Levia hliadka

• Slovensko Levia stráž (viac)
USA, (2016–2019), 29 h 20 min (Minutáž: 23–53 min)

Tvorcovia:

Ford Riley

Max Charles, Joshua Rush, Diamond White, Atticus Shaffer, Dusan Brown, Kevin Schon, Andrew Kishino, Vargus Mason, Dee Bradley Baker, Landry Bender, Rob Lowe (viac)

Mladučký Kion, druhorodené levíča Simbu a Naly, sa má stať novým vodcom skupiny ochrancov Ríše levov. Od nepamäti sa Levia hliadka skladá len z tých najstatočnejších, najdivokejších, najrýchlejších, najsilnejších a najbystrejších levov, ktorí dokázali bezpečne ochrániť Ríšu levov pred akýmkoľvek nepriateľom. Kion namiesto toho, aby zvolal skupinu najmocnejších levov, poruší tradíciu a vyberie si za spoločníkov svojich priateľov, o ktorých je presvedčený, že práve oni sú tou najlepšou voľbou. A tak začnú levov ochraňovať odvážny medojed Bunga, sebavedomá gepardica Fuli, ľahkovážny ale srdečný hroch Beshte a volavka - intelektuálka Ono.  V ich dobrodružstvách zohrajú úlohu aj starí známi hrdinovia filmovej série Leví kráľ - Mufasa, Timon, Pumbaa, Rafiki, Zazu a Kionova staršia sestra Kiara, budúca kráľovná Ríše levov. (TV JOJ)

blondboss

Doplnkový seriál k sérii Leví kráľ, ktorý sa vecne, dejovo aj scenáristicky prelína s druhým pokračovaním samotného filmu. Nevidel som všetky diely, ale nevynechal som ich veľa a musím povedať, že niektoré boli ozaj super a s veľmi pekným hudobným podmazom. Iné boli zas podľa mňa zbytočné, ale celkovo sa na to dalo pozerať. Je vidieť, že je to mierené viac na najmenšie publikum, ale tí, ktorí majú radi túto sériu filmov, si prídu určite na svoje. 60 % ()

Gemini

Až překvapivě snesitelný příklad rozvíjení a vytěžování značky - rozhodně lepší než Lví Král 3 :P Zápletky jsou celkem originální a zvěř tu hláškuje jedna báseň. Je vidět, že tentokrát to u Disneyho nepodcenili a scénáristům nerozdávali drogy, jako to někdy dělávají (Jessie, Kouzelníci Z Waverly, ...), ale dávali si záležet na situační komice a - zní to hrozně - chemii uvnitř Dalšího Záchranářského Týmu, Tentokráte V Říší Lvů. Po vizuální stránce také nemáte pocit, že by na Vás chtěl někdo lacino vydělat, a z písniček si nemáte chuť prorazit bubínky hřebíky, takže co byste vlastně ještě chtěli?:) Ne, vážně, je to nezávadné, a přitom zapamatovatelné. S čistým svědomím ale můžu hodnotit jen první řadu - 70%. ()

mp5991

Přiznám se, moc jsem od toho nečekal. Navázat na film po tolika letech, tím spíš na takovou legendu, jakou je Lví král, to málokdy končí dobře. Ale tady se to překvapivě povedlo. Tedy určitě bych našel pár nesrovnalostí a trochu mě štve design Fuli, která do celkové kresby seriálu nezapadá a vypadá, že ji navrhoval někdo ve školce. Ale jinak je to celkem milý seriál, který určitě má co nabídnout, postavy jsou sympatické, písničky na docela slušné úrovni, děj je celkem pestrý (i když nepřichází s nějak převratnými nápady, přecijen je to furt pohádka na 20 minut) a řekl bych poučný i pro (bohužel) kdejakého dospělého. Zasazení do prostředí původních filmů (přesněji časově někde kolem začátku druhého), kterého jsem se obával asi nejvíc, taky zvládli vysvětlit celkem dobře, řekl bych ale, že úplně nesedí chování Kiary. Za mě velmi pozitivní překvapení :-) ()

zelvopyr

Úporné, toporné, polopatické, chabé, každá epizoda úplně stejné schema a zpravidla i obsazení a děj. Tzn. jedna skupina šelem se snaží překazit druhé skupině šelem cokoli ulovit, protože to se přece nedělá a šelmy přece nikdy nic nežerou. Při velmi slabé paměti by bylo možná pár dílů k přežití. NICMÉNĚ stejně jako každý Disney, MUSÍ to mít v každém díle "originální" písničku. Výsledkem tlaku na produkční průjem jsou muzikálové kousky té nejstrašlivější úrovně s polozpívanou polomelodií, která strašlivě ničí dětský hudební vkus. FUJ!!!! ()

Zodd

Je to pro malé děti a to myslím HODNĚ MALÉ. Ve zbytku frančízy z postav dýchal život, tady se jde zpátky ve šlépějích klasického klišé dobro-zlo. Cením snahu o rozšíření LK univerza a zaplnění děr (hlavně vyhnaní lvi z dvojky), je vidět, že si s tím dali práci. I když nevím, jak bude v klasice publikum reagovat na známý twist s vraždou na obrazovce, ale asi ty dětičky jen podceňuju. Snad časem dostane i původní lvíče nové generace Kopa svoje místo v seriálu, třeba se přiženil do sousedního království nebo něco. ()

• Seriál byl natočen k oslavě 20. výročí premiéry filmu Lví král (1994). (Khalia)
  • Na motivy seriálu vznikne minimálně 5 knih, které v USA vyjdou začátkem ledna 2016: "Kion, Pride of the Pridelands", "Can't Wait To Be Queen", "Bunga's Big Adventure", "Meet the New Guard" a "Kion's Animal Alphabet". (Khalia)