Elementy

• Česko Mezi živly (viac)

Film štúdií Disney a Pixar Elementy je úplne nový, originálny celovečerný film, ktorý sa odohráva v meste živlov, kde spolu žijú obyvatelia ohňa, vody, zeme a vzduchu. Príbeh predstavuje Ember drsnú, pohotovú a ohnivú mladú ženu, ktorej priateľstvo so zábavným, roztopašným a prúdivým chlapcom menom Wade spochybňuje jej presvedčenie o svete, v ktorom žijú, a o osobe, ktorou chce byť. (Cinemart SK)

oveckaoa

Většině Pixarovek jsem dal 3 hvězdy jelikož mě tam chyběla nějaká přidaná hodnota a přišlo mě to jako průměrné filmy tady naopak tu přidanou hodnotu vidím a  tu 4 tomu mile rád dám . Ohnivá Jiskra žije se svou rodinou kdesi na ohnivém místě jednou k nim  přivítá vodní Vlhouš co dělá inspektora kontrolovat jestli někde neprotéká  voda jelikož ji tam najde jde to nahlásit ona po něm chce, aby to nedělal jelikož to místo má zdědit po otci a mezitím se do něho zamiluje. Do toho řeší , že spolu nemůžou být , že ona to místo nechce a chce jít svou cestou, ale otci to nemůže/nechce říct  a i tu protékající vodu.   Příběh je průměrný , ale speciálně na ni se dobře dívá ta scéna kdy jdou na to rande do toho kina je hodně podařená a má vše přemýšlel jsem i o 5 hvězdě , ale nedám ji kvůli těm Vlhoušovým rodičům co pořád brečely to mě přišlo trapné. Jinak 3d zbytečné nic tam není. 80 procent ()

elanius

(48/2023) / Vcelku rozporuplný nový Pixar. Pri pozeraní ma to celkom bavilo, ale čím ďalej sa blížil koniec filmu, tým som bol rozčarovanejší. Najväčšia slabina je rozhodne fakt, že film v podstate necieli ani na decká ani na dospelých. Neviem, či sa kino zasmialo aspoň raz, tuším ani nie. Postavy sú v pohode, ale nemám pocit, že stávka na puberťácku love story bol dobrý nápad. Celkovo sklamanie. (6/10) ()

hroubek

Příjemný animovaný film od Pixaru. Pixar se dostal do postavení, že může dávat prostor "novým režisérům a tvůrcům", aby si natočili své srdcové projekty. Díky tomu vznikly filmy jako je Luca, Proměna nebo i nejnovější Mezi živly. Na všech těchto filmech je vidět, že nejde o sázky na jistotu a mnohdy po příběhové stránce klamou tělem a nabízí úplně jinou podívanou, než jakou čekáme. A v tom je největší síla a zároveň slabost tohoto filmu. Mezi živly jsou moc hezky natočené, po vizuální stránce je to pastva pro oči, má to stovky nápadů a je to působivé jako skoro všechny pixarovky. Problém je, že příběh není, tak atraktivní a chvilku trvá, než se rozjede. Nicméně, když se rozjede, tak je to povedený romantický příběh o hledání své cesty. Mezi živly budou patřit k tomu "slabšímu", co slavné studio s lampičkou vytvořilo, ale to nic nemění na tom, že se jedná o hezký film. ()

VanTom

Elementární, úporně předvídatelnou příběhovou kostru i přímočaře doslovné dialogy vyvažovala hravá audiovizuální kreativita hýřivě barevného velkoměsta s prvotřídní animací jednotlivých živlů (ach, ten oheň!) či plnohodnotně sympatické postavičky. Mnohé scény bezprostřední romantiky pak skutečně zahřály u srdíčka emotivní krásou a poetickým kouzlem. ()

LEGACY

Názorově jsem na stejné vlně jako tvůrci a jsem neskutečně rád, že se formou animáků dají podat a vysvětlit, tak ožehavá témata jako je migrace, integrace, kulturní rozdíly, diskriminace, ale i mezigenerační rozdíly. Dále se zde skvěle zaměřují na umění riskovat, důvěry k partneru, strachu z nového, ale i snaze jít za svým snem. Je to trochu komunikace o rozdílu mezi tradicí a individualitou, což je něco velmi aktuálního v dnešním světě. I kdyby ale byl film mnohem jednodušší byl bych celkem spokojen, protože mě ty element potvůrky dokázali strhnout, pobavit, dojmout a vůbec tam nebylo potřeba přidat jakéhokoliv záporáka. Pro mě jednoznačně animák rok zatím, mnohem lepší než V Hlavě, nebo Zoopolis, byť se místy o stejné filmy opírá. Takže děkuji moc, že se děti touto skvělou formou i trochu vzdělávají a dost doufám, že empatie a liberální nastavení, které panuje o vodákovi rodiny, bude na více a více místech. ()

IviDvo

Film překvapivě promítaný v rámci slavnostního zakončení festivalu po předání cen. Upřímně, jsem prvních třicet minut docela trpěla a měla chuť odejít… ale hecla jsem se, že přeci nemůžu odejít ze své poslední projekce v Cannes. Nakonec se to docela zlomilo a film mě začal celkem bavit a dostavilo se ke konci i lehké dojetí. Neviděla jsem filmy Frčíme, Duše a Proměna, takže nemohu srovnávat s těmi čerstvými či novějšími Pixar počiny… ale proboha, když si vezmu Příšerky (za mě TOP číslo 1), Nema, Úžasňáky, Rebelku, V Hlavě, Coco – to jsou filmy diametrálně vyššího levlu a Mezi živly pak s prominutím působí strašně nudně a nedosahuje té Pixar kvality, i když jsou tam scény, které mě určitě rozesmály a dojaly, ne že ne, ale u toho dojetí to bylo dost na pilu… (Luca je mimochodem taky dost na hraně). Dětem se to asi určitě bude líbit, je to veselé, barevné… ale plné soudobých oblíbených klišé. [Festival de Cannes 2023] ()

PollyJean

Pixar se stále umíněně snaží přijít s něčím novým (formální stránka), ale Disney mu spolehlivě podráží nohy s dokonale prefabrikovaným scénářem. Bylo to vidět už v V hlavě nebo Duši - kdyby nemuseli uzpůsobovat obsah tak, aby ho pochopily i americké děti, servírovat zásadní sdělení co nejpřímočařeji a všude strkat rádobyžertovné postavičky, mohly v Pixaru vznikat nádherné filmy. ()

Hollohlaway

Animace skutečná paráda, ale příběh naprosto tuctová nevtipná romanťárna, doražená, jak jinak, než již vážně otravným multikulti buďsámseboujdizasvýmsnemvšichnijsmeosobnosti poselstvím. To už je problém udělat prostě jenom zábavný animák? Nudil jsem se. ()

blackkocour

Ach, ano protiklady se přitahují, obzvlášť největší konkurenti oheň a voda, protože se můžou předhánět, která bude z nich dražší na faktuře. Taky abyste pochopili, Mezi živly mi hodně připomíná  můj vztah s přítelkyní, protože ona je ten oheň, která mě, jako vodu, umí dost ohřát, a já zase zhasit.. i tak patří Mezi živly mezi klasickou pixarovskou omeletu, která disponuje překrásnou počítačovou animací, s deseti tisíci detaily, ale příběh jen vykráda deset dalších animáků, s hrozivým romanticko-komediálním klišé se zkurvenou podprahovou politickou korektností, fakt mi do píči chybí animáče, kde se takové srance srát nemusely, ti malý zmrdi si z toho určitě něco odnesou, když už jsou šikanovaný, že se cpou na snídaňi koblihamy. Fakt, doba kdy se animáky nedělaly jen pro děti je závratně v prdeli.. RIP PYXAR A SKÁKAJÍCÍ lamPIČKA ()

Drnqonovic

Tohle prostě už nejsou Pixarovky, a ani jejich, tradičně vypiplaný, vizuál to nezakryje. Pixarovky byly vždycky o filmech, na kterých byla znát láska, s jakou jsou napsané a podané. Mezi živly nám akorát představuje stokrát ohraný příběh 'buď tím, čím chceš být a nezáleží, jak se narodíš' a nic víc. Pixar je holt mrtvý. Disney ho zabil. ()

Koda

Tak vážení, dneska jsem byl s kamarádem na mezi živly a ty žvásty o tom jak to bylo průměrný, nebo to nebylo kouzelný a takhle, tak to bych nejradši spálil z hlavy. Protože tenhle film byl prostě HOT as f***. Ehm dobře, vlhkej jsem z toho zas až tak nebyl, ale Vlhoš mi dokázal říct jinou pravdu. Láska je potřeba, a je potřeba jít svou vlastní cestou i když rodiče se tě snaží chránit a chtějí od tebe něco jiného. Mě tenhle film tedy dost fascinoval, pobavil, měl jsem slzy na krajíčku a emoce tam byly. Mě to bohatě stačilo, a jestli tenhle film porazí moje očekávané filmy Vocasy na tripu, nebo Želvy Ninja, tak ať, ale tenhle film nakopl vysokou laťku. Ta barevnost, ta logika, ty emoce, vše dost zafungovalo. Voda pomůže rostlinám rychleji růst, oheň dokáže vytvořit sklo atd. Úžasně to pasovalo, a tam kde to nepasovalo, tak to nás ani netrápilo, prostě jsme si k tomu řekli svoje, pobavili se, a tím to haslo, o to víc jsem baštil tenhle film hledat logiku, co by šlo udělat lépe a tak. Někdy ten překlad nebyl moc dobrý, třeba u slova Hot. My jsme tedy byli s titulkama v kině a YES! Byli jsme tam sami, o to víc jsme si film užili a smáli se dokořán. Takže VELKÉ DÍKY za tento unikátní film! ()

kenkaku

Já nějak nevím… nejenže ta okatá paralela s mezi rasovými vztahy mi přišla trapná, ale díky tomu dějově tak předvídatelná. Párkrát jsem se i zasmál…. Ale jinak nic moc. O grafické stránce a kreativitě tvůrců není pochyb. Vizuální hody. Nicméně mi přijde, že kvalita děje a myšlenka “proč” u Pixarů šla brutálně dolů. Za to může určitě Disney. Imbecilita jejich pohádek je tím pověstná. ()

Dallon

Film scénářem nebo příběhem nikterak nevybočuje od klasických Pixar snímku. Pro někoho mínus ale mě je to upřímně jedno a film jsem si neskutečně užil. Pro někoho klišé příběh ale mě to vážně sedlo. Je to prostě klasický příběh o lásce a o tom že si každý má jít za svým. Je strašně super něco takového vidět v téhle formě. Vizuálně je to skvost a nemohl jsem se toho nabažit, tvůrci si neskutečně vyhráli s postavami a s živoucím světem který nepůsobí zaměnitelně. Film z části určitě směřuje k dětem (jako každý pixar snímek) ale rozhodně si ho dokážou užít i dospělý. Já si to neskutečně užíval. Většinou mě u filmů tohohle tipu sere trapný humor, tady mi humor naopak sedl a dost krát jsem se vážně ze srdce vnitřně zasmál. Celkově je z filmu cítit to tvůrčí srdíčko které málo který animák má. Za mě velká bomba. 9/10 ()

sQelle

Je to neskutečný fičák, za poslední Pixarovky mě tohle oslovilo nejvíc, žádná Duše, Coco nebo Luca. Tohle je pro mě Pixar. Od začátku se to nedrží při zemi a pěkně to svišti vzduchem. Příběh sice mapuje pouze Jiskru, které se začínají zapalovat lýtka, ale ta záplava emocí to neskutečně spláchne. Humor který se nabízí, to využívá neskutečně a po dlouhé době jsem u Pixaru zatlacoval slzu. Jasně příběh je jednoduchý, ale všude kolem je tolik věcí, že si tu komplikovanost člověk najde všude kolem. Ať už to je vztah s rodinou nebo jasně křičící fráze o přitažlivosti protikladů. Film mi zkratka připomněl úchvatné V hlavě a ackoliv tady ty kvality ještě pokulhávají, je to pro mě o dost silnější než poslední pětice filmů z Pixar dílny. ()

iXtr3m3

Veľmi pekná, technicky brilantná, krásne farebná a emóciami pretkaná originálna rozprávka. Nebolo to tak dobré, ako kedysi V hlave, ale mne sa to páčilo a deväťročnej dcérke ešte viac. Dostali sme krásnu fantazijnú rozprávku s posolstvom a na konci aj slzičky padli, takže ja som spokojný za nás oboch a absolútne nesúhlasím so zbytkom sveta, ktorý kasovo film potopil, aj keď to je vina extrémne premršteného rozpočtu, čo momentálne Disneymu posledné dva-tri roky absolútne nejde, len horibilné sumy a výsledky ďaleko za očakávaniami. ()

Autenticita

70%. Řemeslně perfektně zvládnuté, ale má to svá ALE. Mě tam nejvíc vadila podprahově manipulativní sdělení, v tomto případě cílená na děti. Když pominu tohle, je to docela zábavná podívaná, která udrží dětskou pozornost po celou dobu. ()

Wally

Krásná animace a vykreslený svět a super nápad s živly....ale tak nějak mne to nebavilo. Oproti Coco nebo Luca to bylo nějaké nemastné neslané... A navíc mi přijde, že se tyhle animáče už ani netočí pro děti... ()

aquiver

Pěkná animace, ovšem uvnitř spíš klišé a celý děj je velmi předvídatelný. Takže jen pro děti... 60 % P.S: Před celovečerním snímkem je současně promítán dojemný kraťas Carl's Date (tedy „Carlovo dostaveníčko“, kterému bych dal o hvězdičku víc...). ()

Frantisek.Fu

Pixar kdysi tvořil jak vizuálně, tak příběhově převratné filmy. To ovšem poslední roky už moc neplatí a bohužel to neplatí ani o Elemental. Způsob vyprávění skrze živly je sice originální, ale to je tak vše. Animace je stejná jako u všech ostatních pixarovek od roku cca 2015 a příběh je opět omíláním toho samého poselství, které opět zaznělo snad ve všech posledních filmech a to, že by jsme se neměly bát změny, to že je někdo jiný neznamená, že je špatný a další poselství o rodině a jednotě. 6/10 ()

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

26.07.2023

Nové Mission: Impossible začalo jako Indiana Jones

Nové Mission: Impossible začalo jako Indiana Jones

16.07.2023

Po mizerných příjmech Flashe, Mezi živly a pátého Indiana Jonese se očekávalo, že na záchranu, podobně jako loni s Top Gunem, přispěchá Tom Cruise s Mission: Impossible Odplatou - První částí. Teď má… (viac)

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

10.07.2023