Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora

• USA Guillermo del Toro's Cabinet of Curiosities (viac)
Dráma / Horor / Mysteriózny / Thriller
USA, 2022, 7 h 24 min (Minutáž: 37–63 min)

Tvorcovia:

Guillermo del Toro

Predloha:

H.P. Lovecraft (poviedka), Michael Shea (poviedka) (viac)

Guillermo del Toro (sprievodca), Tim Blake Nelson, F. Murray Abraham, Kate Micucci, Crispin Glover, Peter Weller, Andrew Lincoln, Rupert Grint, Eric André (viac)

Mrazivá hororová kolekce osmi úžasně vizuálně propracovaných příběhů plných hrůzy, kterou vytvořil Guillermo del Toro. (Netflix)

ScarPoul

Projekt, ktorý má potešil. Del Toro a jeho zmysel pre prapodivné veci je tu zúžitkovaný na maximum. O to viac poteší Lovecraft a pokukávanie po jemu blízkych motívoch. Režisérsky vyspelé a každý príbeh sa môže pochváliť špecifickou atmosférou. Najviac ale zamrzí, že posledné tri príbehy pre mňa akosi nezapadajú do celku. Aj napriek formálnej čistote a nápaditosti sa odkláňajú od ústrednej témy. Dokonca aj poviedka Outside, ktorá nemá s hororom nič spoločné, pôsobí v rámci celku konzistentnejšie, než posledné dve poviedky. Ale odhliadnuc od toho som bol spokojný. Niečo takéto mi vyslovene chýbalo a som rád, že som sa k tomu konečne dostal. Aj napriek kvalitatívnemu zostupu ponechávam 4*. Hoci trochu slabšie. 1 séria - 70% ()

novoten

Při alespoň letmé znalosti zájmů titulního tvůrce se divák ochudí o překvapení. Takže kdo má del Torovu filmografii v malíku, ten v klidu přijme fakt, že polovina epizod adaptuje Lovecrafta nebo se mu námětem blíží velmi těsně. Zbytek příběhů v sobě pak má větší nebo menší množství gore či přídech gotického hororu. Jako celek Kabinet trpí klasickým neduhem většiny antologií, kdy po atmosférické podívané následuje hrubozrnné béčko, ze kterého je mi chvílemi až stydno. Právě tady to ale, snad vzhledem k šestákovému původu celého žánru, příliš nevadí. Na každý další díl jsem se těšil a nemohl se dočkat, co a kdo se z něj na mě vykulí. Dojmy jsou tak o krok příznivější, než naznačuje zprůměrované hodnocení výše. ()

Silviaxx

Prečo nie? Na to, že nemám v obľube poviedkové filmy alebo seriály, tak musím povedať, že toto sa mi páčilo. Samozrejme, ku každej poviedke treba pristupovať s maximálne otvorenou mysľou, keďže tu skloňujeme aj p. Lovecrafta. Kvitujem, že dejové línie sa odohrávajú v rôznych časových obdobiach, a že v nich nájdeme "subžánrový koktejl" - aj nejaké to gore, ducharinu, mystiku, príšery, "nekrofíliu" a podobne. Pri vhodnom nastavení je možné si užiť každú jednu časť a za mňa ma ani jedna z nich nenudila. ()

J*A*S*M

Produkčně moc pěkně ošetřené, ale stejně ve výsledku nevzrušivé, zapomenutelné a bez šťávy. Takže vlastně typický Netflix poslední doby. S výjimkou solidní Pitvy Davida Priora pro mě všechny povídky spojuje neschopnost zaujmout a vtáhnout do děje až do chvíle, než se začne explicitně dít něco žánrově vděčného. Což se povětšinou stane až výrazně blíže konci než začátku. ()

Cedr

Nevyrovnaná směsice se škálou od naprosté dokonalosti k nesnesitelné nudě. Úvody od del Tora jsou zbytečné a nenabízí nic přínosného. Jeho taktovka dává většině epizod ale skvělý a i přes rozdílné dobové zasazení relativně konzistentní (resp. konzistentně kvalitní) look (kulisy, osvětlení, kostýmy) a vysoké produkční hodnoty. S kvalitou režie a scénáře je to však horská dráha. The Viewing(E07) > Pickman's Model(E05) > The Autopsy(E03) > Graveyard Rats(E02) > Lot 36(E01) > Dreams in the Witch House(E06) >>> shit >>>> The Outside(E04) = The Murmuring(E08) ()

• Seriál měl mít původně název „Guillermo del Toro Presents 10 After Midnight“. (Arigato)

Del Torův Frankenstein nabírá obsazení

Del Torův Frankenstein nabírá obsazení

19.03.2023

Legendární mexický režisér a scenárista Guillermo del Toro (Hellboy, Faunův labyrint) si v Hollywoodu už nějakou dobu může díky svému Oscaru za nejlepší film v podobě Tváře vody dělat co chce. Tedy… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD