Keď sa červenám

• Česko Proměna (viac)

Meilin Lee je energická školáčka. Bujará, ambiciózna a nadmieru úspešná, vyniká v škole aj doma. Jej partia verných kamarátov jej vždy kryje chrbát – majú spoločnú posadnutosť chlapcami zo chlapčenskej hudobnej skupiny 4*Town, ktorá sa vymyká kontrole, ale ktorá trinásťročná dievčina to tak nemá? Doma je Mei poslušná a cieľavedomá strážkyňa rodinného chrámu predkov, ktorá spokojne pracuje po boku svojej matky Ming. Jedného dňa sa však tínedžerka Meilin začne záhadne a z ničoho nič “meniť” na obrovskú, mimoriadne emotívnu červenú pandu a deje sa to práve v tých najnevhodnejších chvíľach, keď sa Mei veľmi rozruší. Medzi Mei a jej mamou sa týmto otvára priepasť, ktorá ju prinúti sa vyrovnať so svojimi dvoma ja: oduševnenou tínedžerkou a poslušnou dcérou a faktom že sa musí vyrovnať s rodinnou kliatbou. (CinemArt SK)

BMW12

Když jsem si před začátkem filmu přečetl obsah, že příběh je o tom, jak se puberťačka mění v kočku, tak jsem se opravdu bál, že to bude blbost. K mému překvapení se však jedná o velice solidní animák. Scénář je dobře vymyšlen, animák je zábavný a jde s dobou. Je to film pro celou rodinu, i když nejvíce cílí právě na puberťačky. ()

CaptainCzech

Pixar je u mě zárukou kvality a horší než průměr jsou pro mě do dneška akorát Auta 2. Bohužel Proměna se tomu poměrně přiblížila. Sice se nám tu chce předvést téma rodičů, kteří chtějí svým dětem vnucovat své vlastní sny a cíle + dítě snažící se dát najevo svůj vlastní názor a jít životem svou cestou. Což je fajn námět, bohužel ne v tomto filmu. Až na otce hlavní postavy mi přišli všichni absolutně hrozní. Od afektované Mei, přes tragickou její crew, až po matku, která nemá zábrany či soudnost. Avšak ať jen nekydám špínu, tak humor je tu většinou trefný a začátek mě hodně bavil. Bohužel s přibývajícím časem to bylo horší a uječenější. Za mě 2* a na tuto Pixarovku se sám od sebe znovu nepodívám. ()

maddy

Pixar turning Disney. A po Luca ďalšia skôr z tých slabších pixaroviek, ktorá akosi stratila čaro toho čo pixarovky robilo pixarovkami. Originalitu totiž skutočne netvorí to, že príbeh čerpá z čínskych tradícií. Domee Shi sa po Bao javí ako stále neskúsená režisérka, ktorá chce točiť animáky pre všetkých, ale vlastne točí filmy pre nikoho. A to je aj prípad Turning Red. Je tu síce roztomilá červená panda, ale pre najmenších tento príbeh nebude, pretože sa tu zároveň seriózne rieši aj prvá menštruácia. Pre dospelých tu oproti iným pixarovkám chýba jemné pomrkávanie na o čosi serióznejšie vtípky. A zakomponovanie akéhosi popového bandu 4-Town do deja ako pre pubertiakov bažiacich po K-pope to skôr celé zhadzuje do vôd animákov typu Trolls, nežby malo akékoľvek opodstatnenie v príbehu. Zameniteľný animák, o ktorom nevedieť, že je od Pixaru tak si nikdy netipnem, že to natočil práve Pixar. Chýbá typický pixarovský humor pre malých, aj veľkých, fungujúce emócie, sympatické postavičky, aj originálny príbeh. Kde sú tie časy pixaroviek s presahom. Za mňa doteraz asi najslabší pixar a to píšem ako niekto silne spätý s čínskou kultúrou. CELKOVO: 6/10 ()

psychoJoa

Marně bojuju s tím, že mi všechny animované pohádky poslední doby přijdou hrozně stupidní... a vlastně pro děti nevhodné. Já nevím, ale kdyby z tohohle vystříhali vše, kde není panda, bylo by to super! Protože vše, co pandu neobsahuje, je prostě bizár... nějak se neumím smířit s tím, že se to dětem líbí... takže dávám jednu hvězdu za roztomilou pandu, druhou hvězdu za to, že to aspoň nebylo sprosté, ale zbytek si nechávám pro něco, z čeho nebudu mít bolesti za krkem (z toho nevěřícného kroucení hlavou). ()

oveckaoa

Mei si hraje na rebelku, ale , když po ní něco chce její matka tak se vždy zasere jednoho dne se promění v pandu a zjistí, že pokud bude v klidu bude člověk pokud ne bude panda.  Bohužel není to vůbec vtipné (pokud se teda nezasmějete tomu, že matka dá dceři 5 druhů vložek v kině se nesmál nikdo )  a není zde žádná postav co se stará o humor. Ke konci se film pohřbí sám tím, že matka nadává Meiným kamarádkám, že ji využívají přičemž ona sama ji využívá pro svůj byznys tak, že kdo je teda lepší? 60 procent na stejné úrovni jak Luca a Frčíme. ()

• Upíří román, který Priya nosí s sebou, je parodií na knižní sérii „Stmívání“ od Stephenie Meyer. (BMW12)
  • Dvě sochy pand před chrámem se jmenují Bart a Lisa podle postaviček ze seriálu Simpsonovi (od r. 1989). (BMW12)
  • Po Carlu Fredricksenovi z Vzhůru do oblak (2009) a Joe Gardnerovi z Duše (2020) jde o třetí film Pixaru, jehož hlavní hrdina nosí brýle. (ČSFD)