James Bond: Len pre tvoje oči

• Česko Jen pro tvé oči (viac)

Veľká Británia je znepokojená. Pri gréckych ostrovov neznámi muži potopili britskú špionážnu loď. Hrozba je o to väčšia, keď sa preukáže, že na lodi sa nachádza počítač na ovládanie riadených striel. A je to práve agent 007 James Bond (Roger Moore), ktorý má za úlohu počítač získať pod britskú kontrolu. Rovnaké zámery však má aj Krikatos (Julian Glover) a jeho kumpán, pašerák Columb…. (RTVS)

fmash

Na Bonda určitě nejsem odborník, ale co že je to za žánr? Podle všeho parodie komedie. Jedna kebule za dědka na lyžích a sem tam cecek. ()

dyfur

....moja najobľúbenejšia bondovka s najobľúbenejším Bondom,,,,že by preto,že bola prvá ?.... v.s. ......malo to všetko: napätie,neohrozeného a súťasne vtipného Bonda, peknu bondgirl,atraktívne prostredie,pritom nie extra brutálne...taká pohodovka....No.1 :) //komentár č.1445// ()

Jigy

Moor už nám starne, záporák je spíše šedou eminencí a z jeho zabijáka nejde strach. Zdá se, že tato bondovka ma hodně záporů, ale opak je pravdou. Film je prošpikován originálními akčními scénami. Člověk se až diví, co vše zvládne taková Kačena, honička na svahu je rychlá a svižná a souboj ponorek originální. Nedostatky zlých mužů vynahrazuje východoněmecký agent- zabiják a Moorovi hlášky ani s věkem neztráci na vtipnosti. Příběh má správnou špionážní náplň jako ze zlatých 50. let. a bond si konečně vyřídí učty s Blofeldem. Prostě záležitost u které se nelze nudit. ()

mahler

Komentář může obsahovat pár spoilerů: Film se vrací k duchu prvních špionážních bondovek a nekoná se ani zdaleka taková fantasmagorie jako v předchozím filmu předchozím filmu. Ve hře totiž nejsou fantasmagorické stavby, raketoplány ani zrůdy s kovovým chrupem, ale něco tak malého jako je šifrovací stroj ATAC - po němž se zřejmých důvodů všichni pasou a může se tak rozehrát krásný špionážní thriller, jehož jedinou vadou na kráse je stařec v hlavní roli. James Bond: Tady si Moore o něco málo polepšil protože moc nešaškuje, ale stejně krákám jako vrána když vidím jak stěží vyběhne do schodů. Akce: Akce není tak rádoby bombastická jako v předchozích filmech, zde je i v ráci možností realistická. BTW dokáže někdo hodit motorkou? Vrah Leopold Locque skopnutý ve svém autě Bondem ze srázu a smrt agentova kolegy - to jsou scény jaké předchozím ,,Moorovkám" chyběly. Bondgirl: Carole Bouquet jako pomstychtivá kočka s kuší je super, Lynn-Holly Johnson jako Kristatosova neteř taky ujde. Padouch: Aristoteles Kristatos je první utajený záporák v dějinách bondovek - ve chvíli kdy se Bonda a Melinu chystá smýkat po mořských korálech, dojde Vám že to je opravdu parchant. Vrah Locque je rovněž postavou jaká bondovkám léta chyběla. Generál Gogol padouchem není, v podstatě se s MI6 jen tak laškovně přetahují. Hudba: Taková jaká má být ve špionážním filmu, ale ta úvodní píseň není nic moc. Kniha: Jen pro tvé oči je sbírka povídek (The Hildebrand Rarity, Risico, Quantum of Solace, For Your Eyes Only, From a View to a Kill) vydaná v roce 1960. For Your Eyes Only pojednává o zavraždění rodiny Havelockových (mimo jiné blízcí přátelé M) kubánským majorem Gonzalesem. Důvedem k jejich vraždě bylo to že nechtěli scůj majetek prodat bývalému gestapákovy von Hammersteinovy. Bond pomůže jejich dceři Judy (ve filmu Melina) v cestě za pomstou. Judy nakonec střelí von Hammersteina kuší do zad a Bond zabije Gonzalese a jeho pomocníky. Povídka krátká ale úderná. Postavy jménem Enrico Colombo a informátor CIA Kristatos, který ve skutečnosti v napojení na Rusy pašuje drogy, se objevují v povídce Risoco ... James Bond will return: Chobotnička ()

Martin741

Dvanasta bondovka v podani Roger Moore-a nam prinasa dychavicneho a funiaceho agenta 007, ktory uz zacina mat slusne pandero, horolezecku scenu som 007 neveril ani omylom. Vsetko zaklincoval vykrik bondgirl Carole Bouquet "Celeho bych te snedla" : co podla mna zavanalo sexualnou uchylkou, asi gerontofilia. Priemerna bondovka, strasne priemerna bondovka. Ale zase stale o cosi lepsie nez Lazenbyho On her Majesty Secret Service. 52 % ()

kaposlav

Ja vlastne ani neviem o čom tom vlastne bolo. Množstvo akčných scénok pospájaných dokopy a výsledok? Čím viac, tým lepšie a stále dookola to isté ako v telenovele. Cítil som sa ako pri sledovaní 1547 časti seriálu, ktorý som pred tým vôbec nevidel. ()

bourec

ten příběh je jednoduchej,přitom tam je asi tisíc postav.Navíc to chvílema je obrovsky naivní,ale to je u Bonda z téhle doby celkem příznačný.Tady je vidět,jak sérii prospěla změna herce.Moore je spíš komediant,než Bond.50%. ()

DruidKarel

731. hodnocený film: Na to, že jsem skutečně Rogera Moora nemusel a jako James Bond mi přišel poněkud jiný, než byl Connery, tak si myslím, že jsme si docela padli do noty a fakt se mi začal líbit. Tomuto dílu nechybí vůbec nic - skvělé akce (zejména ta na sněhu), krásná bruslařka, vynikající hlášky a bravurní herecké podání Rogera Moora. Navíc, pro mě snad nejlepší bondovská píseň "For your Eyes Only". 5*, protože není co vytknout. 5* ()

starbrejkr

Není to ono, ač jsem si myslel, že mi to tak nepřijde, tak tady Roger přeci jen ztrácí dech a působí poměrně nedůvěryhodně. Zapamatovatelných scén je minimum, za zmínku stojí snad jenom horolezení ke klášteru Sv. Cyril, které je poměrně dobře a napínavě natočené. Jinak je to prostě průměr, chybí charizmatický padouch, charizmatický zabiják, pořádné hrátky s bond girls, hlášky...zkrátka všechno, pro co máme Bonda rádi. Sice to hodně zvedá začátek s luxusní scénou shození "kohosi" do komína a vtipózní závěr se Železnou lady, ale pořád je to zoufale málo. Díky tomu sice lepší, ale stále pouze dvě hvězdy a sečteno podtrženo pravděpodobně nejslabší bondovka. ()

tomtomtoma

Jen pro tvé oči pro mě představuje to, co od filmové značky 007 očekávám: jednoduchý a přímočarý děj bez delších prodlev, adrenalinové dobrodružství rozmanitých živelných elementů, šarmantně odlehčený nadhled, vkusně kašírovaná pestrost, bohatýrská vytrvalost, úchvatné přírodní scenérie a vychytralé konečné vítězství dobra nad zlem. Z hudebních tónů již prosakuje diskotékový rytmus osmdesátých let, napětí je ovšem stále pod dohledem orchestrálního dozoru. Začátek je poklonou i ohlédnutím za tajnou službu Jejího veličenstva, jen švýcarské horské velikány pod vrstvou sněhu nahradilo italské zimní středisko Cortina d'Ampezzo a nabízí mnohem širší zastoupení umu zimních sportů. Hřejivé sluneční paprsky prohřívají ostrov Korfu i úchvatné pískovcové jehlany asketické oblasti Meteora. Ve vodách řeckého pobřeží se nelze běžně potápět s dýchacím přístrojem, navíc bahamský ponor poskytl příhodnější korálové prostředí. Jen pro tvé oči si užívá řeckou pohostinnost, byť Řekové nejsou přítomni. Hlavní postavou filmové dobrodružné zábavy je James Bond (příjemný Roger Moore), výjimečný agent britské tajné služby MI6. Bravurně zvládá vzdušnou akrobacii, lyžařské anomálie, řízení výzkumné ponorky, hlubinné potápění i extrémní lezení po skalách. Extravagantní řízení auta již nemůže nikoho překvapit. Nakonec, nepřítel je napojený na komunistické mocnosti pekla a jeho porážky nikdo prověřený nebude litovat. Hlavní ženskou postavou je Melina Havelock (šarmantní Carole Bouquet), pomstychtivá dcera zavražděného námořního archeologa a tajného spolupracovníka s britskou špionážní sítí. Touhu po krvi nezměkčí ani vzájemná tělesná přitažlivost. Výraznou postavou je Milos Columbo (sympatický Chaim Topol), bývalý odbojář a soudobý mocný řecký pašerák. Počáteční nedorozumění se vysvětlí, stín podezření je příliš nebezpečný, aby Bond zůstal bez trvalé pomoci. Důležitou postavou je Aristotle Kristatos (zajímavý Julian Glover), Columbův spolubojovník během druhé světové války a další mocný řecký pašerák. Je uhlazený a věcný ve svých pomocných zkratkách straně dobra. Přesto se kroky bývalých kumpánů navždy rozdělili. Výraznější postavou je Bibi Dahl (sympatická Lynn-Holly Johnson), nadějná krasobruslařka a Kristatova schovanka. Je rozmazlená a dychtivě dětinská a nemůže se dočkat svého úplného přijetí do světa dospělých. Z výraznějších postav pohůnků zla v jistém karikaturním zlehčení zaujme rafinovaný belgický námezdní zabiják Emile Leopold Locque (Michael Gothard) a zarputilý východoněmecký biatlonový borec Erich Kriegler (John Wyman). Z dalších rolí: Columbova nezávislá milenka a Bondova příjemná noc vášně hraběnka Lisl von Schlaf (příjemná Cassandra Harris), ješitný vedoucí technického oddělení MI6 Q (Desmond Llewelyn), Bibiina věrná trenérka Jacoba Brink (Jill Bennett), do Bonda platonicky zamilovaná sekretářka šéfa MI6 slečna Moneypenny (Lois Maxwell), britský ministr obrany a Bondův zadavatel úkolu Sir Frederick Gray (Geoffrey Keen), s Bondem nespokojený náčelník štábu Bill Tanner (James Villiers), Bondův spolupracovník v Itálii Luigi Ferrara (John Moreno), šéf KGB generál Gogol (Walter Gotell), Kristatova pravá ruka Apostis (Jack Klaff), sebevědomý kubánský zabiják Hector Gonzales (Stefan Kalipha), vděčně děkující britská premiérka Margaret Thatcher (Janet Brown), mámení Blofeld (John Hollis s hlasem Roberta Riettyho), či Melininy zavraždění rodiče Sir Timothy a Iona Havelockovi (Jack Hedley a Toby Robins). Jen pro tvé oči se příjemně vine vpřed až ke své rozverné hříčce na úplném konci. Několik míst je pro mě osobní a hodnotnou nostalgickou vzpomínkou. Jen pro tvé oči je filmovou zábavou k odreagování, i když vyššímu hodnocení brání přílišná jednoduchost, přesto uspokojí a potěší. () (menej) (viac)

Jermann

V celé řadě Bondovek má tato jedno významné plus - není totálně postavená na hlavu a přesto zůstává svižná a vtipná. Moment, kdy obojživelný Esprit vyletí do vzduchu a Bond přesedne do stařičkého 2CV, je více než symbolický pro celý film - pryč s hračičkami a hurá zpátky do reality .. aspoň pro jednou. ()

c.tucker

Velmi působivé akční scény na sněhu (od přestřelky v lesíku přes seskok skokanského můstku na sjezdovkách až po splašenou jízdu v jedové bobové dráze) a lezení po skalách. Zajímavý východoevropský biatlonista/zabiják. který dosti podobný Grantovi ze Srdečných pozdravů. K tomu ještě na začátku odkaz na Terezu (Bondovu zesnulou ženu). ()

DominikV

Ano. Tady se dá mluvit o jedné z lepších bondovek. Akční scény jsou působivé, ale zase na druhou stranu dívat se na krapet starého Moora není zrovna pastva pro oči ()

mortak

Nejlepší bondovka s Moorem. Drží se totiž při zemi, využívá pro základní zápletku titulní Flemingovu povídku, či situace z jiných knih (závěr z Live and let die neboli vlečení lanem za lodí). Akční scény jsou opravdu povedené a hlavně nejsou vyšroubovány ad absurdum jako v předchozím Moonrakerovi - mají tu pravou bondovskou nadsázku a jsou napínavé (hlavně podmořské sekvence a závěr). ()

WolfR

Dvanáctá Bondovka se jeví zase poněkud reálnější než některé předchozí, což je dobře. Plánů na “ovládnutí světa“ už bylo dost. Roger Moore nám sice sakramentsky stárne, ale pořád je dost in na skvělé akční scény a řešení další špiónské mise. Takhle Bondovka z podsvětí se mi zamlouvá, 4 hvězdy. ()

campix

For your eyes only působí jako klasická bondovka nijak nevybočující z řady, která se snaží po Moonrakerovi o návrat na zem. Co se týče zápletky nebo záporáka, tak vás překvapit ani nic nemůže. Carole Bouguet mě jako bond girl velice potěšila. Moore už vypadá opravdu docela staře a nějak unaveně. Je na něm celkově znát, že už není nejmladší a akční scény mu dělají problémy. Co se týče akčních scén, ty jsou na velice vysoké úrovni. Automobilová honička nebo honička, která nám představí snad všechny myslitelné zimní sporty v Cortině, patří mezi to nejlepší, co jsem v bondovské sérii viděl. Opět klasický Bond, který potěšil více nežli třeba Moonraker. ()

Radiq

Trošku lepší Bond, protože se tomu dalo aji celkem věřit. Tak jasně, člověk tam vždycky větří nějakou tu trapárnu, ale s tím se musí u Bonda počítat. Dvakrát nebo třikrát tam byl použit i účinný humor. No ale stejně je to pořád stejná prkotina, jako všichni ostatní Bondi. A hudba mi místama připadala jak z levnýho starýho německýho porna... Stejně tak úvodní song je dost tupej, vystřiženej z 80. let a tak nějak nejapnej... ()

okkac

Kromě trochu nedůstojného Blofeldova konce v úvodu jedna z nejlepších Moorovek. Skromná tím, že se nehraje o záchranu lidstva, ale pouze o jeden malý přístroj. Spousta povedené akce s náročnými kaskadérskými kousky a pěkna bondgirl. V hojném počtu i odlehčený humor, jako rozhovor mezi premiérkou a papouškem a další věci. Spokojenost. ()

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch

18.12.2020

Ve věku 75 let zemřel herec Jeremy Bulloch, původní představitel námezdního lovce Boba Fetta z Impérium vrací úder a Návrat Jediho. Stalo se tak jen týden poté, co zemřel jiný herec ze Impéria, David… (viac)