Timon a Pumbaa

• Česko Timon a Pumbaa (viac)
Animovaný / Komédia / Rodinný
USA, (1995–1999), 31 h 10 min (Minutáž: 22 min)

Ernie Sabella, Jim Cummings, Corey Burton, Nathan Lane, Rob Paulsen, Jess Harnell, Nancy Cartwright, Tress MacNeille, Robert Guillaume, Tahj Mowry (viac)

Videli ste Levieho Kráľa? Ak áno, tak si určite budete pamätať bláznivé zvieratá, ktorých všetci volajú Timon a Pumbaa. Vy, ktorí ste ich ešte nevideli, sa máte načo tešiť. Títo dvaja majú neskutočný talent dostať sa z problémov, alebo naopak, problémy si vyrábať. Záleží od toho, ako sa vyspia alebo je to jednoducho všetko dielo náhody. Tak, či onak, o chvíľu sa to celé začne a vy musíte byť pri tom! (oficiálny text distribútora)

Potjoc

Jako mnoho kreslených seriálů, jsem i tento pochopil obsah až za více jak 10 let. Dějově i animací mi dost připomíná Looney Tunes (vzhled postav miminka a Quimba), (pointy typu, že Timon a Pumbaa chtějí zachránit ptáče před pádem ze skály, postaví rychle most, sotva vylezou na to a už je přejede auto). Také jsem konečně po letech uslyšel na záporácké medvědy hrubé hlasy, jaké znám od mala a ne aby nasadili na ty postavy hlasy, které se k tomu nehodí. Ale poslední desítky dílů jsou dějově už ne ztřeštěné, ale takové hodné a poučné, to byl důvod, proč se seriál přestal natáčet. ()

adamulefa

Timon a Pumbaa cestujú po celom svete s ušľachtilým cieľom napchať si plné bruchá chrobákov a pritom zažívajú rôzne dobrodružstvá. Good stuff. Síce nič extra ale na istý čas to zabaviť dokáže. Typický, možno tak trochu stereotypný seriál z Disneyho produkcie... Z dvojice hlavných protagonistov som mal vždy radšej Timona, pretože narozdiel od Pumby to bol muž, teda vlastne surikata činu, vždy s nejakým ctižiadostivým plánom ako a kde získať najlepší hmyz či prípadne zbohatnúť.Pumbaa bol iba taký ťuťko, čo by sa bez Timona nikam nedostal a váľal sa niekde v blate v Afrike. ()

Zodd

Takže jsem nesnil ani nebyl na anesteticích, ono to existuje! Šílenost, která se svými fyzikálními zákony možná zdvihá prostředníček původnímu filmu, ale Timon s Pumbaou zůstanou mými nejoblíbenějšími postavičkami z dětství. Tady totiž jsou jednou v džungli, jindy zase ve světě lidí a vždy do toho antropomorfní gagy po vzoru staré "theatrical cartoon" éry. Vždycky mě bavil ten druhý typ epizod, hlavně s úhlavním nepřítelem Quintem (ano, člověk!), přesto ty s dospělým Simbou a dalšími původními postavami byly v těsném závěsu. Kvalita epizod ne úplně vyrovnaná, ale 90s cartoon na steroidech se vším všudy. ()

gogos

Jako dítě jsem tento seriál neskutečně žral a děsně se u něj bavil. S odstupem času, když jej dnes sleduji s potomky, tak už to taková hlína není a hlavně kvalita jednotlivých epizod, resp. příběhů v nich je kolísavá. Horší je také animace. Avšak v ranku seriálů dle filmové předlohy se stále jedná o vynikající a zábavné dílko, kterému valná část "filmových disney večerníčků" nesahá ani po kotníky... ()

Bouzy

Už jako malého mě zaujala tahle sympatická dvojka ve filmu Lví král. Pamatuji, když jsem vstával v 7:00 na pohádky od Walt Disney a jednoho dne se právě tato dvojka sólo objevila v TV. Ihned jsem na druhý den byl připraven s prázdnou VHS kazetou a každý díl poctivě nahrával. Obě postavy mají svůj originální humor a charisma ve kterém se skvěle doplňují. Každý den nedělat naprosto nic, cpát se brouky.... To je ta pravá HAKUNA MATATA. ()

• Timon o sobě příležitostně mluví jako o "té krysí věci z Lvího krále (1994)", což je jméno, kterým o něm mluví jeho dabér Nathan Lane. (HappySmile)
  • V dílu, který se odehrává na Manhattonu, říká Pumba Timonovi: "Chtěl bych vidět na Broadwayi hru Guys and Dolls!", což je vysoce úspěšný muzikál, ve kterém na Broadwayi zazářili v roce 1992 Nathan Lane a Ernie Sabella, kteří propůjčili hlasy Timonovi a Pumbovi. (HappySmile)