Reklama

Reklama

Elementy

  • Česko Mezi živly (viac)
Trailer 2

Film štúdií Disney a Pixar Elementy je úplne nový, originálny celovečerný film, ktorý sa odohráva v meste živlov, kde spolu žijú obyvatelia ohňa, vody, zeme a vzduchu. Príbeh predstavuje Ember drsnú, pohotovú a ohnivú mladú ženu, ktorej priateľstvo so zábavným, roztopašným a prúdivým chlapcom menom Wade spochybňuje jej presvedčenie o svete, v ktorom žijú, a o osobe, ktorou chce byť. (CinemArt SK)

(viac)

Videá (6)

Trailer 2

Recenzie (208)

Kwaichi 

všetky recenzie používateľa

Pixar ako zvyčajne nesklamal. Svojské a unikátne spracovanie známeho príbehu o Rómeovi a Júlii, kreatívne nápady a pôsobivý vizuál. Toto sú príbehy, ktoré majú sledovať dnešné deti ak chceme podporiť globalizáciu a zmieriť homofóbne názory verejnej mienky. Neviem ako to u Pixaru robia, no ich príbehy vždy trafia do čierneho. ()

SeanLSD 

všetky recenzie používateľa

Mohli sa teda viac zaoberať hrátkami s fyzikálnymi zákonmi než multi-kulti láskou s provplánovo liberálnou ideológiou... ELEMENTAL sa totiž až moc a príliš rýchlo a neodbytne sústreďuje na elementárnu príťažlivosť, z ktorej sa zrejme zrodí nejaký psychicky narušený obláčik s krízou identity... Ale že som roky nijaký animák nevidel a že som z očí vytlačil nejakú tú slanú vodu, tak jako dobrý. A vivisteria. ()

Reklama

Arsenal83 

všetky recenzie používateľa

Veľmi pekné vizuálne, ale keď už aj do rozprávok dávajú povinný boj proti xenofóbii a rasizmu, tak zas je z toho len politická agitka. Aj keď niekedy nenápadne, nevtieravo, ale ak sa film sústredí na isté posolstvá, tak potom ponúka predvídateľný príbeh s málo inšpirujúcimi postavami., hoci sú paradoxne inšpirované asi samotným režisérom a jeho pocitmi, že kedysi ako Kórejec proste nezapadal. Pixaru sa už ale inak na svojom poli nedarí veľmi prekvapiť. ()

Stanislaus 

všetky recenzie používateľa

Film Mezi živly svým posláním a vyzněním připomíná fenomenální V hlavě a Zootropolis, a i když jde dějově o vcelku přímočarý příběh bez nějakých wow-efektů (viz Coco), v kině se na film díky kvalitní animaci hezky dívalo. Jak už jsem zmínil, příběh je fakt prosťoučký (trochu mi tam chyběl nějaký backstory k prosakování vody), ale mile podaný - bez zbytečných infantilních scén a s nejednou vtipnou narážkou na jednotlivé živly ("Je čas sklizně!"). Vedle vztahové roviny nechyběly ani stále aktuální problematiky týkající se přistěhovalců a předsudků vůči "odlišnosti". Slabší čtyři hvězdičky! ()

Wade Wright

všetky recenzie používateľa

Éterem prosakuje zpráva, že Pixar pomalu přichází o svůj zápal a servíruje už jenom suché filmy bez duše. Tak s tím já tedy nesouhlasím! Elemental diváka zaplavuje emocemi, víří nápady a nechybí mu ani ta slavná Pixarovská jiskra. Je to neskutečná hlína na jejímž konci jedno oko nezůstane suché. Hlavní postavy jsou sympatické a chemie mezi nimi je povětšinou žhavá. Jen je škoda, že film profičí jak pára nad hrncem a nedokáže předat svoji hloubku tak efektivně, jako v jiných lepších příkladech tohoto studia. Proto se občas některé situace zdají tak na sílu, nebo nedostatečně prokreslené. Ale nalijme si čisté vody, tohle že je průměrný animák? ()

Galéria (30)

Zaujímavosti (9)

  • Prvý originálny film Pixaru, ktorý bol uvedený priamo do kín po 3 rokoch od pandémie COVID-19. Filmy ako Duša (2020), Luca (2021) a Keď sa červenám (2022) mali premiéru len priamo na Disney+. (Arsenal83)
  • Peter Sohn povedal, že nápad na film bol inšpirovaný jeho skúsenosťami ako syna imigrantov v New Yorku v 70. rokoch. Povedal: "Moji rodičia emigrovali z Kórey začiatkom 70. rokov a postavili rušný obchod s potravinami v Bronxe. Boli sme medzi mnohými rodinami, ktoré sa odvážili ísť do novej krajiny s nádejami a snami – všetci sme sa zmiešali do jednej veľkej šalátovej misy kultúr, jazykov a krásnych malých štvrtí. To ma priviedlo k Elementalovi." (Arsenal83)
  • Postava vo filme sa volá Ghibli podľa renomovaného japonského animačného štúdia Ghibli. (Arsenal83)

Súvisiace novinky

Další Star Wars seriál má obří cenovku

Další Star Wars seriál má obří cenovku

26.07.2023

Podle nové zprávy serveru Forbes společnost Disney zase utrácela ve velkém. Jenom pro kontext, zde je několik posledních velkých útrat studia. Tajná invaze – nový seriál ze světa MCU, údajně vyšel na… (viac)

Nové Mission: Impossible začalo jako Indiana Jones

Nové Mission: Impossible začalo jako Indiana Jones

16.07.2023

Po mizerných příjmech Flashe, Mezi živly a pátého Indiana Jonese se očekávalo, že na záchranu, podobně jako loni s Top Gunem, přispěchá Tom Cruise s Mission: Impossible Odplatou - První částí. Teď má… (viac)

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

10.07.2023

V celkových číslech relativně dobře, ačkoliv za sebou má několik neuspokojivých výsledků z kin a novým titulům z úspěšných franšíz se nedařilo tolik, jako v minulosti. Celkově Hollywoodské filmy na… (viac)

Pátý Indiana Jones v kinech zklamal

Pátý Indiana Jones v kinech zklamal

03.07.2023

Ještě před premiérou na filmovém festivalu v Cannes leckdo čekal, že bude pátý Indiana Jones a nástroj osudu velkolepou a úspěšnou rozlučkou, jakou si nejen hlavní hvězda, ale de facto i samotná… (viac)

Reklama

Reklama