Sestry Samantha a Tara Carpenterové a dvojčatá Chad a Mindy prežili vyčíňanie tajomného vraha ukrytého pod maskou ducha v mestečku Woodsboro. V snahe zabudnúť na tieto tragické udalosti sa všetci štyria presťahujú do New Yorku, aby tam začali nový život. Netrvá to ale dlho, a objaví sa nový, ešte brutálnejší zabijak v maske Ghostface a ich životy sú opäť v ohrození. (Forum Film SK)

RAFT

Režiséři natočili další šesté pokračování vřískotu.Z městečka Woodsboro ,tentokrát Ghostface řádí v New Yorku.Po pátém dílu je tenhle svěží,nové prostředí filmu dobře vyhovuje.Staří a nový herci se po roce vrací.Ve filmu je dobrej úvod ve filmu.Šílená zábava po New yorku,scéna z metra dobrá.Je tady toho poměrně víc ,dobrý film .Pokračování klidně.Asi nám ještě neřekli poslední slovo. 70% ()

JimDeNiro

Frančíza se dále rozrůstá a snaží se být hodně meta. Ale v tom bych se nepatlal. Na to, že se jedná již o šestý díl série, musím uznat, že kvalitativně se opravdu drží na úrovni. A když vezmeme v potaz, že tu máme plnohodnotné pokračování, které se stihlo během roku, tak klobouk dolů. Je pochopitelné, ze se i série Vřískot musí podrobit době. To narážím na absenci Neve Campbell. Ta se poprvé neobjeví a ani vám to nepřijde. Navíc je zcela funkčně vysvětleno, proč. Ok. Nové postavy jsou super, byť černá dvojčata mě srala již od minulého dílu. Ghostface to kutá jak se dá a klidně i za bílého dne ve večerce. Jakmile se kamera přesune tam, tak začne fajn akce. Snad poprvé jsem pachatele uhodnul již před půlkou filmu. Na konci se mi to potvrdilo, a také to, ze tentokrat je vyústění poměrně absurdní. Ale čert to vem. New York neskutečně pomohl cele atmosféře. Je to určitě fajn oživení. Nejlepší Scream úvod. Sice jsem byl nasrany (Samara Weaving pouze v úvodním cameu, jako to posrali 😃), ale úvod má příjemnou nadstavbu, s kterou se dalo více pracovat. A návrat Kirby ze čtvrtého dílu bylo ne úplně zbytečné, ale řekneme byla tam velmi nevýrazná. Courteney Cox je prakticky doplňující postava, ale má tam parádní scénu, kterou známe z trailerů a konečně ji Ghostface taky zavolá 😃 po 27 letech jsem se dočkal. Gale už jede čistě na nostalgii a zamáčknutí slzy co se týče 90’s. Alespoň na mě to tak funguje. A ke zmíněné brutalitě. Nemyslím si, že by to bylo tak moc. Ano, svým způsobem je to brutální, ale co se týče bodných ran. Gore na muj vkus málo, ale není to rušivý element. U téhle série mi to nepřijde. Jediné, co mě sere, je to, že zde vás mohou bodnout třeba 100krat do břicha a do zad a fungujete, jak kdybyste se škrábli. To bylo fakt do oči bijící. To je velka výtka, ale vcelku se těším na sedmý díl, kde doufám budou pracovat s jinou nastavbou. Ale o té se bez spoilerů nedá bohužel mluvit. ()

Daginka

Ač jsem jako milovník týhle filmový série asi trochu zaujatá, tak i tak tohle byla po delší době zas docela kvalitní kinová věc, nenudná. 65% ()

Toshio

Partičku pitomců honí už poněkolikátý nemotornej zabiják, a oni nejsou schopný se na něj nějak připravit. Místo toho rešej sequely, prequely a to tady už bylo tisíckrát. ()

Nemmonn

Absolutně nesympatický postavy (možná proto, že je to samá ženská) a do toho posraný finále, který nedává smysl. Ten negr, kterýho ubodal asi 20x a i tak přežil je největší sračka. 3/10 ()

Clark_Kent

Aha, tak jsem nakonec udělal dobře, že jsem na tohle nešel do kina. Uff. V první řadě jsem si při začátku i docela pískal strachem. Ale jak začne ta okoukaná hra na honěnou po celým New Yorku, která zase zapadá do zavedených a patřičně unuděných not. Tak upřímně série vřískot už taky umírá. Vlastně co mě osobně dokázal udržet moje bulvy v pozoru byla černovlasá Melissa Barrera v pěkně padnoucíma džínama. ()

hrumsrt

Návrat populární hororové série a jedné z největších filmových značek Vřískot na sebe nenechal dlouho čekat a po loňském veleúspěšném comebacku se hned po roční pauze značka vrací s dalším přídavkem. Na jedné straně se nezměnilo nic a zůstává stejná čtveřice tvůrců, ovšem na straně druhé tedy před kamerou došlo k neshodám mezi tvůrci a hlavní tvářičkou a hvězdou série Neve Campbell, jež se doposud pokaždé objevila.. A je její absence vůbec nějak znát? Možná už ani ne, jelikož tahle série už šla dál a původní sestavu téměř plnohodnotně nahradila nová krev.. A co teda povedlo se úspěch zopakovat, nebo si tvůrci měli dát ještě chvíli pauzu? S radostí říká, že ANO, a že mě možná Vřískot nikdy nebavil víc.. A přestože cítím, že jsem v menšině na druhé straně a obzvlášť výrokem o nějakém nejlepším dílu značky se připravuji o kredibilitu, ovšem je to tak.. Spíš jsem po všech těch reakcích a neuleželém pátém dílu, který mě na poprvé tolik nechytl (potřeboval trošku čas), moc nevěřil a spíše jsem byl v očekávání propadáku.. Ovšem nový přístup v podobě opuštění kultovního městečka Woodsboro do vírů velkoměsta, kde se přeživší pokouší jít dál je dokonale svěží.. A jak okolo Woodsboro už panoval takový usínající vyšťavený status, tak přesun do New Yorku dává filmu takovou velikost a vytrhávají celý příběh z anonymity.. Ovšem spolu s hrdiny se do Big Applu stěhuje i Ghostface, čímž je o zábavu postaráno a před minulostí se neutíká.. Reálně poprvé mám z toho tohohle záporáka opravdu pocit nějakého děsu, už to není o té jeho nešikovnosti, ale jakoby se tady nebál správně přitvrdit a to v dosti reálné podobě... Nedá se říct, že by ten příběh byl nějak vrcholně pospojovaný anebo třeba logicky se rozvíjející, spíš dojem dělají jeho segmenty.. Scény v obchodě a v metru jsou parádní a ihned se stávají ikonickými.. Sestry Carpenterovy jsou zpět, kdy obě herečky mají v zádech jednu seriálovou značku od Netflixu, a i podruhé v daleko kooperativním a  vyváženějším fungování dokáží naplno samostatně táhnout film, že ani nemám nutkání tesknout po "starých dobrých časech".. Opravdu působivý návrat, který nebýt slabšího finále, které představuje spíše tradiční finále, na které už jsem v sérii zvyklý a v součtu potřebovalo přidat.. Ten vrchol bohužel snímku ušel a mě tak zastavuje a lehce zklamává.. Ovšem v součtu jsem takový sequel ani zdaleka nečekal a s chutí se do toho dám znovu.. Aneb jak Vřískot poráží návrat Smrtelného zla! 75% ()

Brooks

Žonglovačka s klišé tradičného vreskot úvodu pobaví, zopár momentov je fajn režijne alebo prekvapí scenáristicky (metro, obchod) ale dejovo ide o najslabší a najzbytočnejší diel od trojky. Prakticky bez dopadu na postavy, aj na diváka, s kopou neobhájiteľných nezmyselných rozhodnutí hlavných hrdinov. Meta rovina trápnejšia než naposledy a záverečné odmaskovanie záporákov a ich psychopatický herecký prejav na odstrel. Buď nech túto sériu ukončia, alebo posunú radikálnejším smerom (naznačený ale nedotiahnutý zvrat s hlavnou hrdinkou). Bettinelli-Olpin a Gillett majú na viac. 2* ()

ANTYCHRYST

Šesté pokračování Legendárního Vřískotu solidně přitvrdilo :) co se týká gore a masakrujících záběrů na mrtvoly..tak je to hodně znát :) dosti mě znervoznilo úvodní odhalení..ale rázem vše bylo jinak.. Vraždění jsem celkem ttefil i když ne všechno:) prostředí New york tomu docela swdlo, stejně jako svižná kamera a kvalitní hudební doprovod..konec jako vždy lehce prepaleny ( ani 10 bodnutí, střílení..atd neznamená smrt :):) ale to je klasika.. 75 % hodně povedené pokračování této Legendary série ()

LdaVinci

Je to prostě super. Bohužel, stejně jako v předchozích dílech, tu občas je něco málo nelogického a přežívají se tu věci, které by přežít nešly, ale pohoda. Moc super atmosféra a moc jsem si to užil. ()

Arigato

Vzrůstajícím počtem dílů filmovým sériím často dochází dech a jejich kvalita bohužel klesá, nejnovější díl však rozhodně žádným zklamáním není. Vřískot si stále úspěšně drží svou unikátní identitu a naopak si myslím, že přesun do rušného New Yorku byl skvělý tah nabízející mnohem víc možností. Byť se v základu drží svého zaběhnutého schématu, funguje stále dokonale. Ikonickou úvodní scénou tvůrci nezklamali a přinesli do ní svůj vlastní stylizovaný přístup, což se projevilo na filmu jako celku. Perfektně udává atmosféru a tempo ve kterém pak celý snímek pokračuje a ten, i přes zatím nejdelší stopáž, neskutečně rychle uteče. Velmi dobře technicky zfilmované, zvukový design fungoval znamenitě a Mike Shinoda byl pro mě milým bonusem. Film rafinovaně využívá nového prostředí a charismatických postav, kterým tvůrci tentokrát dávají větší hloubku. Nutno ocenit chytře zabudované hororové odkazy a upřímně mi absence Neve Campbell nijak nevadila. Nejviditelnější změnou byl výkon Melissy Barrerové, která oproti minulému dílu už nepůsobila tak jednotvárně a nyní společně s Jennou Ortegou utvářely velice sympatické sesterské duo. Pokud minulý díl postrádal více akčních scén, tento je vynahrazuje až dostatečně. Shon velkoměsta dodává filmu na dynamice a umocňuje faktor nebezpečí – asi nejlepším příkladem je scéna v metru. Jak již samotní tvůrci předestírali, nejnovější Ghostface je opravdu mnohem drsnější než kdy dřív a současná režisérská dvojice se tentokrát jeví mnohem osobitěji, takže je dost možné, že se dalších dílů dočkáme právě v tomto stylu. Osobně vedle jedničky mám mnohem raději pozdější pokračování a i šestý díl se mi velmi líbil. Rozhodně jeden ze silnějších přírůstků do série. ()

koty2201

Oproti predošlému dielu prakticky žiadny rozdiel. Rovnako veľmi solídny a dobrý film, ktorý rozhodne stojí za pozretie. A aj keď je táto séria už tak stará a dlhá, stále si drží svoju kvalitu. Režisérske duo Bettinelli-Olpin a Gillett opäť dokazujú, že nie len vedia nadviazať na dielo pôvodného autora, ale aj posunúť ďalej tým správnym smerom. Opäť si aj tento diel zakladá hlavne na dobre a atraktívne napísaných postavách. Dokážete si k nim rýchlo vybudovať pevné puto a na ich osude vám záleží. Vrátili sa dve staré postavy a ich návrat ma fakt potešil. Uvidíme čo bude s Gale a Kirby do budúcna. Snáď nás neopustia hneď v ďalšom dieli, aj keď podľa mňa to má Gale dávno nahnuté. Rovnako som rád, že rozumne vysvetlili absenciu Sydney, ale to že vzala nohy na ramená a chce mať aj s rodinou pokoj, ma nijak neprekvapilo. Ak by si niekto myslel, že spoilujem, tak pardon, ale takýto jednoduchý dôvod napadne takmer každému. Vrahovia v tomto filme mali však opäť klišoidný motív. Neprekvapuje ma to, pretože tejto zásady sa držal každý Vreskot. Aspoň tým motívom a aj tým, čo sa takmer stalo Mindy, tvorcovia odkazujú na jednotku aj dvojku. Čiže to sa mi páčilo, že vždy to vedia napojiť na predošlé diely. Aj keď už to dávno nie sú žiadne originálne nápady.  Avšak pár momentami ma fakt prekvapili aj keď niektoré som odhadol skôr ako prišlo odhalenie vo filme. To ma vždy na tejto sérii baví. Keď si niečo síce myslíte, ale fakt neviete. V prípade tohto pokračovania opäť nechýba ani klasická dávka humoru, kedy vie byť film dobrou čiernou komédiou.  Parodovanie hororov a samého seba? Jasné, že to ani v tomto prípade nechýba; nehovoriac o popkultúrnych odkazoch na iné hororové klasiky. Okrem odkazov na prvé dva filmy su tú prakticky odkazy na všetky predošlé diely. Istá postava si tu totiž vytvorila zbierku pozostalostí z predošlých vrážd ako pravý fanúšik.  Som rád ako to dopadlo, dosť som si to užil a ja som už len zvedavý čo bude ďalej. Pretože sedmička je takmer istá. Inak pozrite si aj potitulkovú scénu, lebo tá narážka na Marvel ma naozaj pobavila (áno, prvýkrát v sérii tu je potitulkovka). ()

Hyperbolic

Úvodní scéna ruší všechna zavedená pravidla, tvůrci zase přišli s něčím novým. Je to jedna z top sekvencí a konkuruje jí možná tak Drew v originále. Přesně takhle bych si představoval meta-komentář na současnou vlnu hororů. Sebeuvědomělý, chytrý, hravý a moc zábavný film. Sequely requelů docela frčí (myslím že hlavní narážení bylo na Halloween Kills) a divákům jsou krásně vysvětlena pravidla. Remake druhého dílu, rodina vraha se vrací, Ghostface odkazuje na své předchůdce, filmoví maniaci, stoprocentně ubodaný vedlejší protagonista na konci přežije a odváží ho na nosítkách… Nová generace postav je výborná, komplikované charaktery a typy, které bylo možné vidět v originále (proč Gale vždy dostane pěstí). Ghostface rules, v tomhle díle z něj po dlouhé době opět šel strach, a ta maska <3.  Jeden z top filmů poslední doby, kde ale bylo Dead Meat cameo?? 7. díl prosím. ()

HEED

U tohoto dílu už se člověk jen stěží lekne, pokud má nakoukány předchozí díly. Tenhle už nemá co do tzv. jump scares vůbec co nabídnout. Ovšem to neubírá nijak zvlášť na ´´zábavnosti,,. Akce je tu dostatek, nějaký drobný zvrat se tu taky najde. No a Ghostface tu má mnohem, ale opravdu mnohem větší apetit. Já jsem se teda rozhodně v kině nenudil. ()

Kebabkony

Nový Vřískot dopadl lépe než jsem čekal a to jenom dokazuje, že slasher žánr furt není mrtvej. Teda pokud vynecháme tu kopu hnoje jménem Halloween končí, který byl v kinech minulý rok. Opět jak je zvykem, si film dělá srandu z klišé věcí v hororech a vlastně si dělá prdel i sám ze sebe. Líbilo se mi jak krásně film propojuje předchozí díly a ke konci to krásně zapadá do sebe. Gore je tu fakt velký a nějaký vraždy jsou prostě nechutně úžasný. Ve finále to je nadprůměrný horor, který až na slabší finále zabaví na jeden večer. 7,5/10 ()

PlayEasy

No ty vole! ... Přesun naší milované slasherové série do "velkého jablka" a nepříliš přesvědčivý trailer nás zrovinka do kina nenalákali. Tvůrci, veleúspěšně navazující na Cravenův odkaz, nám ovšem vytřeli zrak. Nápor na diváka je maximální, tolik napětí, krve a lekaček aby člověk pohledal (metro jde do hororových dějin!). Zůstal ovšem zachován tradičně zábavný zabiják a opulentní finále. Když se takhle symbioticky mísí to, co jsme na původním Vřískotu všichni milovali, s různými novinkami, nemůže vzniknout ani nic jiného než další super přírůstek do série! ()

Mr.Ward

Nejlepší Vřískot!!! Můj nejoblíbenější díl byl doposud 4, ale i minuloroční 5 se mi dost líbila. Teď tu po roce máme 6, jaká je? Narychlo spíchnutý pokračování? Zbytečné ždímání značky? NE, NE a NE!!! Tady bylo všechno! Já jsem tak nadšený, až je to neuvěřitelný. Skvěle vyprofilované postavy, skvělé scény, a hlavně skvělý příběh! Napětí, vtip, dojetí, nostalgie, vše dávkováno přesně tak, jak to má být. Dlouhou dvouhodinovou stopáž jsem ani nezaznamenal, jak rychle mi to utíkalo. Je pravda, že pokud jste kompletní sérii neviděli, zřejmě si film tak moc neužijete, protože je tu návaznost a odkazy na maximum. Já jakožto odkojené dítě původní trilogií, jsem chrochtal blahem. Takhle ano prosím a 7 nám dejte co nejdříve!!! ()

Sedmý Vřískot vítá staré známé

Sedmý Vřískot vítá staré známé

12.03.2024

Kolem vřískající série bylo v nedávných měsících poměrně velké rušno. Poslední Vřískot 6, jenž měl premiéru zhruba před rokem, v kinech vydělal slušné peníze, stejně jako jeho předchůdce pátý díl,… (viac)

Sedmý Vřískot přišel o hlavní hvězdu

Sedmý Vřískot přišel o hlavní hvězdu

22.11.2023

Zajetá a komerčně úspěšná hororová série je ve velkých problémech. Třiatřicetiletá herečka Melissa Barrera, hvězda posledních dvou dílů populární hororové řady Vřískot, totiž dostala vyhazov z… (viac)

Sedmý Vřískot střídá post režiséra

Sedmý Vřískot střídá post režiséra

03.08.2023

Oblíbená hororová řada opět mění tvůrčí tým. Poté, co otěže nad sérií původních čtyř filmů z let 1996 až 2011 v režii legendárního Wese Cravena v roce 2022 převzalo režijní duo Matt Bettinelli-Olpin… (viac)

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy