Alice (Milla Jovovichová) bola jedným z dvoch ľudí, ktorí vyviazli z katastrofy, čo premenila podzemné laboratóriá mamutej biochemickej korporácie Umbrella Corporation na smrtiacu pascu. Druhým bol Matt Addison (Matthew G. Taylor) – muž, ktorý chcel pôvodnr odhaliť nekalé machinácie mocnej firmy. Spolu s Alice unikol z tajného centra Umbrelly zamoreného hladnými zombie a bleskurýchlymi mutantmi. Sám sa však stačil nakaziť nebezpečným T-vírom a vedci z Umbrelly sa rozhodli zneužiť ho na ďalšie experimenty. Teraz sa Alice znovu ocitá na prahu zlého sna. Spustošené Racoon City sa zmenilo vinou T-víru na mesto živých mŕtvych. Bývalí zamestnávatelia mladú ženu aj tentoraz vháňajú do súboja, v ktorom musí bojovať a zabíjať, alebo bude sama zabitá. Jej hlavným protivníkom je teraz monštrum Nemesis. A nie je to nikto iný ako hrozne premenený Matt… Boj na život a na smrť v meste mŕtvych – to je úloha skúsenej a novými schopnosťami obdarenej Alice, odvážnej Jill Valentineovej (Sienna Guilloryová) a ich spoločníkov – Carlosa Oliveru (Oded Fehr), Nicholaia Ginovaeffa (Zack Ward) a L. J. (Mike Epps)... (TV JOJ)

Yuninka

Jako člověk, který je velký fanoušek her RE a člověk, který ty hry hrál, musím říci, že jsem byla tímhle dílem velice zklamaná. První díl byl z celé serie jediný, na který jsem se dokázala se zájmem dívat. Byla to novinka, byl to pravý zombie RE nádech. Apocalypsa mi přišla, že se tvůrci snažili až příliš okopírovat hru a výsledkem se stalo cosi chaoticky neuspořádaného, čemu se říká děj. Já z toho děje byla dost zmatená, chvíli se pohybovali v budově, blik a náhle jsou na hřbitově, blik a náhle jsou zase někde jinde. Vše co Apocalypsa obsahuje jsou prvky z hry, prostředí, scénky, a dokonce i postavy. Jill Valentine byla ve hře chytrá, statečná a příjemná ženská, kterou jsem si skutečně hodně oblíbila. Ve filmu z ní udělali nesympatickou, přisprostlou holku, jejíž hrdinství i chování stálo za starou belu. Nemám nic proti tomu, když postavu ze hry, knihy nebo komiksu ztvární ve filmu, ale ať proboha zachovají její charakter. Carlos Oliviera, myslím že jeho jediného se snad trochu snažili zachovat tak, jak ve hře působil. Nemesis, za tu maj v celém filmu asi jediné plus, které by si ode mě zasloužili. Celkově mě tento díl zklamal jak "dějem", tak charakterama a hlavně tou chaoticky nešikovnou kopií hry bez vlastních nápadů. ()

marien1039

Oproti jedničce chybí napětí a oproti trojce alespoň minimálně inteligentní myšlenka. Ale zase nikdo tuto sérii asi nebude sledovat a čekat kvalitu, to je jako čekat na sníh v létě. Takže když si toto pustíte, nažraní docela solidním zážitkem z jedničky, budete zklamaní jak po filmové, tak po tak nějak lidské stránce, když to ovšem budete brát jako zvlášť film, tak je to přinejmenším sranda. ()

leonskennedy

Miluju tuhle hru na PS a tady jsou nejen postavy i ty záporné Nemesis, ale i scény ze hry a podle hry!Milla dobrá,ale Sienna Guillory jako Jill je vynikající + Carlos Oliveira, (S.T.A.R.S)team pro mě 99,9! ()

KapitanKuraz

Len vdaka podobnosti s hrou RE2 (moj najoblubenejsi diel) davam naozaj vela. Jednotka bola super, ale k hernej jednotke mala fakt daleko. Je pravda ze ani jeden film nebol to co som cakal, no ten kto hral, ten vie. Ku komentaru uzivatela Kleopatra, ten zmrd bol v hre skaredak ako to mostrum, no tam len behal cez stenu. ()

Smashed

V porovnání s předchozím dílem přibylo akce a napětí o 100%. Bohužel s větším počtem akce přibyla i větší nepřehlednost. Ale co, mě se to líbilo a myslím, že za kosení zombíků holejma rukama, boj s monstrem a přežití pádu vrtulníku by se nestyděli ani Segal, Stallone a Statham dohromady :-D ()

Doffy

Z minulého filmu je děj rozšířený na celé město. Tím odpadá taková komorní atmosféra. Ale dějově je to trochu výš. Dal bych tři hvězdy, ale divně mě to láká k třetímu dílu. ()

Pythonator

Ačkoliv je Sienna Guillory snad ještě větší kočka než Milla, dvojka Resident Evila za jedničkou poněkud zaostavá. Scény v kostele jsou asi to nejlepší, co může film nabídnout. Jinak je to jen taková bezduchá akční sranda plná rozprsklých a jinak naporcovaných zombíků. Přijde mi to trochu jak masakrózní vyvražďovačka bez pořádného příběhu, ale přesto to patří v takové béčkové kategorii k těm lepším filmům. Akce je akční, Milla je Milla a zombíci jsou správně šťavnatí. ()

Martin712

Raidna blbosť. Scenár a strih úplne nula bodov no pri ako takom podpriemer to drží tá Bčková atmosféra. Niekedy som stopol a dúfal že už je to na konci. ()

Tom10000

Pokračování úspěšně započatého příběhu. Alice (Milla Jovovich - opět perfektní herecký výkon, obzvlášť na konci) na počátku filmu utíká z nemocnice, a přitom zjišťuje, že není jako dříve. Je mrštnější, rychlejší a silnější kvůli jakési imunitě vůči viru, který ji infikoval. T-virus unikl do celého Raccoon City a z města se stalo nebezpečí pro okolní svět. Alice jako nynější pracovnice S.T.A.R.S. se stává ohrožením pro společnost Umbrella, která celé infikované město uzavírá a chystá se na něj s atomovou bombou. Alice se spojuje s některými přeživšími z její společnosti a díky nabídce jednoho doktora hledají jeho dceru. Program Umbrelly Nemesis tvoří monstrum, které má za cíl zničit všechny ze S.T.A.R.S., jim stojí v cestě a na závěr filmu se samotná Alice utká s ním. Cestou ze města, na které je svržena bomba, utrpí vážné zranění a je opět v zajetí společnosti. Poté, co si na vše vzpomene, se ale dozvídáme, že byla ovládnuta a stal se z ní jakýsi robot v podmanění Umbrelly. (konec příběhu). Tento film byl na sledování poměrně těžký, musíte se na něj pečlivě soustředit a i tak je lepší ho vidět dvakrát za sebou. Na to ale nemám čas a tak se rovnou raději vrhnu na další díl. Doporučuji rovněž vidět! ()

Little_Sawy

Další pokračovaní mnohonásobní série Re, je podlě mě už kolosálně na sračku. Autoři nevědí co vymýšlet, docházejí jím nápady a prosto řečeno celá série jde do pěkných hoven. Zombie sem, zombie tam..já osobně jsem z toho sklamaná, jo je to temný, je tam Jill, je tam Alice ale i ti klony jsou dle mého názoru, totálně vypatlaný? Bejt na jejich místě tak každému dám guľku ať jim prostříli mozkama a jednoho po druhém zakopu pod zem, plus si na sebe voháknu samopal s municí jako Rambo a mrdám je všechny hlava nehlava sakra! ()

Damnsinead

Slabý průměr. Jednička byla zábavná ptákovina, tohle je trochu míň zábavná ptákovina. Triky ujdou, hudba taky, scénář děravý jak řešeto a občas to vypadá jako parodie. Ne že bych čekala něco jiného. Zmutovaná Mila je bohužel nepřesvědčivá. O jejím kostýmu by se dalo hodně napsat, ale všechno bledne před oblečkem, co má Sienna Guillory. No, aspoň to vypadá pěkně. To se bohužel nedá říct o chudákovi Nemesis. S designem si nikdo práci nedal, stačí, že je patřičně olezlý a zubatý a umí střílet. Pobavilo. ()

spaiky

Pokud chcete vidět film se zombíkama, podívejte se radši na Úsvit mrtvých, je to daleko lepší než tohle. Jednička byla mnohem lepší než tenhle brak. Trapný příběh, postavy a neuvěřitelné hlášky u kterých se neubráníte smíchu (což ovšem nebyl záměr autorů). Ta hvězdička navíc je za Millu :) ()

prof.horak

Vypnete-li hlavu a pujdete na film o sexy amazonce,likvidující větší,či menší obludy a zombie,dostanete bonus, ve formě její ještě více sexy kamarádky.Vzhledem k tomu,že akční scény navazují jedna na druhou,se nestihnete příliš nudit.V té rychlosti, ani neoceníte slabší herecké výkony a absenci logiky příběhu.Nevadí ani,pokud jste neviděli první díl,protože druhého hlavního hrdinu,by jste v monstru Nemesis poznali těžko.Mi osobně se dvojka líbila více než jednička,bylo by smutné,kdyby tomu bylo naopak.Ke svému překvapení, jsem se dokonce jednou i zasmál v místě,kde by si to autoři asi přáli.V téhle metráži je film dobrou alternativou pro nudný podvečer všedního dne. ()

Stifut

Tešil som sa na tento film jak malé decko asi pol roka.....o to vačšie sklamanie so zažil po jeho vzhliadnutí..........zlá kamera, hrozný príbeh a príšerný koniec........tento film bol pre mňa sklamaním roku. ()

tekedozai odpad!

Filmy ktore takto zhanobia dobre meno ake ma Resident evil ako hra vybudovane si nezasluzia ani hodnotenie odpad, ale bohuzial nic horsie tu neni. Rozmyslal som ze zvazim aspon jednu hviezdicku za Millu a prostredie ale nakoniec nie... ()

klaus

Nebyl by jednou zombie horor zajímavější kdyby zombici mohli mluvit? třeba u toho zmutovanýho chlápka s rotačákem by docela pár slov sedlo. A taky bylo zajímavý že některým zombikum stačilo dát pánvý a byly kaput a některý dostaly pokouřeno plnou dávkou z kulometu a ještě zlobily ()

gorthaur

Tak jo. Čekal jsem, že to bude "style instead of substance", a taky tomu tak po většinu filmu skutečně je, ale za to, že to místy má koherentní děj a že jsem se jednou lekl, jednu *. ()

A profesorem Moriartym se stává...

A profesorem Moriartym se stává...

30.09.2010

Když se mluvilo o obsazení hlavního padoucha v Sherlocku Holmesovi 2, padala zvučná jména: od Brada Pitta přes Hugha Laurieho až po Daniela Day-Lewise. Roli nakonec získal Jared Harris. Kdo, k čertu,… (viac)

AVP 2

AVP 2

05.05.2005

VOTRELEC VS. PREDÁTOR, filmové stretnutie mimozemských tvorov z dvoch legendárnych sci-fi sérií (Votrelec a Predátor), zožal aj napriek záporom, o ktorých by vedel rozprávať snáď každý, kto film… (viac)