Patrick Bateman je mladý ambiciózní finančník, který je tam, kde chtěl být. Žije na Manhattanu, má snoubenku, pracovní postup. Co ho však vede k tomu, stát se krvavým zabijákem, ví jen on sám. (oficiálny text distribútora)

campix

Očekávání byla veliká, ale i podle hodnocení mých oblíbených uživatelů jsem čekal kultovní záležitost, která ale nesedne úplně každému. Americké psycho obsahuje hned několik hodně wtf momentů, kdy jsem si říkal, proč to všechno vlastně dělám, ale i tak má nesporně své kvality. Jedná se o určitou zpověď zkaženosti dnešní doby a kravaťáků na Wall Street dlouho předtím než si naši pozornost získal Vlk z Wall Street. Bale je naprosto výborný a konec to z mého pohledu docela zachránil. ()

zette

Jak mam Baleho rad, tady me moc neokouzlil. Celkove mne to prijde jako promarneny namet na slusny thriller. Zklamani ve vsech smerech, sotva prumerny pocin. ()

Deverant

Mary Harron se, myslím, zdařilo udržet ellisovského ducha. Což je asi hlavní problém, který s American Psycho mnoho lidí má. Nejde jen o kombinaci explicitní (a zcela egoistické) sexuality a brutálního násilí, a ani o nejednoznačnost s jakou vše nakonec vyznívá. Jde spíš o kombinace toho obojího s ironickou transpozicí (do) světa (nejen?) Wall Streetu konce 80. a začátkem 90. let. Ellis splétá banalitu s excesivitou způsobem, který nepřipraveného recipienta nemůže nerozhodit. A Mary Harron to zručně převedla do filmové podoby. Podrobný popis pleťových masek, rozbor hudebních skladeb, absurdní důraz na detail v případě vizitek, ale také vzájemná zaměnitelnost jednotlivých yuppies, míst kde byli a s kým, nezájem jež se setkává s Batemanovými výroku jako "Má záliba ve vraždění se neztotožňuje s manželstvím.". Nevíra jeho právníka k učiněnému doznání by se dala vyjádřit slovy z jiného Ellisova románu: "On není terorista. Lidé jako on se teroristy nestávají." (Glamorama). American Psycho jako by bylo alegorií pro dobu, kdy již přímočará alegoričnost Orwellovy Animal Farm (nebo třeba i La Fontainových Bajek) nefunguje, až na to, že žádnou alegorií není. Možná je spíše moralitou, která, jakoby guerillově, tzn. pomocí výsadní strategie naší doby, kterou je exces, stvrzuje pseudo-skutečné neuvěřitelným a říká tomu naše společnost, naše doba, náš svět. A k tomu se nesnadno hledá cesta. ()

c.tucker

Skvostný pohled do prázdné duš obchodníka z Wall Street, který se stará jen o svůj vzhled, pověst a to aby byl vždy in. Mezitim si zabije pár lidí, ale to pro něj znení znepokojující, ale to že má někdo lepší výhle z okna svého bytu, to ho dokáže rozzuřit. ()

WolfR

Skvělý thriller! Christian Bale toho zvrhlého šílence zahrál úžasně a svou roli si evidentně užíval. Jeho monology byli jako rajská hudba. Miluju ty šílené scény. Zneklidňující závěr zážitek jen umocňuje. Drsná zábava, 4 hvězdy. ()

FrankSusta

Christian Bale mě štve!; jednou je tlustej, jednou hubenej... a když to vychytá, dá to všem sežrat. Samozřejmě, že já mám fyzičku perfektní, ale on ji má prostě (nepatrně) lepší. Díky němu jsem si šel okamžitě aspoň pro ty činky a zbývající hodinu a půl filmu posiloval.   -   Film určitě zajímavej, ale hlavní myšlenka společně s dějem mi jaksi unikala. Zkrátka mi přišlo, že to nějak začalo a po zbytek stopáže se na to nabalovaly další a další menší příběhy, co vždycky nějak začaly a nějak skončily. A já to nestihnul zaregistrovat.  Jinak filmařsky zajímavej film. Řemeslo kulisové, kostýmové a efektové bylo uděláno dostatečně a není na něm co zlepšovat. Ale i tak je tím největlejším bodem již zmiňovaný Christian Bale, který - jak je zvykem-, opět předvedl úctihodný výkon. jen občas moc šílený.   Zajímavé tož filmařské dílečko, do kterého však asi ještě budu muset jak se tak říká, dozrát. Takže sice dávám čtyři hvězdy, sic myslím tři. - takže po přemýšlení i tak měním hodnocení. P.S. Patrick Bateman fakt neni takovej sigma, ty memy absolutně nechápu či mi tímto naprosto unikají, Tyler je mnohem větší sigma (přijde jako by samy tvůrci memů netušili co postava dělá a podstatu sigmy) ()

Aquarius

Psychohorror s komediálnymi prvkami je morálnou sondou do života úspešných američanov. Môže pôsobiť šokujúco, ale v porovnaní s knihou je to čajíček. Každopádne Christian Bale rulez! ()

SeanLSD

To je dokonalosť a bohatstvo, ktoré jednoducho z človeka musí urobiť šialenca ! Svet silných póz, teatrálnych gest a ničotných malicherností. Vyumelkovaná karikatúra, ktorá zo svojho finančného Olympu riadi životy miliónov, ale pre ktorú je podstatná hlavne vizitka, bezohľadná nielen k ich, ale aj vlastným citom a potrebám, v službe akejsi nepomenovateľnej absurdnosti. Ego, narcizmus a pýcha v až grotesknej monumentálnosti, ktoré neberú za rovného už ani Boha. Naprogramovaný život v sterilných priestoroch, z ktorých dávno vymizla ľudskosť, z ktorej je jedinou cestou totálna deštrukcia, obrátená ľubovoľným smerom. Neschopnosť komunikácie, kde sa pokrivené zrkadlá vnútorného sveta stávajú gigantickými a všetko sa rúca. Obraz spoločnosti, ktorej moc je nesmierna, ktorá nevie nič o svojej obmedzenosti a ktorej všetko prejde. Varovanie, ktoré od doby svojho vzniku nestratilo nič na aktuálnosti, stačí iba obzretie na sebavedomých mladíkov v dokonale padnúcich oblekoch, ktorí žijú vo sfére vlastných záujmov, riadia sa svojimi zákonmi a všetko ostatné obídu aroganciou svojho úzko vymedzeného hľadiska. Zvrhlosť nepredstaviteľných rozmerov, strašne banálna vo svojej neuveriteľnosti. Bytosť podobná človeku, stratená v nemých, prázdnych priestoroch. Odcudzenie klasickým hodnotám, ktoré prináša vzostup v degenerovanej spoločnosti sklenených mrakodrapov, trápnych formalít, neprehľadnej byrokracie a lacnej vulgarity za dokonale vyleštenou fasádou. A za ňou len temnota, bažiaca po nemožnom, prekonávajúca nedosiahnuteľné, rozpínajúca sa ako nenaplnená a nedefinovateľná túžba stále viac, no nikým nebadaná, až kým nehľadia do tváre Smrti s vyškereným priečelím. Vtedy je už neskoro, v diabolskej mašinérií sa nič nemení a vaša smrť je zbytočná . . . ()

bartias

Skvěle natočený thriller se skvělým Christianem Balem hodně spoléhá na to, že si v něm něco sami najdete. Co přesně úplně není jasné. Brát ho jako výpověď jedné generace nebo dokonce mezník by asi bylo dost přehnané. Zápletka se ale povedla pěkne. ()

panMartin

To je tak, když už máte vlastně všechno, úspěch, peníze, ženy, styl a začnete se nudit. Bale je v roli psychotického finančníka naprosto přesvědčivý stejně tak vykreslení celého toho vysokospolečenského prostředí. Určitě lze ocenit originalitu ta u mě má plusové body. Ale něco tomu chybělo nějaký lepší konec, nějaké finále. ()

Deyw

Dopici! Bale tady hraje konzert a i kdyz je to cely “k nicemu” tak vas to tak vtahne a nepusti, protoze na toho magora se nedalo prestat divat, film ma i dobrou pointu a neni to klasicke vyjebavani - docela zajimavej konec!! ()

Radiq

Když jsem se dozvěděl, že knižní předloha je ještě víc násilnější a ujetá, mám chuť se po letech zase jednou vrhnout na čtení. Nejdřív jsem nechápal, jestli má Norman Bates/Psycho něco společného s Patrickem Batemanem/Americké psycho - podobné jméno a psycho k tomu...? Jů a hele, tady se bude vraždit. A v americkém psycho-případě to bude mnohonásobně víc. Ale hlavně Christian Bale tomu dal tu pravou korunu. Psychopatickou násilnou náturu! To správné využití šílené mysli! Bezskrupulózní chování. To vše jenom tak mezi řečí, jak kdyby to mělo být normální. Nezapomenutelné jsou scény s vizitkami, s polemizováním nad hudebními interprety 80. let, s bankomatem a koťátkem, se sexuálními pracovnicemi a mnohé další. Rozhodně film, kterej je koukatelnej i na poněkolikáté. A já musím jít vrátit videokazety. ()

Decker

Podle me hodne nedoceny film. Christian Bale je v tomto filmu skvely a zde to vice nez dokazuje, protoze tato role mu sedla jako ulita. ()

AntonG.

Patrick Bateman je uvnitř prázdný člověk. Byt Patricka Batemana na nás působí rovněž jaksi prázdně. A film o Patricku Batemanovi je, jak jinak, taky takový nějaký prázdný, bez života. Sice napočátku film ještě trochu dýchá, postupně, snad až na Batemanovo řádění s motorovkou, začíná sípat aby v samotném závěru úplně odpadl. Jakoby se film utopil v té své chorobné snaze být děsivě chladný, bez emocí. A to je obzvlášť škoda, když se podíváte na herecké obsazení. ()