Akčný film Madame Web je spin-off k populárnym príbehom o Spider-Manovi. Predstavuje záchranárku Cassie (Dakota Johnson), ktorá po smrteľnej nehode nielenže znovu ožije, ale tiež získa nadprirodzené schopnosti. Teraz musí čeliť zahadnému Ezekielovi Simsovi, ktorý je na stope svojím najnovším obetiam v snahe zmeniť budúcnosť. (Itafilm)

viperDavid

Tak zase to neurazilo. Jasně 3 + 1 bohyně ve tři ráno a spí oblečené? tak to ani náhodou. Sydney nedali skoro žádný prostor stejně tak jako Isabele a tím to filmaři dost posrali. Taky sanitka i když jede sebevíc rychleji, tak neumí lítat, to už jsme se naučili ve fast and furious. Takže má tahla píčovina slabé chvíle? ano a mraky, ale vzhledem k tomu, že to má otevřený konec "který upřímě nesnáším" tak to třeba dále bude lepší a lepší. Jo a ještě malé upozornění. Dabig byl tak špatný a odfláknutý, že to ubírá tak 20% ()

oveckaoa

Rozhodně  to není horší než Marvels (2023) nebo Morbius (2022) a nezaslouží si to o zhruba 10 procent méně než Morbius. Nejsou zde takové feministické hovna jako v Marvels a netlačí se tam ty ženské tak moc dopředu. Ženská je těhotná a má děcko co umírá léčba  nepomáhá tak jde do Peru hledat nějakého pavouka   najde ho a pak ji  jeden chlápek co ji doprovázel zastřelí  a ukradne ho . Ona stihne ještě porodit a její dcera má později nadpřirozené schopnosti  (proč  se to u ní neobjevilo dříve film  nevysvětlí)  on díky tomu , že ho ukradl je prokletý a vidí do budoucnosti to, že ho 3 spiderholky jednou zabijou (proč  ho nezabili tehdy ti domorodci film nevysvětlí) a snaží se je zabít dříve . Jsme  v přítomnosti  roku 2003   a ta její dcera jezdí se sanitkou  jednou spadne  s  autem do vody a vidí nějak budoucnost později  narazí na ty  3 holky  a ho  jak  je chce zabít tak  je chrání. Problém filmu je  ten, že to lákalo na ty spiderholky ty tam jsou v kostýmech , ale zhruba jen 5 minut  z toho tak  4 minuty ještě  v flashbaccích  a tak minutu na konci (nepočítám závěrečné titulky) co láká na další díl co  stejně asi ani nebude (zdravíme potitulkovky Morbia)  . Celkově je to slabší jsou tam tak 3 bojové scény (vlak, bistro a konec) na konci je v astrální formě což nedává ani smysl a získá to jen tak. Záporák je takový idiot, že nedokáže najít ženskou co má reálně 1 kamaráda nedokáže k tomu kamarádovi dojít  a sejmout jich tam.  Nedokáže si najít číslo ukradeného taxíku (předpokládám, že to  někdo hlásil)   a zjistit kde se pohybuje. Scéna kde zabíjí nějaké náhodné  fízly a pak to svede na Kasandru je podobně debilní jako scéna v Morbiovi (i ta se odehrávala na železniční stanici). Je pěkné, že zde představili malého Spidermana bůhví jakého ,ale nikam to  asi nesměřuje. Jinak tohle je v jiném vesmíru než bude Kraven a Venomové a Morbius. P.s. Taková úvaha co by se  stalo kdyby zabil jen jednu z těch tří v té vizi vidí, že ho zabijou všechny tři  společně kdyby jednu zabil tak by se to nestalo?  P.s. 2 Konec nedává smysl   ony 3 ho ani nezabijou sice je to tam jaksi vysvětlené , že to neviděl celé , ale to je výmluva.  P.s. 3 To  s tou sanitkou je blbost ona řídila držela se kovových částí  taky měla dostat šok i ona P.s. 4 Sydney tam vypadá jak kdyby si odskočila  z nějakého porna se školačkama  40 procent ()

YumiOkami

SPOILERY!!! dost dobrej studentskej film. počkat.. to NEBYL studentskej film??! ze začátku jsem si myslela, že jsem si omylem pustila porno místo madame web. strašně podivnej začátek. jak kdybychom před tím neviděli logo sony, ale logo pornhubu. pak přijdou spider „people“ a začnou skákat a lézt po stromech a já umírala smíchy. ty zoomy byly dokonalý. po tomhle srandovním úvodu se nacházíme v new yorku v roce 2003. sledujeme cassie web jak pracuje jako záchranářka a nemá ráda nikoho kromě své kočky, která má docela nezapomenutelný jméno – kočka. jmenuje se KOČKA. ok. to CGI se čím dál víc zhoršuje a my poprvé vidíme její green screenové pavučinové vize. taky se seznámíme s našim záporákem. well. tahar rahim je můj oblíbený herec od doby, kdy jsem ho viděla v the serpent. nicméně tady nevím co se stalo, ale najednou vůbec neumí hrát? huh? tohle se prostě stává, když dobrým hercům dáte scénář, který nedává smysl. pak vyhrávají razzie awards jako halle berry. cassie „paddington“ web byla z peru poslána do ameriky (nevim proč) a tady vyrostla v domnění, že jí její matka nenáviděla. ale možná kdyby zůstala v peru, tak by se nemusela srát s třema holkama, které chce zabít ezekiel sims. (mimochodem ten jeho dabing je ta nevtipnější věc na tomhle filmu.) ten je strašně cool a nenápadný když je v obleku (a taky sexy), pak má ale potřebu převlíct se do černýho spider man oblečku a tím na sebe upozornit. nevím, třeba je to attention bitch, nicméně WHYY?? a proč ho ty ostatní lidi nevidí? co má za schopnosti? když už píšu o těch schopnostech, tak proč ho najednou cassie vidí ve svým snu? a proč jí říká jeho plány? i kdyby jí to neřekl, tak i tak by cassie všechny holky zachránila, protože ona ví přece všechno. JEJÍ PAVUČINA VŠECHNY SPOJUJE! ve filmu je taky spider manova mamča mary parker a jeho strýček ben („What, you've never been shot at in Queens?“). mary je těhotná a když jí jednoho večera praskne voda, tak jí strejda ben nemůže odvézt do nemocnice sám, ale musí sebou vzít i tři holky, který nahání ezekiel. ale to je v pořádku! cassie ukradne sanitku (chudák člověk, kterej teď kvůli ní nejspíš umře) a nabourá s ní do ezekiela. to ale není vše! pepsi se postará o záporáka tak, že na něj shodí písmeno P. takovej insta kill jsem dlouho neviděla. prostě to na něj spadne, oni na dvě vteřiny ukážou jeho tělo a bum, už ho nikdy neuvidíme, LOL. tahare neboj, halle berry sice dostala razzie award, ale taky oscara! máš ještě šanci! (kill me) … „But the girls were never your future. *dramatic zoom* I was!“ BTW, teď mě napadlo, proč se ezekiel jednoduše neseznámil s těma holkama? kdyby byli kamarádi, tak by ho v budoucnu nezabily, ne? ()

hroubek

Krásná komedie to byla. Už dlouho jsem se takhle nenasmál. Dovedu si představit, že kdyby to napsal a zrežíroval někdo jiný, tak by z toho mohl být průměrný film, ale to se nestalo. Film v rámci možností funguje v civilní rovině - Adam Scott to táhne. Ale jakmile přijde akční stránka - bída, kdy kroutíte očima, že někdo nevymyslel něco zajímavějšího a působivějšího, Ezekiel - skvělá komiksová postava, která je zde znásilněná a ještě ke všemu Tahar Rahim ho zahrál neskutečně moc blbě, Peru - logika hadr, scény s vizemi -  krásná ukázka toho jak něco udělat nepřehledně a divně. Herecky to moc nefunguje - dámy prostě nemají to správné charisma, chybí chemie, náznak že by to někoho bavilo a byl to pro něj důležitý projekt, odpudivé triky, chaos. Prostě místy velké špatné. Osobně na to doporučuji kouknout, protože pak doceníte průměrné filmy, které fungují a dokáží bavit. 3-4/10 ()

blackJag

Už trailery nevěštily nic dobrého. Výsledek ten dojem ještě předčil. Tak špatná komiksovka tu nebyla minimálně od CATWOMAN... Další ukázkový kolaps girl power v krátké době, ale zatím co MARVELS "jen" hnuly žlučí, MADAM WEB spolehlivě trápí celou zažívací soustavu - velmi, velmi špatný film, u kterého je s podivem, že byl vůbec vpuštěn do kinosálů. Když něco tak otřesného pustilo Sony do světa, jak špatná asi musela být BATGIRL, kterou WB nekompromisně zařízli? Je zajímavé, že všechny tyto špatné komiksovky (uvedené i neuvedené) pojí stejný jmenovatel - to už nebude náhoda :) Nebo že by zlotřilí komplot mužského establishmentu jak znemožnit něžné pohlaví? Buď jak buď, filmový fanoušek trpí jako zvíře :) 20% ()

dragon94

Není to nekoukatelné, ale je to neuveřitelně hloupé, špatně sestříhané, nesmyslné a plné wtf scén. Ve kterých se třeba postavy ptají na nevyřčené věci, policisté spoutají hlavní postavu a ta v další vteřině spoutaná není, záporák útočí na všechny jen né na své cíle, a tak bych mohl pokračovat ještě dlouho. Takže vlastně kladně lze hodnotit jen docela sympatický casting. 1* 20% ()

kenkaku odpad!

To, že to bude horší než Marvels bylo jasné už od upoutávky. Otázkou jen je o jak moc (a Textorix naspoileroval hodně :)). Takže rozhodně do kina na tohle nejdu, proto hodnocení musí počkat… (o nějaký čas později) tak nalejme si čistého vína, klidně zapomeňte na cokoliv co jste o tom četli. Je to mnohem horší. V tom filmu je vše biblicky špatně. Děj je naprosto nelogický a reakce postav extrémně hloupé (vážně si v tom lese rozdělaly oheň a nechaly při odchodu hořet!? vážně vytáhla 30 let starou fotku větví v pralese a podle ní našla a potvrdila si správné místo!? Vážně jezdí ve stejném bouraném a kradeném taxi i několik dní po návratu z Peru!?). Zápletka je tak debilně  vystavěna, že hlavní pinda vyznívá ve finále jako záporná postava - viz zabití posádky vrtulníku (mimochodem svlékání jí jde mnohem lépe). Střih nepřehledná tragédie. Kamera nechutná… koho napadlo to neustále otáčení kamery vzhůru nohama!? Dialogy… Ach… můj… Bože. Z filmu svítí feministická agitka každou minutou. Dokonce i vyslovit slovo “muž” se nesmí (spider-people…, spider-person…, nikdy ale spider-man!). Ale prezentovat matku nenarozeného Petra Parkera nevadí.  Vagína se tedy předvedla. Asi nejvíc mě vždycky rozesmál projev prsaté blondýny… (opět svlékání ji jde mnohem lépe). O filmu by šla napsat bakalářská práce, že ani nejde vše vypsat do pár vět. Pozn.: takhle zabijácký produkt placement jsem viděl naposled… sakra snad ještě nikdy. Jdu si dát Pepsi. ()

Comics.jto

APRÍLOVÁ RECENZE    Matt Sazama, po snímku "Bohové Egypta" a genialitě "Morbius", představuje další absolutní skvost. Jak říká anotace: film je svěží a napínavý - tak moc, že je úplně nemožné u něj s délkou 1 hodiny a 56 minut usnout. Scénář je totálně bombastický (vůbec žádný "wtf" moment nebo události, které by vypadaly jen tak, aby vyšel scénář a vypadalo to chytře). Každá postava je silně sympatická, vůbec vám není jedno jestli umřou/ chcete aby umřeli. Nechápu, jak někoho tento snímek nemůže bavit. Mrzí mě, že jsem film nestihl vidět v kině.   Herci hráli v poměru ke scénáři ok, a to platí i pro herečky. Kvůli nim ale nikdo na film nekoukal, určitě všichni kvůli zápletce. (Přestože byl film propagován tím, že tam jsou atraktivní herečky, které hrají teenagerské role). Musím také vyzdvihnout zmatenou kameru, která se snaží být velmi efektivní a má zajímavé načasování, aniž by byla otravná. Skryté CGI a neustálý osobitý střih a efekty si mě získali. Mistrovské zpracování cestování v čase ve storytellingu, kdy scénář znovu dokazuje, jak je skvostný.   Hudba mi přišla nice – je tam přidána do pozadí tak, aby tam byla. Absolutně revoluční, představuje pokrok v oblasti filmové hudby. Moje oblíbená pasáž je, když postavy jdou nudně lesem a začne hrát disco hudba, která navozuje epičnost a akčnost.   Děkuji, že mi tento film přinesl do života na mě až bigbrain ponaučení, že "Se zodpovědností přichází velká moc".  A na závěr cituji geniální proslov z filmu: "A víte, co je na budoucnosti nejlepší? Že se ještě nestala." Uvidíme, jaká bude dále budoucnost Sony Spider-versa bez Spider-Mana. A Sony, díky moc za to, jaký jsi, nikdy se neměň. 🫶   Hodnocení: **9/10**. ()

sedm.1

Marvel se každým svým aktuálním přírůstkem doslova pohřbívá za živa, a tak tu máme po Marvels další oprávněně neuvěřitelný propadák, na kterém hledat pozitiva je jako hledat pověstnou jehlu v kupce sena a já si tak jen říkám, kdy už těm pohlavárům ve studiu konečně dojde, že ženské režisérky a komiksové hrdinky prostě nefungují, že je diváci nepřijímají a že to jde celé kvůli jejich vlezdoprdelkovskému přístupu do kopru. Každopádně, pojďme se tedy pokusit nějaké ty plusy, co by mohli potencionálního diváka přeci jen přilákat, najít. No, je to těžké, ale asi bych zmínil Dakotu Johnson, která tu jak vzhledově, tak herecky působí důstojným dojmem a ani samotná ústřední zápletka pak v jádru nemusela být pod jiným tvůrčím týmem špatná, jelikož na mě působila poměrně funkčním způsobem, ovšem její výsledné zpracování prostě dopadlo tak jak dopadlo, ale to už volně přecházím k negativům, kterých je mnohem, mnohem víc, a právě ono celkové zpracování Madam Web je tím nejzásadnějším problémem. Celé je to totiž jen jedna obrovská křeč, pocházející od naprosto nekompetentních tvůrců, kteří nenabízejí v rámci komiksových filmů absolutně nic, co by podobné filmy nabízet měli. Veškeré postavy musím tudíž označit za nudné, nezajímavé a nevýrazné, ústředního záporáka pak doslova za trapného a v rámci komiksových filmů možná za toho vůbec nejmarnějšího, tohle prostě není ani co by se za nehet vešlo důstojný protivník, ke kterému je zbytečný cokoliv dodávat. Herecky je to pak to samé, matné ksichty, co nemají jednak co hrát a jednak ani jejich zápal nepůsobí kdovíjak aktivně, či přesvědčivě. Zápletka je pak plná otravných scén a dialogů, bez spádu a zájmu, a naopak s pořádnou dávkou nesmyslů, podivností a úplně bez budoucnosti. Jinak to nemá ani žádnou atmosféru, napětí, a především ani styl, no a vrcholem všeho je přítomná (ne)akce, které je fakt nevídaně málo, ale hlavně její zpracování je doslova katastrofální, a to jak po choreografické, tak nápadité stránce, no prostě nedůstojný humus. Celkově je Madam Web zkrátka jen jedna obrovská nuda, s mizernýma postavama a hroznou akcí, takže ty mé dvě hvězdičky jsou možná až moc, ale prostě jen musím zopakovat, doufám, že tento film je snad už opravdu definitivní tečkou za strmým pádem marvelovských projektů, a už bude snad jen líp, jelikož hůře to jde provést opravdu už jen stěží. ()

JamesSi

"My toulavý kočky musíme držet spolu" řekne MaDamn Daniel Web, pak se podívá do fotoalba a řekne: "Doufám, že ti ty pavouci stály za to, mami." PepsiCola Company uvádí --- Už se na to sakra vykašlete, řekl bych kdyby Maparademparadam Web nebyla naprostým mistrdílem špatným filmů. Není to "tak špatné, aby to bylo vtipné", ale spíš "tak špatné, že jste šokovaní volbami režisérky a studia Sony". Zatímco Morbeus i přes své ironické přehypovaný byl pouhým nudným odpadem, slečna webová je NĚCO. Naprosto předabovaný (proč??? vždyť v některých scénách doslova neotevírá pusu!) záporák s názvem hry od EA, který byl s matkou Madam Web, když studovala pavouky v jižní Americe. "Kde je můj pavouk? Oni vzali mojeho pavouka!" Pavoučí domorodci! Herectví Dakoty Johnsonové, která celou dobu vypadá jako znuděná veškerým štábem okolo. Film, který vás opravdu donutí přemýšlet nad Patriot Actem a zlotřilým sledováním NSA. Posvátné Péčko z Pepsy! Počítač vygeneruje, jak vypadají tvoji zabijáci ve snech. Začátek natočený jako mockumentární komediální seriál. Nesmyslné napojení na Tom Holandova Spidermana. "Uklidni se, sleduj staré filmy. Všechno bude zpátky v pořádku." "One second, cat. Spiderpeople, Los Araňas? Have you heard about Los Araňas?" Ve výsledku lepší než Morbius, jde spíše o ultimátní koláž špatných superhrdinských filmů z 2000s a Next s Nicolasem Cagem. A když si uvědomíte, že jde o Origin příběh postav, které s největší pravděpodobností nikdy neuvidíme--- :_( "Dárárarará" - Britney Spears "Když vezmeš velkou zodpovědnost, velká síla přijde." ()

666Carnage

Whau, právě jsem viděl opravdový shit. Tohle byl fakt příšerný film a Sony by měl prodat práva na Spider-Mana a jeho vedlejší postavy zpět Marvelu. Akorát kazí dobré charaktery a natáčí jeden brak za druhým. Nejdřív to byl Venom, Morbius, teď Madam Pavučina a ještě bude Kraven. A kecy hereček, že svět není připraven na silné ženy je fakt k smíchu. Taková Ripleyová a Sarah Connorová by mohly vyprávět. Neztrácejte tímto filmem svůj drahocenný čas. Když se budete dívat 120 minut přímo do slunce bude to přínosnější. 10% ()

sQelle

Zdá se, že Sony našlo po Morbiovi nové dno. Tentokrát nedostanete vůbec nic, ani dobrou myšlenku, ani někoho na koho se hezky kouká, ani nikoho kdo umí hrát. Cesta Sony, jak úplně zlikvidovat Marvel se zdá být úspěšná a pro diváka bez přehledu, tak i toto spadá do komiksových filmů v MCU multiversu a tím pádem se tak daří potápějící se filmový kolos přitlačit víc ke dnu. Ještě že nás čekají ještě další dva filmy jako Kraven a Venom 3, kdyby náhodou chtěli MCU s Deadpoolem vyhlížet směrem k hladině. ()

iXtr3m3

Tak teda takto vyzerá aktuálne komixové dno? Že to bude prúser, to sme vedeli vopred. Ale že to bude až taký prúser? Tak to teda nevedel nikto. Oproti tomuto je aj Morbiusa rovnako s jednou hviezdou o máličko lepší film, Venom 2 s dvomi hviezdami lepší film a aj ten najslabší Spider-man je oproti tomuto doslova Masterpiece. ()

Adramelech

Nemnohým uživatelům, kteří sledují mé komentáře, asi neuniklo, že nejsem žádným velkým filmovým znalcem. Hlavně si moc nepamatuji jména ani tváře hereček a herců, zvláště těch zahraničních, takže nemohu porovnávat, jaký výkon podali v tom či onom filmu. Nicméně jsem si náhodou všimnul, že v tomto filmu hraje Dakota Johnsonová. Zaujalo mě její křestní jméno. Věděl jsem, že v USA existuje Severní Dakota a Jižní Dakota, ale že by tam měli i nějakou Johnsonovou Dakotu? Rozkliknul jsem její profil na ČSFD a zjistil jsem, že hrála už v mnoha filmech a že má hodně fanoušků. No dobře, beru i tuto Dakotu na vědomí. – Vzhledem k tomu, že Madam Web se zde momentálně pyšní označením 825. nejhorší film, jsem nečekal žádné umělecké arcidílo; kromě toho jsem si předem přečetl asi dvacet komentářů. Dakota vypadá pěkně, ale film má totálně slaboduchý scénář. Možná by pomohlo, kdyby se děj hojně prošpikoval erotikou. Tím se dá zachránit ledasco. Každý si jistě vzpomene na scénu z Goethova Fausta, která se odehrává v čarodějnické kuchyni a kde figuruje kočka. V upravené verzi Fausta, která se svého času hrála v Národním divadle, je tato scéna pojatá trochu jinak než u Goetha. Kočka, představovaná herečkou, tam říká: „Když to kolem chcípá, já se začnu svlíkat, vsadím na neřest.“ To jsou docela rozumná slova, která lze chápat i jako radu, jak vylepšit jinak plonkový film. ()

filipvrbik

Ono to není zas tak příšerné, jak hodnocení napovídá, viděl jsem horší filmy, i horší marveloviny.... Respektive by to nebylo tak strašný, kdyby to- režíroval nekdo, kdo režírovat umí, nebyla tam Dakota Johnson, která je vážně příšerná, nebyly tam tak divné triky, nebyl padouchem fakticky Spider-man (příšerný Tahar Rahim)... On totiž nápad celkem dobrý, ty tři holky, pokud dostanou normální role taky ujdou, ale zpracování katastrofa a konec doslova ohyzdný.. Ale za samotný příběh a děj, a za to, jak Cassie Web zjišťuje svoje schopnosti, to úplně nepotopím...40% ()

kumite

Vůbec nechápu tady ty recenze. Proč tady ta jakože kulturní elita ten film tak strašně hejtí ? Některé recenze navíc vypadají, že to dotyční snad ani neviděli. To se tady nějaká grupa domluvila, že ten film jako sundají nebo co ?  Ano, film nepatří mezi klenoty světové kinematografie, ale proč ta hodnocení na úrovni odpadu ? Ten film si jako zábavná popcornová oddychovka, která navíc docela svižně odsejpá, rozhodně zaslouží hodnocení vyšší, než co tady někteří předvádí. Ten film si to prostě nezaslouží. Ano, našli by se nějaké nedotažené věci, u těch přemýšlivějších i nějaké díry v logice a ano, na můj vkus to mohlo být i trochu akčnější, ale hodnocení 0 nebo 20% ? Záměrně ten film nadhodnocuji, abych tím vyrušil aspoň jeden ten odpad. A klidně se s těmi odpady třeba poserte. ()

krauset

Bonusová epizoda Sanitky. Dakota Johnson, jíž jsem příznivcem na základě jejího výkonu v Suspirii, A Bigger Splash a The Lost Daughter, zde naprosto inertní. Největší zločin filmu je, že vás nutí prožít některé scény několikrát, zatímco každý příčetný divák by si přál nevidět je ani jednou. K neuvěření, že Madame Web točila režisérka epizody Prague z první řady Succession. Moje arachnofobie prohloubena. ()

mig20

Reálně za mě na 3*. Film mi ale přijde zbytečně vyhejtěný a tak dávám o hvězdu navíc. Musím říct, že dlouho jsem zvažovala zda na film vůbec jít, protože hodnocení filmu bylo tak katastrofální až mě to odrazovalo film vidět.  Nakonec jsem vyrazila a v očekávání příšerného filmu ze kterého možná i uprostřed odejdu, jsem díky tomu byla vlastně příjemně překvapena. Nejedná se rozhodně o nějaký kinematografický skvost a určitě bych ocenila, kdyby některé scény z filmu tam byly lépe objasněny, ale nic tak super zásadního. Jinak film si držel svižné akční tempo. ()

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

18.02.2024

Spider-Man, Kraven a další se odsouvají

Spider-Man, Kraven a další se odsouvají

29.07.2023

Máme dva týdny od začátku herecké stávky a místo nějakých pozitivních zpráv nebo náznaků, že si chtějí zástupci studií sednout s odbory a domluvit se na férových kompenzacích tak, aby se celý byznys… (viac)