Divoké 90. roky. Šuštiakové súpravy, pestrofarebné saká, veľké magnetofóny, videoprehrávače, gýčová dancefloor hudba, videopožičovne na každom kroku, nové spoločenské pomery, záplava rôznych podvodníčkov, začínajúci organizovaný zločin a s ním spojené násilie a korupcia. V tomto čase a prostredí anonymného slovenského malomesta sa odohráva príbeh Laca Hundera – údržbára v múzeu, ktorý je hrdý na svoju prácu, ale kvôli svojej cholerickej povahe sa ocitne v nesprávnom čase na nesprávnom mieste. (Cinemart SK)

adamix

Na slovenské pomery slušné a konečne asi prvý krát za veľmi dlhú dobu ku kvalite filmu nemuseli dopomôcť filmársky skúsenejší a zručnejší českí susedia. Dobrý nápad ako nasrať invalidného chlapa, ktorému život a okolie znepríjemňujú všetci, či už je na invalidnom vozíku alebo nie. Ako čierna akčná komédia, oprierajúca sa o myšlienky, že aj keď človek nemá nohy, stále má zmysel žiť a strieľať historickými zbraňami odporných gaunerov :). A kamarát Gabo v nacistickej uniforme je sympaťák, ktorý by vlastne celý príbeh vklude zvládol utiahnuť aj sám. Invalid je okrem iného aj dôkazom toho, že sa dá natočiť lepší, kvalitnejší a zábavnejší film bez takých okukaných hereckých tvárí ako sú Maštalír či Koleník. Za mňa 75%. ()

jayman

Ešte som snáď nevidel slovenský film, ktorý by nezlyhával na scenári, presnejšie na dialógoch. Tomáš Dušička sa takisto nezaprel a napísal fakt pár debilných replík, ktoré týpci ako Ivo Gogál prednášajú tým najtrápnejším televíznym hlasom. Okrem toho filmu v tretej tretine dochádza dych a hoci by som rád napísal, že to vyváži epické finále, to má od epickosti ďaleko. Napriek tomu je však Invalid žánrovkou, ktorá slovenskej kinematografii chýbala. Na naše pomery preto 4. ()

Pete

Naozaj velmi dobré. Skvělá výprava a kamera s výrazně sytými barvami přibližují atmosféru pouťových devadesátek v prostředí cikánských slumů i panelových sídlišť východního bloku. Problém pro mě představuje nevyrovnanost jednotlivých scén, kdy některé až geniálně satiricky přesné a zábavné (např. v restauraci na závěr) střídají ty groteskně naivní (např. přestřelky s gangstery) nebo příliš elementárně lidové. Další počin talentovaného Karáska každopádně budu bedlivě vyhlížet. ()

migele

Dám 5. protože po dlouhé době vtipná komedie...  Jediné co bych vytknul je  spíše divadelní přednes mladého detektiva a scéna kdy Laco ujede na vozíčku  policejním hlídkám...  Snad do poloviny filmu člověk netuší, jak to skončí, což potěší a Godla i Hološka super výkon... Takže proč ne..  Od srdce jsem se zasmál.   Žádná trapárna  s těmi klasikami "rádoby českými komiky."  navíc to není vůbec hloupé a je tam pár drobných detailů, které bych řekl, že odkazují i na aktuální situaci na východě...  možná se pletu.   Každopádně palec nahoru. ()

PAVLIS

70% Vzhledem ke kvalitám audiovizuálu přimhuřuji oči nad mírnou zdlouhavostí (stříhal bych) nebo nad naivním inkluzivním podtextem. Technicky totiž film vypadá, jako kdyby se při natáčení sešli Kusturica s Ritchiem v nejlepší formě. A přitom jde “jen” o obálku pro zábavnou cestu za odplatou jednoho skvěle zahraného, cholerického údržbáře. ()

nula87

Čekal jsem velmi málo, a dostal vrchovatou porci. Ultra vtipná nálož, jak v dialozích, tak v akci, tak v popisu postav, postaviček, a společnosti 90. let. 70% ()

yntelygent

Tak toto sa fakt povedlo,uz som si myslel , ze v case Panelakov,Babovreskov,US sitcomov a podobnych sraciek sa neda natocit neobvykle ponata a pritom jednucha komedia.Da sa ako vidno.Na tychto tvorcov si dam bacha ,ludia co v tomto korektnom BLM,LGBTIIIII case dokazu splodit nieco taketo asi budu dobri.... ()

iz67

Jasně. Je to nadsázka. Ale nadsázka, která za uši tahá příliš nebo naopak příliš málo. Určitě jsou tam místa, kdy se člověk zasměje nebo spíš usměje. Ale jako celek to pro mě nefunguje. ()

hasacisko

vačšina vtipných momentov bola založená na vulgarizmoch a to nemám rád, keď si to tvorcovia takto zľahčujú ale malo to celkom drajv a akčné scény boli slušné. Hlavného predstaviteľa poznám ešte z Trnavského divadla a už tam som ho vnímal ako extrémne komediálneho herca. Škoda, že až do tohto filmu ostal jeho potenciál nevyužitý. ()

Phex

84% si delate prdel? Normalni slovenskou prdel...protoze dle komentaru to nahoru tahnou bratia. Pocit trapnosti, me v druhe polovine filmu neopustil ani na chvilku. Sel jsem na to do kina protoze to nekde v recenzi prirovnal k Sbal prachy a vypadni, asi tomohule kokotoj napisu at mi posle penize vyhozene za vstupne. ()

wowylgu313 odpad!

Moment!!! Tady to hodnocení a recenze napadl nějaký virus ne? Nebo to je jako myšlený vážně že tahle doslova sračka má takové hodnocení? Tak to je hodně cool no ... Tak já tomu dávám 5-10% a to doslova jen za cca jednu, dvě hlášky co tam řekl Godla. Jinak opravdu nevím co na tomhle dál hodnotit. Příběh totální bullshit, obsazení pro SK scénu asi super ale nic to nemění že všichni měli napsaný scénář jak pro dementy. Do toho všeho neskutečná nuda. Dokoukal jsem to jen pro to že jsem doufal že tam přijde něco co mi vysvětli to proč to tady je tak vychvalováno. Vysvětlení jsem nedostal ... Tak a já jdu na chvíli zase od komedií protože na tohle nemám fakt nervy. To je můj třetí odpad za historii mého hodnocení ... :D nedávám ho totiž jentak nezaslouženě. ()

Frca

Opravdu hodně lituju, že jsem na tento film nešel do kina a viděl jsem ho teprve včera. Ano, přiznám se, jsem takový ten typ který moc nevěří filmům, které se natáčí u nás a u našich sousedů, ale u tohohle opravdu lituju, že jsem nebyl v kině, Vtipný, fajn film se skvělými postavami, ať už se jedná o titulního invalidu Hološku či dobrosrdečného Cikána Godlu. Fajn retro, říznuté sympatickou akcí. Můžu jen doporučit. Normálně na 4*, ale nečekal bych, že mě tak pobaví něco z blízkých končin, což to ještě povyšuje o stupeň výš. ()

atiratha

Tak co si dnes dáme dobrého? Vraž tam dvě kostky Švejka, dobře promíchej se Sám doma, rozetři na korpus Les Intouchables a jemně posypej nostalgií za devadesátkami. A máš překvapivě dobře stravitelnou, lehkou černou komedii, která se ale nezvrhává do frašky a umí zahrát na vážnější emoce, i rozesmát.  Jediné, co bych filmu vytknul, je nevyvážená hlasitost dialogů a hudby. Prostě někdy musím zesilovat a jindy zeslabovat, a to není optimální. ()

AndrewNewman

Inšpirované ako Tarantinovými, tak Ritchieho peckami, ale podane s veľkou chuťou. Hlavne scenár je výborný, takmer počas celého filmu som skúšal, čo vydrží moja bránica. Naozaj do toho Dušička napchal tonu skvelých gagov, ktoré Karásek perfektne sfilmoval. Navyše ich skvelo podporilo aj hlavne duo. Godla a Hološka sú vo svojich úlohách geniálni, aj keď Zdeněk v podstate hral to, čo najlepšie pozná. Aj tak výborné výkony a takisto skvelo vypestovaná bromance. Škoda len, že dej je tak trošku jednoduchá báchorka, ktorá nie je tak efektne zamotaná ako Tarantinov Pulp či Ritchieho Pod(f)uck. K plnému hodnoteniu ale chýbalo veľmi málo. No našim českým bratom sme vytreli kocúra, keďže ich „ľahké komédie o vzťahoch“ tomuto nesiahajú ani po členky. ()

13. ročník cen Slnko v sieti ovládl Invalida

13. ročník cen Slnko v sieti ovládl Invalida

26.04.2024

V pátek 26. dubna 2024 se v bratislavské budově Slovenského rozhlasu uskutečnil 13. ročník předávání slovenských národních filmových cen Slnko v sieti, na nichž byly oceněny výrazné počiny a tvůrčí… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD