Alice (Milla Jovovichová) bola jedným z dvoch ľudí, ktorí vyviazli z katastrofy, čo premenila podzemné laboratóriá mamutej biochemickej korporácie Umbrella Corporation na smrtiacu pascu. Druhým bol Matt Addison (Matthew G. Taylor) – muž, ktorý chcel pôvodnr odhaliť nekalé machinácie mocnej firmy. Spolu s Alice unikol z tajného centra Umbrelly zamoreného hladnými zombie a bleskurýchlymi mutantmi. Sám sa však stačil nakaziť nebezpečným T-vírom a vedci z Umbrelly sa rozhodli zneužiť ho na ďalšie experimenty. Teraz sa Alice znovu ocitá na prahu zlého sna. Spustošené Racoon City sa zmenilo vinou T-víru na mesto živých mŕtvych. Bývalí zamestnávatelia mladú ženu aj tentoraz vháňajú do súboja, v ktorom musí bojovať a zabíjať, alebo bude sama zabitá. Jej hlavným protivníkom je teraz monštrum Nemesis. A nie je to nikto iný ako hrozne premenený Matt… Boj na život a na smrť v meste mŕtvych – to je úloha skúsenej a novými schopnosťami obdarenej Alice, odvážnej Jill Valentineovej (Sienna Guilloryová) a ich spoločníkov – Carlosa Oliveru (Oded Fehr), Nicholaia Ginovaeffa (Zack Ward) a L. J. (Mike Epps)... (TV JOJ)

Brano

Pokračovanie priemerného hororu dopadlo ešte horšie ako som očakával. Dej bez akéhokoľvek napätia, ktorý je plný nezmyslov. Nemožný scenár a ešte horšie spracovanie. Film nezachráni ani krásna Jovovich. ()

JackBurda

Po solidní jedničce se duplo do pedálů a z příjemný jednohubky se stal hyperakční meganářez. Paul to sice nerežíruje, ale jeho rukopis je tu zřejmý. Akce je tu non-stop a nápaditost, přehnanost a efektní zpomalovačky jsou tu taky. Pro mě druhý nejlepší díl a to po pětce. ()

darthvader77

Určitě chápu, proč se to spoustě lidem líbí. Mila je překrásná, hezky se na to dívá, děj poměrně šlape a je tu spousta akce. Nicméně, na můj vkus to prostě i v rámci žánru akční prostě příliš klišioidníh a tím pádem i akce je dost schématická (všechno už je viděné někde jinde) a Mila jak je krásné, tak je úplně stejně moc patetická. Potěšil určitě svou mini-roličkou Ian Glen, který na tom malém prostoru předvede tolik, kolik mu scénář dovolí. A otázka, která mne celou dobu vrtala hlavou, jak Umbrella dokázala celý tenhle bordel ukrýt před USA, ono město zombíku je trochu nápadné ;) ()

JajinkaBec

Velmi dobrá akční jízda. O chlup horší než jednička, kde strašně baví i prostředí, které je takové jiné a neokoukané. Ve dvojce se pobíhá po městě, na druhou stranu je vám ale naservírováno o něco víc postav (z nichž některé i kupodivu přežijí), které jsou poměrně sympatické, a kterým fandíte. Milla se tu zdá být trošku upozaděná a to na základě slečinky, který si připochoduje na plac na jehlách, které si sice stihne přezout, ale už se chuděra nestihla převléknout, takže celou dobu běhá po place v korzetu a minisukni. Pro mě trochu laciné, na chlapy to asi funguje :) Bavilo. ()

Pitryx

Supr pecka, ale řečeno upřímně, mně více sedl první film, laděný trošku komorněji. Zde je pár překvapení, akce dobré a třešnička na dortu jsou obludy Nemesis. Závěr je rovněž dobrý, takže skoro za plný počet. ()

vilik

Pamatuji se, že když jsem viděl před asi rokem první díl, hodně moc jsem se bavil. Byl to moc dobře natočený film. O dvojce jsem dopředu slyšel rozporuplné komentáře, tudíž jsem ji zkoukl především ze zájmu. Není to špatné, pokud člověk čeká pořádnou dávku napětí, a průměrný příběh - pobavil jsem se v dobrém slova smyslu, jen nemám rád, když na konci filmu nechávají filmaři okatě "otevřeno" :) ()

Grellenort

Úplná hrůza. Scénář otřesnej, herecký výkony přímo mínusový, logickejch děr jak nas*áno, ale co, je to akční film. Ovšem: hudba pramizerná, akce nudná, hlášky vrcholně debilní, hrdinové maximálně nesympatičtí (tedy s výjimkou Alice), záporák nepřesvědčivej. KUA! Všichni víme, že Anderson je neschopnej scénárista, ale umí (nebo uměl) filmu dodat energii, tempo a krev (ve všech slova významech). Witt selhává ve všech směrech. Proč tomu vlastně nedám odpad? Asi kvůli posledním čtyřem minutám a tomu, že Milla je kočka. ()

Rajo

Film Resident Evil Apocalypse je uspesnym pokracovanim prveho dielu... stop stop!! Podla mna nie je uspesnym ale skor neuspesnym pokracovanim. Milla no zeby sa nejak pretrhla pri natacani a to iste aj pre jej kolegov, miestami trapne komentare a najviac ma zaskocilo to behanie kolmo dole budovou ... no dost. Naozaj sa podarilo iba par scen hlavne s nemesisom. Ale pripadalo mi to ako parodia na matrix :) Dve hviezdicky za naozaj pekne vizualne spracovanie. ()

DAF1

O moc slabší než první díl to nebylo, Mila tu s přehledem rozbalila svůj zabijácký talent, který se v úvodním dílu zas tak neprojevil. Jsem zvědav na poslední část. Doufám, že bude lepší než Blade: Trinity ()

Bilky

Jednička sa mi páčila skoro na 70% ale toto bol grcka rozumej šalát z rôznych hororovo-akčných úrovní len aby sa predviedli trikovo-akčné onanie na úkor logiky. Okrem dobrmanov, mini-Hulka a speedygonzalesovských zombies chýbali už len upíri, predatori, votrelci a dračie vajcia :) BTW: Tá línia s veľkým hnusným megazabijákom Nemesis bola fakt úbohá... ()

B*e*r*r*y*

Ať si říká kdo chce co chce zombí je zpmbííííííííííííííí Tady je pravda že tenhle díl je slabší v dosti směrech zmatený a nelogický no snad 3 Resident Evil to na pravý a to doufám i o 4 dílu:) Jedna hvězdička bude za to že já zombíí rád a pokuď odpojím část mozku a ustřelím si ruku a znova si jí sešiju sešívačkou tak tu 4 hvězdu dostane:D ()

Miloško

Druhá časť je taká akčnejšia,ale nemožem si pomocť,opäť opakujem.Nepoznám hru,ťažko by som porovnával.Ako film to funguje slabo,téma zombie je stále a stále tá istá. Oživením je tu asi Jovovich a hlavne S.Guillory.Ono,krátke sukne s podvezkami,a zbrane,to musí predsa fungovať. ()

matoon97

Jedným slovom hrôza. Ešte horší kúsok ako Lara Croft. Isteže, malo to svoje svetlé chvíľky, ale akosi som sa nudil. Milla Jovovich sa mi do hlavnej roly absolútne nehodila, dokonca by som povedal, že mi kazila vychutnávanie si filmu a tým mu zobrala 2*. Ale aj okrem toho to nebolo bohviečo. Hodnotenie môjho brata 4* ma štve, pretože mne sa ten film vôbec nepáčil, a keď sme si to pozreli, aj on hovoril, že sa mu to nepáči, a pri tom - hop, máme tu 4*. Tak, teraz niečo k žánrom. To akčný by som nechal, aj keď sa tu ,,poriadna akcia" nachádza len málokedy. Horor?!!! Toto ma malo vystrašiť? Thriller by som ešte z ďaleka bral, ale horor nikdy!!! (na rozdiel od minulých dielov, kde sa strach dal krájať). Scifi to tiež nebolo bohvieaké, ale no, mohli by sme povedať. (skôr by som povedal fantasy). K thrilleru som sa už vyjadril. Toto je najhoršie pokračovanie Evilou, aké doteraz vzniklo. 20% ()

djbarrel

O dost slabší než jednička. Bohužel se ve filmu objevili dvě postavy které jsem měl rád a to Jill Valentine a Nemesis. Herní Jill drsná a sexy hlavní hrdinka, ve filmu ani jedno z toho a navíc neměla prostor ... a Nemesis ? kde se ve hře objevila obluda Nemesis, atmosféra zhoustla a smrt se plížila kolem . Filmová Nemesis byla k pousmání, bohužel, ačkoliv jednička nebyla zázrak, dvojka klesá níž ... 60 % ()

A profesorem Moriartym se stává...

A profesorem Moriartym se stává...

30.09.2010

Když se mluvilo o obsazení hlavního padoucha v Sherlocku Holmesovi 2, padala zvučná jména: od Brada Pitta přes Hugha Laurieho až po Daniela Day-Lewise. Roli nakonec získal Jared Harris. Kdo, k čertu,… (viac)

AVP 2

AVP 2

05.05.2005

VOTRELEC VS. PREDÁTOR, filmové stretnutie mimozemských tvorov z dvoch legendárnych sci-fi sérií (Votrelec a Predátor), zožal aj napriek záporom, o ktorých by vedel rozprávať snáď každý, kto film… (viac)