Kdesi v Európe, začiatok 19. storočia. Bratia Grimmovci by hádam ani nemohli byť rozdielnejší – na jednej strane je mimoriadne cynický a občas príliš neomalený, no odvážny hazardér Wilhelm, ktorému ale nik nepovie inak ako Will (Matt Damon), na strane druhej milo naivný a večne zasnívaný romantik Jacob, ktorého zase prezývajú Jake (Heath Ledger). Čo ich však spája je slabosť pre strašidelné príbehy a legendy. Oficiálne sú totiž na cestách ako bojovníci proti strigám a démonom a na živobytie si zarábajú oslobodzovaním a zachraňovaním dediniek, ktorých obyvatelia práve na tieto bytosti temnoty veria - a ktorí sú presvedčení, že všetko nešťastie, čo ich v živote postretlo, majú na svedomí práve ony! „Tím Grimm“, ako bratov tiež zvyknú volať, tak má vďaka ľudskej naivite a poverčivosti zaistený „pravidelný príjem“ - no len do chvíle, keď ich francúzska armáda usvedčí z podvodu a odhalí ich ako hochštaplérov! Veliaci generál ich ušetrí len pod podmienkou, že odhalia tajomstvo prekliateho lesa, v ktorom znova a znova miznú dievčatká. Nuž a práve na tomto čudesnom mieste sa naši neslávni pseudoexorcisti po prvý raz stretnú zoči-voči s naozaj reálnou hrozbou: so zákernou prastarou kráľovnou, ktorá by urobila čokoľvek na svete, aby bola večne mladá a krásna (Monica Bellucci)... Mimochodom, jedno zo stratených dievčatiek nosí červenú pelerínu s kapucňou (Alena Jakobová) – a v lese narazia aj na istého Janka (Martin Světlík), ktorý zúfalo hľadá svoju sestričku Marienku (Denisa Vokurková)... (TV Markíza)

Radiq

Jak už jsem si u Terryho Gilliama zvykl, je to takovy rozporuplny dílo. Tady to ale bohužel jde docela do kopru. Většina filmu se odehrává snad ve 3 lokacích - buď u věže nebo ve vesnici nebo v nějaké cimře. K tomu se tam nasralo docela dost suchejch digi efektů, nic moc masky a ten děj taky nic moc (ale asi z toho vzniknul i nápad na Jenička a Mařeknu - Lovce čarodějnic). A tak pro někoho lákadlem může být přítomnost českých herců (Táborský, Hanák), ale mě se to nijak nedotklo. Ani herecky to není bůhvíco, spíš z toho čiší trapnost a takovymu Peterovi Stormareovi ta role vysloveně nesedla - asi se nehodí do komediálních rolí. Prostě nuda za nudou, co chvila z toho vychrstne nějaká nuda a toho, co by bavilo, je tam vyloženě málo. Prostě špatnej a nepovedenej pokus. ()

fantoci

Na rozdíl od jiných přispěvatelů jsem byl s filmem spokojen. Kdo má rád černý humor, humor skupiny Monty Python, pohádky bratří Grimmů, horrory a hodně hlasitý zvuk plný řevu, tak tomu se film rozhodně bude líbit. Filmové triky hodnotím na jedničku. V lidech může nastat pocit, že film je trochu chaotický a nepřehledný, ale to je jejich problém. Já jsem se v ději docela vyznal i orientoval. ()

AntonG.

Úchylný T. Gilliam stvořil hodně podivný spletenec, ale na pár místech jsem se docela dobře bavil. Film s P. Stormarem, J. Prycem a hlavně s Pošťákem Ondrou přece nemůže být špatný:-) ()

filmmovier

Já jsem se bavil. Holt skvělá fantasy horor komedie. Strašidelné, vtipné a místy i akční zároveň. Tak skvělou kombinaci jsem už dlouho neviděl. ()

Lolita

Vizuální stránka - ano, zbytek - nic moc. Nevyvážené tempo, pár (pro mě) nepochopitelných, zbytečných nebo nechutných závěrů, pokus narvat do 118ti minut horor, fantasy, komedii, romantiku prostě v tomhle případě moc nezafungoval. ()

Estrellita

Milá pohádka s několika málo hororovými prvky a úžasně roztomilým dabingem blázniveho Francouze: "Grímové vám uršitě podědkují!" Bohužel se mi zdála trochu překombinovaná a celkově přehnaná... Přesto ji rozhodně nepovažuju za ztrátu času. ()

Lachtaan

Damon i Ledger jsou/byli velmi talentovaní herci, ale tahle fantastická slátanina ve mě nikdy nezanechala nic jiného, než postraumatický stres z jistých scén, které by děti rozhodně neměly vidět. Co tomuto neblahému filmařskému kroku vedle vyčítám nejvíce je skutečnost, že jsem si vždy pod slovy Bratři Grimmové vybavil hrůzy strávené s tímto počinem, nikoli dva světoznámé revoluční spisovatele. ()

PeterNet

Měli k tomu pustit Tima Burtona. Tak dobří herci a zajímavý námět! Škoda, mohl to být dobrý film. První to mělo nos, pak bradu, palec levé nohy, koleno a loket. Hlava a pata chybí (a kdoví co ještě). ()

baruss

Rozprávková zmes žánrov, pre deti horor, pre dospelých nuda... Možno preto, že niesom tak literárne zdatný a momentlálne si neuvedomujem jedinú rozprávku, ktorú by napísali bratia Grimmovcovci, čiže som si ten film a narážky na zrejme ich život a rozprávky absolútne nemohol vychutnať.. Na takéto filmy mám jediné slovo: BLÁBOL ()

kumpi

Od tohoto filmu jsem docela dost očekával...průměrný film, ve kterém zmatek vyhrál nad zvučným obsazení a nad úspěšným režisérem. Hodně pod moje očekávání 50%.... ()

Kamkon

Trochu více překombinované, ale stále originální režijní i filmový styl Terryho Giliama. Nad všemy vyváženými hereckými výkony o trochu více ční Heath Ledger (ach, taková škoda :-( a vtipu je zde také dost, abych se bavila a čekala na rozuzlení. Hezké a příjemné pokoukání ()

DivX

Hororová pohádka Kletba Bratří Grimmů se opravdu povedla. Musím přiznat, že ze začátku jsem se obával jak režisér Terry Gilliam příběh ošefuje ale díky bohu nezklamal. Myslím si, že hlavní postavy splnily svou úlohu ve filmu na jedničku. Dále jsem byl spokojen s příběhem protože není ucelený a těžko ho předpovídat dopředu. To je to co u filmů tohoto typu oceňuju. 70% ()

oveckaoa

Skoro 2 roky mě to leželo na disku a kdybych se na to nedíval o nic nepřijdu. Tohle je snad nejhorší fantasy co kdy vzniklo triky jsou horší než v českém Z Pekla Štěstí (to není fantasy jen pro představu ta pohádka je z roku 1999) příběh a vše okolo než takový Van Helsing (ten vznikl o rok dříve) a taková Mumie (rok 1999) je proti tomuhle mistrovské dílo.  Obě postavy debilní (jeden je badatel a pohádkář a druhý je spíše na vědu) vedlejší ještě horší (zlatý Jar Jar Binks ze Star Wars proti těmhle) o trikoch radši pomlčím (ten perníček  nebo co to bylo, chodící stromy) do toho si přidejte wtf scény jako kopnutí kočky do větráku kůň žeroucí dítě (za to taky ta 1 hvězda v žádném filmu jsem to ještě neviděl). Humor nefunguje (ta scéna s pliváním nápadně připomíná Bláznivou Střelu , že by inspirace? všechny scény s mučením vypadají podobně jak , když si děti hraji v muzeu mučících nástrojů vůbec to nepůsobí, že je tam mučí) a ani příběh nedává smysl jelikož máme královnu, která má velkou sílu dokáže si zajít pro oběti, ale pak nedokáže zabít jednoho maníka pak tu máme maníka co má sekyru, která se vrací jako bumerang (proč nevím sám asi to přišlo někomu vtipné)  Francouzskou armádu co střílí děly do lesa (proč nevím?) a dalo by se pokračovat. Bellucci kdyby tam nebyla vůbec nic se nestane  navíc to působí dojmem, že plánovali druhý díl , ale jelikož tohle nevydělalo  (díky bohu) tak padl. 20 procent doporučuji pouze masochistům nebo někomu koho baví dívat se na sračky a vidí v tom něco božího. ()

Matt Damon je Marco Polo

Matt Damon je Marco Polo

04.05.2005

Scenárista Kráľovstva nebeského William Monahan sa púšťa do písania scenára k pripravovanému dobrodružnému filmu MARCO POLO, ktorý bude vychádzať z Polovej autobiografickej knihy Travels ("Cesty").… (viac)