Patrick Bateman je mladý ambiciózní finančník, který je tam, kde chtěl být. Žije na Manhattanu, má snoubenku, pracovní postup. Co ho však vede k tomu, stát se krvavým zabijákem, ví jen on sám. (oficiálny text distribútora)

Cedr

Vynikajicí kritika "business" vrstvy, vyhrocená do absolutního extrému, což ji dělá ještě zajímavější. Ačkoliv mi je tato vrstva lidí právě naopak dost sympatická (divné, že?) tak film byl prostě vynikající. Budu se muset na American Psycho, ale ještě podívat znova než mu dám s čistým svědomím plné hodnocení. Zatím je to na zajímavé čtyři hvězdy. I kdyby nic jiného... Christian Bale je ďábelský herec. ()

Doudis19

Herecký koncert Christiana Balea, bohužel nepodpořený kvalitnějším scénářem, ani silnějším příběhěm, co by dokázal více vtáhnout do myšlenkových pochodů Patricka Batemana, byznismana co v sobě nemá nic než citovou prázdnotu s jedinou vášní - zabíjet. ()

Vecko99

Bale je pro mě jako vždy skvělý, ale tím to končí. Ten film jsem prostě asi nepochopil. Hlavní postava nemá žádnou motivaci, ani není vysvětleno proč je jaký je a to je aspoň pro mě škoda, protože takhle je to jen přehlídka vražd a popisování běžného dne takového zazobaného finančníka. Což začne být dost rychle nudné. ()

wafc

Tohle je absolutní unikát. Nepopsatelná věc. Skutečný kult. Legendární záležitost. Hrozně si libuju v hledání miniaturních odkazů a vtipů, kterými je film prošpikován, ale snad by se slušelo říct spíš promrdán, viď, Patricku. ------ EDIT: Po přečtení si několika komentářů od hnijících ješteřích kreatur, které se zde vydávají za znalce, jsem usoudil, že kdokoliv kdo dal tři hvězdy, tak je stoprocentně diagnostikovatelný debil a film absolutně nepochopil. Tímto zdravím kleomrdku, Čuvala, CunamiXXX a další magické mudrce, kteří sežrali HOMOmounovo hovno a přeji jim spoustu spálených jídel, doprávních zácp, píchlých pneumatik a nepříjemných sousedů. Ano, až TAK vás nemam rád! ()

jedna_vrana

„Co je uvnitř, na tom nezáleží.“ Bolo to šokujúce, brutálne a Bale zahral výborne. Čo z toho, keď som nedokázala nájsť myšlienku, posolstvo, význam, alegóriu. Celý film som pretrpela, čakajúc, že sa niečo naozaj stane a pochopím. Bohužiaľ. Možno ma najviac zaujala scénka s vizitkami, kto má lepšiu a najlepšiu. ()

senor

Mno, myslel jsem si že tohle je nějaký trapný remake Hitchcockova majstrštyku, ale pozor! Zasazení masového vraha do prostředí wallstreetských kravaťáků je velmi zajímavé a některé nápady jsou super (vizitky, únik před policií v ztichlém city). Christian Bale je velmi přesvědčivý. Pointa byla sice poněkud podivná, ale film ve výsledku nikam nevybočila jak tomu mnohdy bývá. ()

LordSnape

Někteří zřejmě nechápou, že tento film byl natočen podle knihy a ta byla už od začátku myšlena jako sociální kritika společnosti a potažmo i vyšších vrstev. Btw. Vynikající Bale, který ukázal, že má opravdové herecké nadání. ()

Sonnik

Evil never looked so damn good. Super nápad a podle kamaráda taky super kniha (i když je mnohem drsnější a nechutnější). Jako celek to ale značně pokulhává, škoda, že to pod ruku nedostal nějaký kvalitnější režisér, a že scénář nebyl trochu promakanější. Byla by to pecka. Takhle to bohužel zachraňuje Baleův fajnšmekrovsky zahraný, narcistický psychopat se "zálibou" ve vizitkách a pop-music. Ten chlap je boží snad všude. "Hey, I'm a child of divorce, gimme a break! " ()

Sfinkter

Díky Baleovi se zážitek z filmu posouvá někam výš a celý dojem balancuje na hranici komedie a thrilleru. I když obzvláště druhá půle působí jako levný Hitchcock, stále je to slušná zábava. A přínos pro diváka? Chuť odvaru z Funny Games. ()

Qitek

Zbrusu nová sekera, hřebíkovač, restaurace Dorsie, motorová pila, poměřování "pér" prostřednictvím vizitek, pouštění CDček před masakrem, "vložte kočku", vtipný taneček v pláštěnce, 80's soundtrack, jméno Patrick Bateman, ranní rituál... Právoplatný zástupce se štítkem kult. Tento film nechtěl nijak výrazně šokovat, nechtěl ani nijak "na první dobrou" násilně strhávat pozornost. Na to je málo brutální a málo sexuální, i přesto, že obě dvě věci se ve filmu vyskytují v nemalé míře. Lidem i kritikům přes tohle "násilí a bezdějovost" v době vzniku filmu ovšem malinko zastínilo správný pohled na film. Dle mého skromného názoru samozřejmě. Pro mě je Americké psycho úžasně chladná, zároveň velmi vtipná satira o materialismu, snobství a tím co je in a out. A jediné emoce, které skrze prázdnou nádobu v podání brilantního Christiana Balea prožíváme a spatřujeme, jsou jen ty kdy Patrik Batemam  vypráví a vysvětluje před každým mordem, co daný hudebník či kapela vytvořila za Hit a co jím chtěla např. Whitney Huston říci :) Americké psycho je "one and only" a má větší sílu, než se napoprvé může zdát. ()

hajdano

Dušan Jasánek - Vám z Wall Streetu: Lid povolal nás do zbraně, my opustili frézy a uniformy navlékli si místo kombinézy. Stojíme pevně, v oku žár, vstříc slunci píseň letí. Střežíme práci dělníků a šťastný spánek dětí. Kdyby snad vrazi z Wall Streetu přepadli nás jak saně, poznají záhy lidu hněv, promluví naše zbraně! ()

BROKEN_

Bale vynikající, ale nedokázal jsem se tomu filmu dostat na kobylku. Jsou scény, kdy jsem to žral a pak scény u kterých jsem chtěl přetáčet. Vidím tady snahu natočit kontroverzní dílo, které chce být něčím výjimečný a šokovat diváky, ale na mě to nezapůsobilo. Bohužel, ale za vidění to myslím, že stojí. 5/10 ()

Raven0

Téměř bezchybná satira na dnešní hektický život uprostřed Amerického velkoměsta. Lidé ztrácí svou lidskost, stávají se z nich jen jakási čísla, jakési hodnosti, kdo je lepší než jiný, kdo má hezčí ženu či vizitku :-) Bale je parádní a jeho bezcitný, metrosexuální hrdina je odzbrojující. Brutalita je vkusná, mnohé momenty nezapomenutelné, ironicky humorné... Prostě parádní film, který upozorňuje na neduhy dnešní konzumní společnosti s nadsázkou (pro někoho možná příliš drsnou) sobě vlastní. ()

Javad

Nenechajte sa nalákať na super výkon Christiana Balea, lebo to nie je ani jeho (preňho) najlepšie napísaná a ani zahraná postava. Prečo? Pretože alkohol kožu vysušuje a unavuje, a teraz ma ospravedlňte, musím ísť vrátiť nejaké videokazety. ()

Jazzzz

Nevím, snad v tom filmu hledám něco co v něm není. Ale jak je již známo, kdo hledá, najde... Já jsem tento film viděl asi dvacetkrát a stále se mi zdá, že mi něco uniká. S každým shlédnutím filmu si však myslím, že ho chápu trochu víc. Většina lidí tu zde píše, že film se snaží být šokujícím. Proč ho za to soudit a srážet hodnocení? Je to opravdu řádné psycho a nemusíte na něj čekat do půl filmu, mě si film zjískal během prvních minut a rozhodně nikdy neváhám si ho pustit znovu. ()

KitFisto

Hodně lidí mi tenhle film doporučovalo. Všichni říkali jak to není originální, fakt psycho a strašně skvělé. Jediné co můžu říct, že Bale si roli užil, je v ní vinikající, ale tohle dílo je strašně přeceňované. ()

tnp101

Ne vše je pod povrchem takové, jak se na první pohled může zdát a v tomto případě to platí hned v několika parametrech. Přitom se diváka nesnaží nasměrovat na ten „správný“ způsob vnímání příběhu, což má zákonitě za následek pravděpodobně prvoplánovou kontroverznost. Musím uznat, že film výborně funguje jako horor, thriller, drama i komedie, scénář má hloubku a Christian Bale předvádí naprosto geniální výkon. Stejně pozitivně jsem se přitom po první projekci ani zdaleka nevyjadřoval, něco mě však vytrvale lákalo k dalšímu zhlédnutí a čekal mě zážitek výrazně odlišný. RECENZE ČESKÉHO BLU-RAY: Jednou za čas se stane, že k nám do ČR (potažmo Evropy) doputuje Blu-ray disk nějakého filmu v lepší kondici, než je tomu v zámoří a to je zrovna i případ právě recenzovaného „Amerického psycha“. V USA se musejí spokojit s obstarožním video-kodekem a jednovrstvým diskem, přičemž u nás vyšel disk v moderní specifikaci s druhou vrstvou navíc. Obraz je tak na první pohled kvalitnější, i když ani to bohužel neznamená, že na nás čekají nějaké vizuální orgie. Film totiž vznikl před třinácti lety a navíc stál málo peněz, avšak přesto nevypadá úplně marně. Ostrost a drobnokresba se drží zhruba na průměru (pochopitelně s přimhouřeným okem vzhledem k věku), barevná paleta neoslňuje pestrými odstíny, ale ty ne tolik výrazné, ve kterých se film nese, kreslí uspokojivě a špatné není ani podání černé a kontrast. Naskenovaný negativ lehce „plave“ a kromě občasného šumu není skoro zřetelné ani výraznější zrno, či škrábance negativu a jiné. A nakonec jen pro doplnění uvedu, že obrazový přepis je prezentován v kino-formátu 2.35:1. Zvuk je na tom o něco lépe. Na disku se nachází nekomprimovaná originální anglická Dolby TrueHD 5.1 stopa, která bezpochyby překvapí svou svěžestí. Nejenže dialogy jsou hlasité a výtečně čisté, hudební doprovod navíc zadýchá subwoofer i přední kanály, a když je o nich řeč, ty zadní se ozvou také, i když ne v maximální míře. Český zvuk se na disku nenachází a tak můžeme přejít na bonusy. Ty jsou tentokrát totožné s verzí prodávané v zámoří. Začneme dvojicí audio-komentářů (první s režisérkou a druhý scénáristkou), jež stejně jako zatím všechno ostatní nijak nevybočuje z průměru. Povídání nenudí a dá se bez přeskakování projet do konce, ale že bych po jejich poslechu vyšel nějak zvlášť obohacen, to se říct nedá. Následuje solidní 32 minutové vzpomínání na osmdesátá léta v New Yorku a dále několik nezajímavých smazaných scén proložených krátkými rozhovory s herci se selektivním audio-komentářem. Nakonec tu máme ještě pár ukázek na filmy z produkce Sony a základní „BD-Live“ funkcionalitu a jsme u konce. Všechny bonusy jsou vybaveny anglickými titulky (českými nedisponují), a přestože jsou prezentovány v HD formátu, nativně jsou v SD. Průměrný titul, který vzhledem k současné ceně neurazí. 50% ()

uiu

Film, který je v určitých kruzích kultem a v ČR zůstává nepovšimnut. Největší mínus je asi očekávání diváka, který si přečte "horor" a na plakátě vidí nůž. On to totiž ani tak horor není, jako spíše drama z Wall Street o jedné vyšinuté mysli. Patrick Bateman je emocionálně prázdná skořápka, žije ve světě luxusu, peněz a krásné tvářičky. Jediné, co řeší je, do které drahé restaurace se půjde s kolegy najíst nebo kterou obličejovou masku nanést a nejvíce ho dokáže vytočit, když nenáviděný kolega dostane rezervaci v luxusní restauraci, kam on se nedostane, nebo pokud někdo má vizitku s lepším písmem a barvou. Pokud ho tohle vytočí, má chuť zabíjet šlapky, bezdomovce nebo dokonce i nenáviděného kolegu. Mrtvoli nosí veřejně, zanechává za sebou krvavé stopy a několikrát i v konverzaci zmíní, že zabíjí, ale jako satira dnešního světa, ho nikdo neposlouchá, nebere vážně, nebo dělá, že nic nevidí. Do toho si ho někteří lidé pletou s někým jiným, což mu samozřejmě usnadňuje vraždění, ale zároveň ho dostává do hlubších a hlubších depresí, že nic neznamená a nikdy nebude potrestán. ()

lennyd

Jsou mladí, hezcí, bohatí, prostě dokonale úspěšní. Patrick Bateman (Christian Bale) je přesně takový, úspěšný finančník, s pečlivě opečovávanou vizáží a naditou peněženkou. Jenže uvnitř jej něco sžírá, nuda a znechucení, a těchto pocitů se zbaví jen pomocí krve. Spousty krve... Tento film se mi líbil a nelíbil zároveň. Na jedné straně skvělý Christian Bale (to je něco, čím může tento film skutečně bodovat), jeho pocity a chování, nadřazenost - to je něco, co - sice ne v tak drastické formě - vidíme dennodenně okolo sebe (třeba na silnicích). Jenže to je tak všechno, kromě pár krvavých scén je zbytek filmu trochu nuda - "kecy" podobně úspěšných mladíků (jedním z nich je i můj oblíbený Josh Lucas), machrování s novými vizitkami atd mne docela uspávaly. Čekal jsem že to trochu vytrhne alespoň Willem Dafoe, ale tentokrát taky nic extra. Takže hodnocení nechávám tak nějak na průměru s pocitem, že jsem od filmu mohl dostat více... ()