Divoké 90. roky. Šuštiakové súpravy, pestrofarebné saká, veľké magnetofóny, videoprehrávače, gýčová dancefloor hudba, videopožičovne na každom kroku, nové spoločenské pomery, záplava rôznych podvodníčkov, začínajúci organizovaný zločin a s ním spojené násilie a korupcia. V tomto čase a prostredí anonymného slovenského malomesta sa odohráva príbeh Laca Hundera – údržbára v múzeu, ktorý je hrdý na svoju prácu, ale kvôli svojej cholerickej povahe sa ocitne v nesprávnom čase na nesprávnom mieste. (Cinemart SK)

Alva

Po veľmi pomalom rozjazde, pre mňa trochu trápnymi dialógmi, sa to v druhej polovici rozvinie na veľkolepú jazdu. A potom to naberá grády... V múzeu sa strhne famózna bitka a smeruje to ku krásnemu záveru. Po veľmi dlhej dobe drám konečne slovenská komédia. Trochu uletená, trochu balkánska a s najvtipnejším českým "cigánom". Tešme sa z toho. ()

Generi

Pravdu povediac, veľmi ľahká zábava na jedno použitie. Treba vidieť, ak sa chce človek nasmiať a vypnúť od bežných starostí. Ale nič viac, žiadna pridaná hodnota- dokonca kopa banálnych klišé privedených až absurdum - mafiánsky starosta - korupcia, sex, násilie musí byť!!! Dala by som 3a pol hviezd, ale dávam 4, pretože je to slovenská komédia. A za policajta - spisovateľa - Františka Fína :DD ()

Block29

Parada. Na takove prijemne prekvapeni jsem cekal roky. V CZE+SVK kotline nekolik desetileti (jeste tak slabe - Jedna ruka netleska). Autor bude jiste milovnikem Kustorici a jeho Cerne kocky, bily kocour. Aspon mne ho to silne evokovalo. Krasne propracovany scenar, vizualni stranka ... proste parada. Souhlasim s marhoulem - urcite by se nasly chyby, ale coz ...  za takovy pocin v soucasne korektni dobe - 6 z 5* ()

Hidoshito

Normálně bych dal asi jen 4 hvězdy (přece jen u podobně laděných českých komedií se směju mnohem víc), ale za jistou slovenskou/cikánskou originalitu dávám plnou palbu. Godlovi role fakt sedla! ()

caerol

První polovina byla dobrá, sranda, druhá polovina už byla moc utahaná a velká slátanina. Ale jako večernmí oddechovka dobrý. :) ()

Ed.

Naprosto mě udivuje jak se některým lidem daří za solidní peníze udělat solidní zábavu. Film si nehraje na Hollywood a akční film, ani nemá ty manýry velkých formátu. Je takový normální, hlavní hrdina je uvěřitelný a  je to vlastně hodně milé. ()

Tania84

Vzhľadom na to, že to povyhrávalo kopu cien na Slnko v sieti som sa tešila na tento film až ho uvidím. Slovenské filmy sú pre mňa skôr utrpením ako pôžitkom. Ale toto bola jazda smiechu od začiatku do konca. Divoké 90te roky, šušťáky, veľké rádia, mafia, rómovia. Proste pecka. Hološka v role invalida s riadne podrezaným jazykom a nadávkami skoro v každej druhej vete príjemne prekvapil a riadne bavil. Godla od čias ako som ho videla v seriáli Most viac než prekvapil. Bol skvelý aj jeho slovenčila celkom ušla. Celkovo film hodnotím ako veľmi podarenú komédiu čo je na slovenské pomery viac ako podpriemerná Smršť od Bebjaka. ()

13. ročník cen Slnko v sieti ovládl Invalida

13. ročník cen Slnko v sieti ovládl Invalida

26.04.2024

V pátek 26. dubna 2024 se v bratislavské budově Slovenského rozhlasu uskutečnil 13. ročník předávání slovenských národních filmových cen Slnko v sieti, na nichž byly oceněny výrazné počiny a tvůrčí… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD