Rodinná animovaná komédia je príbehom štyroch rozmaznaných zvieratiek zo ZOO v newyorskom Central Parku, ktoré už netúžia po tom, aby sa vrátili do divočiny. Lev Alex je kráľom tejto mestskej džungle a v ZOO je hlavnou atrakciou. Spolu so svojim najlepším priateľom – zebrou Martym, žirafou Melmanom a hrošicou Glóriou žijú po celý svoj život v pokojnom zajatí, kde pravidelne dostávajú chutné krmivo a sú obdivovaní návštevníkmi. Marty však nie je celkom spokojný so svojím osudom. Prežíva svoju „krízu stredného veku“ a zo zvedavosti a za pomoci niekoľkých šikovných tučniakov ujde, aby mohol preskúmať neznámy svet. Nasleduje ho žirafa Melman, Lev Alex a hrošica Glória, ale skôr, ako sa dostanú na slobodu, sú naložení do veľkých drevených debien a nalodení na zámorskú loď plávajúcu do Afriky... (TV Markíza)

Budweiser

Kreslená parodie snad na všechny možný i nemožný filmy :o) Hlášku "Tak tohle je naprd" asi jen tak nezapomenu a budu se jí smát dlouho, po tom co čtveřice tučnáků zdrhá ze zoo na severní pol a když tam dorazí, prohlásí onu hlášku a jedou pryč :o) ()

PogoJoe

Některé věci mě zde pobavily, úplně špatné to nebylo, ale... Ale ale ale. Není to film, který bych chtěl vidět podruhé, nic nezapomenutelného, jednoduše průměr. Mistrům animovaného komediálního žánru to nesahá ani po kotníky. ()

stration

Obrovské zklamání! Nechápu, jak to třeba můj kamarád může srovnávat s filmy od Pixaru. Vtipy o tom, jak zvířátka prdí a padají. Nic víc. Jedna hvězdička za tučňáky a pár citací. ()

major.warren

Podle mého názoru jeden z nejlepších animovaných filmů všech dob. Krásný příběh o nerozlučné skupině zvířat, bláznivém lemurovi a přátelství. Film měl podle mě získat oscara za nejlepší animovaný film roku nebo alespoň nominaci. Celý film skvěle doplňuje krásná animace a především skvělá hudba Hanse Zimmera. Především skladba Zoosters Breakout. Scénář byl plný vtipných scén a skvělých hlášek. Miluji scénu jak jde Marty po Wall street a v pozadí hraje legendární píseň od Bee Gee z filmu Horečka sobotní noci Stain'Alive. Bylo krásné vidět v animovaném filmu legendární pochod Johna Travolty z legendárního hudebního filmu:-). Herci kteří propůjčili svůj hlas do tohoto filmu odvedli skvělou práci. Celá hlavní zvířecí čtyřka byla skvělá. Marty, Alex, Glorie i žirafa Melmen. Nejlepší scény jsou podle mě jak utečou ze ZOO a jak se setkají s lemury. Tučňáci byli též skvělí. Já jsem na tomto filmu prakticky vyrostl takže má u mě to nejlepší hodnocení. ()

Derek

podla mna momentalne najslabsi pocitacovy animak, s nudnym pribehom a slabymi hlavnymi postavami, urcite horsie ako shark tale. ()

JohnMiller

Popravde? Pixarovka rovnaká ako ostatné, všetko je to na jedno brdo. Je to síce kvalitné a dobré, určené pre deti ale s vtipmi pre dospelých, perfektná animácia ktorá presne zachytáva emócie, hudba tiež skvelá, no mám taký pocit, že aj spolu s pokračovaniami je momentálny trh prejedený a nemyslím si, že by bol okrem detí niekto zvedavý na pokračovanie. ()

*Elfík*

,,Mad a kdože?'' ,,Žádný kdože, gaskar!'' ,,Morrisi, neříkal jsem mu něco o těch nohách?'' ,, Přece ti o těch nohách říkal, néé?!'' ,,Kdo by se utíral?'' Ano, evidentně jsem zinfantilněla. A musím se přiznat, že jsem naprosto propadla králi Jelimánovi a ostatním veverčákům. ,,Úsměv a mávat, hoši!'' ()

kajas

Na základce jsme "Madagaskar" doslova žrali a citovali z něj hlášky, tučňáci jsou fakt geniální, přišly ale lepší animáky. Kdo ale nezná song o trsání ;)? (A čím jsem starší, tím víc si užívám množství popkulturních narážek). ()

Aleee89

Tento animák mě nezklamal. Podobné filmy jsou vždy takové líbivé. Madagaskar není výjimka, líbil se mi, líbilo se mi i české nadabování a celková animace. Prostě dobrý oddechový film s dobrými hláškami, na který se ráda znovu podívám. ()

Fanucci

Bezkonkurenčně nejnudnější animovaný film, který jsem v životě viděl...Opravdu veliké zklamání. 2 hvězdičky jsou za jedinou vtipnou postavu z čtveřice hlavních hrdinů - žirafu. ()

OG_Swifty

Tak jsem se konečně dostal k Madagaskaru, animáku s X pokračováníma a vedlejšíma píčovinama, a celkový dojem je překvapivě špatný. Hlavní postavy nezajímavý, styl animace rozhodně za hezký považovat nelze, a celý příběh více či méně takový MEH. Není divu, že tvůrci udělali z tučňáků samostatný seriál, byli na celým filmu jednoznačně jediní vtipní. ()

mahler

Za tučňáky. To bylo to jediné co mi na téhle ,,komedii" přišlo trochu vtipné. Jejich přesně koordinované a propracované akce by si zasloužily vlastní film, ve kterém nebudou ta ostatní upištěná a uřvaná zvířátka. ()

BoredSeal

Strašlivá blbost. Vtipy o bobkách, prdění, debilní žirafa, neustálé pády a katastrofy... úplně se hrozím toho, že tvůrci i myslí, že je legrační, když stará babka kopne lva do koulí. Zasmál jsem se jen jednou při sekvenci "zebra se pokouší zachránit mládě ptáka, ale sežere ho aligátor". Tohle bych snad ani svejm dětem nepouštěl, aby z nich nebyli idioti. ()

Nuala

No jsou to ctyri s odrenyma usima... prece jen jsem myslela, ze to bude neco jeste lepsiho, kdyz o tom vsichni tak moc basnili... Tucnaci jsou roztomili, postavicky celkem zabavne... proste takovy lehce nadprumerny zabavny film.. ()

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

16.02.2023

Je veškerá fantazie v Hollywoodu definitivně mrtvá? Možná. Následující oznámení ale rozhodně nepomáhá přesvědčit veřejnost o opaku, studio Universal Pictures totiž oznámilo, že chystá hraný remake… (viac)

Chystá se pátý Shrek

Chystá se pátý Shrek

16.06.2016

Když se v roce 2001 objevil zelený zlobr Shrek, byla z toho malá kreslená revoluce. V DreamWorks Animation do něj totiž nacpali popkulturní odkazy a vtipy, u kterých se místo dětí bavili hlavně… (viac)

Další svalovec s obrovským mečem?

Další svalovec s obrovským mečem?

20.11.2008

Že by nám hrozil comeback akčních fantasy filmů plných kulturistů máchajících nabroušeným železem? Conan je, zdá se, definitivně na cestě zpátky do kin, a zřejmě se dočkáme i jeho blonďatého a trochu… (viac)

Co jde do kin tento týden?

Co jde do kin tento týden?

11.05.2006

Narozdíl od minulého týdne se tento čtvrtek do kin nevrhne tolik dobrých snímků. Jedná se o veskrze průměrné záležitosti a pár horších kousků, proto jsme se rozhodli srovnat dnes snímky podle… (viac)