V pasti: Barcelona

• Španielsko Bird Box: Barcelona (viac)
všetky plagáty

Tajemná síla ničí lidstvo a nová zlověstná hrozba sílí. Tenhle postapokalyptický příběh z Barcelony navazuje na trhák V pasti. (Netflix)

M.i.k.e

po všech těch zklamaných reakcích sem čekal průser a nakonec to nebylo tak špatné. Uplně to sice nefunguje jako horor, ale přináší pár zajímavých nápadů v rámci rozšíření tohoto světa. Navíc to docela dobře vypadá a duo Pastorů zvládne i pár solidně atmosferických scén. Jediná škoda, že nemají k dispozci sympatičtějšího hlavního hrdinu. Jeho jednání jsem od začátku nechápal a i když se mi ho snažili tvůrci postupně vysvětlovat nic moc se na tom až do konce nezměnilo...60% ()

Vyhy

Už jednička mě nějak zvlášť neuchvátila, ale oproti Barceloně se jednalo skoro o oscarový trhák. Nejsem si jist, jestli bylo moudré zaměřit se na příběh "antikrista" a jeho cestu za vykoupením, přesto odvaha se cení. Spousta věcí ale nedává smysl, je zde jen proto, že na papíře to vypadalo asi dobře, ale v celkovém světě, který nám díl první nastínil, to nemá co dělat. Tedy, příběhově o ničem, postavy nudné a vlastně to zítra hned zapomenu. ()

cariada

Slušný horor, původní verze byla zajímavější. Tady je problém že hlavní postava je od začátku záporná a nesympatická. Co považuji za mínus je že se vlastně nic nedozvíme co a jak. Chtělo by to nějaké vysvětlení, proč se to děje a jak z toho ven. ()

C0r0ner

Tak špatné, jak to tu spousta lidí hodnotí, mi to nepřišlo, čímž zároveň neříkám, že to byl kdovíjak skvělý film. Respektive kdyby to nebylo tak dlouhé, místy klišovité a kdyby se to zhruba od poloviny nezačalo rozpadat, tak by to byl dobrý film, takto průměr a oproti jedničce strmý pád dolů. 55% ()

Martrix

Prvních pár minut působila Barcelona jako solidně vypadající postapo horůrek.  Ovšem bez komorní atmosféry originálu, nebo třeba Tichého místa. Ale to by tolik nevadilo. Horší je mnoho hloupých chyb a nelogičností. Podotýkám, že zcela zbytečných. A těch působivých scén jednoduše není dost, aby je vyvážily. Tvůrci navíc pracují s jiným motivem, než je nadpřirozeno, nebo napětí. Ukazují další způsob vetřelců, jak zlikvidovat ty, co přežili. Což by mohla být silná hrozba a zajímavé téma, ale v tomto podání mi byl osud všech postav, skoro celý film lhostejný. Závěrečný rozhovor u odběru krve, dokázal celý příběh shrnout do pěti vět. Slabá netflixárna, na které se sice nešetřilo penězi, ale talentem a invencí ano. ()

Juto

Takže aj keď tento film nie je taký dobrý ako prvý, v žiadnom prípade to nie je zlé pokračovanie. Na začiatku filmu som bol dosť prekvapený, lebo perspektíva je z úplne iného uhla, na aký ste pri takomto filme zvyknutí. Film sa zaoberá niektorými otázkami o tvoroch a zároveň zachováva atmosféru tajomstva. Dej je väčšinou solídny, len s menším zadrhnutím ku koncu. Motivácia postáv je do značnej miery vierohodná, s výnimkou jedného antagonistu, ktorého stvárnenie pôsobí mierne prehnane. Spojenie tejto postavy s určitou inštitúciou môže vysvetliť nespokojné hodnotenie. Ale, čo je veľké plus pokračovania je rýchle tempo 6/10 ()

Ryuuhei

Líbil se mi nápad děj tentokrát sledovat z pohledu záporáka, tedy jednoho z „vyvolených“, kteří mohou nestvůry vidět a po světě se pohybovat bez zakrytých očí, ale naoplátku se stávají členy jakéhosi kultu, který diktuje osvobozovat (odsoudit smrti) co nejvíc přeživších lidí. Aspoň trochu se dostáváme blíž podstatě hrozby, která podle všeho nemá fyzickou formu, nicméně útočí na lidskou psychiku a snaží se s ní účinně manipulovat. Sotva začne být děj dost zajímavý, začne se příliš topit v touze po zadostiučinění, nápravě a jak rychle se rozjel, tak stejně rychle skončil. Podobný námět by si zasloužil delší stopáž a víc obsahové části, než jen jednu misi ve formě cesty na určité místo. Však to jsme už měli v jedničce. ()

DJ Rocco iNc

Totálny pokles kvality oproti prvej časti. Vizuálne fajn, myšlienka taktiež, no réžia zaostáva a necháva postavy točiť sa v kruhu. A zavŕši to nezmyslený koniec, ktorý nemá ani hlavu a ani pätu. Škoda, pri schopnej réžii to mohlo byť celkom úspešné pokračovanie, ktoré by zvýraznilo aj španielské kvality. ()

Dakken

Bird Box Barcelona sa svojmu staršiemu bratovy nemôže ani z ďaleka rovnať… Žiadne napätie, nezaujímavé postavy, nič tu nefunguje a napokon mi bolo úplne jedno ako to dopadne. Námet skvelý, pomerne originálny, ale opäť prevedenie na 2 veci. ()

sedm.1

Za mě se jedná o poměrně neprávem podhodnocené pokračování úspěšného prvního Bird Boxu, kdy tedy sice tento díl určitě nedosahuje kvalit právě onoho prvního filmu, na druhou stranu v něm ale vážně nevidím ani kdovíjak nepovedenou podívanou. Sice je tedy jistě škoda, že opravdu Barcelona jakkoliv nerozvíjí mytologii kolem těch ,,monster´´, nehledě na to, že opět nejsou ani na vteřinu zobrazeny a s názorem, že neviděné budí větší strach než to viditelné, tak s tím ať se jde každý vycpat, nicméně samotná zápletka i tak funguje poměrně záživným způsobem, má spád, disponuje několika opravdu napínavými momenty, stejně jako u jedničky musím určitě také pochválit atmosféru filmu, která působí skutečně ponuře a beznadějně a nakonec i veškeré postavy mi nepřišli vůbec marné, a to i díky sympatickému castingu, na čele s výrazným a charismatickým Mario Casasem, i když ale na druhou stranu musím i uznat, že vesměs ty postavy zároveň působily hlavně svým chováním skutečně béčkovým dojmem, přes to jsem se ovšem dokázal lehce přenést. V závěru pak došlo i k poměrně slušné gradaci, takže opakuji, veškerou tu kritiku tohoto pokračování upřímně neberu, jelikož Bird Box Barcelona dokáže ve většině ohledech opravdu bavit a lehce si po celou dobu udržet diváckou pozornost, a to i když jako celek skutečně působí spíš jako jen lehce dražší béčko. ()

Lencha

Nuda. V pasti se Sandrou mělo skvělou atmošku, ale tady to byla nuda. Těšila jsem se jak na Barcelonu, tak i na Maria Casase, ale ani jedno nesplnilo moje očekávání. Bylo mi úplně jedno, kdo přežije a kdo ne. Většina postav se filmem jen mihne, takže si žádná z nich nedokáže získat diváka. Velké zklamání. ()

iXtr3m3

Nebolo to úplne márne, ale na prvú časť sa to nechytá ani z kilometrovej diaľky a nie je to ani vina "neamerického a nehollywoodskeho" castingu, ale scenára a absencie nejakej zmysluplnej akcie a niečoho, čo by chytilo a nepustilo človeka. Myšlienka nebola najhoršia, ba dokonca bola zaujímavá a koniec zostal taktiež otvorený, ale myslím si, že po tejto časti už univerzum asi nerozšíria, čo je škoda. ()

mira007

Španělský horor jako zombie variace na postapokalyptickou budoucnost sice neměl nijak origimální scénář, ani nějak poutavé provedení, ale dvě hvězdy dávám za ten vizuál rozsekaný Barcelony, výpravu a tu akční scénu s těma autobusama. To jsem si říkal, že to i nějaký větší peníze stálo a je to vidět, ale jinak na jedno použití a zapomenout. ()

bozka10

Celkom veľké sklamanie premňa.V Barcelone nefunguje takmer nič,ale hlavne to nefunguje ako horor.To čo zdobilo Bird box so Sandrou (atmosféra a napätie)tuto absolútne absentuje.Toto sa teda vóóóbec nepodarilo. ()

Flopik

Zase až také zlé ako tu všetci píšu to rozhodne nie je, na druhú stranu, po obstojnej jednotke nemáte žiadny dôvod vidieť toto pokračovanie.  Atmosféra miestami fajn, inak skôr nijaká, čo sa hororu týka tak to je čistá nula bodov, no a príbeh je v podstate cesta z A do B ako sme videli už milión krát. To čo fungovalo v BirdBoxe, tuto nefunguje vôbec a ako by sa zabudlo prečo vlastne jednotka zapôsobila. No a tá dĺžka ? V polke som to skoro vypol. Za mňa čistý priemer. ()

Silviaxx

Určite sa nevyrovná predchádzajúcemu Bird Boxu, ale nie je to ani tá najväčšia blbosť na svete. Prvá polovica celkom fajn. Predovšetkým twist na začiatku, kedy pochopíme, z koho perspektívy, tentokrát, príbeh sledujeme. Postapo svet vyzeral tiež obstojne. V druhej polovici to už ale bola miestami celkom nuda. Potenciál filmu - mám na mysli, uhol pohľadu v deji - bol z môjho pohľadu využitý naplno. Ako priemerná zábava na jedno pozretie sa to dá. ()