obcas vtipny "znas nejake vtipy? ... Ne... Tak se nejake nauc demoni je nemaj radi" :))))) no a samozrejme uzasny Russell Crowe kteremu ta role neskutecne sedla..  Proti pokracovani nic nemam..  Takze 4* ()

Lum1k

Dávám 2 hvězdy. 1 za 200,- co jsem za tuhle blbost obětoval a 1 za to, jak dobře umí Russle Crowe zahrát italský přízvuk, něco jako nejlepší imitátoři dokáží napodobit přízvuk Arnolda Schwarzeneggera. Tahle strašlivá vykradačka snad všech filmů na tuto tematiku, od Exorcisty počínaje, V zajetí démonů konče, obstříknutá někdy efekty z Mumie, by měla být zakopána pod zem, hlídána všemi pečeťmi exorcistů a zapečetěna tím nejtěžším kamenem s rytinou značky španělské inkvizice. Strašný. ()

samsozz

Russel Crowe podal klasicky- dobrý výkon, postavu Gabriela som si počas filmu obľúbil a jeho odkrývanie vatikánskeho tajomstva a súboj s OP démonom ( meno som už zabudol hups ) je asi taký príbeh ala nenadchne- neurazí. Škoda, že dejovú linku odkrývania tajomstva Vatikánu len tak pohladíme a nevenuje sa tomu nejak extra. Ostatné postavy sú oničom možno ešte druhý kňaz sa občas prejaví zaujímavo ale inač bieda. Finále je prepal mne sa to osobne moc nepáčilo ale za tie prvé 2/3, ktoré sú relatívne ok im to ako celok ospravedlním. Stačí vidieť raz, bol som na dolby atmos takže aspoň zvuk paráda i keď taký Evil Dead (hrá sa v tú istú dobu),  ktorý v atmos nebol mal lepšie zvukové parádičky. Za mňa 3/5. ()

Drax

Záver bol trochu prepálený, odhliadnuc od toho to bol však výborný horor. Russell Crowe sa svojej role zhostil dobre a je vidieť, že ťahá celý film. Páčilo sa mi počiatočné budovanie atmosféry, škoda že im to nevydržalo to konca, tie záverečné špeciálne efekty to podľa môjho názoru dosť pokazili. Konečný pocit z filmu bol aj napriek tomu pozitívny. ()

Deddyberki

Už za tých  69% to podľa mňa mohli  dotiahnuť  na 70 a viac neskutočná atmosféra  #RUSSELLCROWE ukázal  ze ešte stále  nepatrí  do starého železa ✅️✅️✅️ HUMOR ** NAPÄTIE ***** AKCIA *****PRIBEH *****🔝 ()

Hexx

Ale to jooo! Vtipkující kněz si došel pro pět hvězd. Neskutečný nářez, který nemá v tomto oboru téměř konkurenci, ač již bylo viděno mnoho filmů na tenhle žánr. Čím ale vyniká tento? Je to zejména svižnost, částečně originalita, ale hlavně.. žádná hluchá místa typu vedlejší děj tady, nesmysle támhle... zkrátka to jede jak parní lokomotiva až do finále, které je kompletně fascinující a úžasné! Jako fanoušek tohoto žánru jsem přemíru spokojen a jen se divím, že tu těch pět hvězd není povícero. Inu, dnešní společnost již neví co by, zdá se. Shame on you! ()

KarlN

Tak tohle je přesně podle mého gusta, panečku. Nejen obligátní posednutí (trošku jsem se na samém začátku při zhlédnutí osazenstva automobilu, lehce obával klišé), ale naprosto parádní lokace, vlastně i zápletka, přeci jen co nového se už dá vymyslet...ačkoliv tajné prostory, chodby a především hledání klíče k bráně mají jakožto scény velké kouzlo a silný tah na branku. Navíc prostřihy mezi pátráním na panství a hledáním vodítek samotným papežem, je sice drobným, přesto podstatným oživením děje. I postava kněze ztvárněná Crowem je absolutně uvěřitelná, a to i díky použití odpovídajícího, reálného přízvuku. Zřejmě i právě proto, hodnotím na výbornou. Sečteno podtrženo, pět hvězd jako když fikne. Po předešlé Ďáblově kořisti, Exorcism of god a Pekelné díře další, velmi ucházející film na podobné téma. ()

Giovanni

Já protože jsem od toho moc neočekával jsem byl příjemně překvapen. Je to pohádka, ale se skvělým vizuálem, hláškujícím Russellem, který to celé odtáhl ... bezva oddychovka na večer. ()

Nellaron

Dominoval Russell Crowe, ktorý sa zhostil svojej úlohy excelentne. Taliančina, prízvuk, paradoxne aj humor. Výborne zahraná rola. Crowe si ma uloviť hneď v úvodnej scéne. Vďaka nemu je obohraná pesnička exorcismu zaujímavá a rád si film pozriem opäť. Vyháňanie diabla z detí nie je ničím novým, ale páči sa mi nápad posunúť plány princa pekiel Asmodea ďalej. Škoda, že sa mu to aspoň trochu nepodarilo, mali by sme tu poriadny nárez priamo vo Vatikáne. ()

Mr.Branco

Taká typická bájka 5.5/10. Neurazí a kým naserie tak skončí. Na tento film rýchlo zabudnete. Proste dve klasiky ako ´The Exorcist´ a ´V moci diabla´ sú stále neprekonané. No ak zrovna nemáte čo piť alebo neviete ako stráviť 100 minút, je to film pre Vás. ()

Exorcista, kam se podíváš

Exorcista, kam se podíváš

26.04.2024

Běžný člověk by si skoro myslel, že hororové příběhy o vymítání ďábla jsou jedním z těch námětů, které stačí udělat pořádně jednou a dost (za všechny příklady Vymítač ďábla z roku 1973). Kolikrát… (viac)

Do Karlových Varů dorazí herec Russell Crowe

Do Karlových Varů dorazí herec Russell Crowe

05.05.2023

Na nadcházející 57. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech dorazí jedna z nejvýraznějších tváří současného světového filmu, novozélandský herec Russell Crowe. Sám tuto informaci… (viac)

Russell Crowe bude papežovým exorcistou

Russell Crowe bude papežovým exorcistou

28.06.2022

Novozélandský herec Russell Crowe se v poslední době v tvoření jen tak nezastavuje. Zatímco už za pár dnů ho diváci budou mít šanci vidět ve vedlejší roli boha Dia ve značně očekávané nejnovější… (viac)