Reklama

Reklama

Pápežov exorcista

  • Česko Papežův vymítač (viac)
Trailer 1

Obsahy(1)

Film je inšpirovaný skutočnými poznámkami otca Gabriela Amortha, hlavného vatikánskeho exorcistu (Russel Crowe). Pápežov Exorcista sleduje otca Amortha pri vyšetrovaní desivého posadnutia malého chlapca a končí odhalením dávneho sprisahania, ktoré sa Vatikán celé stáročia zúfalo snaží udržať v tajnosti. (Itafilm)

Videá (1)

Trailer 1

Recenzie (377)

Shakers 

všetky recenzie používateľa

V tejto úlohe by som ho nečakal, no Russell Crowe v úlohe vymítača Gabriela Amortha bol perfektný a ani príbeh nebol najhorší. Prostredie filmu, či atmosféra to všetko pekne budovalo hororovú atmosféru, no nemôžem si pomôcť, ale v závere mi to prišlo akési bez šťavy. Chýbalo tomu väčšie napätie, kde by sme sa ja báli trošku o tie postavy. Takže zázrak sa nakoniec sa nekoná, ale dobrý horor na jedno pozretie hej. 65% - 3* ()

Arsenal83 

všetky recenzie používateľa

Rýchlo som pochopil, že film s realitou nebude mať nič spoločné, teda nie realitou ako takou, ale že ten príbeh Amortha bude značne skreslený a prerobený pre potreby filmu. Hovoria o tom vlastne všetci, ktorí s ním robili. To mi ale nevadilo a dve tretiny som sa bavil veľmi dobre, vo výsledku som ale čakal niečo viac. Na konci mohol prísť nejaký obrat, zvrat, posadnutie démonom u nejakej nečakanej postavy, proste niečo, čo by prekvapilo. A mohlo to veru byť aj strašidelnejšie. Dvojku si ale určite rád pozriem, ohlásená bola už necelé dva týždne po premiére. ()

Reklama

Astaroth12 

všetky recenzie používateľa

Ktokoľvek môže v tejto dobe natočiť film o exorcizme, lebo toho materiálu je už veľmi veľa a i práve preto sa každý rok okultných hororov natočí viac, ako je zdravé. A tak je samozrejme, že takéto filmy už o originalitu nezavadia, ale útočia tak inými zbraňami a to je aj tento prípad. Štandardný príbeh o posadnutom dieťati, kde už veda zlyhala a tak musí nastúpiť viera. Každý si pri tom spomenie na Exorcistu, ale tento sa odohráva na oveľa temnejšom mieste. A presne to je najväčším lákadlom filmu, lebo v starodávnom opátske je o atmosféru a ponurosť postarané. A hlavne v tých chodbách toho opátstva som si spomenul na gotické horory, ktoré mi ich tento film pripomenul. a napríklad som si spomenul i na La noche del terror ciego a jeho celú sériu, že i tu som badal v niečom podobu. Úlohu kňaza sa netypicky, ale inak vynikajúco zhostil Russell Crowe, ktorý ma prekvapil s akou gráciou sa toho ujal. Čo ma až tak neoslovilo, že i keď intenzita vypätých scén bola na úrovni, tak niektoré sceny mi prišli slabé. Napríklad posadnutý chlapec, jeho stvárnenie mi prišlo nielen úsmevne, ale ako keby zaspalo túto dobu. Triky samozrejme boli vydarené, ale to sa určite dalo čakať. Je to za silné 3*, viac tomuto filmu bohužiaľ dať nemôžem. ()

agentmiky 

všetky recenzie používateľa

Julis Avery opět zabodoval na plné čáře. Už Overlord z prostředí druhé světové války měl co nabídnout. No a teď se vydal na strastiplnou cestu do vod exorcismu. Naprosto brilantním tahem bylo obsazení hlavního představitele. Russell Crowe se s rolí sarkastického a vtipného vatikánského exorcisty (budu si muset o tom člověku zjistit více) popasoval excelentně, celý film jednodouše stojí a padá na jeho výkonu. Za to smekám klobouček....Jinak film nabídne bezpočet scén, kdy vám do smíchu rozhodně nebude, s mými vskutku labilními nervy si autoři hráli precizně :D I po stránce audiovizuální naprostá špička (s přihlédnutím k na dnešní dobu skromnějšímu rozpočtu 18 milionů dolarů bezchybný finální produkt), zvuk též dotažený k dokonalosti (Jed Kurzel nezklamal). A že to na konci spíše spadlo do vod akčního filmu? Proč vlastně ne...Na poli žánrově podobně laděných snímků jsem nic podobného neviděl, takže jsem to přivítal s otevřenou náručí. Tady jsem si pošmákl. Příště jen méně dětí, které vám celý zážitek dokážou šustěním brambůrků a popkornu znechutit. Upřímně nechápu...Za mě dávám 7,5/10 (časem možná půjdu výše...druhá projekce rozhodne) ()

T2 

všetky recenzie používateľa

║Rozpočet $18miliónov║ Tržby USA $20,009,380║ Tržby Celosvetovo $76,664,075▐  Tržby za predaj Blu-ray v USA ║ Tržby za predaj DVD v USA ║ Russell Crowe dokáže aj z priemerného námetu čo to vydolovať, stále to v sebe má. Máme tu pre tento krát taký skôr dobrodružnejší počin a lá Lovci diabla v xtej podobe. Nie je to priamo z rangu Conjuring ale tak niekde na pol ceste. Je to skôr taká mierne akčne uletenejšia banalitka, ktorá nestavia len na temne ale robí niektoré úseky skôr také odľahčenejšie, skoro vtipné. /55%/ ()

Galéria (10)

Zaujímavosti (22)

  • Vyjadrenie Medzinárodnej asociácie exorcistov, ktorá má viac ako 800 členov exorcistov a viac ako 120 pomocných členov po celom svete, k filmu: „Tento spôsob rozprávania o skúsenostiach Dona Amortha ako exorcistu, okrem toho, že je v rozpore s historickou realitou, skresľuje a falšuje to, čo sa skutočne žije a prežíva počas exorcizmu skutočne posadnutých ľudí." (Arsenal83)
  • Russell Crowe (Gabriel Amorth) se v rozhovoru k filmu vyjádřil, že žánr horor sice není něco, co by osobně vyhledával, protože v noci rád zhluboka spí, ale na roli ho zaujala osobní historie člověka, z níž je čerpán materiál jím ztvárněné postavy. (Tarmenel)

Súvisiace novinky

Do Karlových Varů dorazí herec Russell Crowe

Do Karlových Varů dorazí herec Russell Crowe

05.05.2023

Na nadcházející 57. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech dorazí jedna z nejvýraznějších tváří současného světového filmu, novozélandský herec Russell Crowe. Sám tuto informaci… (viac)

Russell Crowe bude papežovým exorcistou

Russell Crowe bude papežovým exorcistou

28.06.2022

Novozélandský herec Russell Crowe se v poslední době v tvoření jen tak nezastavuje. Zatímco už za pár dnů ho diváci budou mít šanci vidět ve vedlejší roli boha Dia ve značně očekávané nejnovější… (viac)

Reklama

Reklama