Nelítostný vrah Charles Sobhraj, známý také jako Bikini Killer, si v 70. letech bere za cíl západní turisty v jihovýchodní Asii. (Netflix)

Trajektt

Ačkoliv mám rád životopisné příběhy o sériových vrazích, tak se přiznám, že jsem chtěl své sledování tohoto miniseriálu přerušit již po druhém díle. Protože mi hlavní protagonisté tohoto představení byli silně nesympatičtí a dívat se jak se jakási vybledlá slepice z nějakého kanadského venkova zabouchne do slizkého zakomplexovaného míšence, který má na vodítku jakéhosi otroka z indické džungle fakt nebavilo. A taktéž způsob, kterým oblbovali své oběti mi připadal amatérský a popravdě řečeno něco podobného jsme mohli vidět v našich končinách, když to provozovali v devadesátých letech slečny, kterým se říkalo „holky rohypnolky". Ale nakonec jsem to ustál a dokoukal jsem to dokonce a musím přiznat, že se mi to vcelku i líbilo a to hlavně proto, že jsem nedokázal pochopit, jak jim to mohlo tak dlouho procházet a taktéž jsem nepochopil, že se o to místní úřady vůbec nezajímali. V Thajsku se totiž zajímají zejména o obchod s drogami, ale nějací zavraždění turisté jsou pro ně druhořadým zbožím. Naštěstí se tohoto případu náhodně chytil jeden úředníček na nizozemské ambasádě a jelikož neměl zkušenosti s policejním vyšetřováním a dalšími postupy spojených s touto prací, tak to bylo vcelku zábavné a netradiční pojetí než známe z jiných příběhů o sériových vrazích. Ona, kdyby se do tohoto případu pustila policie o trošku dřív, tak by už byl ptáček dávno v kleci, protože takových stop a hloupých přehmatů, co udělali při svých vražedných dobrodružstvích se jen tak nevidí a zajisté by si páni policajti smlsli na čestvě zanechaných stopách, kteří tito hlupáci zanechali. Dalším plusem ztvárnění tohoto příběhu byla exotická a poměrně nezvyklá krajina ve které se tato story odehrávala a pro mě také slizkost hlavních představitelů se kterými jsem neměl ani ty nejmenší sympatie, přesně jak říkali v průběhu jednoho dílu„ Oni si snad hrajou na Bonnie a Clydea", tak to přesně vystihovalo tuto dvojku hloupých vrahů bez emocí a zbytku zdravého rozumu v hlavě. A další úsměvná část tohoto nešťastného příběhu je asi v tom, když vám někdo nutí nápoj a vy jste chlap a on je taky chlap, tak normální člověk v tom cejtí nějakou levárnu, ale naše oběti néé. Ti to krásně vybumbali a pak zvraceli a zvraceli a zvraceli a šli s tím dotyčným ještě do pokoje. No nic, nebudu dál psát nesmyslné chování některých jedinců, protože bych náhodou ještě napsal spoiler a to vážně nechci. Ale pro budoucí diváky doporučuji, ať to dokoukají celé, protože zas tak špatný to nebylo, jak to ze začátku vypadalo a proto dávám něco přes 70%. ()

Arsenal83

Ktosi sa tu pýtal, že nerozumie, ako môžu byť turisti takí hlúpi a naivní. Nuž, keď sa bavíme o turistoch z radov kvetinových detí, ktoré nemajú nič na práci len konzumovať drogy, potom sa tá naivita na nich nalepí nejak prirodzene. Seriál bol v prvej polovici dosť zaujímavý a priniesol aj napínavé pasáže v súvislosti s útekom/neútekom Dominiquea. Hoci ja som sa v deji nestrácal, nemyslím si, že bolo vhodné namiešať do tohto vysokohorského vývaru desiatky flashbackov v každej časti – ten posun v čase môže byť pre mnohých divákov mätúci – pred tromi mesiacmi, o dva roky, pred siedmimi rokmi...Trocha rušivé poňatie. Čo ale seriálu vyčítam najviac je absencia ambície ukázať niečo viac. Ani jedna vražda nebola v podstate ukázaná v nejakom reálnejšom alebo hororovom prevedení, v podstate sme sa o úmrtiach tých ľudí len dozvedeli. Na úkor akcie nám tu nadávkovali siahodlhé dialógy, ktoré miestami už unavovali. ()

Superpero

Největší lákadlo jsou exotické lokace daleké Asie, kde se to v drtivé většině odehrává. Vraždy mají větší šmrnc, když se dějí v sexuálních doupatech Bangkoku, či pod vrcholy Himalájí. Tak dvě třetiny seriálu jsou navíc opravdu napínavé. Bohužel ke konci jakoby tomu došel dech. Scénář je někdy buď hloupý, nebo nedotažený a už to není ono. Chtělo by to trochu pokrátit. Ale rozhodně doporučuji. Celá ta premisa, že ho dostal zarputilý, nudný diplomat, kterému všichni pořád říkali ať se na to vysere se mi líbila. ()

Fr

„PROČ JE KAŽDÝMU, KDO SEM PŘIŠEL, ŠPATNĚ?…“ /// Často šukáme v čase a buď si na to zvyknete, nebo ne. Víc s tím nenaděláte, protože vyprávění se prolíná s činy zlodušský trojice a skutky obyčejňáka z ambasády, kterej se, jako jedinej na celým světě, o ně zajímá. V podstatě nejde o žádnej krvák. Je to takový nasírací drama, protože vobčas zůstává rozum stát nad chováním governmentu všech zemí. (A mám si kurva myslet, že ten jejich systém dneska funguje líp?). Celkem slušně popsanej životní list nejmasovějšího (prej) asijskýho vraha. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jedu jen kusy podle skutečnosti. 2.) Chci nepracovat a žít si jako pracháč (ne vole Dežo, tohle je jinak). 3.) Jsem baťůžkář. /// Thx za titule „Tomáš Slavík“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

Marius_ss

Lacne pôsobiace, slabo prevedené. Prakticky celý čas počas sledovania som bol na hranici, kde končil záujem a začínala nuda. Z letargie som bol vytrhnutý snáď raz ? V tretej epizóde pri úteku Dominiqua. Herci boli sympatickí, ale hrali priemerne, a scenár v kombinácií z nelogickým chovaním postáv, čudným strihom to úplne pochovali. ()

• Angela Knippenberg (Ellie Bamber) měla při vyšetřování ve skutečnosti stejně důležitou roli jako její manžel Herman Knippenberg (Billy Howle). Jenomže hraje v seriálu postavu více v pozadí. (HonzysKISS)
  • Všechna auta ve scénách z Paříže mají volant na pravé straně. Ve Francii mají auta volant na levé straně. (HonzysKISS)
  • Produkce v Thajsku byla na 5 měsíců pozastavena kvůli pandemii covid-19. Natáčení mělo původně pokračovat v Budapešti, ale bylo přesunuto do Tringu v hrabství Hertfordshire ve Velké Británii. (HonzysKISS)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD