Stret človeka s medveďom na jeho území, končí zvyčajne fatálne. Ak však stretnete medveďa, ktorý navyše skonzumoval nemalé množstvo bieleho prášku, môže to dopadnúť všelijako. Medvedi, totižto netušia, že keď v nájdu v lese kokaín, ktorý vypadol z lietadla pašerákom drog, rozhodne by ho nemali zožrať. Na nešťastie všetkých ľudských hrdinov príbehu, sa drogy vysypali nad idylickou prírodnou rezerváciou a preto sa ich tu zišlo toľko – klasickí výletníci, deti za školou, matka jedného z nich, obetaví strážcovia parku, gangstri hľadajúci spadnutý kokaín, policajt, ktorý pre zmenu hľadá týchto gangstrov… Čo myslíte, že sa stane, keď na túre stretnú štvrť tonovú chlpatú príšeru? Zle a pravdepodobne v niekoľkých kusoch. Hoci sem všetci pôvodne prišli z rôznych dôvodov, teraz majú jeden spoločný ciel, vyviaznuť živý. A nebude to ľahké. Zatiaľ čo skutočný predchodca medvedieho antihrdinu sa v roku 1985 predávkoval a zbláznil, filmová verzia je oveľa odolnejšia, vynaliezavejšia a našťastie aj zábavnejšia. (CinemArt SK)

Spiker01

Asi se s mnohými shodnu na tom, že z tak imbeciálního nápadu šlo ještě vytřískat mnohem více. Ano, Elizabeth Banks se snaží absurditami překypovat a mnohdy se jí i povede člověka pobavit, zbytek je však i přes střídmou stopáž docela nuda. Ovšem brutalitou se nešetří a je mi jasné, že to v Americe rezonovalo více. ()

Gemini

Podívejte, souhlasím, že jiný režisér by z toho námětu dokázal vykřesat klenot, zatímco tohle je jen velmi černá a velmi brutální komedie, jejíž vtipnost záleží na vkusu každého soudruha. Ale mně to v zásadě vyhovovalo, a nenatahovaná stopáž plynula velmi slušně až k nezbytným "rodinně hodnotným" scénkám v závěru. I ten medvěd mi přišel z hlediska technického naprosto v pohodě - tohle není Kniha Džunglí, víme?;) A ty postavy měly být figurky, z naprosté většiny nesympatické a jednorozměrné, takže ani tohle bych nebral jako negativum. Na druhou stranu, zasloužil by si Ray Liotta lepší poslední film? Jednoznačně ano, protože zrovna jeho drogový boss je ostudně prostý. Na třetí stranu, na poslední cestu mu hrály naprosto špičkové osmdesátkové synťáky, a to se taky počítá:) Takže abych se vrátil na začátek - OK, je tu nevyužitý potenciál, ale má to styl, a jako něco, co si pustíte s kámoši na nějaké chatovici, je to pecka srovnatelná třeba se Sisu. U toho se nasmějou pro změnu všichni, co někdy zavadili o vojenskou historii:) A chtěl bych to vidět v červené zóně, takže dávám 70% ()

MrHlad

Z potenciálně zábavné brutální komedie udělala Elizabeth Banks líně se táhnoucí podívanou plnou nesympatických postav, nefungujícího humoru a nulové atmosféry. Pár fajn lekaček a sympatický méďa trhající lidi na kusy nestačí, když se člověk většinu času kouká na hodinky a vyhlíží závěrečné titulky. Podprůměrný film, který body získává spíš za svoje zábavné téma než za to, jak je zpracovaný. ()

T2

║Rozpočet $35miliónov║ Tržby USA $64,388,510║ Tržby Celosvetovo $87,645,812▐  Tržby za predaj Blu-ray v USA ║ Tržby za predaj DVD v USA ║ Krindy pindy to bola ale blbosť. Na čom frčí Elizabeth Banks!? Dobre ako úlet to bol potenciálne dobrý nápad ale výsledok dosť bolestivý. /35%/ ()

Algernons

Asi jediný film, jehož název je zábavnější než on samotný. Medvěd na koksu má jeden vtip a tím je... no medvěd sjetý na koksu, co jste čekali? A tento vtip se ohraje rychleji, než vtipy o Pepíčkovi. Zbytek je plný nudných, otravných postav, který nudně zabijí otravně CGI medvěd. Na konci se pokusíme o moralizaci, poučení a rodinné zprávy, což je v Rkové komedii dost nepochopitelný... Ach jo, potenciál možná nějaký byl, ale ne v těchto rukou. Nuda, nuda a ještě jednou nuda. Alden Ehrenreich a Keri Russell jako jediný aspoň trochu baví. ()

Superpero

Pár groteskně brutálních zabití to nevytáhne. Nemá to totiž čím zaujmout. I ten medvěd je takovej hnusně kompovej. Chybí tomu výrazná hlavní postava. Někdo komu můžete fandit, jak měli třeba podobně přiblblí Hadi v letadle. ()

EvilPhoEniX

Škoda, že potenciálně fajn bizárního a ujetého námětu se chopila zrovna Elizabeth Banks, kde už dopředu bylo rozhodnuto, že půjde o špatný film, ale doufal jsem, že to bude aspoň blbé/zábavné a ono je to tak trochu i nuda.  Samotný medvěd vypadá celkem v pohodě a nejlepší scéna je se sanitkou, která patří i k nejdrsnější scéně filmu, ten zbytek za moc nestál. Gore je tu na můj vkus málo ( došlo sice na střeva i na nějakou utrženou končetinu), ale když si představím útok medvěda z Revenanta, tak zde nedošlo na nic podobně intenzivního. Humoru je zde pohříchu málo, nezasmál jsem se snad ani jednou, je to povětšinou spíše cringe a nesympatické. V závěru jsem si už přál konec a přemáhal jsem se, abych to nevypnul. Jít na to do kina, tak jsem nasranéj. 3/10. ()

JFL

Hvězda dolu za kopání do medvíďat a za ten precizně zvládnutý trailer, který dokázal navodit dojem, že by tahle režijně nezvládnutá zoufalost mohla být dobrá. Některé filmy jsou špatné ne tím zábavným způsobem, ale prostě jen tím nezáživným a ubíjejícím. ()

dO_od

// Byl jsem připraven odpouštět hodně, abych si tuhle tupou a krvavou jízdu jednoho medvěda na drogách co nejvíc užil. Jenže když film s tímhle námětem postrádá to nejdůležitější - tedy zábavu, tak je holt všechna divácká snaha marná. Elizabeth Banks selhává ve všem, co tady dělá, ten film má kromě úvodu jedinou vtipnou scénu, která ještě navíc byla už v traileru, zbytek je zoufalá nuda bez nápadů, která navíc ke konci začne působit vcelku repetitivně. I těch 95 minut mi přišlo dlouhých. Ray Liotta si zasloužil lepší poslední film. 4/10 ()

monolog

Nedivil bych se, kdyby Raye Liottu mrdlo z tohoto filmu. To je taková blbost akorát na páteční 1 hodinu v noci, kdy už je člověku jedno, jestli u toho usne. Vůbec nechápu, že to na sebe vydělalo. Není to horor, není to komedie. Je to prostě nudné a trapné. Pár vtipných momentů to nevytrhne. Vlastně ten název je to nejlepší na tomhle filmu, protože to nechává prostor pro představivost. Realita filmu je totiž tristní. Medvěd chodí z jednoho místa na druhé a šňupe, co najde. Za ten film by měl v sobě tak tři kila, ve skutečnosti ho ale zabily 3-4 gramy, které jeho tělo vstřebalo... ()

xxmartinxx

Přesně na hraně 3 a 4, ale to je samo o sobě zázrak, protože tyhle gimmick filmy málokdy fungují tak uspokojivě. Milosrdných 95 minut taky dělá hodně, i když 80 by bylo lepších. Kdyby místo CGI dali chlápka do nepřesvědčivě padnoucího obleku, bylo by to perfektní. Zaokrouhlím nahoru, žijem jenom jednou. ()

fuxoft

Pokus o poctu brutálním krvavým komediím minulých desetiletí, který bohužel selhává na tom, že je velmi špatně zrežírovaný a sestříhaný. Elizabeth Banksová možná v dětství žrala Sama Raimiho, ale to bohužel nestačí. ()

Morien

Chm, jeden by řekl, že natočit šílené béčko podle námětu z Redditu by nemělo být tak těžké, ale asi je. Komediální načasování vůbec nefunguje. Jakože racionálně mozkem chápu, co z toho měly být vtipné hlášky a tak, ale ve výsledku to tak vůbec nevyznělo. Ale abych nežrala, tak mě celkem bavili Stache a detektiv. ()

Gilmour93

Chlupatý Tony Montana versus postavy, na které se autoři úplně vykašlali v domnění, že vše obstará ta bláznivá premisa. Chyba. Chápu Raye Liottu, taky bych chtěl po tomto umřít.. ()

*CARNIFEX*

Je to totálna kokotina, úplne primitívna, s humorom, ktorý nesadne každému, pričom miestami ani samotný medveď nevyzeral úplne "perfektne". Lenže tak nejak mi to celé v kontexte osobných, aktuálnych, životných udalostí sadlo. Ja si nemôžem pomôcť, ale táto totálna pičovina v rámci "animal-hororu" vôbec nebola takým nepodarkom, ako je to tu percentuálne ukotvené. Všetko záleží len na tom, ako budete v danom okamihu emocionálne naladený, čo všetko ste ochotný stolerovať (a teda hlavne nedostatky). A ten záver :) ... ()

MM_Ramone

Animal horror je špecifický subžáner filmového horroru. Ide v ňom o to, že rozzúrené, zmutované, či inak nasraté zvery útočia na ľudí a chladnokrvne ich zabíjajú. Je to jednoduchá, nenáročná záležitosť, pri ktorej sa však viem väčšinou celkom dobre pobaviť. V rámci tohto žánru som už videl veru všeličo. Mal som možnosť sledovať vražedné besnenie vlkov, psov, pavúkov, potkanov, hadov, mravcov, slimákov, žáb, včiel, piraní, levov, krokodílov, netopierov a všeliakej ďalšej hávede. Videl som v akcii aj šabľozubého tigra, krakaticu, obriu chobotnicu, megažraloka, mechažraloka či dokonca aj šesťhlavého žraloka. No ale kokaínom sfetovaného medveďa som si pozrel až teraz, keď som si pustil film "Medveď na kokse" (Cocaine Bear), ktorý natočila herečka a príležitostná režisérska Elizabeth Banksová v roku 2023. No a to bol teda fakt poriadny úlet. Prišlo mi vhod i to, že to bolo ladené v štýle absurdnej trash komédie. *** ()

Wacoslav1

Plus mínus přesně taková taškařice jakou jsem očekával. Každopádně nepokrytá pocta mnohdy absurdním zvířecím hororům z osmdesátek. Nad nějakým dějem nebo scénářem nemá smysl přemýšlet. Prostě medvěd se sjede a zabíjí a koks ho furt oživuje a stimuluje, takže ho nejde zabít. Na tenhle film jsem byl každopádně zvědavej hned jak ho oznámili. A každopádně potenciál byl ještě větší a je fakt, že ke konci už to trochu drhne a určitě bych snížil počet přeživších postav, ale jako zábavná blbina na lepší tři hvězdy? Proč ne.65% ()

Xmilden

Béčko jako kráva a ještě k tomu velmi špatně natočené. Zpočátku to vypadalo na nějakou zábavu, ale s blížícím se koncem docházejí vtipy i zřejmě chuť tu kravinu nějak uzavřít. Holt, tohle je úděl filmů kde se veškeré nápady vypatlají už na to jak se má film jmenovat. Divím se že tohle vůbec bylo uvedeno v kinech. 20% ()

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023