Divoké 90. roky. Šuštiakové súpravy, pestrofarebné saká, veľké magnetofóny, videoprehrávače, gýčová dancefloor hudba, videopožičovne na každom kroku, nové spoločenské pomery, záplava rôznych podvodníčkov, začínajúci organizovaný zločin a s ním spojené násilie a korupcia. V tomto čase a prostredí anonymného slovenského malomesta sa odohráva príbeh Laca Hundera – údržbára v múzeu, ktorý je hrdý na svoju prácu, ale kvôli svojej cholerickej povahe sa ocitne v nesprávnom čase na nesprávnom mieste. (CinemArt SK)

the_weaver

Čaro filmu tkvie v jeho "balkánskom" duchu, v ktorom sa spája chytľavá rytmická hudba a jednoduché (až groteskné) postavy na malomeste. Jednoduché sú aj zápletky a ich riešenia a až na výnimky i humor, ktorý zas ani neurazí. Jednoduché to však určite nemal predstaviteľ cholerického Laca Gregor Hološka, na ktorého oduševnelom výkone stojí prakticky celý film. ()

damienomen

Neskutočná jízda od začiatku do konca     . A o to viac, že to bol Slovenský film! My sme nemali dobrý film snad tridsať rokov. A teraz tento úkaz . Pripomínalo mi to niečo medzi dielami Kusturicu a Tarantinom. A potlesk po konci filmu mi to potvrdil. ()

Little_Sawy

Komédiška jak má bejt, I když toho Patrika tam dávať nemuseli, stačí mi že ho občas vídam u nás ve městě. Ale k filmu, zábavné, bavilo mě. ()

vinducha

1. slovenská rivendž krimi komedie a já valim bulvy , takhle perfektně zvládnutý film . kde mě neiritovala jediná věc , to je hodno potlesku ve stoje. ()

dlouheBidlo

Godla prohrál na automatech co nezdanil z Mostu, a tak se našel dobrák, co mu napsal film na míru. Godla tam nehraje, Godla tam je. Zbytek je skoro až trapná zálivka na Godlu. Pohled na hodnocení ve mě evokuje myšlenku, že účty mnohých renomovaných recenzentů jsou hacknuté. Anebo nás začínají pomalu, ale jistě ovládat mimozemšťani. ()

nudlis

Docela vtipná a svižná a černá a ujetá komedie s Godlou. Ten sice od Mostu! hraje furt stejně, ale zatím mě to baví. Asi proto, že obvykle "hraje" sám sebe. A pobavilo mě, že Rytmus dostal na konec svýho dvouminutovýho výstupu kulku do zad. ()

Accuphose

Ani nevím, kdy jsem viděl dobrej Slovenskej film.... takové slovenské kurvahošigutentag... škoda zase těch postsynchronů. Ale to je obecně nešvar česko-slovenských filmů. ()

FauSSt

Prečo to dojebali s tym Ritmausom, kto je na ten fake Jima Jonesa zvedavy?…ale ruku na srdce, zasmial som sa neraz…Godla v uniforme divizie SS-Nordland je bizar ako krava s huslami…zial veci od Huga Bossa nesadnu kazdemu🙈 ()

TheJim

Ach jo. Zasmal jsem se presne 0 krat. Na Slovensku to mozna staci, mne ne. Postavy nuda, vtip zadny. Alespon to nejak vypadalo, takze dve hvezdy za vizual/kameru a za to, ze to dokazalo nespadnout (k memu prekvapeni) do urovne cringefestu. ()

Radim100

Měl jsem pocit, že koukám na severskou černou komedii ve stylu "Boj sněžného pluhu s mafií" ve slovensko-cikánských reáliích. 👍 ()

Rebel24

Ak by mal byť Invalid začiatkom novej moderny slovenskej kinematografie, beriem všetkými 10-timi. To co absentuje vo väčšine slovenských filmových diel, su nápady a pozitívne emócie. Sklbenie týchto 2 faktorov vytvorilo premisovo úplne primitívnu, ale štýlovo natočenu akčnú komédiu, kde sa dokonca podarilo tvorcom zachytiť s citom aj náš večný problém rómskej otázky ci tunajšej politiky a prekvapivo tento film má presah aj do reality. Jonáš Karásek by mal do prvého radu posadiť najmä Petra Bebjaka a ukázať mu, ako sa točí film, lebo niekedy stačí tak veľmi málo - krátke efektívne dialógy, kvalitný soundtrack, dobrý strih = tempo a hlavne nebrať všetko tak strašne vážne a depresívne. V sumáre výborná gypsy gádžovina v jednoduchom šate, ak by Karásek ešte do budúcnosti zlepšil námet i scenár, je to za full house. 81% ()

Marcecek

No som vyvalený, nečakal som slovenskú verziu Guya Ritchieho a Nedotknuteľných. V hlavnej úlohe záhoráčtina, nemôžem ani povedať, že na slovenské pomery solídny počin, ale priam na svetové pomery, možno prehnané tvrdenie, ale po dlhej, veľmi dlhej dobe slovenská tvorba, ktorá zo mňa zasa na nejaký čas odhodila skepsu, čo sa nášho filmu celkovo týka. Gregor Hološka si zaslúži Oskara za hlavnú a Zdeněk Godla za vedľajšiu rolu, to nepochybne. Film je svižný, chytrejší ako sa zdá, dobre napísaný. A ten kontrast, film začína ako vzťahová bláznivá komédia z 90. rokov a končí tak, že by sa ani Tarantino nemusel hanbiť a nedá sa povedať, že by tvorcovia šli do nejakého extrému. Veľmi zábavná akčná čierna komédia až karikatúrne zobrazujúca dobu, policajtov a politikov v štýle Guya Ritchieho a hlavne slovenská a to najhlavnejšie, Záhorák v hlavnej úlohe a ja ako hrdý Záhorák dávam zaslúžene plnú palbu 5*. ()

I.ball

Super! Jakobych tam opět byl.. feliny a fáva, walkmany a VHSky, éčkové meďoury a super lokace a interiéry.. prostě 90ky, jaksepatří. Zápletka a obsazení skvělé a k tomu dobový a kulturně - etnicky orientovaný soundtrack. A Cikán v uniformě SS - nepřekonatelné. Bezpečně 85%. ()

hephaestus

Aj ked je to velmi originalne a nie že nie, nemozem dat 4. Nie je to veľmi vtipné, skôr smiešne. Ale réžia ma brutálne prekvapila, tak konzistentny film zo Slovenska sme tu nemali dlho. Druhe videnie, 3 je málo. ()

c.mravenciar

Invalid má svoje kvality (najmä technické), ale nesie si jeden veľký problém, ktorý pomenoval už takmer pred sto rokmi Charlie Chaplin: Komédia sa sníma v celku, tragédia v detaile. Kiežby tvorcovia namiesto Tarantina, prizvali do svojich hláv skôr Roya Anderssona. ()

13. ročník cen Slnko v sieti ovládl Invalida

13. ročník cen Slnko v sieti ovládl Invalida

26.04.2024

V pátek 26. dubna 2024 se v bratislavské budově Slovenského rozhlasu uskutečnil 13. ročník předávání slovenských národních filmových cen Slnko v sieti, na nichž byly oceněny výrazné počiny a tvůrčí… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD