Divoké 90. roky. Šuštiakové súpravy, pestrofarebné saká, veľké magnetofóny, videoprehrávače, gýčová dancefloor hudba, videopožičovne na každom kroku, nové spoločenské pomery, záplava rôznych podvodníčkov, začínajúci organizovaný zločin a s ním spojené násilie a korupcia. V tomto čase a prostredí anonymného slovenského malomesta sa odohráva príbeh Laca Hundera – údržbára v múzeu, ktorý je hrdý na svoju prácu, ale kvôli svojej cholerickej povahe sa ocitne v nesprávnom čase na nesprávnom mieste. (Cinemart SK)

DonBraso

Po traileru jsem čekal větší výzvu.Nakonec to vlastně vůbec ničím nebylo jiné.Námět na kriplkáře a pořád někoho posilat do prdele se vytavil vcelku brzo.Godla v nacistickém obleku kupodivu občas přidal nějaký ten joke,ale jak to bylo ze začátku vcelku trendy,tak to spadlo do rutiny, která mě přestávala čím dál více bavit. Nemělo to koule,ale spíš takovej šourek napůl cesty.50% ()

natalanka

CO To JE? To jsme si říkali asi prvních 5 minut, než nás film vtáhl totálně do vyprávění a to byl teda neskutečný fičák. Řekla bych, že nás čím dál tím méně něco překvapí a tohle překvapilo a mile. No řehtali jsme se jako koně. Skvělý počin, kamera, forma vyprávění, hudba, bylo to živé, odsýpalo to a Hološka  s Godlou prostě úžasní. Jejich herectví je tak přirozené až by se měli někteří renomovaní herci chytnout za frňák, nezávidět, ale kapku přidat :-) ()

Fin_429

Vždy keď mi dakdo povie "pozri sa na niečo slovenského" vybavi sa mi notoricky Horná Dolná. Ale aspoň pre tentokrát som dal prednosť Invalidovi pred daakým českým projektom. Musim uznať, že na Slovenské pomery to bylo výborné. No ja akožto Čech som niektore vtipky nepobral a tak to pre mňa nebolo take záživné, ake by mohlo byť. Čo sa týka ale vizuálu, no to ma poser - niekedy to bolo super a najs, ale v niektorých scénách mi to vôbec nesedělo. Akože v pohodě, že mal konečne dakto víziu za ktorů si išiel, ale ne vždy to bolo uplne.. no super. Invalid byl avšak aj po priebehovej stránke dobrý. No keby bolo aj v Česku takých projektov...... prosim. 7,5/10 ()

Isag1

Úprimne, takúto bombu som nečakal. Nervný vozíčkar a jeho kamoš róm je veľmi originálny nápad. Dlho som na SK nevidel takto kvalitný film, dalo by sa povedať, že toto je asi najlepší Slovenský film a asi aj dlho ho nič neprekoná. Čierny humor sa tu hádže od ucha k uchu až sa človek vie na tom pobaviť. Postavy dávali zmysel a konverzácie boli medzi nimi zaujímavé. Určite odporúčam si pozrieť tento film, bol to veľmi smart move predať tento film Netflixu! Za mňa rozhodne najlepší SK film, ktorý niekto u nás stvoril a napadlo ho niečo takéto vôbec natočiť. 4/5 ()

jack_scott

Výborným, kreativní a vtipný film. Super "výprava" do romské osady - já třeba to neznám, a přijde mi to velmi exotické - a v daném pojetí opravdu fajn. Super pojatý scénář a výkony...neherců, i herců.  Místy mi to přišlo cool ala nějaká tvroba Martina Pohla. Dalo by se napsat opravdu hodně. ale nemá to cenu, to se musí vidět. Na středoevropské poměry výjímečný film, který nemá sobě rovného. Prostě nemá. 90%. ()

blondboss

Budem sa asi opakovať po ostatných, ale toto vážne bola dobrá komédia, a to nielen na slovenské pomery, ale spĺňalo to aj prísnejšie kritéria kvalitnej "západnej" zábavy. Gregor Hološka v životnej roli a Jonáš Karásek ako režisér satiricky ukazuje, ako vyzeral život v 90-tych rokoch na Slovensku a zároveň tragikomicky a nepriamo poukazuje aj na rómsku problematiku. To všetko zabalené v originálnom, odľahčenom hábe, ktorý sa neberie zbytočne vážne. Štvrtá hviezda za záverečnú top scénu s cameo rolami Hudáka a Kubovčíka. 75 % ()

Juraxin

Po dlhej dobe môžem povedať že slovenská kinemografia je konečne v pokroku. A tým úžasným slovenským klenotom je invalid v réžii Jonaša Karaska, ktorý vytvoril veľkolepý príbeh, ktorý má mnoho nápadov a v skutu ma prijemne pobavil. Ponuka nám veľkolepý scenár, ktorý sa nebojí pracovať s čiernym humorom, témou invaldismu, rómskymi otázkami a neposlednej rade s mafiánskym autoritami lynčujúce celu spoločnosť ,čo žiaľ nás Slovákov veľmi ťaží na srdci. Hlavným dôvodom prečo si invalida obľúbite sú istotne nadpozemské herecké výkony dvoch postav. Gregor Holočka je tu v hlavnej roli excelentný,doslovne pred kamerami stvárňuje svoj životný herecký výkon na, ktorý bude mať budúcnosti ťažko nadviazať. A bezpochybne hlavnou čerešničkou na torte je Zdenek Godle, ide o herca ktorého som pred filmom ani nepoznal ale napriek mojim pochybnostiam v invalidovi ukázal absolútny strop svojich zručnosti. A každá scéna s nim podobe nespoľahlivého rozprávača je to najlepšie čo samotný film môže ponúknuť. Jedine čo mi trochu žiaľ vadilo bolo trochu nepodarene finále, ku ktorému to film zo začiatku atmosférou skvelo buduje, len som čakal trošku väčšie grády, ale to je jediná chybička ktorá chyba filmu k dokonalosti. Ale napriek tomu ide o prenikavú pochúťku, ktorá dokonale zostane ležať vo vašom srdci a vy si ju užijete, a dokonale sa pobavíte. A preto dúfam že slovenská pripadne česká produkcia príde niečím takým veľkolepým 8/10. ()

Martanecek007

Příjemné překvapení v podobě toho česko-slovenského humoru zasazeného do devadesátek. Je to komedie ztřeštěná, praštěná, ale rozhodně ne hloupá. Bláznivých komedií je na trhu filmů mnoho, kdo má rád americký humor, ale ne ten český (slovenský), tak si na své asi nepřijde. Já naopak ten trapně vynucený americký humor neberu, za to tady mě to oslovilo. Né že bych se válela po zemi smíchy, ale ten film mě zaujal nejen dějem, ale i dialogy a hlavně postavami. Mezi tou hromadou čecho-sloveno romantických komedií jsem ráda za konečně normální komedii s originálním námětem. ()

Prubner

Na slovenské poměry docela originální námět, pokus o ritchieovskou kriminální komedii ale dopadl tak, jak u nás filmy obvykle dopadají: jako dost rozvláčné a ne moc zábavné vyprávění (až na pár ojedinělých scén, např. přestřelka v muzeu), které nevyužilo svůj potenciál. Filmu kraluje Zdeněk Godla v roli kamaráda titulního hrdiny. ()

Eire

Zaslúžených 7 cien je v sieti slnka. Koncert Zdeňka Godlu, Gregora Hološku, Ivka Godala i Savu, navyše aj známy herci zasvietili v maličkých epizódach, ktoré by mohli byť pod ich hviezdnu úroveň. Trocha trápny RHYTMUS bol iba malá škvrnka na obraze geniálneho majstra Karáska, ktorého film som nikdy predtým nevidel. Keby sa dalo dal by som aj 6*! Načasovanie uvedenia tohto Nadčasového filmu asi tiež pomohlo. 90tky sú v Slovakistane späť Zločinci sa už tešia na Amnestiu a prestrelky môžu opäť začať. Že pozdravujem teplú podržtasku na Hrade! Myslím si, že Slováci svojho Old Shaterhanda majú iba vo fantázii Dušičku a Hranol bude krutý, pomstichtivy a horší ako panko kot... 😒☠️ ()

lwp

Tak rád by som dal 4 hviezdičky, pretože vôbec to nie je zlý film, práve naopak, ale sú tu tri dôvody prečo nemôžem. 1. Patrik Vrbovský a jeho postava. 2. Rómske deti vyjadrujúce sa jak z Kameňáku. 3. (asi spojler) Záverečná scéna, do ktorej naplno presiakol televízny kredenc. Škoda. Inak sa to veľmi dobre pozeralo. Výborná hudba a strih. ()

pds

Bolo to už dávno, keď som sa tak dobre bavil v kine. O to viac poteší, že to bol slovenský film. Zdenda Godla vynikajúci ako vždy. Za mňa teda skvelých ⭐⭐⭐⭐⭐ a 89 %. ()

StalinAk

Jeden z najlepších slovenských filmov, aký som kedy videl, od obsadenia po scenár, kameru, strih, efekty, hudbu – skrátka nemám slov. Je to akýsi slovenský The Boondock Saints. A pre moralistov, ktorí sa vehementne pohoršujú nad vulgarizmami, asi zabudli alebo ani nezažili, aké boli 90. roky na Slovensku. 5/5 EPIC. ()

Ondrew

Invalid nesklamal, prave naopak. Trufam si povedat, ze mame tu cest s najlepsou slovenskou komediou za poslednych 30 rokov. Kopec vtipnych a nezabudnutelnych momentov, excelentni herci, vyspela rezia. Netusim, co by som filmu vytkol a to sa nestava casto. Myslim, ze Invalid ma potencial stat sa kultovou klasikou, na ktoru mozu byt tvorcovia, i divaci, pravom hrdi. 90%. ()

tomino28

Dostat se v kůži hlavního hrdiny Laca do devadesátek na Slovensku se může nepěkně zvrtnout. Pokud budete čerstvého vozíčkáře štvát, tak se můžete těšit na odplatu jaksepatří. Komedie nepřináší nic nového a objevného, místy mi dokonce připomínala některé hollywoodské bratříčky, kdy se outsider znenadání stane hrdinou. Ale po počátečním uvedení do děje se snímek rozjede a do konce nezastaví. A mám obrovskou radost, že se Slovákům dílo povedlo, protože je to po dlouhé době něco z lokální produkce, na co se dá se zvednutou hlavou jít do kina. V tom nejlepším smyslu prostě může něco takového vzniknout jenom na Slovensku. A je to dobře! ()

hufnagel

Dlho som sa tak nenasmial.Uletená dialógovo vyšponovaná čierna satira plná sarkazmu plus originálne trafená hudba a chytrá kamera.Spolu to fungovalo v každom smere. ()

Unrelix

Príbeh si ma získal svojou zábavnosťou dejovej linky. Slovenský film, ktorý sa na nič nehrá a ponúka realitu bežného človeka. Finále v múzeu malo grády :) "Lacko je taký kamarát, že keby ma poslal do riti, tak sa na tú cestu aj teším." ()

13. ročník cen Slnko v sieti ovládl Invalida

13. ročník cen Slnko v sieti ovládl Invalida

26.04.2024

V pátek 26. dubna 2024 se v bratislavské budově Slovenského rozhlasu uskutečnil 13. ročník předávání slovenských národních filmových cen Slnko v sieti, na nichž byly oceněny výrazné počiny a tvůrčí… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD