Divoké 90. roky. Šuštiakové súpravy, pestrofarebné saká, veľké magnetofóny, videoprehrávače, gýčová dancefloor hudba, videopožičovne na každom kroku, nové spoločenské pomery, záplava rôznych podvodníčkov, začínajúci organizovaný zločin a s ním spojené násilie a korupcia. V tomto čase a prostredí anonymného slovenského malomesta sa odohráva príbeh Laca Hundera – údržbára v múzeu, ktorý je hrdý na svoju prácu, ale kvôli svojej cholerickej povahe sa ocitne v nesprávnom čase na nesprávnom mieste. (Cinemart SK)

CreepyJoe

A jsme opět u televizní  a filmové MAFIE v ČR takový film nemůže vzniknout a ještě si na něj krapet počkáme, protože tady je to jen jenda velká banda ubožáků přisátých na státních prašulích a protěžovaní komouští režiséři co by chránění klienti a protekční spratci kulturní prostitující mafie v ČR, nejsmutnější na tom je, že tihle kriplové si myslí, že furt mají světu a společnosti co říct, hovno. Pusťte na plac konečně mladé režiséry, dejte jim šanci, mají energii nápady žijí současnou dobou a nezůstali zaseknutí někde v komančismu. Až se to stane, můžeme mít taky kvalitní komedie světové úrovně jako je právě tato. Úžasný film, který koketuje lehce s bratry Coheny a Quentino Tarantiem a přesto převládá autorův vlastní rukopis. Skvělá, lehce potřeštěná komedie, která se naprosto hodí na letní sézónu a všichni dobře víte, že já se na komedie běžně nedívám a už vůbec ne na ty naše tuzemské odpady. ()

Zaks

Naše milé 90-tky, naozaj zo všetkým, čo k tej dobe patrilo, vrátane Mečiara v telke. V odľahčenej forme sa už len spomína a užívame si trefný čieny humor. Všetci herci hrali výborne, ale absolutórium patrí jednoznačne Gabovi (Zdeněk Godla). ()

pRaY_882

Zahliadol som film na plagátoch v kine ale povedal som si to bude blbosť alebo nejaká trapno komédia na spôsob Kameňák. Zrazu mi film vyskočil na Netflixe a tak som skúsil. A ľutujem. Ľutujem že som na to nebol v kine. Myslím že je to najlepšia slovenská komédia ever. Príbeh jednoduchý ale jeho podanie a rozprávanie má ohúrilo. Za mňa 9 z 10. ()

rostsoft

Opravdu velmi povedený komediální příběh. S ničím se tam fakt neserou, a musím přiznat, že takto jsem se už dlouho nezasmál. Mimochodem, ta slovenština je tam fakt kouzelná. Opět jsem se obohatil o mnoho slovenských nadávek, které jsem doposud neznal. Navíc to trošku odráží skutečnost, co se v té době skutečně nejen na Slovensku dělo, že ti, co nám vládli, byly zároveň mafiáni, ostatně i dnes můžeme pozorovat jisté prvky tohoto jednání našich vládních představitelů. ()

Martyrium

Najprv som nechcel dať 5*,ale na konci som si uvedomil, jedno. Už som ani len nedufal, ze by som sa pri rýdzo slovenskom filme mohol baviť - nie na tom aký je hlúpy, amatérsky a na tých tupych hereckých výkonoch našich divadelných hercov, ale na tom aký je poctivý, zábavný a ako veľmi pripomína časy minulé. Originálny nie je, ale to vôbec nevadí, herci super, ani Rytmus tak nevadil, našťastie bol len v dvoch scénach, ale paľba to bola od začiatku do konca. Super. ()

Enon

Na tomto filmu v první řadě musím určitě ocenit kreativitu, kterou do ní tvůrci vložili. Je to velmi odlišné od všech tuzemských filmů a jedná se tak o celkem ojedinělý zážitek. Je to velmi humorné a zábavné, jenomže si nejsem jistý jestli je ten humor úplně pro každého, většinou se totiž jedná o černý humor. Zábavnost z toho srší po celou dobu stopáže. Já si na to úplně nemůžu nějak extra stěžovat, prostě fajn komedie na zasmání. 55% ()

HenryP

Provinčná kŕčovitá blbina pre vďačné provinčné publikum. Taký snaživejší, ale zároveň filmársky nemotornejší Kameňák. ()

dragon'88

Kusturica Ritchie Tarantino.  Nasinci si v tom mozno najdu nostalgiu, pripadne sa v tom najdu sami.  V zahranici to bude tazka exotika.  Ale pre mna uplne nezaujimave a nevtipne.  Ked sa chce, tak sa da aj dobre natocit, len si treba zavolat nejakych polskych scenaristov.  Klzeme po povrchu. 2* ()

floppy4

Nebyť dobrých ohlasov okolia ani to nezapnem, bohužiaľ som mal ale dať na prvý dojem a ušetril by som hodinu a pol na iný film. Miestami to bolo také, že heh, ale žiadne hurónske rehoty sa nekonali, inak docela nuda. ()

marhi

Nic nečekat, v nic nedoufat. Nee.  Připadal jsem si jak na filmu Gue Ritchi.  Možná levnější kopie nevím.  Mě to neskutečně bavilo. Divoké devadesátky,  šílené figurky.  Oddichovka.  A za mě nej Zdeněk Godla.   Asi reminiscence Mostu. ()

Dobry_clovek

Dalo se to zhlédnout především kvůli dobrým hercům a poměrně dobré technické kvalitě, ale že by člověk vybuchoval smíchem při neočekávaných vtipech, to zase ne. Vlastně jsem měl celou dobu pocit, že to vše jsem už kdysi viděl a lépe udělané. Je z toho prostě vidět jaké filmy má režisér rád a kde se inspiroval. Za vraždu Rytmuse dávám bod navíc, neboť to je sen každého člověka, který má rád hudbu ;-) ()

monny9987

Som rada, že som na tom v kine nenechala peniaze, ani na popkorn ani na nachos so syrovým diplom. Čakala som bránicuzničujúcu komédiu či tragikomédiu…Myslím, že výhľad z môjho okna na tri vŕby je záživnejší…škoda…aspoň teda som si tie šuštiakové súpravy pripomenula, to bola vtedy klasika 💜 Jo a “Mňa sa nezbavíš, s tým sa lúč, som Tvoj muž” hovoril aj otec mojej mame…zomrel mladý… ()

PanLord

Velmi zajímavý kousek od našich kolegů bačů dřímajíc v rukou neskonalou originalitu obohacenou o nádherný buranský humor, který je Čecháčkům velmi blízký. Průměrný fotr od rodiny očekávajíc večeru od své selky, jakmile přijde z roboty dom, se najednou ocitne ve svízelné poloze na kolečkách. Tragikomická nátura celého filmu, do kterého pan Godla zapustil své kořeny, funguje opravdu skvěle a celý filmový štáb si krásně vyhrál s každou scénou jak po stránce dialogů, tak scén. Měl bych jedinou výtku, a to sice, že bratrům od Tater fakt nejde rozumět a musel jsem si zapnout titulky. ()

13. ročník cen Slnko v sieti ovládl Invalida

13. ročník cen Slnko v sieti ovládl Invalida

26.04.2024

V pátek 26. dubna 2024 se v bratislavské budově Slovenského rozhlasu uskutečnil 13. ročník předávání slovenských národních filmových cen Slnko v sieti, na nichž byly oceněny výrazné počiny a tvůrčí… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD