Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora

Pickmanův model (E05)

(epizóda)
  • USA Pickman's Model

Student Will se seznámí s introvertním umělcem Richardem. Jeho děsivá díla se pak výrazně podepíšou na tom, jak Will vnímá realitu. (Netflix)

Rockerman

Vybral jsem si jen dvě zde nejlépe hodnocené povídky. Autopsy bylo vynikající, ale Pickman´s Model se mi líbil víc. Téměř dokonalé! Výborná atmosféra a ponurá sonda do lidské duše a strachu s šokujícím závěrem dělá z této povídky skvělou podívanou. ()

Johny M.

Miluju Lovecrafta a Pickman's Model je jedna z jeho top povídek. Zpracování atmosférou trochu vázne, ale jinak je po všech dalších stránkách parádní a i ty drobný změny a tak trochu vyhrocený finále není vůbec zlý (respektive je :) ). ()

helraiser

Parádní temná, gotická, protkaná okultismem temná povídka s opět parádním vizuálem a opravdu slušnou atmosférou. Ty vize, vidiny byly parádní a naprosto dechberoucí závěr neměl chybu a byl už pouze třešničkou na dortu. Skvostný díl. ()

ANTYCHRYST

Lásko kde je James ..dost hustý..a copak nám to tady voní? :) skvěle budována atmosféra od začátku a úžasný temný obrazy..nebo to nejsou jen obrazy? 80% celá tahle série mě baví..kamera a střih jsou parádní. ()

MFloyd

Četl jsem několik povídek od HPL včetně této a pořád si nejsem jistý, jestli lze převést jeho dílo do filmové podoby. Strach který totiž dokázal vytvořit v knihách, nebyl o krvi, odpudivých příšerkách, ale o strachu z neznáma. Zde je až moc vidět, že si režisér pomáhal právě krvavými, naštěstí ne přehnanými scénami, aby z toho divák něco měl. Každopádně ale dobrý pokus a lehce nadprůměrná adaptace to je. ()

mottleone

Tak tahle epizoda je prozatím nejtemnější! Přítomnost lovecraftu v největší parádě! Opět skvělé dobové zasazení, které přidává na atmosféře, nepříjemné mrazení od prvního "obrazu", nechutně děsivé i odporné výjevy, dobře odvedená práce s efekty, napětí co by se dalo krájet, umocňující nepříjemná hudba, strašidelné výkony. Zkrátka shňme všechna pozitiva, která sem zmínil u předchozích epizod, odečtěme opět body za přebytečnou stopáž a woalá - krásných 90% a silné 4* (do galerie asi jentak nepůjdu) ()

Ironhead

Povídka mě tak do 2/3 vážně bavila, ale ten konec a vypointování bylo vážně blbý, nemělo to vůbec ke konci nápad a nějakou jiskru nebo překvapení, škoda protože jinak to bylo natočené dobře a ty drsné obrazy se mi líbily ;) ()

brasek odpad!

U mňa katastrofa! Prostredie príjemné, atmosféra doby tiež... ale ten zvyšok? Nudný príbeh, žiadny poriadny dej a zápletka, iba kecanie, halucinácie a jedna milá príšera na konci. Na toto sa nedalo pozerať! ()

Draconian

Lovecraft je jeden z mých top spisovatelů a na tuhle povídku jsem se těšil. Chápu, že tvůrci museli udělat příběh nějak "živějším" a divácky zajímavějším, takže logicky je to adaptace značně volná. Už jen ta úvodní scéna...u HPL něco nemyslitelného. Povídka je navíc snad úplně nebo téměř bez dialogu, takže ještě jednou, změny chápu. Vizuál je skvělý, rovněž herci a ono šílenství, které k Lovecraftovským příběhům patří. Hlavní věci z povídky zde jsou a určitě to není špatná adaptace. K úplně spokojenosti mi tu trochu přebývá příklon ke "krváku". Takže bohužel nakonec mě to tak "nedostalo", jak jsem doufal, ale i tak velice solidní a pro mě moc hezkých 75% ()

Thalin

Zatím asi nejlepší díl, co se atmosféry a zpracování týká. Teprve tady jsem zaznamenala tu surovost a tajemnost, což se u předešlých epizod zrovna říct nedalo. Obsazení sedělo, kulisy a kostýmy taky. Jen tomu, stejně jako všem dílům, trošku ubližuje ta délka. Klidně to mohlo být kratší. ()

gonzo

Nevkusná pomatenost, špatně zahraná, dramaturgicky zmaštěná. Jestli tohle je jeden z nejlepších dílů série, tak víc vidět nechci. Chudák Lovecraft. ()