Divácky megaúspešné ťaženie zvieratiek z newyorskej ZOO - tučniakov, kráľa lemurov Juliana a hlavne kvarteta zvieratiek Alexa, Martyho, Melmana a Glorie sa vracia v skvelom animovanom filme plnom situačnej komiky, ktorá je mimoriadne príťažlivá pre všetky vekove kategórie divákov. Partia zvieratiek sa chce tentokrát vrátiť z Madagaskaru späť do svojej ZOO pomocou havarovaného lietadla. Nikto ale netuší, že lietadlo havaruje druhý krát a to v Afrike... (TV Markíza)

Fr

Tohle je náš domov !!!…. Jestli první film naplnil očekávání rodinné zábavy, tak dvojka už je určená převážně menším dětem. Bez rodičů. (Nemyslím samozřejmě sirotky….) On totiž ani můj nejmladší nebyl moc nadšenej. Hlavní hrdinové nejsou vtipní, dokonce řeší problémy, které děti moc nezajímají (láska, odbory). Ke všemu dost žvaněj a ,,pitvoří“ se u toho jako idioti. Situaci nezachrání ani písničky, protože nejsou nijak originální. Jediná tutovka jsou tučňáci, bohužel nemůžou dělat všechno! PŘÍBĚH ** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ ne Co uvidíme (možná) příště? Ve filmu uslyšíte tzv. Hroší písničku. Režisér F.Renč na tento text připravuje videoklip, ve kterém v hlavní roli uvidíme manžele Paroubkovi. Jestli se objeví i tučňáci můžeme pouze spekulovat. ()

Psema

Pravděpodobně nejtrhlejší animák, co jsem kdy viděl. Rodinná linie se lvem a jeho famílií je sice na pěst, ale zbytek prostě nejde označit jinak než jako zábavnou kombinaci geniálních fórů (tučňáci), zvrácených komických výstupů (hroší namlouvání, žirafí jáma smrti) a přímo zhuleneckých extempore (lemuří dvojka), prezentovaných slušnou animací, která možná příliš nepokročila, ale rozhodně má své kouzlo. Nevím, co animátoři v DreamWorks hulí/šňupou, ale po tomhle zážitku bych si dal taky. ()

Renton

Scénář: Etan Cohen .. Infantilnější, razantnější, rodinnější, hloupější. Ve výsledku přesto pořád stejně nudná břečka jako první Madagaskar. Trnu při souboji babičky se lvem v obavách, jaký tohle může mít na omladinu vliv. Zírám, jak se dokáže pán afrického tvorstva, lev, ztrapňovat, byť byl nakonec Alex tím jediným, kdo u mě dokázal vzbudit dvakrát výraznější úsměv. Pokud někoho rozpumpují taneční čísla, už zřejmě nebude mít problém brodit se s úspěchem dějovou vatou, kterou nezachrání ani eskapády tučňáků. ___ A teď všichni: oni tak rádi traptí traptí... ()

MM_Ramone

Lev Alex, zebra Marty, hrošica Gloria, žirafa Melman, lemur Julien a štyria militárni tučniaci... to sú starí známi zvierací hrdinovia z amerického animovaného filmu "Madagaskar", ktorý bol vyprodukovaný v roku 2005. O tri roky neskôr, v roku 2008, sa táto zábavná partička vrátila na plátna kín v pokračovaní "Madagaskar 2: Útek do Afriky" (Madagascar: Escape 2 Africa). Mne osobne urobili radosť. Pri ich novom africkom dobrodružstve som sa bavil hádam ešte o trochu viac ako pri pôvodnom snímku. S radosťou tomu dám pekné tri hviezdičky. *** ()

Lateef

Při zhasínání světel jsem se skutečně cítil jako v tropickém africkém pásmu - klimatizace nestíhala, na dvě stovky lidí kolem funělo při chroupání pop-cornu a jejich termoregulační systémy tak vypumpovávaly decilitry potu. Vedro k zalknutí. Vzápětí jsem však vzduch plný mixu výměšků apokrinních žláz a vůně nachosů se sýrovou omáčkou přestal vnímat. Druhý Madagaskar mě strhl. Děj sice není silný jako lev, zato je uchvácen dynamickým zpracováním, které jej žene rychle kupředu. Pořád se něco děje, soundtrack působí jako best of z nějaké technopárty a nejlepší jsou ty gagy. Samozřejmě korunu všemu nasazuje elitní čtyřčlenné černobílé komando, ale i takový hroší osádelněný nadsamec generoval v sále výbuchy smíchu. Škoda, že jsem nebyl ušetřen toho nezbytného sebekritizování, roztržek a opětovných usmiřování, odcizení a shledávání. Jinak ale nadmíru zábavné, rychlé, velkolepé a vtipné, s dabingem spokojenost. p.s.: Tohle se stane nejvýdělečnějším animákem roku, i když Kung Fu Pandu překoná jen o tučňáčí stopu. 150 miliónů dolarů(rozpočet)/581 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)/140 miliónů dolarů(čistý zisk z kinoprojekcí) ()

• Alexovo (Ben Stiller) rodné znamienko na ruke je tvar afrického kontinentu spolu s ostrovom Madagaskar. (MDesign)
  • Když se hlavní tučňák zeptá hlavní opice, jestli ji může políbit, opice mu odpoví: "Dobře, ale seš pěkně škaredej." Tato scéna je odkazem na Planetu opic (1968), kde v jedné scéně říká Taylor (Charlton Heston) Ziře (Kim Hunter): "Rád bych tě políbil, Ziro." "Dobře, ale seš pěkně škaredej," zní její odpověď. (HappySmile)