Divoké 90. roky. Šuštiakové súpravy, pestrofarebné saká, veľké magnetofóny, videoprehrávače, gýčová dancefloor hudba, videopožičovne na každom kroku, nové spoločenské pomery, záplava rôznych podvodníčkov, začínajúci organizovaný zločin a s ním spojené násilie a korupcia. V tomto čase a prostredí anonymného slovenského malomesta sa odohráva príbeh Laca Hundera – údržbára v múzeu, ktorý je hrdý na svoju prácu, ale kvôli svojej cholerickej povahe sa ocitne v nesprávnom čase na nesprávnom mieste. (CinemArt SK)

StandikK

"Ty jsi kdo" "Ja, Gabo, ja som ťa našel v taky šachtě, kde jsme išli vrátit kanál, který sme ukradl... našli" "A co o do mna chceš" "Nič ja ťa strážim, lebo si spal. Hoci kdo ti mohl něčo ukradnut. Viš jaci sou ludia, všeliaki" "Cigan ma stráží, ja sa poserem. Čo je... Ja necítim nohy" "A moje cítiš, lebo vravia že moje nohy jdou cítit" ()

parazol

Konečne! Slovenský film, na ktorý sa dá pozerať. Skvelé dialógy, výborný herci v každej úlohe. Až sa mi tisne slza do očí. ()

Polinius

Má to svoje mouchy, ale celkově ten film má spoustu dobrých nápadů a Slovensko v tomto filmu je dost exotické a pro mě příjemná změna.  Je tam sice pár neherců ale i pár herců kterým jejich postavy prostě žeru. Takhle propracované a barvité postavy nemají ani seriózní české filmy. ()

arrow2222

Po veľmi dlhom čase konečne slovenský film ktory je normálne pozeratelny, bez toho aby sa hral na akékoľvek umenie zrozumiteľné pár vyvoleným  pripadne aby človek po odtrpeni dvoch tretin filmu stále nechápal co tím chtěl básník říci... V skratke za mňa... výborné hlášky, skvelá nadsázka, herci potvrdili ze niet malých a veľkých rolí keď ich hrajú veľkí herci... Záverečná scéna Nr. 1... Človek čaká ze príde klasické klišé ale Lacko ukázal ze na sebe zapracoval... Stoličky lietajú, tranzistorak hulaka a hlavný hrdina našiel konečne vnútorný level ktorý hľadal 👍👍 Skvelý zážitok, skvelé zábava. Ďakujem ()

mehmed

Odpustím chalanom ten zapomenutý stativ od světel a mikrofon v záběru, protože jsem se královsky pobavil. Kéž by od Beskyd na západ vznikaly podobně vymazlené taškařice jako tato! Bravo! Smekám srandovní čapku Milana Rastislava Š. ()

majorzeman13

"Slováci se fakt překonali". Nadprůměrný,povedený film. Vřele doporučuji vidět ! Myslím,že budete fakt spokokojeni !? Má maličkost rozhodně byla ! PS: Pan Godla i pan Hološka jsou fakt hodně cool .............. ()

Dedincan

Neveril som, že by sa mi niečo z modernej slovenskej hlavnoprúdovej kinoprodukcie mohlo celkom páčiť, ale mýlil som sa. Invalid naozaj obstál. Niekde som počul, že 90-roky boli vrcholom vývoja modernej civilizácie a potom to už išlo len dolu vodou. Na Slovensku mali nezmazateľnú pachuť, ale ja ako vtedajšie decko môžem potvrdiť len to pozitívne z daného obdobia, takže som vďačný za každú pripomienku daných čias. Invalid mal vtip, solídne herecké výkony, prekvapivo bez prvoplánovej politickej agitky a so solídnou akciou v závere, za ktorú by sa nemuseli hanbiť ani naši západní partneri. Môže byť. ()

Maskati

Fakt jsem se pobavil! Taková slovenská Teroristka - terorista. Neskutečný hlášky, cikán v uniformě SS, to jsem fakt ještě neviděl.  Tři čtvrti filmu absolutorium, konec trochu slabší, celkově překvapivě čerstvá komedie. Doporučuji. ()

Aguirre

Pokus o osvieženie v SK kinematografii. Pan z Mostu bol super, hlavny hrdina ale rmega nesympatický, stále vrieskal, nadával, by som mu dal najradšej po hube. ()

drsny_hery

No né. Po letech jsem se pobavil u žánru jménem komedie. Po počátečních rozpacích se to slušně rozběhne a člověk nestíhá chytat všechny hlášky. Gogla hraje všechno stejně, ale sem se to vlastně hodí. No jen škoda, že neznám dostatečně slovenskou popkulturu, abych odhalil všechna camea a vtípky. ()

Alva

Po veľmi pomalom rozjazde, pre mňa trochu trápnymi dialógmi, sa to v druhej polovici rozvinie na veľkolepú jazdu. A potom to naberá grády... V múzeu sa strhne famózna bitka a smeruje to ku krásnemu záveru. Po veľmi dlhej dobe drám konečne slovenská komédia. Trochu uletená, trochu balkánska a s najvtipnejším českým "cigánom". Tešme sa z toho. ()

Generi

Pravdu povediac, veľmi ľahká zábava na jedno použitie. Treba vidieť, ak sa chce človek nasmiať a vypnúť od bežných starostí. Ale nič viac, žiadna pridaná hodnota- dokonca kopa banálnych klišé privedených až absurdum - mafiánsky starosta - korupcia, sex, násilie musí byť!!! Dala by som 3a pol hviezd, ale dávam 4, pretože je to slovenská komédia. A za policajta - spisovateľa - Františka Fína :DD ()

Block29

Parada. Na takove prijemne prekvapeni jsem cekal roky. V CZE+SVK kotline nekolik desetileti (jeste tak slabe - Jedna ruka netleska). Autor bude jiste milovnikem Kustorici a jeho Cerne kocky, bily kocour. Aspon mne ho to silne evokovalo. Krasne propracovany scenar, vizualni stranka ... proste parada. Souhlasim s marhoulem - urcite by se nasly chyby, ale coz ...  za takovy pocin v soucasne korektni dobe - 6 z 5* ()

Hidoshito

Normálně bych dal asi jen 4 hvězdy (přece jen u podobně laděných českých komedií se směju mnohem víc), ale za jistou slovenskou/cikánskou originalitu dávám plnou palbu. Godlovi role fakt sedla! ()

caerol

První polovina byla dobrá, sranda, druhá polovina už byla moc utahaná a velká slátanina. Ale jako večernmí oddechovka dobrý. :) ()

13. ročník cen Slnko v sieti ovládl Invalida

13. ročník cen Slnko v sieti ovládl Invalida

26.04.2024

V pátek 26. dubna 2024 se v bratislavské budově Slovenského rozhlasu uskutečnil 13. ročník předávání slovenských národních filmových cen Slnko v sieti, na nichž byly oceněny výrazné počiny a tvůrčí… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD