Alice (Milla Jovovichová) bola jedným z dvoch ľudí, ktorí vyviazli z katastrofy, čo premenila podzemné laboratóriá mamutej biochemickej korporácie Umbrella Corporation na smrtiacu pascu. Druhým bol Matt Addison (Matthew G. Taylor) – muž, ktorý chcel pôvodnr odhaliť nekalé machinácie mocnej firmy. Spolu s Alice unikol z tajného centra Umbrelly zamoreného hladnými zombie a bleskurýchlymi mutantmi. Sám sa však stačil nakaziť nebezpečným T-vírom a vedci z Umbrelly sa rozhodli zneužiť ho na ďalšie experimenty. Teraz sa Alice znovu ocitá na prahu zlého sna. Spustošené Racoon City sa zmenilo vinou T-víru na mesto živých mŕtvych. Bývalí zamestnávatelia mladú ženu aj tentoraz vháňajú do súboja, v ktorom musí bojovať a zabíjať, alebo bude sama zabitá. Jej hlavným protivníkom je teraz monštrum Nemesis. A nie je to nikto iný ako hrozne premenený Matt… Boj na život a na smrť v meste mŕtvych – to je úloha skúsenej a novými schopnosťami obdarenej Alice, odvážnej Jill Valentineovej (Sienna Guilloryová) a ich spoločníkov – Carlosa Oliveru (Oded Fehr), Nicholaia Ginovaeffa (Zack Ward) a L. J. (Mike Epps)... (TV JOJ)

AlexDLarge

Pokud jste byli nadšeni z jedničky, tak je dost velká pravděpodobnost, že se vám bude líbit i Apocalypse. Ale já mám naneštěstí jiný názor na oba díly. Jednička byla docela průměr, ale tohle je neuvěřitelné béčko, které snad nepobaví ani nezaujatého člověka. Opravdu hrozné. P.S.: Anderson by se s těmi svými scénáři už měl jít zahrabat. ()

Looka

Líbilo se mi to minimálně stejně jako jednička a to i přes poněkud víc epileptickej střih akčních scén. Velice slušně odvedená dvojka. ()

Ogrb

Jako nebylo to zas nějak extra špatný a určitě to zabavilo, ale je pravda, že oproti jedničce je to dost slabé. Milla Jovovich je ale jedna z nejvíc sexy hereček současnosti, to nikdo nepopře. 5/10 ()

Dantte..

No jo no, to co v jedničce bavilo to ve dvojce chybí. Neporazitelná Milla, bez špetky napětí nebo strachu. Atmosféra je fuč, jako by se vypařila. Kam se sakra poděla ta skvělá atmosféra na konci jedničky?....Vždyť to bylo tak slibně rozjeté. 40 % za film a 10 % za postavu Nemesise, která mě potěšila. ()

RajCZitko

Musím uznat, že todle je asi zatím ten nejslabší snímek ze série resident evil. Ale i tak v něm najdete trochu akcičky a na konci i trochu zombíckého "srdíčka" ()

Doomer

Tak vse co mi vadilo na jednice je tady jeste v daleko horsi mire. V podstate muzeme koukat 90minut na Alici ktera ma schopnosti supermana jak ukopava hlavy zombikum, lukerum a nakonec spraska holyma rukama i samotneho Nemessise. 90minut absolutni nudy s nulovou atmosferou. ()

departed

Smutné, že pokračování tak dobrého filmu se nevyvedlo zrovna nejlépe. Těch stupidních věcí, které se ve filmu mihnou, je až moc, takže už vás pak ani nebaví je nadále vyhlížet. Proč se z Ashforda stal zombie, když ho jen postřelili? Uniklo mi něco, nebo v sobě měly kulky infikovaný střelný prach?! To nechám stranou, je vyčerpávající to rozebírat. Přesto musím pochválit atmosféru, zvlášť v nočních ulicích Raccoon City. A taky Siennu Guillory. Ne že by hrála zrovna nějak oslnivě, ale moc hezky se na ní koukalo. ()

casef

Oproti, pro mě, skvělé jedničce, docela zklamání. Škoda, že se celý film odehrává za tmy a tak nevyniknou akční scény. ()

Knor

O špetku lepší než první díl, ale pořád to nemá ty správné ,,koule'' co očekávám. I když se na to dá v pohodě koukat pořád mi tam něco chybí aby mohl říct: jo, to bylo skvělí. Fil ubíhá dobře, není tam ani moc hluchých míst a zombíci vypadají dobře. Snad nám jednou tvůrci ukážou přesně takovaej nářez co se od RE očekává. ()

Snathoras

Můj nejoblibenější díl této série, která mě pokaždé pobaví :) How to survive apocalypse rule no. 1 - if you are hot chick wear sexy dress ^^ ()

Kozy9

Jeden z najviac podhodnotených filmov na celom ČSFD. Zatiaľ čo jednotka pôsobila ako nízkorozpočtové sci-fi postrádajúce konštantne rastúce a zábavné tempo, dvojka prináša takmer stálu plnohodnotnú akciu. Hlavným rozdielom je, že prvá časť pôsobila na mňa ako taký úvod do sveta a hlavnej zápletky RE, no dvojka sa vďaka tomuto vysvetleniu podaného jednotkou dokázala odraziť a podala viac než uspokojivý výkon. RE 2 vám dá všetko čo ste mohli očakávať: už spomínanú akciu, pekné efekty, síce postranný ale aj tak dobre vyobrazený život v meste plnom nákazy a beznádeje, veľké množstvo priam až komiksovo nadhodených scén, pár odkazov na videohry a pre mňa podarené hlášky i keď so štipkou klišé. RE 2 je odsudzované ako nesofistikované pokračovanie, no ak sa naňho pozrete na akčné hororové scifi tak budete spokojný. História už pár krát dokázala, že aj filmy postrádajúce pointu možu dosahovať vysokých kvalít: 90%. ()

darthhokro

Druhý díl je výrazně slabší než první. Nicméně sexy vybíječku zombíků si tu geniálně převzala na svá ňádra, paní Oranžově žlutá barva Guillory, takže slabší 3. ()

filip289

Oproti prvej časti sklamanie. Jednotka síce nebola nijako úžasná, ale mala skvelú atmosféru, niekoľko zapamätateľných postáv a parádnu hudbu. Tu je to viacmenej naopak - atmosféra oničom (generické nočné mesto), zombíkov napočítate na prstoch ruky a hlavný Nemesis je len pomalý debil s machine gunom. Väčšina postáv je tu fakt zbytočná (reportérka, Mike Epps??) a casting Jill Valentine mi tiež nejde do hlavy. 50% ()

Scraffy

Stále dobrý, ale o veľa slabší ako prvý diel. Atmosféra už nejako vyprchala, avšak akcia je stále dobrá. Niekedy to prekvapí. ()

GameboyNES

pro mě asi nejpovedenější díl, blížící se hře. Hlavně díky Jill Valentine aka Sienna Guillory, hlavně ty její mrdavě uhrančivý kukadla. ()

RedRose

(2020) Herní sérii jsem hrál a Millu Jovovich mám v oblíbených, takže nemůžu být úplně objektivní! [RE1] RE2 Apocalypsa: Navazuje přímo na první díl, jako by mu dělal druhou polovinu. Mnohem víc akce a tempo je taky výborné. Kdyby z prvního a druhého dílu udělali jeden film, asi by to bylo mnohem lepší, ale i takto je to fajn. Alice už to slušně kosí a víc než zdárně ji sekunduje Jil Valentine, nápadně připomínající herní vzhled Lary Croft! Taky Carlos Olivera je velice příjemná postava. Nemesis ze třetího herního dílu zde nebyl tak hrozivý, jak by mohl být, což bylo trochu zklamání, ale 69% [RE3 Zánik] [RE4 Afterlife] [RE5 Odveta] [RE6 Poslední kapitola] ()

A profesorem Moriartym se stává...

A profesorem Moriartym se stává...

30.09.2010

Když se mluvilo o obsazení hlavního padoucha v Sherlocku Holmesovi 2, padala zvučná jména: od Brada Pitta přes Hugha Laurieho až po Daniela Day-Lewise. Roli nakonec získal Jared Harris. Kdo, k čertu,… (viac)

AVP 2

AVP 2

05.05.2005

VOTRELEC VS. PREDÁTOR, filmové stretnutie mimozemských tvorov z dvoch legendárnych sci-fi sérií (Votrelec a Predátor), zožal aj napriek záporom, o ktorých by vedel rozprávať snáď každý, kto film… (viac)