Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora

• USA Guillermo del Toro's Cabinet of Curiosities (viac)
Dráma / Horor / Mysteriózny / Thriller
USA, 2022, 7 h 24 min (Minutáž: 37–63 min)

Tvorcovia:

Guillermo del Toro

Predloha:

H.P. Lovecraft (poviedka), Michael Shea (poviedka) (viac)

Guillermo del Toro (sprievodca), Tim Blake Nelson, F. Murray Abraham, Kate Micucci, Crispin Glover, Peter Weller, Andrew Lincoln, Rupert Grint, Eric André (viac)

Mrazivá hororová kolekce osmi úžasně vizuálně propracovaných příběhů plných hrůzy, kterou vytvořil Guillermo del Toro. (Netflix)

Recenzie používateľa Thalin k tomuto seriálu (6)

Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora (2022)

Čekala jsem od toho víc než průměrný soubor povídek, kde drtivá většina z nich neměla žádné vyústění nebo pořádný děj, zato měly roztáhlou stopáž, která by se dala smrsknout na polovinu (někdy i třetinu) a epizodě by to jen prospělo. Třeba v prvních dvou dílech se něco začne dít až v posledních pár minutách a ani to čekání nestálo za to. Nejspíš měla většina dílů nějak šokovat nebo znechucovat, což se některým povedlo, ale ne v pozitivním slova smyslu. Vizuálně se sice většina povedla, vychytalo to atmosféru i kostýmy, ale ani to nezachránilo tu nudu. Až asi na dva díly mi to přišlo utahané, zbytečně dlouhé a bez nějaké pointy. ()

Položka 36 (2022) (E01)

Nedá se tomu upřít atmosféra. Ponuré a tmavé, což by nevadilo. Ale hlavní hrdina je sobecký zmetek, co si chce jen nahrabat a že mu hrozí nějaké nebezpečí mu i přes varování dojde tak v posledních třech minutách. Mě to přišlo nedotažené. ()

Hřbitovní krysy (2022) (E02)

Chybí mi tam nějaké vysvětlení. Armáda krys, jeden zloděj a troška nadpřirozena. Ale proč? Stejně jako první díl to dostane nějaký spád v posledních pár minutách a pak šlus. Čekala jsem na nějaké rozuzlení, ale to se nedostavilo. ()

Pitva (2022) (E03)

Záběry z pitevny jsou vážně lahůdka. Ale nějak mi to nejde dohromady jako celek. ()

Mimo (2022) (E04)

Vážně bylo nutné natahat na hodinu něco, co by se vešlo do jednoho kraťasu z edice "Věřte nevěřte"? Zdlouhavé, nudné a o ničem. Většinu času divák jen kouká, jak se jedna ošklivka drbe. Podobnou zoufalost bych čekala od ženské, která je ve čtyřiceti panna a žije s gangem koček. Ale tahle, i přes zevnějšek, měla v pohodě život, na rozdíl od nanynek z práce. Takže je to jen vyústěné klišé s dávkou absurdna v podobě panáka z krému. To finální psycho zírání a chechtání do kamery tomu fakt nasadilo korunu divnosti. Jedna hvězda za kulisy a kostýmy. ()

Pickmanův model (2022) (E05)

Zatím asi nejlepší díl, co se atmosféry a zpracování týká. Teprve tady jsem zaznamenala tu surovost a tajemnost, což se u předešlých epizod zrovna říct nedalo. Obsazení sedělo, kulisy a kostýmy taky. Jen tomu, stejně jako všem dílům, trošku ubližuje ta délka. Klidně to mohlo být kratší. ()

Del Torův Frankenstein nabírá obsazení

Del Torův Frankenstein nabírá obsazení

19.03.2023

Legendární mexický režisér a scenárista Guillermo del Toro (Hellboy, Faunův labyrint) si v Hollywoodu už nějakou dobu může díky svému Oscaru za nejlepší film v podobě Tváře vody dělat co chce. Tedy… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD