Akčný film Madame Web je spin-off k populárnym príbehom o Spider-Manovi. Predstavuje záchranárku Cassie (Dakota Johnson), ktorá po smrteľnej nehode nielenže znovu ožije, ale tiež získa nadprirodzené schopnosti. Teraz musí čeliť zahadnému Ezekielovi Simsovi, ktorý je na stope svojím najnovším obetiam v snahe zmeniť budúcnosť. (Itafilm)

Chrustyn

Madame Web přijímá od Marvels výzvu o nejhorší komiksový film a nevím jestli ten souboj vyhrála nebo to je remíza. Každopádně příšerný film po všech směrech, který potvrzuje mé tvrzení o ženských režisérkách komiksových filmů, protože S.J. Clarkson neměla ani ponětí co dělá. ()

Stanislaus

Podobně jako pár let zpátky u Koček jsem se i v případě Madam Web rozhodl jít na projekci do kina - a to i přes velice tristní hodnocení a s vědomím toho, že to budou dost možná vyhozené dvě stovky. Madam Web pokulhává až padá na vícero rovinách - od značně nevyužitého potenciálu, který tkvěl v námětu s viděním budoucnosti, přes unyle vykresleného záporáka, až po odfláklý rozhodující střet, kde byl "trpkou višní na dortu" vyloženě dementní závěr. Zdejší hodnocení mi ale i tak přijde celkem příkré - i přes ta výrazná negativa si film zaslouží dvě hvězdy (ale ani o milimetr pavučiny víc). ()

HellFire

Produkt vytvořený naprosto nekompetentními producenty. Je s podivem, jak moc se Sony snaží aktivně likvidovat své vlastní intelektuální vlastnictví aka „Narveme tam toho co nejvíc, protože to tak dobře fungovalo u trojky Spider-Mana.“ „A co scénář?“ „Žádný strach, držím v ruce trumf.“ (Náš zrak spočine na ruce, která ze šuplíku vytáhne scénář k Morbiovi.) „It's webbing time!" Madam Web mohla být Spider-Man v bledě modrém, ale místo toho jsme dostali cosi, co působí jako gatě od Vietnamců. Na první pohled to vypadá jako gatě, ale když si je nasadím, nedopnu je v pase, střih je úplně mimo, mám krátké nohavice a když si sednu, je z toho díra na zadku. Tedy vypadá to jako film, ale je to pozlacené nic. Aspoň že některé části s Dakotou byly OK. Mimochodem mám takové tušení, že stejný neumětel, co stříhal trailer, měl na starost i střih filmu. Nakopal bych ho do... mezi nohy. Na tak nepřehlednou a hnusnou prasárnu se nejde dívat. Zvlášť na konci, kdy se z toho stala totální parodie. ()

Morholt

Zbytečný film o nedůležité postavě marveláckého universa. Začalo to ještě jakž takž, ale jakmile hlavní hrdinka začala objevovat své schopnosti, šlo to tak trochu do kopru. Jasně, pokud vidíte kousek do budoucnosti, musí se některé momenty objevit dvakrát, ale určitě to šlo tak, abych si nemyslel, že mi blbne přehravač. Ale to byl asi ten nejmenší problém. Tím dalším byla nulová akce, nudná trojice teenagerek, ještě nudnější záporák, mizerné triky a závěrečný neorganizovaný chaos jako vyvrcholení. A za starou belu stály i dialogy proložené  bláboly o zodpovědnosti atp.. Občas zafungovalo kouzlo nechtěného a na Dakotu Johnson se sem tam dobře dívalo, ale tahle holka má na role smůlu. Je to špatné, ale něco mi říká, že Sony vyrukuje s druhým dílem. 25% ()

malylada

V Sony si někdo řekl, že byl dobrý nápad natočit komiksárnu s postavou Madam Web, která je přitom pro samotný Marvel a Spider universum naprosto nedůležitou postavou. Od začátku byl tento projekt odsouzený k neúspěchu, zvlášť po obsazení a první ukázky. Paradoxně první půl hodinka odsýpá, než se to začne snažit dělat ne-komiksvý film komiksovým a do toho plno nelogičností. Trojici hrdinek fakt nejde hrát třináctiletý, to spíš uvěřím, že moje babička je Hulk a do toho tragický Ezekiel a za jeho uchopení postavy jako takové by Straczynski nerozdýchal (v jeho komiksovém runu výborně napsaná postava). Jelikož se jedná o komiksárnu, tak bych očekával aspoň plno akce, ale tady je toho fakt málo a když už, tak je to opravdu bída. Vzhledem k tomu, že jsem vůbec nic neočekával, mohlo to být horší a netrpěl jsem jako u Marvels......35% ()

Marcos22

Madam Web je stručně shrnuto moderním remakem Cameronova Terminátora 2 s několika prvky ze Smrtonosné pasti 4.0, Ambulance a Spy Kids, který je určen pro mladé publikum teprve se seznamující s kinematografií. Divák tak dostává klasickou zápletku, v níž zná hlavní hrdina budoucnost, ochraňuje důležitou postavu, v tomto případě několik postav a prchá před padouchem s určitou superschopností, kterému je nucen se v samotném závěru postavit. Úvod filmu je kompaktní, funkční a plyne v pomalém edukativním tempu, kdy se hlavní hrdinka seznamuje se svou mimořádnou schopností a učí se s ní pracovat. Toto pozvolné tempo se ke své škodě zhruba v polovině změní ve zběsilou jízdu získávání dalších superschopností, které však nejsou poctivě vystavěny (telepatie, astrální cestování) a divák se cítí po právu zmaten. Ke zmatenosti přispívá ve druhé polovině snímku i špatný střih, který je nejspíše spojen s násilným postprodukčním zkracováním filmu pod dvouhodinovou stopáž. Origin Madam Web nepřináší divákovi jedinou originálně pojatou scénu, kterou by neviděl v některém z výše uvedených filmů, nepřináší žádnou velkolepější bojovou scénu, a nepřináší ani dostatek zábavných scén, což z něj bohužel činí velmi sterilní a zapomenutíhodnou podívanou. Dvě hvězdy. 😕 (20.02.2024) ()

maddy

Madame Web alebo film o tom ako sa Dakota Johnson v 116 minútovom filme najprv prvú hodinu snaží pochopiť, či vidí skutočne do budúcnosti (aj keď divákovi to je jasné tak od piatej minúty); následne pol hodinu cestuje po svete, aby pochopila prečo a v závere tam je pätnásť minútová akčná scéna ako z televízneho seriálu, aby sa z dievčat nakoniec mohli v poslednej minúte filmu stať superhrdinky a navliecť si superhrdinské kostýmy. Ach jo ... ja fakt neviem čo týmto superhrdinským počinom chcelo Sony v roku 2024 dokázať. Je síce pravda, že som po všetkých tých maximálne zdrvujúcich recenziách čakal omnoho horší zážitok a Madame Web nie je vyslovene odpadovým filmom (tie vyzerajú trochu inak), ale tu aj akákoľvek chvála prakticky končí. Inak sa jedná o absolútne neorigininálny, nezaujímavý a nezáživný film, ktorý vo všetkých aspektoch pôsobí ako pilot televízneho seriálu zo CW (Supergirl, Naomi, Batwoman), ku ktorému už nikto nenatočil ďalšie epizódy a nejakým omylom zablúdil do kín. CELKOVO: 4/10 ()

SaNcHeZ_cz odpad!

Tohle je trestuhodně špatné, nic nefunguje, nedává smysl a herecké výkony jsou na úrovni generálky vesnického dobrovolnického divadelního souboru Kačenka z Horních Počernic. Tohle je fakt ukázka nevkusu, špatných rozhodnutí a tvůrčího zmaru na všech úrovních do takové míry, že dokoukat to bylo snad až fyzicky náročné. ()

Steven47

Překvapivě to nebylo až takové utrpení, jaké jsem očekával, ačkoliv tomu mé hodnocení příliš nenasvědčuje. Ano, Madam Web je opravdu prakticky ve všech ohledech mizerná. Ať už jde o znuděné herecké výkony, strojené a místy až směšné dialogy, odpudivé triky či nepřehledně zpracované jak akční sekvence tak potenciálně atraktivní vidiny budoucnosti. Opomenout nelze ani hloupý příběh, který je umocněný tím, že vyprávění nedává žádný smysl a všechno se děje naprosto z ničeho. Tahle hříčka má však zároveň jednu výhodu – zvládá docela obstojně bavit. Zhruba ve dvou scénách cíleně, ale většinu času spíš tím, jak je špatná. Být to parodie, musel bych tvůrce pochválit, jak skvělou práci odvedli. Ve výsledku nicméně ty dvě hodiny alespoň rychle utečou, což je vzhledem k okolnostem malý zázrak. 2/10 ()

M.i.k.e

na to, že komiksovky od Sony jsou samostatný žánr u kterého (vyjma Spidermanů) není úplně jasné kam tím Sony míří jsme si už tak nějak zvykli. Až do Madame Web se jim nicméně dařilo mít v každém filmu něco o co by se divák mohl opřít a bylo alespoň trochu zábavné. Madame Web tohle nemá. Vůbec. Ten film je od začátku extrémně nepovedený naprosto ve všech směrech. Příběh nedává smysl a nedrží vůbec pohromadě, akce je odfláknutá, záporák na hov*o, dialogy se zřejmě tvořily přes generátor náhodných slov a celé to zastřešují herecké výkony, kde část obsazení je úplně ztracená (nejvíc to je vidět na Sydney Sweeney) a druhá část je úplně mimo. Korunu všemu tomu zmaru pak nasazuje Dakota Johnson, která potvrzuje že topornější herečku s minimem charismatu by člověk v dnešní době hledal jen velmi těžko. To, že nakonec na ten film a svojí vlastní odfláknutou práci (do které jí nikdo nenutil) plive je jen taková třešnička. Velký špatný...20% ()

bourec

Po Argyllovi další zklamání. Což o to, na ty buchtice se dobře kouká, ale o to ve filmu nejde. Ony totiž ty dámy ani nemaj co hrát. Film postrádá spoustu věcí. Akce tady skoro není, zainteresovanost diváka už vůbec neexistuje, takže to sledujete jako reklamu. Zbytečný, zbytečný. 20%. ()

moviefreak

Kevin Feige by mal zvážiť zažalovanie SONY za hanobenie značky... Ako pre boha SONY vyprodukuje animovaného oscarového Spider-Mana a potom nakrúti TOTO? Pfuj... ()

Lenka.Vilka

Já vím, já vím, psát sem něco bude asi zbytečné, ale...není vypsat se ta nejlepší terapie? Otázkou je, zda Madam Web není o trochu náročnější level a bude to stačit. Tak jdeme na to :)  Madam Web není film, na který je dobrý jít do kina. Jsou jenom čtyři důvody, proč by to někdo udělal: 1) psaní recenzí je jeho práce  2) tak moc sebe nenávidí, ale doma zrovna nebyl žádný ostrý předmět   3) někomu to slíbil, přestože jít nechtěl 4) prsa Sidney Sweeney  Ne! Žádné jiné důvody nejsou! Takže, jak jsem na tom já? Jednička ne, jsem tímhle směrem lama. Dvojka ne, byť by to tak mohlo působit, ale lupeny v našem kině jsou z měkkého křídového papíru. Čtyřka ne, u té cvičné resuscitace si neuděláte dobře, ale akorát se zasmějete, i když...kdo jsem já, abych posuzovala, na co jsou druhý. Různý prasárny se v tomhle světě dějou, že? Takže jo, přeskočená trojka je moje přiznání. Po Morbiusovi jsem řekla, že už na žádný film z "Spider universa, kde není žádný Spider-Man už nepůjdu", kromě toho jednoho, protože je tam slíbené erko, a původně měl být před tímhle bizárem v kinech. (Ale po tomhle nevím, zda si moje křehká dušička i tohle náhodu nenechá na doma.) Ale nakonec to dopadlo, že jsem teda byla v kině na dalším filmu z tohohle universa. A nestačila jsem zírat. Nečekala jsem, že to bude dávat smysl. Nečekala jsem, že to bude dobrý a vizuálně dobře koukatelný film. Byť dvě dobré věci tam byly, ale o tom později. Ať to působí jako zakončené pozitivně. Jenže tohle bylo...no, bylo. Začátek filmu je ještě ok, byť trochu meh, tak to jde. A v kombinaci toho důvodu, proč jsme v Peru, který se potom ke konci odhalí celý, ale nenastane ááh, ale závěrečné meááh. A mě na konci napadlo: Nebylo by teda lepší, kdyby ta pasáž z minulosti nebyla kompletně až v té časti filmu, kde se slečna Web vrátí do Peru? Nebylo by tam alespoň trochu napětí, kdyby se hned na začátku neprostřelila spojitost postav? Ne, je lepší nám dát kombinaci stejných záběrů a stejných záběrů s přidanou Webkou. Ať máme víc minut! A teď k celé zápletce. Já teda nejsem moc náročná a nijak zvlášť nepotřebuju něco originálního. Když je potom cesta koukatelná. Jenže tady je záporák, který každou noc má stejný sen o tom, jak ho zabíjejí tři kočky oblečený jako pavouci, v latexu. Takže plán je jasný: zabít je dřív. Jenže se do toho začne plést další baba. Takže trochu nefér boj, ne? Je tady chlap, kterej má schopnosti. Tři vyděšený holky, který nic neumí, ale "někdy v budoucnu umět budou" (poměrně rychle každýmu dojde, že rozhodně ne v tomhle filmu. To je origin Webky, ne těch třech). A naše Webka, která tady teprve zjišťuje, co umí. Ale když jsi záporák, tak je ti tohle všechno jedno. Největší paradox tohohle filmu je asi to, že je nejlepší v částech, kdy se neřeší žádný důležitý věci. Protože začátek je vlastně moc fajn. V té civilní časti, kdy se řeší práce a přijdou první "divný věci v hlavě". Vlastně to vrácení bylo fajn. Tedy až do metra, kdy se všechny holky sejdou na jednom místě. Tu scénu jsem nepochopila. Opakuje se to s každou z nich. Jak je záporák zabije. (To víme i z traileru.) Každou z nich postupně. Hele, sorry, ale mě to nedávalo smysl, když se to všechno stane v jednom a tom stejném vagónu. Jo, kdyby to bylo pokaždé na jiném místě a Webka by je nějakých trikem nahnala postupně na jedno místo, odkud spolu utečou...to by dávalo smysl. Tohle? Tohle fakt ne. Teď ze mě asi mluví flusrace, takže se vydýchám. Hotovo a pokračujeme :) ***** Proč si teď neříct něco třeba o hudbě v tomhle filmu? Pokud jste stejně starý jako já, narazíte na to, co vám dvacet let zpátky kazilo každý váš krásný den. Ano, film se odehrává v roce 2003, tj v době, kdy pop byl top. Ne, ta strašná hudba mi nevadila, vadilo mi, jak se s ní pracovalo. Především s její hlasitostí. Kvůli tomu to bohužel působilo jako náhodně nahozený věci protože jako nostalgie, ale nefunguje to. Přestože byl záměr asi jiný. Hudba měla vyprávět. Škoda, protože některé momenty vážně sedly výběrem. Miluju Britney! Přesně tak, ten film je totálně Toxic. *****Jediná pozitivní věc na tomhle filmu v rámci obsazení je asi jenom Adam Scott. Jenže...když už se po stopadesáte hraje hra "Řekni moje jméno!", začne prudit i jeho postava. Chápeme, o co vám jde. Ale na druhou stranu: Hej vy v Sony, vy jako věříte, že to zvládnete dát dohromady? Zatím nás dost solidně přesvědčujete, že nezvládnete, a akorát to rozdrbete zase víc. ***** A teď si řekneme pravdu. Film versus trailer. Ano, ten trailer je stejně ošklivej jako celej film. Takže vás výsledek vlastně tolik nenaštve. Může vás jenom mrzet, že jste vlastně dostali něco jiného, než jste doufali. Pryč jsou doby, kdy bylo nebezpečné koukat na trailery, protože je v nich celý film. Teda, tady je taky celý film, ale v traileru to působí jinak než ve filmu. Takže pokud jste chtěli vidět film s holkama v latexu, tak se koukněte na trailer. Protože v traileru je přesně to samý, co je ve filmu. Nic navíc. A vlastně, nic z toho ani není není "skutečný". Ale vaše slzy skutečný budou! **** A teď to něco pozitivního :) film obsahuje dvě moc hezky natočený scény. Jenom škoda, že jsou se stejným základem, takže je počítám jako jednu. Sorry, až tak hodná nebudu. A tím je samozřejmě to pod vodou. A jak to bylo zpracovaný. To bylo vlastně moc fajn. Ale já mám obecně pro tyhle natočené scény pod vodou slabost. Čím je řeka mělčí, tím se s pomocí správnýho nasvícení ponoříme hlouběji. Prostě moje oblíbené klišé. A taky fungovalo dobře. ***** Takže abych to shrnula: Madam Web je špatný film. Ale třeba je zase fakt, že mi ty dvě hodiny utekly poměrně rychle. Ne jako u druhého Venoma, to bylo v kině peklo na danou stopáž! Humor v tomhle filmu nefunguje. Teda je tam, ale dopadá strašně. A když už jsem se smála, tak to bylo jako z úplně jiného důvodu. Z toho, který asi tvůrci neměli v úmyslu. I když, kdo ví, tady je možný asi úplně všechno. Ale jsem si jistá, že až to vyjde v ripu, bude to super snímek na nějakou verzi chlastací hry. Materiálu je na to až až. Možná to napoprvé nedokoukáte střízlivý. ***** Jsem si jistá, že někomu se ten film bude určitě líbit. A to je dobře. Znamená to, že máte silnější charakter než já. Protože já už na podobné věci asi už nemám sílu :( () (menej) (viac)

majo0007

Nejako obzvlášť nesledujem logické lapsusy v deji, ale tuná to bolo až do očí bijúce! (slečna Webbová na fotke okamžite spozná Ezekiela, pritom ho predtým videla len v maske... Tri "kvázi" unesené pipiny sa zastavia v mekáči a chlapík pri bare už číta noviny s článkom o ich únose - po hodine!). Na takúto hnusobu sa aj slová ťažko hľadajú. Na druhú stranu - konečne už začali od divákov lietať facky pre producentov superhero flákov. ()

Triple H

Novodobé komiksáky započaté X-Men v r. 2000 týmto, možno s výnimkou vecí ako Catwoman z 2004-teho, dopadajú na svoje pomyselné dno a to som do filmu išiel naozaj len s očakávaním jednoduchej, tej najmenej ambicióznej zábavy. Sony Spiderverse spin-offy sú progresívne ale zjavne stále horšie - tzn. Venom bol zábava, lebo béčkový materiál pozdvihol áčkový tím ako síce zvláštne obsadený, ale veľmi snaživý Hardy, Williams, Fleischer, Libatique a Goransson. Morbia som nevidel, ale pôsobí to ako béčkový/céčkový materiál, ktorý no nie rovnako áčkový, ale stále objektívne silný tím nepozdvihol. Venom dvojka bol veľmi draho a luxusne spravený neambiciózny polotovar, ktorý opäť kvalitný tím udržal v nejakých mantineloch. A Madame Web je pomaly céčkový materiál, ktorý dostal podobný tím, a ktovie ako dopadne Venom 3, ktorého zostava sa uberá tiež no nie najlepším smerom. Tzn. Madam Web nemá už ani skúseného solídneho režiséra ako Fleischer či Espinosa, ktorí žánrové zábavy vedia, ale režisérku ktorá robila jednotlivo nejaké TV epizódy a jeden TV film a výsledok no aj tak sklamal, lebo budget bol slušný a minimálne Mauro Fiore je pán kameraman, ale nevyčaroval tu zhola nič. Dakota Johnson je slabá, mdlá, nie je to dobrý casting, chémia s ostatnými nefunguje, ten superhero origin blueprint už je tu veľmi vyblednutý a blbý a pro forma, villain slabý, previazanie so Spider-Manom možno aj trochu smiešne a tiež len aby sa nepovedalo. Skrátka na poli veľkorozpočtových komiksákov možno aj už hanba pre áčkové štúdio, že mu nevadí naliať do filmu a marketingu cez 100+ mil. a pustiť von niečo podobné, čo môže pridanú hodnotu získať asi len ako guilty pleasure (na ktoré nábeh je, lebo film je nechcene smiešny viackrát), alebo no možno sa urodí pár hlasov, ktoré sa budú snažiť prebiť negativitu štýlom "co se řeší, bylo to na pohodu". Ale objektívne je to na high budget komiksáky veľká slabota, a predpokladám, že film v kinách úplne vybuchne, tzn. že sa nezarobí ani 100 mil. Myslím, že komiksové filmy začínajú byť zrelé na to, aby si DC aj Marvel dali na chvíľu pauzu, a možno aby sa Nolan, Bale, Freeman a spol. vrátili ešte raz k Temnému rytierovi, aby tú záplavu sklamaní trochu vyvážili. ()

Ryuuhei

Zdaleka ne tak špatné, jak líčí recenze. Ale ani zvlášť dobré. Zábavný, nenáročný filmek, který mě nenudil, ale chvíli po opuštění kina jsem už zapomněl, že jsem něco vůbec viděl. Příběh měl trochu divné tempo, hrdinčiny schopnosti nedostaly příliš prostoru až do závěrečné konfrontace. Vidím tam jistou paralelu na Profesora X, tedy využívání mysli namísto těla, což je fajn. Doprovodné trio hláškujících děv taky relativně v pohodě. Jsem na jednu stranu rád, že jsme dostali další film, jemuž vévodí ženské hrdinky. Nevím, jak ostatní, ale já už mám všech těch osvalených týpků, kteří se snaží za každou cenu hláškovat, za ta léta dost a tak vítám podobné inovace. Na druhou jsem necítil, že jde o nějak výjimečný, promyšlený film, kde by všechno zvlášť zapadalo. Ono vidět do budoucnosti je ve výsledku celkem nuda a nemá pak diváka co pořádně překvapit. Chemie na poli postav na hraně, neviděl jsem zvláštní dynamiku mezi kýmkoliv - Marvels tohle dělaly líp. Obecně bych Madam Web přirovnal k Morbiovi. Zajímavý nápad přijít s něčím novým, zde tedy těžícím z pavoučího hypu, který zůstává dost nedotažený. Ale pokud se k tématu filmový Marvel časem vrátí, nebudu proti. ()

Johnny.ARN

Kamoško, Morbius je oproti tomuto majstrovské dielo. Spider univerzum proste nefunguje. Je však dobré, že tieto hovná vznikajú, aspoň to dáva väčší priestor pre docenenie prvého Venoma. A to nás tento rok čakajú ešte dva počiny. Takže nie, Madam "50odtieňov" Web nepotrebuje byť videná v kine, teda pokiaľ sa nevoláte Rado Procházka. Len za vtipnosť ultraslabučká 1 z 5 (Kino Mladosť, premiéra) ()

DJ Rocco iNc odpad!

Stupídnejšiu komixovku som ešte nevidel. Trailer bol od veci, ale ten je ešte slabý odvar. Stupídne dialógy, dej, ktorý nedáva zmysel, otrasný kasting. Tento film bol dopredu odsúdený na neúspech a aj napriek tomu putoval do kín. Z tohto fiaska veľa nevyťažia, v tomto prípade to mohli  pridať rovno na VOD a zbytočne netrápiť divákov v kinách. ()

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

18.02.2024

Spider-Man, Kraven a další se odsouvají

Spider-Man, Kraven a další se odsouvají

29.07.2023

Máme dva týdny od začátku herecké stávky a místo nějakých pozitivních zpráv nebo náznaků, že si chtějí zástupci studií sednout s odbory a domluvit se na férových kompenzacích tak, aby se celý byznys… (viac)