Láska kvete v každém věku a umí pěkně zatočit s našimi plány a životy. Americká romantická komedie oceněná třemi Oscary. Obchodník v nejlepších letech, Johnny Cammareri zcela nečekaně nabídne v restauraci sňatek ovdovělé účetní Loretě Castoriniové. Ta zcela zaskočena jeho nabídku přijímá. Tato výchozí situace rozehrává příběh, v němž se vše točí kolem lásky, milostných tužeb, záletů a partnerské věrnosti v jedné italskoamerické rodině. Vše jakoby ovlivňoval všemocný měsíc blížící se k svému úplňku, nečekanou důležitost v životě Lorety přitom pozvolna získává mladší bratr Johnnyho, pekař Ronny Cammareri... Půvabná romantická komedie, kterou natočil významný hollywoodský režisér Norman Jewison (Šumař na střeše, Jesus Christ Superstar, ...A spravedlnost pro všechny), je vystavěna na dokonalém scénáři a výborných hereckých výkonech Olympie Dukakisové, Nicolase Cage a půvabné Cher. Film byl nominován v šesti kategoriích na Oscara a tři ceny získal (Cher za nejlepší hlavní ženskou roli, Olympie Dukakisová za nejlepší vedlejší ženskou roli a John Patrick Shanley za původní scénář). (Česká televize)

TV spot

Lacike

Pekna romantika so skvelymi postavami. Cage v jednom z tych pripadov, ked jeho prehnane prehravanie dokonale funguje, kedze perfektne vystihuje zlost jeho postavy. Medzi nim a nadhernou Cher to neskutocne iskri. Ale zaujmu aj dalsie postavy, ktore tu maju zaujimave linie. Tento film sa vydaril. 8/10. ()

Terva

CITÁT - Já to letadlo proklela. Vy tam někoho máte?......... Tak řeknu vám, že tenhle příběh by se mi nelíbil ani pod vlivem úplňku. Směsice ukřičených a uřvaných herců, znichž skoro polovina je velmi nesympatická se neustále o něčem dohaduje, handrkuje až jsem nakonec zjistil, že je to skoro o ničem. Opravdu jsem na tamní celkem vysoké hodnocení čekal víc a tak trochu něco jiného. Bez špetky pořádného dramatu, kterému nepomohla ani hudba, která se také moc nepovedla. Chvilkama mi to připadalo jako parodie. CITÁT - Mě už to nebaví. Jak dlouho mám ještě čekat?....... Tenhle příběh mě moc neoslovil. ()

DEXTER099

Příjemná romantika,zpočátku sice trochu rychlejší(Nástup Cage je až zhruba po půl hodině a už je ruka v rukávě :-) )Ale atmosféra svéráznost italské rodiny mě moc bavily-je to můj šálek kávy :-).Jinak jak je v zajímavostech,že Cher to moc nesouznělo s Cagem tak na tom něco je.Jinak Cher je tu dobrá.Za mě kvůli začátku 80 % a čtyři hvězdy. ()

freddy

Film to byl zajímavý, o tom nemůže být sebemenšího sporu, ale přece jen od filmu, který získal tři hlavní Oscary v kategoriích, které jsou důležité pro celkové vnímání filmu, jsem čekal trochu více, než se mi dostalo. Nevím, co mi nedovoluje označit ten film za bezchybný a perfektní, možná to je docela roztahaný děj, možná to je určitá monotónnost, do které se film zhruba ve své polovině dostal, možná to je něco úplně jiného. Ale fakt je ten, že tohle nemohu označit za jednu z nejlepších romantických komedií, které jsem kdy viděl. Je to jen solidně natočená a dobře zahraná romantická komedie, která sice dokáže zaujmout, ale právě ve své polovině je jednoznačně nejslabší a chvílemi dokonce nudí. Je možné, že to leckdo vidí jinak, já to však vidím takto, a třeba oproti komedii "Baby Boom" ze stejného roku a od stejného studia v mých očích dost zaostává. Musím však uznat, že Cher byla ve své roli docela příjemná, ale nepřevedla podle mne nic natolik mimořádného, abych byl přesvědčen, že zlatou sošku dostala zaslouženě. Spíše si myslím, že místo ní si měl sošku odnést Nicolas Cage, který je zde velice elegantní a sympatický a který mne v tomto filmu velice příjemně překvapil. Bohužel však nebyl ani nominován. O Oscarovi za scénář mám také trochu pochyby, ale asi byl udělen správně. A Oscar pro Olympii Dudakis je zcela zasloužený, ta tam opravdu přečnívala svým výkonem skoro všechny herecké kolegy. Takže celkově film vnímám kladně, ale zároveň mi přijde tak trochu přeceňovaný. Já mu uděluji čtyři hvězdičky. ()

donvitoso

"Jsme tady abychom si zničili život a lámali si srdce ...a milovali nepravý lidi ...a umřeli!" Naprosto omamná Cher, jejíž Loretta je přesně to, co se vám vybaví pod pojmem femme fatale. Zbytek osazenstva jí zdatně sekunduje a vytváří tak společně krásnou hořkosladkou romanci. Plus skvěle vybraná hudba tomu dodává patřičný nadhled. ()

• Americký filmový institut snímek prohlásil 8. nejlepší romanticou komedií všech dob. (Edgerton)

Zemřel režisér Norman Jewison

Zemřel režisér Norman Jewison

23.01.2024

V požehnaném věku sedmadevadesáti let v sobotu 20. ledna opustil filmový svět kanadsko-americký na sedm Oscarů nominovaný režisér a producent Norman Jewison, tvůrce legendárních a oblíbených snímků… (viac)

Zemřela herečka Olympia Dukakis

Zemřela herečka Olympia Dukakis

02.05.2021

Ve věku 89 let zemřela oscarová herečka řeckého původu Olympia Dukakis. Svůj filmový debut prožila v roce 1964 ve filmu Lilith a objevila se i jako matka Dustina Hoffmana ve filmu John a Mary z roku… (viac)