Kdesi v Európe, začiatok 19. storočia. Bratia Grimmovci by hádam ani nemohli byť rozdielnejší – na jednej strane je mimoriadne cynický a občas príliš neomalený, no odvážny hazardér Wilhelm, ktorému ale nik nepovie inak ako Will (Matt Damon), na strane druhej milo naivný a večne zasnívaný romantik Jacob, ktorého zase prezývajú Jake (Heath Ledger). Čo ich však spája je slabosť pre strašidelné príbehy a legendy. Oficiálne sú totiž na cestách ako bojovníci proti strigám a démonom a na živobytie si zarábajú oslobodzovaním a zachraňovaním dediniek, ktorých obyvatelia práve na tieto bytosti temnoty veria - a ktorí sú presvedčení, že všetko nešťastie, čo ich v živote postretlo, majú na svedomí práve ony! „Tím Grimm“, ako bratov tiež zvyknú volať, tak má vďaka ľudskej naivite a poverčivosti zaistený „pravidelný príjem“ - no len do chvíle, keď ich francúzska armáda usvedčí z podvodu a odhalí ich ako hochštaplérov! Veliaci generál ich ušetrí len pod podmienkou, že odhalia tajomstvo prekliateho lesa, v ktorom znova a znova miznú dievčatká. Nuž a práve na tomto čudesnom mieste sa naši neslávni pseudoexorcisti po prvý raz stretnú zoči-voči s naozaj reálnou hrozbou: so zákernou prastarou kráľovnou, ktorá by urobila čokoľvek na svete, aby bola večne mladá a krásna (Monica Bellucci)... Mimochodom, jedno zo stratených dievčatiek nosí červenú pelerínu s kapucňou (Alena Jakobová) – a v lese narazia aj na istého Janka (Martin Světlík), ktorý zúfalo hľadá svoju sestričku Marienku (Denisa Vokurková)... (TV Markíza)

Simo16

Tešil som sa na to a veľmi ma tento film sklamal, nebolo tam ani štipky rozumu či citového rozpoloženia.Všetko bolo presne odohrané a stvárnené ako to bolo dané v scenári, alebo to bolo tými hercami?Heath Ledger sklamal,Matt Damon nenadchol a o ostatných radšej budem mlčať. ()

Filipes

Skvělý výběr hlavních představitelů a opravdu si nedokážu představit kdo by to líp natočil. Celkový dojem působí velmi příjemně, ale stejně jak otevřete pohádkovou knížku, tak zavřete tento film. =) ()

mr.bredok

U těchto filmů mě fascinují kulisy a světlo. Na takový les natrefit někde na vandru... Jinak film neměl dost silný náboj a od půlky jsem se díval už jen proto, abych zjistill jestli druhá půlka bude stejně slabá jak ta první. A byla. ()

migsee

Začátek je naprosto strašnej, dokonce jsem si myslela, že se ani nedodívám. A je to škoda, protože herci a režisér by mohli zvládnout i 4 až 5 hvězdiček. Bohužel scénář a vůbec celkově ta zápletka... Co to jako bylo? ()

Shley

Od Kletby Bratří Grimmů jsem opravdu očekával mnohem více. I když je příběh celkem originální a zajímavý, tak svým provedením je nezáživný a trochu nudný, herecké výkony také pouze průměrné a to i od Matta Damona. ()

BBSeeker

Dve hviezdičky dávam za všetky tie úžasné bizarnosti a jemné hororové prvky, ktoré sú pre mňa neoddeliteľnou súčasťou rozprávok. Jednu dávam za scénu s koňom, tá dobyla moje srdce. Vizuálna stránka je krásna, poteší oko aj dušu každého fanúšika temnej fantasy. Slabosťou je príbeh. Je naozaj chabý, miestami predvídateľný, miestami úplne od veci, postavy sú nevýrazné až nesympatické. Určite sa to nezaradilo medzi filmy, bez ktorých by som neprežila svoj život v šťastí. ()

elanista1

Film bez kuska umeleckej hodnoty, je to len peniazmi nabuchana hororova rozpravka pre naivnych filmojedov. Pre deti prilis nasilne a hororove, pre dospelych velmi nepozeratelne, a naviac miestami odporne a skazene, a prilis vela brutality. Niet tu velmi co chvalit, ja som bol na konci taky unudeny ako byvam malokedy. Prosim uz ma nenutte pozerat to nikdy. ()

AndrewNewman

Kvalitné herecké obsadenie, výborna predloha ale proste sa tvorcom nepodarilo odsypať príbeh tak aby zaujal väčšinu. Je to ten typ filmov pri ktorom si poviete, že to nebolo zlé ale mohlo to byť oveľa lepšie. ()

Nikolas__

Téměř perfektní hororové fantasy, režisér je génius a scénář je tak nápaditej, že i když už jsem to celé neviděl léta, mám to skoro celé v paměti. 85% ()

Matt Damon je Marco Polo

Matt Damon je Marco Polo

04.05.2005

Scenárista Kráľovstva nebeského William Monahan sa púšťa do písania scenára k pripravovanému dobrodružnému filmu MARCO POLO, ktorý bude vychádzať z Polovej autobiografickej knihy Travels ("Cesty").… (viac)