Texaský masaker motorovou pílou

• Česko Texaský masakr motorovou pilou (viac)

Producent Michael Bay (Skála, Armageddon, Pearl Harbor) připravil pro diváky brilantní horor. Film, který musíte vidět, i když při něm budete zavírat oči. S víkendovou tržbou 29,1 milionů dolarů během prvních tří dnů promítání se horor Texaský masakr motorovou pilou zařadil mezi nejúspěšnější filmy letošního roku. Není divu, jeho producentem je slavný režisér Michael Bay, který má za sebou hity jako Skála, Armageddon, Pearl Harbor, Mizerové a Mizerové II. Příběh filmu je inspirován skutečnou událostí, která se odehrála v Texasu v roce 1973. Skupina projíždějících teenagerů tehdy svedla na odlehlé farmě boj o holé přežití s rodinou psychopatických zabijáků. (oficiálny text distribútora)

Ivoshek

Je mi líto, tohle na mne nějak nezabírá. Já se bojím u hororů, kde člověk neví, na čem je, takové to "skryté zlo". Třeba svého času Vetřelec nebo Věc, z těch duchařských zase Šestý smysl nebo Ti druzí. Naopak filmy, kde je hlavní zabiják hnusoň a film je plný efektů a kusů masa, mě většinou nudí. A tak je to i s T.M.M.P. ()

Pítrs85

Ještě než stačil "slovutný rejža" Michael Bay znásilnit jiné hororové klasiky (mj. Pátek třináctého), dokázal zprodukovat velmi dobrý remake Texaského masakru, který sice není až tak špinavý a znepokojující jako původní Hooperův film, ale i tak jde na poli slasheru o lepší průměr a co se remaků týče, tak dokonce o nadprůměr (vlastně se jedná, aspoň u mě, o druhý nejlepší Masakr motorovou pilou, samozřejmě za nedostižným originálem z '74). On je totiž i tenhle, fuuh- už jedenáct let starý, horor takovej... nepříjemnej, drsnej a v tom nejlepším slova smyslu hnusnej. Leatherface správně nařvanej, prostředí trefně vidlácký (ten velkej barák!), lidi slušně zdegenerovaný a je vždycky fajn, když ve vyvražďovačkách hraje někdo, kdo opravdu umí hrát a nejenom výkonně ječet (jasně, myslím Jessicu Biel). A pokud má toto 56%, tak ta o deset let mladší srajda by měla být v záporných číslech... ()

eraserhead666

I když si myslím, že by dvojice Michael Bay & Marcus Nispel měla dostat soudní zákaz jakkoliv své osoby spojovat s horrorovým žánrem, musím přiznat, že tenhle remake je alespoň koukatelný. A pokud není člověk stižený znalostí původní verze, tak by mohl být považován i za dobrý film. Jenže problém je, že já původní verzi viděl, což kalí jakýkoliv pohled na tento remake. Nedosahuje ani mikroskopických stop po té drtivé a drásající atmosféry druhé půle originálu. Nispelův remake je v jistém ohledu suchý, strašně mi tam vadila ta šedivá jednobarevnost obrazu, kdy ani krev snad není červená, vizualita hnusu je okatě prvoplánovitá a líbivá, což ji hodně ubírá na dosahu, kanibalská (ale opravdu kanibalská? film k tomu moc neodkazuje) rodinka je poměrně sterilní a jaksi „výlohová“, tzn., že se snaží být přesně taková, jakou by jste snad i čekali, prostě v ničem nepřekvapí. Trošku z ní vybočuje akorát ten policajt, ten je nechutnej tak nějak svébytně, existenciálně, jde z něj, na rozdíl od ostatních, cítit nějaká životnost, něco, pro co víte že to dělá proto, že ho to baví a má to rád. Prostě je to předobraz takových těch moderních degenerovaných vyšinutých rodinek (nebo alespoň jedinců v každém druhém filmu), jejichž boom snad pomohl rozjíždět i tento film. Leaetherface mě tedy dost zklamal. Upřít se nedá, na podobně žánrově a divácky zaměřený horror, jistá stopa brutality. Film má jedno „plus“, jeden dobrý tah jinak ubohých tvůrců – vždycky, když mě začal děj nudit (a že tam pár takových pasáží je), prostě jsem se začal soustředit jen na tělo Jessicy Biel. A byl jsem spokojen :-). Prostě, znáte-li Hooperův originál, tohle u vás moc neuspěje, neznáte-li ho, mohlo by to zaujmout. ()

SOLOM.

Donedávna to byl jediný díl, který jsem z celé série Texaského masakru viděl. Ačkoliv nejsem příznivcem remaků, tak tento se dle mého docela povedl. Původní film sice zůstal nepřekonán, ale tento film se mu alespoň přiblížil na dostřel. Originál zaujal diváky především svou syrovostí, špinavostí a pořádně zacloumal psychikou nejednoho diváka, remaku zůstala ona špinavost ale zase je zde k vidění větší brutalita. Navíc po katastrofální čtyřce tohle beru jako svěží vítr do plachet této série. Hrubá kostra příběhu zůstala stejná, ale tento remake nehodlal jen sprostě kopírovat scénu za scénou, což se mi na tom líbilo asi nejvíc. Navíc jelikož miluju pořádné masakry debilních teenagerů, tak i po této stránce jsem se dočkal slušné porce zajímavé podívané. Oproti originálu se tu totiž krví nešetřilo, došlo i na gore a hlavně tu nedostali tolik na frak mé uši. Syrovost nahradila brutalita, což někdy není na škodu. Původní Texaský masakr však dominoval především svým útokem na celkovou psychiku a představivost diváka – což zde zůstalo nepřekonáno. Co se hereckých výkonů týče, tak tady jsem byl asi nejvíc spokojený s Jessicou Biel. Zahrála to obstojně a navíc byla v tom průsvitném (mokrém) tílku zatraceně sexy. Její kolegové už na tom byli o poznání hůře, ale pořád to ještě bylo na hranici snesitelnosti. Nikdo vyloženě nepřehrával. Ze záporných postav si mou pozornost nejvíce získal Ermey (šerif), který se presentoval jako pěkný zmrd. Koneckonců vypotil i několik trefných hlášek, takže i po této stránce byla spokojenost. No a Leatherface? I ten si dokázal udržet svůj standart – oproti tomu transsexuálnímu hnusu, co se ukázal ve čtyřce. Takže v konečném hodnocení vidím tento remake jako slušnou, lehce nadprůměrnou podívanou a rozhodně to ostuda nebyla. 60% ()

ARI50

Texaský masakr nových brutálních rozměru který se mi ve všech ohledech líbí. Místo činu je skvostné, důležité je že nemusíme dlouho čekat protože už od prvního krve prolití které je dost šílené nás film zavede na cestu smrti a já musím tenhle film chválit. Masakr který prostě nezná pravou tvář. ()

902 10

urcite jeden z tech lepsich "new wave" slasheru, navic hlavni badguy neni zadny okridleny manik z vesmiru nebo nesmrtelny dement, ale docela realny charakter s realnym motivem. s motorovkou se sice moc ohanet neumi, ale zato ma rozsahlou a milujici rodinu (kam patri i serif s ne zrovna ferovymi praktikami), coz se vzdycky hodi. ve sklepeni rodne hroudy ma prostornou cimru na "hrani", kam zavita mj. i jessica biel, ktera skvele vypada a skvele hraje. a vubec, k hercum nemam namitek. je sice fakt, ze na behani, rvani a krvaceni nikdo nemusi 5 let ztracet cas v divadle, ale zadna dreva tady nehledejte. a vubec, na vecerni decentni straseni je to idealni film. ()

SLOTH

a teď mi dovolte dlouhou pauzu na smích..........to by stačilo, i když se Jessica Biel svým kvičení  a pobíhaním na nesmyslná místa snažila vydat ze sebe všechno a tím nám dokázat, že umí hrát, bohužel ani to nestačilo na to, aby tento film vstoupil do historie. Je hloupý a smutny a naprosto nereálný.  Teď lituji, že jsem si ho vůbec pustil. jediné plus a tedy i jediná hvězdička byly některé vizuálně zajímavé záběry .... jinak....no prostě C horor. ()

veru_needy

Film podle skutečné události, která se stala v 70. letech v Texasu. Psychopatický šílenec s motorovou pilou si ve sklepě jednoho starého domu doslova zřídil lidské řeznictví. Po několika málo letech byl na toto téma natočen první béčkový horor. Toto je jeho nové zpracování. Originál z roku 1974 jsem viděla a žádná sláva, film odsýpal velmi pomalu, herci mi přišli naprosto otravní a nevim, nežrala jsem jim to. Co ale čekat že. V 70. letech ještě neexistovaly takové efekty jako dnes, takže to zase ve finále tak strašné nebylo, když vezmu v potaz rok výroby. Tento remake se dle mého názoru naopak velmi vydařil. Filmu vládne naprosto úžasná a zcela pohlcující syrovost, což vždycky uvítám, protože něco takového se v moderních hororech daří už jen zřídkakdy. Tak jako leatherface ke svým obětem, i film je k divákovi krutý, nevybíravý a naprosto nelítostný. Jednotlivé scény hnusu a násilí jsou předhazovány naprosto bez nějaké okázalé snahy vylekat. Zcela chápu, že něco takového nemusí každému vyhovovat (ale proč potom kouká na takovéto filmy, že). Je mi jasné, že originál je originál a že je jistě několik aspektů, ve kterých remake zaostává, ale faktoru děsivosti a napínavosti rozhodně není co vytknout. Úchvatné je i prostředí vyšinutých texaských buranů a leatherfacovo doupě. Divák má při nájezdech kamery pocit, že ten hnus snad i fyzicky cítí. K hereckým výkonům a scénáři asi není moc co dodávat. Všechny výraznější postavy jsou velmi přesvědčivé; hlavně tedy odporný šerif, nebo vyšinuté tetičky z karavanu, které na mě osobně působily snad ještě děsivějším dojmem, než cokoliv jiného. Sečteno podtrženo, užila jsem si to. Už jako pro malou tohle pro mě byl film s velmi silnou atmosférou plnou chorobné krutosti. ()

Bauer

Překvapivě dobrý film.Od začaátku do konce jsem nedýchal.A poslední věta mi nahnala husí kůži : " Případ není do dnes vyřešen " .Hleda jsem na internetu a našel jsem že policii zabila nějakého chlapa ale že to nebyl ten pravý takže asi už nikdy nebudu klidně spát ale zpět k filmu.....kdo má rád horrory tak si přijde na své a kdo je nemá rád tak taky. ()

matestlust

Další do celkem rozrostlé rodiny Texaských masakrů,tentokrát od pana Nispela.Podle mého názoru po Hooperových klasikách určitě nejlepší.95 minut čisté slasher-splatterovské zábavy.Parádní atmosféra,serie výborného gore...Škoda,že se mtakhle neodvíjí Nispelova pozdější tvorba. ()

JASON_X

Další potvrzení staré známé "pravdy" (šířené prolhanými Seveřany), že americký jižanský venkov je zalidněný převážně primitivními a krvelačnými negry praktikujícími vúdú, a nebo zdegenerovanou bílou lůzou živořící v karavanech či rozpadlých a zasviněných chatrčích spolu s prasaty a drůbeží a věnující se incestu, zoofilii, nekrofilii, sadismu, kanibalismu a podobným radovánkám... / Tenhle remake ve všech směrech předčí originál, nemá smysl to nějak víc rozpitvávat, zkrátka je modernější, napínavější, zábavnější i pohlednější (nejen díky Jessice Biel). Stačí kapánek přiškrtit analytické myšlení a máte hoďku a půl nádherně pokleslé zábavy. S pilou pracuju, takže jsem samozřejmě obdivoval řezací schopnosti Leatherfaceova řetězu (asi nějaký hasičský vyprošťovací vidiák!) a ještě víc než Jessica Biehl se mi líbila postava vyšinutého buranského šerifa. Je vtipné, jakou autoritu vzbuzují uniformy ve Státech, když jeden evidentně nenormální a humusácký dědek dokáže tak dlouho ovládat partu mladých a volnomyšlenkářsky se tvářících lidí jen proto, že je navlečený do šerifského mundúru... Kdyby Jessica neměla pod nátělníkem podprdu a kamerameraman netrpěl Parkinsonem, dám pět a ani nemrknu. ()

Earl_23

Po zhlédnutí původního Texasu jsem si říkal, že kdyby se stejného filmu chopil někdo zručný, udělá z toho skvělý horor. Vypadalo to zpočátku, že Nispel to dokáže, ale nakonec musím říct, že ne a hodnotím stejně vysoko (nízko) jako původní snímek. Sice do filmu dal to, co dříve chybělo, ale naopak přidal i nesmyslné postavy nebo některé scény. Viz useknutí ruky sekáčkem. Škoda. ()

Mike.Myers odpad!

Pointa jako by se někam poděla, herecký výkon pod úroveň. Nispel film sestříhal tak o 70%.Film mně vůbec nebavil a nezaslouží si ani * strašných 4% a osobně snad jeden z nejhorších filmů co jsem kdy viděl. ()

PROROK14

Fakt že sa jedná o film inšpirovaný skutočnými udalosťami mi nedovolil nepozrieť tento film. A príjemne ma prekvapil. Tento film naháňa strach, zdesenie, hnus a nepochopenie ako mohli takto vraždiť ľudí. A skutočné čiernobiele zábery tomu dávajú ten správny nádych. A príbeh o Pištovi z dielne slávneho pisateľa komentárov "Petoss1" si zaslúži potlesk. ()

BoPo

Štýlové, vizuálne skvelo padnúce a hlavne krvavé vyvražďovanie mladých, blbých, a nadržaných. Remake, ktorý u mňa v konfrontácii s originálom jednoznačne víťazí. Horor, ktorý si užijete aj pri opakovanom pozeraní, pretože ide o skvelého reprezentanta svojho subžánru + Jessica Biel bola v tom čase naozaj dobre stavaná. Jeden z najviac podhodnotených filmov na ČSFD, film roka a zároveň jeden z top hororov aké som kedy videl. ()

bouncer

Tento remake kultovního horroru (který jsem bohužel neměl možnost spatřit) začíná velice slibně. Menší napětí na začátku, poté brutální scény, osvědčené lekací scény - všechno jak má být. Ale postupně vítězí ukázka brutality nad naznačením a všechny scény postrádají jakkékoliv napětí, pomalu odstupuje i nějaké zastavovování nad drsností a krveprolitím, které na plátně (či obrazovce vidíte). Podle mého názro film po úvodní půlhodině rychle spadnul do průměru a zařadil se mezi nevýrazné horrory, jakých jsme v posledních letech viděli mnoho. ()

st.ranger

Solidní horror o rodině jižanských maniaků, bohužel se jedná o remake, který se snaží tvářit vážně už jen varováním v úvodu. Text "Natočeno podle skutečné události" je pro mě něco tak úsměvného, zvláště když je skutečnost takových filmů z 95% zcela jiná. Zajímavou inovací bylo rádoby archivní video na začátku a konci filmu, snažící se dodat filmu autetický dojem. Vlastně jidiný povedený remake z dílny Platinum Dunes. ()

Conan je v haj*lu

Conan je v haj*lu

13.06.2009

Omluvte to přímočaré vyjádření osobních pocitů, ale slušněji už to napsat nedokážu (zvažoval jsem i mnohem ostřejší verze). Že se schyluje k natáčení nového filmu o barbaru Conanovi (spíš než o… (viac)

Další vydatná jatka

Další vydatná jatka

13.11.2007

Série Saw pořád vydělává a Hollywood proto věří, že nízkorozpočtové horory o úchylech porcujících pohledné teenagery jsou přesně to, co fanoušci filmového strachu potřebují. A tak je tady Slaughter,… (viac)

Ptačí zob

Ptačí zob

06.07.2006

Už jsme tu dlouho neměli remake. Těšíte se? Bude to maso. Ale co maso, přímo masochismus (diváků vůči sobě), sadismus (filmařů vůči divákům) a narcisismus (filmařů vůči nim samotným). Ale nebudeme to… (viac)

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky

02.06.2006

Filmaři v Hollywoodu se nejspíš rozhodli plýtvat všemi možnými zdroji na většinou nepotřebné a obvykle nepříliš kvalitní remaky. Ostatně co fungovalo už jednou (dvakrát atd.), bude fungovat o… (viac)