Divoké 90. roky. Šuštiakové súpravy, pestrofarebné saká, veľké magnetofóny, videoprehrávače, gýčová dancefloor hudba, videopožičovne na každom kroku, nové spoločenské pomery, záplava rôznych podvodníčkov, začínajúci organizovaný zločin a s ním spojené násilie a korupcia. V tomto čase a prostredí anonymného slovenského malomesta sa odohráva príbeh Laca Hundera – údržbára v múzeu, ktorý je hrdý na svoju prácu, ale kvôli svojej cholerickej povahe sa ocitne v nesprávnom čase na nesprávnom mieste. (Cinemart SK)

Annaroz

Nějak mi uniklo, zda film má vůbec nějakou propagaci. Já osobně žádnou nezaznamenala. Ani na Netflixu mezi novinkami. Viděno na doporučení a musím konstatovat, že je to nejlepší slovenský film za posledních x let. Fakt jsem se bavila od začátku do konce. ()

zekon

Jedna z top komedií poslední doby. Je vidět že autoři mají rádi guy ritchieho a nechali se pěkně inspirovat. Herci super, pěkné zpracováno, ujetá oddechovka ()

Alvin

Už ani nevím, kdy jsem viděl takhle dobrou českou resp. slovenskou černou komedii. Vlastně od revoluce možná poprvé. Krutostí humoru a stylem vyprávění si to nezadá s bratry Coeny v jejich někdejší nejlepší formě. ()

Haros69

Jak se údržbář z muzea jménem Laco, stane nešťastnou náhodou invalidou na vozíku. Zdeněk Godla, kamarád Laca, je zadržen policií k výslechu, aby vypovídal o incidentu v muzeu. Tak skvěle to hraje a vypráví, že bych to klidně poslouchal jako samostatné představení. Dobře zahráno a natočeno, dialogy jsou perfektní a ta slovenština tomu vlastně ještě více dodává na vtipu. Film plný černého humoru, absurdních situací a scén. Velmi milé překvapení, pobavil jsem se a doporučuji. ()

Kamil111

Viděno třetíkrát. Zdá se, že začíná zrát jako víno - člověk má čas sledovat i skvostné detaily, které napoprvé mohou uniknout - třeba naprosto uvěřitelné pivo Priemer. ()

dasl

Najoko to temu Hološkovi nejde z papule. Sceli velice spravit jakúsi komédiu no volajako mu to není prirodzené takto viprávat. ()

Jarzee

Vôbec neváham s hodnotením. Bol som veľmi opatrný v očakávaniach, ale bol som až zaskočený, aká komédia sa dá v našich končinách vyprodukovať. Od režiséra Jonáša som videl len Kandidata - OK, ale nic moc, ale tu všetko fungovalo perfektne. Holoska mi snáď prepáči, ale neregistrujem ho a až sa trochu za to hambím. Godla je až tak dobrý? Na Rytmusa som sa fakt pozeral a vôbec mi nevadil. Kamera, hudba super. Jediná drobnosť mi nesedela, Fischer ako "tvoril" knižné dielo. Ale rád odpúšťam:) Jedna z mala top komédii z našich luhov a hájov vôbec. ()

Fibonacci

Moji milí Slováci, s hrdosťou vám oznamujem, že som dopozeral najlepší slovenský film od samostatnosti republiky. cásting genialny jak magnus carlsen, hudba našľapaná jak plynový pedal na bembečku trojkovom, scenário predumany ako windows profesional a hlašky idú jak na pase vo folkswageňe. 💣Bol som svedkom predpremiéry 28.1.2023 v Kine Úsmev v Košiciach🔆 tlieskam❤️🍀 ()

lokso2

Prvá polovica bola super dynamická. Človek sa zábava na frkoch, vývoji deja.. Druhá polovica je trochu zbytočne natiahnutá. Znížil by som minutáž. Ale ako celok je to skvelý slovenský filmový počin. No obávam sa, že české publikum nebude také benevolentné a moc úspechov tam nezožne. ()

bmoss

Už druhá slovenská komédia, ktorá sa mi páčila za posledný rok. Na film som išiel bez akéhokoľvek spojleru a bol som veľmi príjemne prekvapený. Pre toho, kto pozná východniarčinu a reálie 90. rokov, tomu sa to bude určite páčiť viacej. Film sa nehrá na intelektuálny humor, či gýčovú umeleckosť. Akčné efekty sú na naše reálie aj trochu uveriteľné. Ako slovák by som dal 10/10. ako čech 8-9/10 a zahraničný divák 6-7/10. Zhrniem, jednoducho skvelá zábava, celé kino sa rehotalo hlavne druhú polovicu filmu. ()

PachoSK

Zrodila sa legenda! Rehocem sa aj po návšteve kina. Fantastický scenár, výber hercov, prostredie 90.rokov ako vyšité pre dotvorenie tej správne atmosféry. Všetko to akosi do seba zapadlo a vznikla geniálna čierna komédia. Pri slovenských komédiách som sa vždy cítil miestami trápnučko pretože sa zvyklo príliš tlačiť na pílu, no tu veru nie. Gregor Hološka, ako cynický nervák s dobrým srdcom bol perfektný. Zdenek Godla, čo slovo, to perla. Teším sa keď si to s odstupom času pozriem opäť, lebo viem že sa budem znova chichotať ako dnes. ()

farky

Nepamätám sa, kedy som sa v kine tak nasmial. A nepamätám sa ani na výbuchy smiechu plného kina. A už vôbec sa nepamätám, že by po filme diváci tlieskali. Ten potlesk bol spontánny a zaslúžený. Ten film bol totiž slovenská komédia! Slovenská komédia - termín, pri ktorom sa pousmejeme. Ale skôr trpko a ironicky. Na tejto slovenskej komédii sa však zabavíte a nasmejete. A nakoniec, nemôžem inak - Zdeněk Godla je talent od Boha. Kurva piča! ()

Zeduke

Reklamu o "čiernej komédií" ma pripravila na inú drsnotu. Nakoniec zaujímavý komix, rozprávka s veľmi jednoduchým príbehom. Áno, s trochou krutosti, s trochou drsnosti, s trochou mastnoty. Nie, nie je to pre deti. Ale nie je to ani zbytočne vulgarizované. Finálna scénka - kde Róm nacista bojuje po boku ruského komanča je skvelá. Mafiáni okolo Sávu Popoviča sú dobre zrahraní. Skvelé, že slovenský film sa dá robiť bez opozeraných seriálových manekýnov. Celkovo príjemne pozerateľné. Hlavne ma teší, že marketingové ťaháky typu Rytmus, GoGo a Majk Spirit vôbec nevyrušovali - dokonca aj Rytmus, ktorého skutočne nemusím odohral svoju epizódku, hoc samotný príbeh veľmi neobohatil.  4.5 hviezdičky sa zaokrúhluje jedine nahor :) ()

h4

Príjemné prekvapenie. Rôzne levely humoru, dobre premyslené a odladené. Najviac ma pobavil vechslák kali vo videopožičovni ..tá podobnosť sa nedala nevšimnúť ;) ()

mijec

No neviem... Mal som veľké očakávania, lebo zo všetkých strán sa ku mne valili superlatívy, aká zábavná komédia sa konečne podarila. Veľmi som to prial sebe aj domácej kinematografii, ale zázrak sa v mojich očiach nekonal. Formálne som s filmom nemal problém, ani herci a ich výkony mi nevadili (až na to, že som Lacovi to jeho vyjadrovanie sa vôbec neveril).   Veľmi ma sklamalo nevyužitie potenciálu príbehu. Spoilery: To naozaj autorom stačilo, že pomstiteľ bude originálny len v tom, že použije historické zbrane a každého, kto môže za jeho invaliditu, "len zastrelí"? Nemohli pre pomstiteľa vymyslieť sériu originálnych spôsobov, ako sa s každým -  a zakaždým inak - vyrovnať? Aj prostredie múzea ponúkalo x možností, ako sa s nepriateľom pohrať, ale zase sa len strieľalo.  Najprv som sa obával, že finále v múzeu bude niečo ako Sám doma a napokon som si povedal, že aj to by bolo lepšie než to, čo mi tvorcovia ponúkli. Písané odkazy od Zdeny tiež volali po vtipe, ktorý ale neprišiel. Aj by som pokračoval, ale už sa mi tým nechce zaoberať. Pár scén aj hlášok malo nápad, ale mne to nestačilo. Pre mňa to nebola validná zábava. Som si však vedomý, že aj podľa hodnotenia tu sa to väčšine divákov páčilo a som za nich rád. Nedá sa vyhovieť každému. ()

marcoss

Na slovensku filmografiu hotovy zazrak. Svizne, vtipne, vyborne prostredie, kopa zabavy a smiechu.    Bol som na predpremiere a kompletne cela kinosala sa rehotala doslova od ucha k uchu. Aj samotny pribeh je uzasny a vykon Zdenka Godlu je ceresnicka na torte.  Urcite odporucam v klude na toto zajst do kina a podporit nasu tvorbu. ()

MartyFeldman

Do kina som išiel trochu s obavou - holt Slováci komédie nevedia. Bol som však príjemne prekvapený. Neznášam vulgarizmy v umení, ale tu mi až tak neprekážali.  Veď, ak má byť prostredie vykreslené autenticky, tak to inak ani nejde. Navyše humornosť príbehu/dialógov nebola založená len na vulgarizmoch, resp. len v menšej miere. Dej celkom pekne plynul, bez hluchých miest. Vtipy boli vcelku vkusné, bez pocitu trapasu. Dokonca to malo aj nejaké prijateľné morálne posolstvo, na ktorom treba oceniť, že bolo podané bez násilia. A nebolo jednoznačne  politicky lokalizované a cielené, ako sa to teraz od "nezávislých" tvorcov vyžaduje. Nie som odborník, ale azda sa niečo mohlo urobiť so zvukom - nie všetky dialógy a repliky boli zrozumiteľné. ()

melica

Dlouho jsem se tak nezasmála, a to je přesně to, co od komedie čekám.  Kromě palby humoru pro mě ale byly zajímavé i každodenní nepříjemnosti v životě vozíčkáře – velmi trefné. "Chceš, aby se ti třicet let smáli, že ti utekl invalida?" - "Jasná sebeobrana." ()

13. ročník cen Slnko v sieti ovládl Invalida

13. ročník cen Slnko v sieti ovládl Invalida

26.04.2024

V pátek 26. dubna 2024 se v bratislavské budově Slovenského rozhlasu uskutečnil 13. ročník předávání slovenských národních filmových cen Slnko v sieti, na nichž byly oceněny výrazné počiny a tvůrčí… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD