Divoké 90. roky. Šuštiakové súpravy, pestrofarebné saká, veľké magnetofóny, videoprehrávače, gýčová dancefloor hudba, videopožičovne na každom kroku, nové spoločenské pomery, záplava rôznych podvodníčkov, začínajúci organizovaný zločin a s ním spojené násilie a korupcia. V tomto čase a prostredí anonymného slovenského malomesta sa odohráva príbeh Laca Hundera – údržbára v múzeu, ktorý je hrdý na svoju prácu, ale kvôli svojej cholerickej povahe sa ocitne v nesprávnom čase na nesprávnom mieste. (Cinemart SK)

hony23

Slováci si od nás vypůjčili Godlu a rozhodli se nám Čechům ukázat, že se dá v dnešní době natočit černohumorná komedie, aniž by se sklouzlo za hranici trapnosti. V hlavní roli cholerika exceluje Hološka, kterému sekunduje neméně skvělý cigoš Godla. Děj je sice poněkud pičoidní, ale já se u toho celkem bavil, což se mi u komedií z poslední doby stává jen zřídka. ()

Zlty_Dodo

vozíčkar ukuje pomstu a spolu s cigánskym kamarátom v uniforme SS a ruským kolegom z práce prezlečeným za krasnoarmejca rozprášia miestnu mafiánsku skupinu :) výborná scéna z postele, konečne poriadne LGBT :) hej, dalo by sa tomu kadečo vytknúť, ale vzhľadom na to, že slovenská kinematografia len veľmi ziredka vypáli niečo výnimočné, dávam plný počet. Plus potešilo v scéne z osady ako kulisa audio Laca Meliška (Mravce, Cibuľa...) ()

DvoRSTA

Čoboláci umějí překvapit. Vždy, když byl film ze Slovenska, tak mi to přišlo, jak produkce z Německa. Tento počin je však jiný. Scénář a dialogy na překvapivě dobré úrovni. Pocit beznaděje je zde perfektně zachycen a nedivil bych se, kdyby takhle opravdu někomu hráblo. Pro Godlu perfektní role. Ten konec mi přišel trochu odfláknutý, proto pouze 4 hvězdy. Celkově však velice provedená černá komedie. ()

Angelo987

Taku dialku ste isli, co ti jebe??!! A ten Melisko v pozadi, bola si doma, buchali??!! Asi mi odjebalo dekel, ale necakal som takuto bombo-jebu, hlavne nie s tymito hercami, ale vsetko to ladilo dokonale, super, konecne po asi 50-tich rokov, perfektna Slovenska komedia, uz som si myslel, ze nikdy Slovaci nic dobre nenatocia, ale hentam bol ten chren co si mi dala!!! A nasi bratia Cesi mozu iba zavidiet, lebo nikdy nemali Meliska. ()

exe.

Podľa plagátu som očakával veľký prúser a poriadnu sprostosť, ale nakoniec sa jedná o skvelý film na piatočný večer na vypnutie mozgu, ktorý svojou blbosťou a aj jemným čiernym humorom dokáže diváka zabaviť a ponúknuť zábavu a akčné vyvrcholenie, ktoré ma gule. Invalid sa celý čas vezie na zaujímavej a taktiež aj na zábavnej rovine a vie naservírovať to, čo len máloktorý film zo Slovenskej produkcie (ktorých je veľmi málo), má to "grady", slušný a zaujímavo podaný príbeh, ktorý sa mieša a kombinuje mix humoru s čiernym humorom a zobrazuje "problémy" vozíčkarov, ktoré zabavia, ale nijako neurážajú, či už rómov, spomínaných vozíčkarov alebo celkovo život na dedine. Konečne sa podarila natočiť komédia, ktorá nestáva na suchých a laciných vtipoch, ako je u nás klasikou, Invalid si ide svojou vlastnou cestou a to mu vychádza, herci majú zaujímavo napísané postavy a človek im to celkom aj verí (romák s SS - sáckou uniformou to zabil), každá postava má svoj vlastný a zaujímavo napísaný vývoj, ktorý vie, ako získať divákov na svoju stranu, na druhú stranu verím, že humor nemusí sadnúť každému, ale tu si film nájde dosť široké publikum a okrem toho sa riešia aj bežné veci zo života, ako problémy v rodine a v spoločnosti a sem tam sa spomenie niečo aj o politike (či už korektne alebo nekorektne, ale hlavne pravdivo). Slovenský invalid vystrieľal mafiu, americký by vystrieľal školu a u našich bratov sa nenachádza ani jeden vozíčkar, pretože Kto neskáče, nie je Čech. ()

brasek

Geniálne! Pritom je to jednoduchý príbeh s tuctovou zápletkou akých môžete vidieť neúrekom. Lenže tu všetko funguje na 100%. Humor, vulgarizmy, samotný dej, atmosféra všetko kompaktne do seba zapadá. Bavil som sa. ()

Dawe2

Nechal jsem se zlákat místním vysokým hodnocením, chyba. Nebavilo mě to. Styl vyprávění na policejní stanici se vůbec nehodil. Příběh byl zvláštní. Jako komedie to zafungovalo asi dvakrát nebo třikrát. Za to hvězda, zbytek nestojí za řeč. Nedoporučuji, nestojí to za to. ()

Vieriq78

Už som sa tešila že to prelomí moju skepsu…. **Za snahu natočiť film ktorý naoko vyzerá (kamerovo) a zrejme baví pol Slovenska. (Neviem či sa smiať či plakať, no mne to nestačí)… holt aj keď je to lepšie ako panelák, dokonca sa na to dá pozerať a odporúčam tento počin vidieť (stačí raz) ako ukažku chabého progresu slovenskej tvorby, chýba tomu zas a znovu uvoľnenosť, okrem toho cigánika a akož tak hlavného hrdinu ktorý keby tolko nepičoval stratil by 90% humoru, stále málo na hodnotu dobrého trhlého nieto ešte kvalitného filmu. A čo už tomu ma dať rytmus, spirit a spol fakt nechápem. Herecký výkon?? ()

Lendak

"Cigán ma stráži. Ja sa poserem."_____ Takto sa to má robiť do psej matere! Údržbár skončí na vozíku a rozhodne sa pomstiť gangstrom, takže ich začne po jednom masakrovať zbraňami z Prvej Svetovej a do toho mu pomáha cigán Gabo, síce totálny imbecil, ale so srdcom na pravom mieste. Okrem geniálnej dynamiky Hološka a Godly diváka zaujme hlavne citeľný režisérsky štýl, ktorý je cítiť za deväťdesiatkami, pivom a pušným prachom. Som reálne šokovaný z toho, že takýto zázrak z čistého neba vznikol tu pod Tatrami a zároveň dokáže konkurovať aj áčkovým blokbastrom spoza veľkej mláky a do toho dokonale spojiť kritiku predsudkov a rasistických vtipov. Dokonalá satira o vendete aneb ponaučenie pre malé cigánčatá, že nikdy neujebávajte dekel. My gadžovia proste vieme.. ()

Draconian

Tak to je překvapení. Slovenská akční komedie, která nakopává zadky. Příběh o pomstě chlápka, kterému se rozpadne rodina a je bandou kriminálníků zmlácen tak, že je upoután na invalidní vozík. Jediným jeho kamarádem se stává cigán (to říkám záměrně, bo se tak hovoří ve filmu) Gabo. Jsou tak trochu jako Old Shatterhand a Vinnetou (jako to taky říkám, bo je to ve filmu). Chlápek se rozhodne najít ty všechny, kteří ho připravili o normální život a zatočit s nimi. Kriminálnící jsou však napojeni i na nově zvoleného starostu. Hele je to jízda! Ač je úvod takový kostrbatý, film se rozjede a sází povedené vtipy i akční scény. Zároven mu nechybí i hloubka, protože hovoří o sociálních a mezilidských problémech. Jako ještě je důležité, že se to odehrává v "devadesátkách", ale některé věci se dodnes moc nezměnily. Třeba sliby politiků. Ústřední dvojka je skvělá a tím myslím oba herce Hološku a "našeho" Godlu. A ve filmu se dokonce mihne sám velký Rytmus:-))) za mě 80% ()

KolarikKing

Pro mě úžasné překvapení. Netušil jsem, že na Slovensku vznikne tak výborná komedie. Čeští tvůrci by se měli inspirovat. Film šlápne na začátku na plyn a jede až do konce. 8/10 ()

13. ročník cen Slnko v sieti ovládl Invalida

13. ročník cen Slnko v sieti ovládl Invalida

26.04.2024

V pátek 26. dubna 2024 se v bratislavské budově Slovenského rozhlasu uskutečnil 13. ročník předávání slovenských národních filmových cen Slnko v sieti, na nichž byly oceněny výrazné počiny a tvůrčí… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD