Stret človeka s medveďom na jeho území, končí zvyčajne fatálne. Ak však stretnete medveďa, ktorý navyše skonzumoval nemalé množstvo bieleho prášku, môže to dopadnúť všelijako. Medvedi, totižto netušia, že keď v nájdu v lese kokaín, ktorý vypadol z lietadla pašerákom drog, rozhodne by ho nemali zožrať. Na nešťastie všetkých ľudských hrdinov príbehu, sa drogy vysypali nad idylickou prírodnou rezerváciou a preto sa ich tu zišlo toľko – klasickí výletníci, deti za školou, matka jedného z nich, obetaví strážcovia parku, gangstri hľadajúci spadnutý kokaín, policajt, ktorý pre zmenu hľadá týchto gangstrov… Čo myslíte, že sa stane, keď na túre stretnú štvrť tonovú chlpatú príšeru? Zle a pravdepodobne v niekoľkých kusoch. Hoci sem všetci pôvodne prišli z rôznych dôvodov, teraz majú jeden spoločný ciel, vyviaznuť živý. A nebude to ľahké. Zatiaľ čo skutočný predchodca medvedieho antihrdinu sa v roku 1985 predávkoval a zbláznil, filmová verzia je oveľa odolnejšia, vynaliezavejšia a našťastie aj zábavnejšia. (CinemArt SK)

M.i.k.e

Název a trailer slibovaly zábavnou a šílenou béčkovou jízdu a je tak velkým zklamáním že se k ní Medvěd na koksu přibližuje jen asi tak v deseti minutách z celkové stopáže. Kdyby tohle téma dostal do rukou někdo jako třeba Tommy Wirkola, který má zkušenosti s podobnými ujetinami, mohlo to být o poznání lepší. Jenže na kdyby se nehraje a Elizabeth Banks selhává na celé čáře a místo zábavné a přestřelné jednohubky přínáší nefunkční cosi prakticky bez humoru a nadsázky, jehož největší tahák - sjetý medvěd - se okouká dřív než řekneš koks…40% ()

Chen

Ocenil bych, pokud by bylo tempo svižnější a bylo to více ujeté, ale jako krvavá jednohubka, která se nebere vážně to není špatné. ()

William_

5/10. Film který si na nic nehraje a jeho účelem není nic víc než zabavit diváky na dlouhý večer. S jeho kratší stopáží a poutavým názvem se mu to i daří. Do kina bych na to nikdy asi nešel (pokud ano, tak posilněn nějakým alkoholickým mokem a s přáteli). Nemá cenu to tady jakkoliv rozebírat, prostě medvěd na koksu. Ve skupině "divnofilmů roku 2023" bych rozhodně i v budoucnu dal přednost tomuto, než třeba přeumělkované trapnosračce jménem Někdo klepe na dveře, která si naopak hraje na něco, co není. ()

bourec

Asi trochu nadhodnocuju, ale průser to není. Já ukázku neviděl, a nic krvelačnýho sem ani nečekal. Takže ten film dopadnul tak, jak sem si před zapnutím myslel. Silný momenty tam jsou, ale jinak je to plný zbytečnej scén, který otupujou ostří. Jako celek mě to ale neuráželo, a u spousty scén jsem se i zasmál. Nehaním. 50%. ()

Lenka.Vilka

Na tenhle film jsem do kina nešla s představou, že uvidím nějakou hlubokou myšlenku zabalenou do příběhu. Ne, bavil mě trailer a obsazení bylo příjemný. A ve výsledku to nebylo zase tak špatný. Film má totiž všechno dobrý: humor, akci, lehce úchylnou romantiku, spoustu koksu, zviřátka, rodinné hodnoty. Ale bohužel má taky takový zvláštní konec nekonec. Medvěd na koksu je vtipná jednohubka, která je hodně krvavá a poměrně dost vtipná. A co si budeme, ta scéna šňupání koksu dvěma desetiletejma dětma a jejich řeči u toho...perfecto! Bylo to vážně lepší, než jsem čekala. Jediné, co mě mrzelo, je ten konec filmu. Protože tohle je druhou linkou především o rodině. SPOILER Takže jo, bude to na konci doják. Medvědice zůstane se svýma feťáckýma děťátkama, mamča zachrání svoje lidský děťátko, hafan dostane nového adoptivního rodiče. Ale co ty další oběti, které mohou vznikat dál? Dozvíme se, že ten kokain se nikdy nenašel. Takže v lese se dát pohybují vlastně jakákoliv zvířata, která to najdou a sjedou se. A občas si někoho zabijou? No, je pravda, že denně se v Americe ztratí asi hodně lidí, tak se to v tom ztratí. A lepší je zůstat doma, příroda je nebezpečný fuj. Prostě konec nekonec.... ()

C0r0ner

To teda byla dost šílená holomajzna, která ale mohla být ještě o pořádný kus našláplejší, aby z toho ve výsledku vylezlo něco lepšího. Pár killů a fórů stálo za to, ale jako celek to moc nefunguje. Ovšem jako jednorázové retardované béčko to splnilo vše, co jsem od toho očekával. 50% ()

campix

Jo je to brutální kravina, ale určitým způsobem Elizabeth Banks za její tvorbu uznávám. Jde o originální počin, který vzal reálný námět a rozehrál ho do absolutně absurdních výšin. Takže tu máme zfetovaného medvěda, zfetované děti, narko mafii a maličké podvodníky, kteří se dostanou do koloběhu událostí, které ovlivní poklidné soužití jednoho malého americkém národním parku. Lítají tu končetiny a vnitřnosti všemi směry a absolutně se to nebere vážně. Zásadní problém s Medvědem na koksu sice nemám, ale také mě to nijak výrazně nebavilo. Tak jsem alespoň viděl poslední roli Raye Liotty, ale z paměti tento zážitek hodně rychle mažu. ()

MightyHal

Pokud nemáte rádi starší cheesy zapadlé béčkové až céčkové filmy, nemáte šanci si tohle užít. Oproti divácky vděčnějšímu Violent Night (což byl jen rodinný film pro masy s R ratingem), tady Elizabeth Banks dává ujetý až místy schválně křečovitý humor právě ve stylu starších filmů. Sleduje se tu banda postav kde každá z nich je něčím svá a mimo, ale každá jejich linka baví a to spolu i s režií. Tady totiž pořád hraje v pozadí nějaká cool muzika, jsou tu humorné střihy a také na poměry R ratingu pro mainstream kina, i šťavnatější gore !I NA STŘEVA DOJDE! Já se prostě bavil celou dobu a cítil se jak když si pouštím prostě poctivé béčko z osmdesatek či devadesátel (i ten humor tomu odpovídá). A dokonce se tu našlo i pár vtipně podaných hororových trop. Jako zabavna zanrovka je tohle proste pecka! ()

FrankSusta

Medvěd na koksu je zasr*ně dokonalý film, na kterém je vidět, že co se týká filmů podle skutečných událostí, mají tvůrci neuvěřitelnou představivost. Teda, tady podle pravdy udělali tak 50 procent. Medvěd našel koks a sežral, to že pak chcípnul je dalších padesát procent, ale kdo by to řešil, že? Na film jsme vyrazili s kámošema jako na coby největší p*čovinu co můžeme momentálně v kinech vidět, a musím říct, že nejspíše nejsme zklamáni. Jeden by napálil hned 5*, druhý 2*, no a já jak je vidno 3*. Popravdě jsem si myslel o filmu (jelikož takovýhle bezduchý zábavný sr*čky mám rád - v hromadě případů). Ale film se bohužel snažil být co nejvíce při zemi, nehledě na to, jak debilní to je. Takže i já s hodnocením zůstávám jakžtakž při zemi. Největší chybou tohohle filmu je dle mě to, že se snaží být prvoplánově komedií. A proto se snaží co nejvíce nasekávat co nejvíce vtipů. neříkám, že prvních 15 minut, kde to tak je, nefunguje a ani na chvilku bych se nepousmál, ale je to to nejslabší, co od filmu s takovým potenciálem názvem medvěd na koksu chcete. Toho medvěda tam je málo, docela. A když už tam je, tak taky docela trvá, než se to s ním rozjede. namísto toho se to tvůrci pokoušejí ,,zabít'' jakžtakž hláškujícími postavami, které ale ne vždy fungují. A když už tedy na akci došlo, tqak jsem se nachytal, že jsem se do smíchu téměř až nutil. A kámoše to poměrně děsilo. Tam chlápkovi ukosovali nohu, nebo tam zas jinýmu rozškrábli břicho, načež vypadli střeva, která hned na to začali medvědi požírat... a já se smál. Byl jsem snad v takových okamžicích jediný v celém sále, dokonce i kámoši byli trochu zděšeni. No prostě, chyba tohohle filmu tkví v tom, že je prvoplánovou komedií. Kdyby to bylo podáno jako skutečně vážný horor, vyniklo by to třikrát tolik a já bych se smát nepřestal. Nejkladnější na celém filmu je často nápaditá kamera, scéna se záchrankou, soundtrack a smrt hipíka. Jinak toho moc není. A to je škoda. A nechci znít jako sexista, ale v rukou muže by to podle mě bylo humornější (což ten film být měl, takže i lepší). 5/10 více ZDE: ()

c.tucker

Film "Medvěd na koksu" je příjemným návratem do atmosféry osmdesátých let, kdy akční filmy nabízely divákům krvavou zábavu a napínavé příběhy. Zde však tento klasický žánr získává nový rozměr díky bizarnímu a nečekanému prvku – medvědu na kokainu. Příběh se odehrává v idylické přírodní rezervaci, která se najednou stává arénou pro nečekané a smrtící konfrontace mezi různými postavami, které mají jediný společný cíl: přežít.  Film zaujme svou schopností spojit rozmanité postavy v dramatických a komických situacích, přičemž diváci jsou svědky vynalézavých a bizarních způsobů, jimiž se postavy snaží překonat nebezpečí. Přestože se jedná o zábavný a napínavý film, z recenze je cítit, že skutečný zážitek by byl ještě intenzivnější, možná dokonce lepší, pokud by divák prožil filmové dobrodružství prostřednictvím vlastních zkušeností s kokainem, což je jemným narážkou na tematiku filmu. ()

okkac

Mělo to skvělý potenciál, ale bohužel Elizabeth Banks vůbec není vhodný typ režisérky na tohle a scénář místo aby řádil medvěd na koksu celou dobu, tak místo toho máme plno nezáživných postaviček l. Někdo jako James Gunn, Neil Marshall, Fede Alvarez apod. by vytěžili z tohoto námětů mnohem více. Nejvíce to vystihuje Pitch Meeting :-) ()

majo0007

Najtrápnejším momentom na tohtoročných Oscaroch (2023) bolo moderovanie Elizabeth Banks spolu s idiotom oblečeným do medvedieho kostýmu. V rovnakom duchu je aj tento film. Banksovej by už konečne mal niekto povolaný povedať, že na réžiu bársaj hociakej kokotiny treba aspoň trochu talentu. ()

alchac

„Dlouuuhááá noc, alcháč se nuuudííí moc, pro sebe malýýý dááárek mááá. Přes hory přééés plóóóty medvídek z Bóóógóóóty už letí.“ Nejsem si tedy úplně jistý, jestli trampoty Pabla Eskobéra byly ve skutečnosti až takto humorně ujeté, ovšem buď jak buď byl tenhle díl Národního Geografika mnohem zábavnější než Darth Emo vs. pravarani. Výsledné hodnocení je tedy možná o půl hvězdy (no dobře, tak nanejvýš o 0,01 hvězdy) ovlivněno „kvalitami“ jmenovaného snímku zhlédnutého krátce před výletem do Tenesí, nicméně ono se to srovnání opravdu přímo nabízí, neb Méďa Béďa zde názorně předvedl, že i záchrana dětiček před zuřivým predátorem může být náramná zábava – stačí, když se prckům i hlavnímu hrdinovi naservíruje trochu vydatnější rostlinná snídaně. Resp. zde jsem měl dojem, že i ketering tvůrčího štábu zajišťovala nějaká príma perníková chaloupka, jelikož tolik krvavě bizarních (čti velmi zábavných) lesních skečů nemohl vymyslet nikdo příčetný a střízlivý. A to je moc dobře, neb díky tomu jde o hodinku a půl kvalitní a uvolněné, ba řekl bych přímo Smrtelně Zlé (Raimi, vole, tohle jsi měl produkovat!) zábavy pro přerostlé pubescenty, přesně jak to mají mazlíčkové rádi, u jejíhož sledování jsem si alespoň já spokojeně medil a následně zaplul do peřin s koutky prohnutými vzhůru. ()

Khumbac

Některé gore záběry pobavily(sanitka...). Jinak taková trhlá komedie, zaplatit si kino včetně popcornu a nápoje, tak se biju do hlavy. ()

Lachtaan

Občas i ta potřeba vidět co největší bizarnosti nemá daleko ke specifické formě sebepoškozování, kdy ale naštěstí chodím do kina na voloviny, ale aspoň zadarmo. Medvěd na koksu si vydobyl renomé nejen doma, ale i tady u nás jen svým názvem a posléze hlavně ukázkami, paradoxně tím k plátnu přitáhne mnoho příznivců jednoduché zábavy, kteří na úkor téhle blbiny skipnou kvalitnější, ale méně přístupný film. Především to představuje nešvar, který mi nedovolí udělit aspoň průměr, třebaže minimálně scéna se sanitkou je esencí správného mixu řádného gore a ztřeštěné komedie. [viděno v Kino Šumava Klatovy 23.2.2023] ()

Johnny.ARN

Oplatilo sa počkať si, lebo kino by ma sklamalo. Nebolo to veľmi ustrelené, nebolo to nasilu dlhé a ani nasilu vtipné. Namatovaný maco papá ľudí čo mu prídu do cesty a že ich teda je. Určite fajn oddychová komédia, ktoré je ale správne nechutná, miestami desivá a hlavne sa na nič nehrá. 3 z 5 ()

oveckaoa

Původně jsem na to nechtěl jít nakonec to není tak špatné.  Chlápek ukradne drogy a vyhodí je z letadla chce vyskočit, ale zmrví to a zabije se. Ke kokainu se dostane medvěd a zdere se a zabíjí lidi. Aby měl koho zabíjet je tam jedna malá holka s klukem co jdou kreslit na vodopády , jejich matka co je hledá, šerif co hledá ty drogy, místní dealeři a jejich šéf co to hledají    a připlete se tam i šerifka parku tři nějací kriminálníci a záchranka. Film je to na 2 hvězdičky , ale je zde obstojné gore (celá scéna s sanitkou) a hororů s medvědy moc není.  Jinak ten pes byl boží je dobře, že si ho někdo vzal. 60 procent ()

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023