Okouzlující námořník Jacob se rozhodne zastavit tyranského kapitána a zachránit unesené dítě. Na své misi získá nečekaného spojence v podobě mořské příšery. (Netflix)

Hollohlaway

Animace je solidní, ale příběh je prostě slabej. Celé to pozadí lovení příšer od pradávna a způsob, jak k tomu hlavní postavy přistupovaly, aby to potom  raz dva změnily, byl za mě nereálně podanej.  Jednotlivé části byly většinou celkem v pohodě, ale dějová linka prostě drhla, nemůžu si pomoct. Taktéž dabing byl slabší, námořnické ay ay v podstatě nedávalo smysl a pro nezasvěceného to zní divně, nahradit to běžným " jo" by nemělo vůbec na nic vliv a neznělo by to tak debilně. Víc humoru by tomu taky prospělo. Nudnější průměr, co trochu boduje námořnickou atmosfěrou a animací. ()

iXtr3m3

Ok, nie je to už taká pecka ako Big Hero 6, ale na druhú stranu, je to Netflix a na pomery Netflixu je to asi najlepší a najveľkolepejší animák ever. Technické spracovanie je bravúrne, má to akcie až až, nájdu sa aj milé momenty, či sa trošku zatlačí na emócie, má to parafrázu na manipulácie dejín mocnými, takže je tu aj výchovný resp. vyučovací element, jednoducho sa to páčilo nielen deväťročnej dcérke ale aj mne. Je to jedno obrovské morské dobrodružstvo, v podstate taká detská morská variácia na Godzillu. Veľmi dobré Netflix, veľmi dobré, jeden z najlepších počinov vrátane hranej tvorby. ()

Adramelech

Film je určený dětem, takže děj nemá smysl moc rozpitvávat, mrňousům bude jistě vyhovovat a také animace je dobrá. Jenom si dovolím poznamenat, že v době, kdy moře brázdily plachetnice, existovali pouze námořníci, nikoli námořnice. Zde ovšem zapracovalo genderové šílenství. Za to, že hlavní hrdinkou je černá holčička, vděčíme zřejmě snaze o rasovou vyváženost postav. Nic proti černé holčičce, byla moc pěkně vyvedená. Jenom nevím, proč tam nefigurovali žádní buzíci a lesby, aby otisk hnusných pazourů neomarxismu na tomto filmu byl úplnější. Ale ani v minulosti se umělci zpravidla neobešli bez nějaké té aspoň občasné úlitby vládnoucí ideologii. Tak to prostě na světě chodí. (Povšimněte si postavy jednonohé černé námořnice. Tvůrcům filmu se zde podařilo skloubit hned tři neomarxistická témata: gender, rasu a tělesné postižení. Tomu říkám tah na branku!) ()

filipvrbik

Vypus%tte Krakena! Docela povedený animák, těžící ze zajímavého pirátského prostředí.. Vtip tomu nechybí, není to ani přehnaně uřvané a má to sympatickou ústřední dvojici a "příšeru" rudou a "pidi příšeru" modrého.. Celkem příjemné překvapení od Netflixu...70% ()

Rozjimatel

[2,5*]     "Every hunter dies a great death. Because every hunter lives a great life!"     Animovaný film nominovaný na Oscara, ktorý však z môjho pohľadu nie je, až na krásnu animáciu, ničím mimoriadny. Je prázdny, príšerne šablónovitý, bez štipky nápaditosti, pričom si "požičiava" motívy zo všetkých strán (ten hlavný motív o stáročných bojoch s monštrami, ktoré sa napokon ukážu byť veľmi milými bytosťami, je doslova okopírovaný z How to Train Your Dragon (2010)). K tomu navyše sú pokusy o humor nevtipné a hudba je poriadne obohraná (silne pripomína hudbu z Pirátov z Karibiku (2003)). A celé to zaklincuje patetický koniec s premúdrelým príhovorom hlavnej hrdinky. Nedostatky filmu u mňa neospravedlňuje ani to, že je evidentne smerovaný na detského diváka (na to poukazuje aj ten príšerný maznáčik "Modrý"). Ku kladom filmu radím krásne vykreslené prostredie, postavy, príšery a príšerky, napínavý boj s "Červeným" (a najzaujímavejšiu pasáž, ktorá po ňom následovala) a sympatickú malú hrdinku Maisie. ()

Klajnik odpad!

Samozřejmě, že jsou ty mořské bestie vlastně hodné a animák tak zase schématický, nudný a zcela konvenční. Tyhle neškodné obsahy bez pamětihodného momentu nebo formy jsem neměl rád ani v dětství. Zbytečná podívaná. ()

nonick1

Jediné, co je na tomto průměrném animáku opravdu pozoruhodné, je závěrečné odhalení lží ve všech královstvím vydávaných knihách. ()

bozka10

Tak trochu sklamanie.Animácia síce dobrá,ale na zábavu dosť sterilné, čo je teda podstatná vec pri rodinnom animáku a dobrodružstvo je slabé a nudné. ()

Velemír

Mnohem dětinštější, než jsem očekával, což by ale nemusela být chyba, pokud by tvůrci dokázali alespoň ta prťata pobavit, ohromit či okouzlit, což se v mých očích nezdařilo až překvapivě katastrofálně. Jsme již léta zvyklí na alespoň základní míru vnitřní konzistence, hravosti a zábavnosti i u průměrných spotřebních animáků. Je pro mě tedy nezměrně překvapivá zejména absence toho všeho v tomto konkrétním případě. Několik nádherných scenérií, ale za nimi svět tak plochý jako ta pověstná neosvícená placka, postavy animačně i charakterově bez byť jen záchvěvu života nebo opravdických emocí, samá umělost, šablonovitost, nemastnost, neslanost a planě ukecaná nuda i pro ty pidižvíky, na které to zacílilo. Nejlepší je to v kraťoučkých momentech klasické disneyovské nespoutanosti a ztřeštěnosti, o to víc však pak vystupuje, jak mdlá podstatná většina stopáže přitom je. Moc jsem si přál, aby to byla báječná nápaditá jízda, měnící ideálně i dospělé publikum v malé dobrodruhy, recept z daných přísad pod dohledem zkušených šéfkuchařů přece nemohl minout... Pro mne zklamání přímo monstrózních rozměrů! ()

BOURQUE

Chris Williams ide na to dobre: postavy s dobre viditeľným vývojom ich charakterov, vypracované detaily morských bojov s príšerami, skvelá a dobre pasujúca hudba od Marka Manciniho, malý kúsok humoru a slušne vedený príbeh s dobre nakreslenými „Red“ a „Blue“. Nadpriemernosť kazí trochu spackaný záver, predovšetkým absencia korektnejšieho ukončenia príbehu a absencia pár základnejších informácií (čo sa stalo s „hlavnými“ príšerami; čo sa stalo s kapitánom Crow a jeho ľuďmi; akým smerom sa začal ďalej vyvíjať vzťah medzi príšerami a ľuďmi? atď.). Napriek tomu sa jedná o slušnú prácu a peknými obrázkami. Jak mladí tak aj starší si tu nájdu pre seba niečo – pre milovníkov lodí a mora pravdepodobne nevynechateľná záležitosť. P.S.: Tento animák len potvrdzuje moje skoršie myšlienky o tom, že Netflix má lepší cit pre podporu anime-based projektov ako pre „normálnych“ filmov. Osobné hodnotenie: 78% (***) ()

lemonova

Nemastné neslané, dvakrát som pri tom zaspala. A zakončiť rozprávku prejavom ako na politickom mítingu asi tiež nie je to pravé orechové. ()

Daiker

Mohli změnit trochu děj, ten je stejný jak u vycvičit draka.... Draky vystřídaly mořské příšery a i ty mají podobný styl, vzhled.... Pořád je to ale kvalitní podívaná pro celou rodinu, která baví..... ()

chrispe

Zbytečně dlouhý. Bez nápadu. A vlastně ani moc líbivé. Nicméně dceru to zaujalo (ale do konce nevydržela). Mě by to v jejím věku možná taky vzalo víc. Mořské příšery mě vždycky fascinovaly. 2,5* ()

Likan7

Krásně animované béčko, které si hodně bere z Jak vycvičit draka. A je to škoda...ten svět není špatný a zasloužil by si trochu lepší péči. Člověk se neubrání srovnáním s Bezzubkou a tam, kde draci začínají (osobitostí, roztomilostí, vtipem), tam bohužel mořské příšery končí. Od někoho, kdo mi naservíroval parádní Velkou šestku bych ale čekal něco lepšího než jen solidní, ale jinak ve všem průměrnou, zábavu. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD