Kdesi v Európe, začiatok 19. storočia. Bratia Grimmovci by hádam ani nemohli byť rozdielnejší – na jednej strane je mimoriadne cynický a občas príliš neomalený, no odvážny hazardér Wilhelm, ktorému ale nik nepovie inak ako Will (Matt Damon), na strane druhej milo naivný a večne zasnívaný romantik Jacob, ktorého zase prezývajú Jake (Heath Ledger). Čo ich však spája je slabosť pre strašidelné príbehy a legendy. Oficiálne sú totiž na cestách ako bojovníci proti strigám a démonom a na živobytie si zarábajú oslobodzovaním a zachraňovaním dediniek, ktorých obyvatelia práve na tieto bytosti temnoty veria - a ktorí sú presvedčení, že všetko nešťastie, čo ich v živote postretlo, majú na svedomí práve ony! „Tím Grimm“, ako bratov tiež zvyknú volať, tak má vďaka ľudskej naivite a poverčivosti zaistený „pravidelný príjem“ - no len do chvíle, keď ich francúzska armáda usvedčí z podvodu a odhalí ich ako hochštaplérov! Veliaci generál ich ušetrí len pod podmienkou, že odhalia tajomstvo prekliateho lesa, v ktorom znova a znova miznú dievčatká. Nuž a práve na tomto čudesnom mieste sa naši neslávni pseudoexorcisti po prvý raz stretnú zoči-voči s naozaj reálnou hrozbou: so zákernou prastarou kráľovnou, ktorá by urobila čokoľvek na svete, aby bola večne mladá a krásna (Monica Bellucci)... Mimochodom, jedno zo stratených dievčatiek nosí červenú pelerínu s kapucňou (Alena Jakobová) – a v lese narazia aj na istého Janka (Martin Světlík), ktorý zúfalo hľadá svoju sestričku Marienku (Denisa Vokurková)... (TV Markíza)

Skip

Pokud měli bratři Grimmové smysl pro humor a nadsázku, tak jejich ostatky v klidu spočívaly tam, kam byly uloženy, a pokud neměli, nejspíš se hodně chřestivě otáčely v hrobě. Více méně zcela obyčejný film, který Terry Gilliam docela zručně natočil, ale co do obsahu to bylo po hříchu prázdné. ()

Aleee89

Tenhle film se mi nelíbil. Dívala jsem se na to, abych se koukla na Táborského a Hanáka. Měli tam jenom takové štěky, takže se čeští herci zase moc neblýskli. Mnoho lidí od filmu čekalo, že to spíše bude něco na způsob dokumentu, nebo prostě něco o jejich životě, ale ve skutečnosti to byla jen vymyšlená a nadsazená hororová pohádka, která se spíš o jména bratří Grimmů jen opřela, jako by je využila, aby to bylo zajímavější. První půlka byla neskutečně nudná, druhá sice přinesla jakés takés napětí, ale i tak to nezachrání toto filmové zklamání... ()

Chrysopras

Je vidět Terryho snaha o styl, atmosféru a určitý celkový "gilliamovský" vyznění, ale podle mě to tady nefunguje. Možná byl problém ve scénáři, možná produkce, kdoví... Herecký výkony taky nejsou excelentní spíš lepší průměr - do role mi nesedl zvlášt Stormare, kterýho jinak můžu. Nezbývá než to říct narovinu: vzhledem ke jménu režiséra je to zklamání! ()

MartinNDL

Jak tak koukám, nic moc hodnocení. Ale mně se to líbilo. Místy špatné efekty, místy nevydařené vtipy, to jo. Ale velmi často zábava a místy Tomáš Hanák se musí pochválit. Kdyby jsem byl o trochu mladší, asi bych to prožíval víc, ale peněz za kino nelituju. Přišel jsem se bavit nad nenáročným filmem a to braři Grimmové byli a pobavili mě. A to mi stačí. ()

Chen

Dost osobitá kombinace hororu a pohádky. Je sice pravda, že styl humoru mi vždy úplně nesedl, ale Heath Ledger mě potěšil svým výkonem. ()

kombajn

Tak nějak trochu překombinovaný film, kdyby to bylo temnější, tak bych se nezlobil. Ani pohádka, ani horor. A T. Hanák jako tatínek. ()

Nuala

Bylo nebylo, natočil Terry Gilliam jednoho krásného dne temný příběh pohádkových bratří Grimmů. Jenže co tomu osud nechtěl, vložila se do jeho práce filmová čarodějnice a tak trochu jeho snímek zaklela. Proto se nedivte, že příběh místy docela drhne a ne všechno je tak dokonalé, jak by mělo. Její zlé kouzlo ovšem nemělo až tak ničivé následky, a to především díky kouzelné schopnosti hlavních představitelů, magickému prostředí lesa a vesniček a podmanivé hudbě. A pokud vás nic z toho nezaujme, snad aspoň trochu potěší přítomnost několika českých herců. :) ()

rakovnik

Hezká pohádka/nepohádka o pohádkářích. Originální pohled na toto téma. Slušná zábava a vtip, trocha napětí a strachu. Film, který neurazí, odpočinková záležitost na dlouhé zimní večery. ()

SallyZen odpad!

Poprvé a snad naposled mě Terry zklamal. Tyhle Grimmovský pohádky moc nemusím, a i přesto ty odkazy ve snímku mě zde bavily nejvíc(viz perníček). Jinak je to ale obrovská fantasy slátanina, přesně taková jakou nemám rád. Celkově Fantasy mi nešmakuje, a tohle obzvlášť. Vtipné mi to nepřišlo, akčně zábavné taky ne, o dialozích ani nemluvim a příběh mě nudil už po hodině. Delší stopáž tomu taky moc nepřidala a popravdě jsem to ani nakonec nedokoukal. Nebavilo mě to vůbec a z toho jsem usoudil, že odpad zde bude na místě. Mám rád Gillama a chuť si asi spravim Brazilem, jelikož tohle ne. 10% ()

shyster

Dobrý průměrný film z řadou vynikajích, ale i slabých míst. Režisér mne znovu přesvědčil, že jeho předností je vizuální stránka. ()

bogomira

Až tak asi do poloviny filmu to bylo prostě úděsný, Damon akorát zářil zubama a Ledger se pitvořil. Pak to přece jen nabralo trochu tempa a děj mírně zlogičtěl. Mě se líbila ta část s Karkulkou, barevně fakt povedená a taky žába na zádech byla fajn. No a samozřejmě to howno s očima, kterýmu bůhvíproč říkali perníček nebo co :) ()

Streeper

Filmy od režiséra Terryho Gilliama, nevyhledávám po tom, co jsem viděla Strach a hnus v Las Vegas, už tehdy jsem si říkala, že bych zřejmě měla být zhulená, aby se mi to nějak líbilo a bohužel ani Bratři Grimmové se mu moc nepovedli. Obsazení je sice v celku lákavé, Matt Damon, Heath Ledger, Jonathan Pryce a Monica Bellucci, ale příběh chybí to napětí, ten hlavní náboj, aby to diváka zaujalo. Přišlo mi to zmatečné a postavy jednali komplikované. Občas jsem se i sama ztrácela v příběhu. Efekty jsou na všem asi to nejlepší. ()

Lopic

Tak tohle bylo fakt o ničem. Jedinej klad tohodle filmu je, že mně po více než roce opět donutil zavítat na čsfd. Večer, kdy sem se na Kletbu díval, sem byl po pár předešlích pařbách dost unaven a chtěl sem se jen tak odreagovat. A nebýt toho, že sem celý film čekal až se objeví Monica Bellucci, tak bych se na tendle blábol nedokoukal. Nechápu co mělo diváka na tomto filmu bavit, celou dobu se nic nedějě, příběh nemá žádnej náboj, lepšího záporáka by vymyslela fretka mýho bráchy. Dvě hvězdičky sou za tu Moniku, který to i za tu chvilu co se objevila, stihlo dost slušet. ()

tomtomtoma

Taková zvláštní pohádka, kde vykutálení bratři Grimmové musí bojovat se skutečným nadpřirozenem. Wilhelm (Matt Damon) je vykutálenější a bohatne na hlouposti a pověrách hloupých lidí), zato Jacob (Heath Ledger) je tím, kdo ve skrytu duše stále doufá, že nadpřirozeno existuje, ale je stále vystrašený. V jejich bitvě se zlým nadpřirozenem, které je zastoupeno zrcadlovou královnou (krásně padoušsky egoistická Monica Bellucci), jim pomáhá půvabná a nebojácná dívka Angelika (Lena Headey) a na příkaz francouzského generála Delatombeho (solidní Jonathan Pryce) také italský zbabělec Cavaldi (Peter Stormare), který ale pomůže v konečné fázi při celkovém zahubení zla. Silnými stránkami filmu jsou určitá ironie, triky a účast českých herců, mezi kterými vynikají mlynář (Vladimír Táborský) a lesní muž a otec Angeliky (Tomáš Hanák). ()

Matt Damon je Marco Polo

Matt Damon je Marco Polo

04.05.2005

Scenárista Kráľovstva nebeského William Monahan sa púšťa do písania scenára k pripravovanému dobrodružnému filmu MARCO POLO, ktorý bude vychádzať z Polovej autobiografickej knihy Travels ("Cesty").… (viac)