Reklama

Reklama

Pápežov exorcista

  • Česko Papežův vymítač (viac)
Trailer 1

Obsahy(1)

Film je inšpirovaný skutočnými poznámkami otca Gabriela Amortha, hlavného vatikánskeho exorcistu (Russel Crowe). Pápežov Exorcista sleduje otca Amortha pri vyšetrovaní desivého posadnutia malého chlapca a končí odhalením dávneho sprisahania, ktoré sa Vatikán celé stáročia zúfalo snaží udržať v tajnosti. (Itafilm)

Videá (1)

Trailer 1

Recenzie (379)

Trevor 

všetky recenzie používateľa

Tak buď som vadný ja alebo niekto iný, ale čo asi tak mal flm o exorcozme priniesť za novinku: Mali z posadnutej osoby vyskočiť autoboti alebo neuveriteľný Hulk? Proste niekedy človek žasne nad tým čo sú schopní ľudia za komentáre vyprodukovať, a to ich ešte myslia aj vážne.Pohodový Russell Crowe v pohodovom filme, ktorý ponúkol presne to čo som od neho očakával a možno bude patriť k najlepším prekvapeniam filmového roku 2023. ()

marhoul 

všetky recenzie používateľa

Na to, o jakou jednoduchou blbinku jde, se to dalo vidět. Lehké, srandovní, celkem pěkně natočené, škoda šablonovitého posedlého, tady mohli vymyslet cosi křupavějšího, ale když zohledním, že tento žánr beru obloukem, viděla jsem jen Vymítače klasiku, bavila jsem se dobře. Nehrát tam ale velryba, zapadne to hodně hluboko. ()

Reklama

kinderman 

všetky recenzie používateľa

Na "svatou trojici" satanských hororů (Polanski- Friedkin- Donner) se Avery samozřejmě nechytá ani náhodou, protože zatímco jmenovaní režiséři natočili filmy s přesahem, v nichž je satanský motiv spíše alegorií, tohle je docela přímočará báchorka. Čtvrtou hvězdičku přidávám z čisté radosti nad tím že mě můj oblíbenec Crowe po dlouhé době na plátně bavil (pojetím role exorcisty ve stylu dr. House) a že Franco Nero stále žije. ()

tron 

všetky recenzie používateľa

Musím uznať a priznať, že ak by ma začal vymetať 120-kilový (manželka vraví, že skôr 150, tak neviem...) Crowe s bradou, ktorú by mu mohol závidieť aj Santa Claus a s hlasom režúcim kov, tak sa pose... a nikdy viac nikoho neposadnem. Mnohí na to máme tendenciu pozabúdať (kvôli filmom ako Zlomené mesto alebo Thor: Láska ako hrom), ale Crowe je naozaj jedným z najlepších žijúcich hercov. A, možno trochu prekvapivo (vzhľadom k pravdupovediac nie práve najvyšším ambíciám tohto nenáročného hororu), to po prestávke opäť naplno dokázal práve tu. Všetci ostatní sú úplne nudí, až neviditeľní, ale akonáhle na scénu nastúpi táto hora mäsa, začnú sa diať veci. Pritom to nie je „bláznivý“ výkon. Naopak, práveže utlmený. Napriek tomu z neho nedokážete spustiť zrak. Neustále drží vašu pozornosť v, ehm, pozore. A jeho jazdy skútrom, to je ozaj pohľad na nezaplatenie. K tomu, že je to natočené na základe skutočných udalostí, sa nebudem vyjadrovať. Ale faktom je, že Gabrielovi Amorthovi (ktorý zomrel v r. 2016) v slovenčine a češtine vyšlo temer 2O kníh. ()

mzss1 

všetky recenzie používateľa

[55%] Celkově to není tak slabé jako většina dnešních hororů. Jenže tomu chybí nějaká ta větší strašidelnost, lekačky a pořádný náboj, který by tento žánr měl mít. Ještě tak ta první půlka snímku mě bavila docela dost, především se o to zasloužil skvělý Russell Crowe, který vymítače sehrál na výbornou. Zbytek herců je nevýrazných. A hlavně v poslední cca třetině filmu mě to už skoro vůbec nebavilo. Technicky to bylo natočeno celkem slušně, jen už mi to vymítání přišlo jaksi dlouhé. Takže koukatelný průměr, na který se hned zapomene, ale tragédie to také není. ()

Galéria (10)

Zaujímavosti (22)

  • Vo filme je scéna, kde Gabriele (Russel Crowe) odchádza od Kolosea v Ríme. Russell Crowe v rozhovore potvrdil, že išlo o malý odkaz na film Gladiátor (2000). (Arsenal83)
  • V okamžiku, kdy dojde k posednutí sestry a ta se vrhá na všechny čtyři protagonisty a chodí po místnosti jako „pavouk“, je záběr na malého kluka, který leží na lůžku a v jeho obličeji není ani stopa po znetvoření/posednutí (ve srovnání se záběry před a po). (Mashe)
  • Russell Crowe sa stretol s osobnými priateľmi Amortha, vrátane jedného, ​​ktorý sprevádzal Amortha pri viac ako 150 exorcizmoch, aby lepšie spoznal postavu, ktorú hral. (Arsenal83)

Súvisiace novinky

Do Karlových Varů dorazí herec Russell Crowe

Do Karlových Varů dorazí herec Russell Crowe

05.05.2023

Na nadcházející 57. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech dorazí jedna z nejvýraznějších tváří současného světového filmu, novozélandský herec Russell Crowe. Sám tuto informaci… (viac)

Russell Crowe bude papežovým exorcistou

Russell Crowe bude papežovým exorcistou

28.06.2022

Novozélandský herec Russell Crowe se v poslední době v tvoření jen tak nezastavuje. Zatímco už za pár dnů ho diváci budou mít šanci vidět ve vedlejší roli boha Dia ve značně očekávané nejnovější… (viac)

Reklama

Reklama