Sestry Samantha a Tara Carpenterové a dvojčatá Chad a Mindy prežili vyčíňanie tajomného vraha ukrytého pod maskou ducha v mestečku Woodsboro. V snahe zabudnúť na tieto tragické udalosti sa všetci štyria presťahujú do New Yorku, aby tam začali nový život. Netrvá to ale dlho, a objaví sa nový, ešte brutálnejší zabijak v maske Ghostface a ich životy sú opäť v ohrození. (Forum Film SK)

Anetussa

Byla bych schopná dát klidně i 5 krásných hvězdiček, kdyby zde nebylo tolik nesmyslných přežití, což mě docela vytáčelo. Ale zatím to byl snad film co jsem si v kině za tento rok nejvíce užila. Bomba - začáteční scéna v obchodě byla neuvěřitelně famózní, a na napínavou scénu v metru nikdy nezapomenu..... Alespoň se ukázalo, že novodobé pokračování starých klasik můžou fungovat parádně, a to i přesto, že nám zde chybí Sidney :-). ()

VideneFilmy

Už sa to tak motá... Ako hovoria aj samotné postavy, ide o akési pokračovanie frančízy, kde nie je predmetné hľadať niečo nové. Iste, dostaneme prvýkrát telefonát adresovaný priamo Gale (Courteney Cox), pridalo sa na explicitnosti, ale v zásade do žánru nepridáva nič nové. Niektoré scény sú už príliš brutálne, čo nemusí vadiť, ale keď začnú pôsobiť smiešne, nastáva problém. V niektorých scénach je doslova vidieť, ako herec netriafa nožom do obete a iba to hrá. Pripomína mi to kúpeľňovú scénu zo Psycho, kde to bolo také isté, ale vzhľadom na dobu vzniku sa to filmu dá odpustiť. Ten však vynikal neskutočne mrazivou atmosférou, ktorá tu chýba. Navyše sa na záver pridáva tak neskutočne premotaná pointa, že ak vznikne pokračovanie, neviem, kam to ešte môže zájsť. Vo všeobecnosti je film príjemná oddychová popcornovka, ale na druhý deň si z nej nebudete pamätať len veľmi málo. ()

Nellaron

Šiesty Vreskot ma bavil hlavne tým, že nebol taký hlúpy. Akčné scény boli napínavejšie a uveriteľnejšie. Toto som si vravel takmer po celý film. Lenže hop, prišiel záverečný boj a zistil som, že som sa trochu prekecol. Ako sami uvidíte, ani mnohonásobné bodné rany z dvoch nožov ešte neznamenajú smrť. Inak sa film nesie vo vyjazdených koľajniciach. Skupina přeživších je na novom mieste, postupne sa začínajú objavovať vraždy a vy tipujete, ktoré je schovaný za GhostFace maskou. ()

PanX

Už by aj stačilo. Film v skutočnoti nieje zlý, ale už len ťaží zo značky Vreskot. Dobre momenty striedali tie slabé, ktoré ma priam iritovali. Veľmi ma pobavili niektoré momenty, napríklad keď niekto vytiahne 5 metrový rebrík z okna do okna, ved každý máme doma jeden taky :D viac ako 2,5 hviezdy si to nezaslúži. ()

mdf

No už tam asi není tolik prostoru,aby se mohlo nabídnout něco nového a zajímavého. Abych řekl pravdu u mě už je to přetáčení a koukání jenom na akci ostatní,je pro mě nudné. ()

ogh

Všetko tu už bolo povedané, snáď len toľko, že je neskutočne vtipné, keď vám niekto vrazí cca 25-30 cm nôž do brucha, ešte ním aj poriadne pokrúti, ( aby vaše črevá neostali celé ) a potom tá dotyčná černoška pribehne k svojmu bratovi akoby nič s vetou, som celá umŕtvená od pása dolu, takže nič necítim a pohoda. Žiadne minimálne vnútorné krvácanie a z toho plynúci šok, proste nič, sedí si predtým na schodoch a rozpráva sa. O jej bratovi ani nehovorím, ten nemôže mať jeden orgán celý, potom čo dostal, fakt smiešne. Chápem, že v tom netreba hľadať logiku, lebo je to Vreskot, ale toto je už trochu veľa. A súklas aj s tým, že preplastikovaná Courteney Cox je hrôza, tá už mala byť dávno preč. ()

Petrus_Ka

Celá tato série je pro mě srdeční záležitost, i když některý díl byl slabší, ale i tak jsem se těšila jak malá. A hurá, konečně jsem se dočkala. Jako v každém hororu, tak i tady jsme se neobešli bez klišé scén, jako jít do tmavé uličky, vrah střelený milionkrát a přesto přežije, když se rozdělítel vždycky to někdo odskáče. Ale byla jsem napnutější, než kůže po botoxu staré dámy. Konec už jsem skoro nedýchala a je fakt, že jeden vrah mi přišel dost předvídatelný a na konci jsem konečně mohla zařvat: ''Ha! Já to říkala, tvl?'' Ale jo, plný počet hvězd, protože mě to nezklamalo, efekty skvělý, herci úžasní, jen mi chyběla Sid. Ale i tak je to za mě slušně natočený. ()

Hexx odpad!

Strašná nuda, nic nového a pátý díl v řadě, který stál za zlámanou grešli a byl úplně zbytečný. Až jsem to ani nedokoukal a tímto se zříkám i případných dalších dílů do budoucna. Chápu, že někoho uspokojí zběsilé bodání do živého teplého masa, ale já potřebuju docela víc než to. A tady jsem dostal leda tak klasicky otazníkem přes xicht, kdo to asi tak vraždí, že. Problém každého dílu. Tipovačka, která se stejně nedá předem racionálně odhalit, takže je to vždy nějaká skrytá kulišárna, která mě nakonec ale vůbec NEZAJÍMÁ a je mi to vlastně šumák. A vůbec, celkově slasherům dávám sbohem, je to na jedno brdo a nic nového to nepřináší. ()

Argocz

Za mě lepší a krvavější než z minulého roku. Ale i tak obsahuje spoustu klišé, které byli trochu hloupé i když to k Vřískotu už tak trochu patří. ()

jirikzaboj

Tak po pátém osvětovém dílu je pro mě tohle velkým zklamáním. Trailer i tvůrci slibovali odlišného Ghostface a možná i odlišný příběh, přitom je to docela podobný dílům ostatním a skoro stejný, jako v díle druhém. Přitom mohla být lokalita filmového New Yorku využita o dost lépe, ten potenciál tam byl a jak je zřejmé, tak tvůrci ho využili jen v malém prostoru a to sice v parádní scéně ve večerce a v metru, kde přibližování kamery a hrátky se světlem taky filmu slušelo. Film se bere oproti předchozím dílům o dost vážněji a možná ani to mu neprospívá, protože se nejedná o žádný meta-Slasher, tudíž to není ani tak zábavné, jak by v rámci série a po dobrém náběhu z předchozího roku být mohlo. Některé neslané postavy jsou tam hozené znovu a jsou jakousi potenciální “novou partou” pro tuhle sérii. Díky nechci. Zajímavé jsou maximálně sestry v hlavní roli, ale ti nestačí. Je to teen dramedy, která se navíc svezla na neaktuálním trendu a klouzne zpátky ke starším nekvalitním dílům a vrací se k nim, což je devastující pro scénář a mě už fakt nezajímá, co dělají původní postavy, protože funguji jen jako kulisa a nic nového nenabízí. Finální vyvrcholení je stejné, jako několikrát předtím, maximálně s nápaditými slash momenty, ale to zkrátka nestačí na vyšší hodnocení. Jak řekla jedna postava : fuck this franchise. Už nechchceme sequel, prequel, requel , midquel, spinoff , je čas přemýšlet o rebootu. ()

entokr

Hayden vypadá stejně staře jako Courtney a to je jí prosím 30 mladá holka, ale evidentně má už papulu taky dopíchanou a navýplňovanou až bída na to koukat. :( Mno a samotný film byl asi tak stejně kvalitní jako plastické ošetření tady těch dvou vyžilejch nádher. To tam jako fakt někoho bodnou 16 x do břicha a v dalším záběru běhá jak čečetka? Omg tohle už raději nemělo spatřit světlo světa k zblití se podívat. Před odpadem to zachraňuje, ani nevím co... Ale jednu hvězdu se sebezapřením dám za uspokojivé nešetření kýblema krve. ()

Langos

Za mě dost povedená sekaná. Rajská omáčka tam z těstovin létá všude a pořád se jede stejné tempo. Pokračování nezklamalo! První polovina filmu je zdlouhavá a seznamující, ale to se dá překousnout. Vřískot 6 má zápletku jako ve všech ostatních Vřískotech, má i odlišné okolnosti, ale to má i každé pokračování Vřískotu, takže průměr. Ale! Atmosféra a kamera nabírá filmu další hvězdu! Samozřejmě ve scénáři byly postavy někdy až moc chytrý a někdy udělali to nejvíce stupidní rozhodnutí, ale to ke Vřískotu patří!  Vřískot 6 je dobré zpestření roku 2023 a dávám 4 hvězdy. :D ()

KarlN

Recept na opruz multi-kulti rádoby hu hu podívanou. Vezměte pár nožů, Voldemortův hábit, partu debilních studentů, masku která už nikoho nevyděsí (narozdíl od Courteney), a navrch uječenou, hysterickou, vše přehrávající Jéňu Ortézu (která na nás snad za chvíli bude čumět i z příběhu Křemílek, Vochomůrka a spálená kůrka) a je to. Hovadina jako noha. ()

majorzeman13

Dost dobrý filmeček.  Rozhodně stejně povedené a kvalitní jako  rok starý bratříček. Tak zase příští rok třeba ? Pokračování další bude ! Oto bych se nebál.............. ()

Duffman 97

Nejsem ten co byl hned vedle ze Scream ( 2022 ), který považuji za sice zvládnutý ale nic extra díl. Proto jsem ke Scream 6 přistupoval s odstupem. A vyplatilo se. Šestý film se povedl a nešetří inovacemi. Úvod, změna lokace, gore.......to vše se povedlo. Absence Neve Cambell mi vůbec nevadila a nové postavy dokážou nový film potahat. Velký problém mám ale s bojácností tvůrců nepřijít o důležité postavy. Zatímco v předchozím snímku se to dá omluvit jako metahumor, tady už ne. Možná v dalším filmu už to bude opravdové a já tohle zpětně docením. Zatím ale je to prostě mínus. Ve finále se Scream 6 povedl a dávám mu 8/10 ()

Hollmi

Ale joooo, tak co si budem je to již šestý díl a nápady pomalu docházejí, nicméně pokud opět od tohoto filmu nemáte vysoká očekávání, mile překvapí. Atmosféra velkoměsta a nové scény nebyly na škoda, krvák jako prase. Fajn film na večerní nudu :-) ()

AtemuLukas

No tak tohle je silné kafe i na můj vkus. opět tu máme Jennu Ortegu, jejíž kouzlo asi nikdy nepochopím, protože vůbec neumí hrát. Na druhou stranu tenhle film je spíš propagandy feminismu, kde žena může beztrestně použít paralyzér na mužský klín, a není zatčena, nemá na sobě žalobu, no nic jdeme dál. Prodavač uvidí vraha v krámku, jak útočí a místo střely z brokovnice řekne hej, aby se vrak mohl ještě schovat. Demence! A to to mělo docela zajímavý začátek. Ovšem hlavní herečky jsou absolutně nesympatické a staré herečky z předchozích dílů jsou už celkem jen na obtíž. Co se týká děje, tak už tu není nic nového, spíše je to jen mix toho, co jsme viděla v předchozích dílech. Logické uvažování tu raději nehledejte. Dle mého názoru, by herci ve filmu potřebovali znovu hereckou školu, přepsat scénář, nebo lépe spíše nevytvářet tenhle odpad. Další díly prosím už ne. Dávám cca 40%. ()

Mr.HahaHihi

Na dnešní večer jsem se rozhodoval mezitím že rozečtu mnou nečtenou knihu S.Kinga a nebo si dám 6 Vřískot, navzdory tomu že jsem 5 neviděl jelikož žel bohužel nebyla na Netflixu k dostání. No a jelikož jsem zrovna dneska dočetl jednu knihu S.Kinga padla tak volba na Vřískot, přeci jen si pamatuji jak mě ty čtyři díly kdysi bavily. No a tyvole, nebyla to úplně dobrá volba. Nevím jestli to je tím že jsem tedy 5 minul ale nové postavy teda fest nezajímavé, nedej bože až otravné (Mindy). Scény s nožem pak jsou jakž takž zábavné(přeci jen když někdo bodá nožem do někoho jiného, tak to má vždycky nějaké to kouzlo), hlavně teda pasáž Cox uprostřed(ikdyž teda její nástup mě mrtě fest vyděsil, fakt jsem nebyl připraven ji vidět tak zhuntovanou plastikou), highlight filmu a občas i nějaký meta moment zaujme.No a scény bez nože teda fest nudné, plné špatného herectví, ani ta Ortega není nic extra a na konci to ještě zratilo koule. ()

Dakota1978

Nejsem fanouškem vřískotové ságy, ale v rámci daného kultu/subžánru to bylo asi dobře vymyšleno, napsáno, zahráno atd. Pokud jste fanouškem, asi se Vám bude líbit, mě to nechalo clk vlažným. Courteney Cox je skoro k nepoznání (nezvládla to), ostatní mladí herci moc fajn. Wednesday super, Dermot zestárl a ostatní to nijak nekazili. Příběh už je překombinovaný a zašmodrchaný až příliš... podruhé ne. ()

Sedmý Vřískot vítá staré známé

Sedmý Vřískot vítá staré známé

12.03.2024

Kolem vřískající série bylo v nedávných měsících poměrně velké rušno. Poslední Vřískot 6, jenž měl premiéru zhruba před rokem, v kinech vydělal slušné peníze, stejně jako jeho předchůdce pátý díl,… (viac)

Sedmý Vřískot přišel o hlavní hvězdu

Sedmý Vřískot přišel o hlavní hvězdu

22.11.2023

Zajetá a komerčně úspěšná hororová série je ve velkých problémech. Třiatřicetiletá herečka Melissa Barrera, hvězda posledních dvou dílů populární hororové řady Vřískot, totiž dostala vyhazov z… (viac)

Sedmý Vřískot střídá post režiséra

Sedmý Vřískot střídá post režiséra

03.08.2023

Oblíbená hororová řada opět mění tvůrčí tým. Poté, co otěže nad sérií původních čtyř filmů z let 1996 až 2011 v režii legendárního Wese Cravena v roce 2022 převzalo režijní duo Matt Bettinelli-Olpin… (viac)

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy