Reklama

Reklama

Mořská příšera

  • USA The Sea Beast
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Okouzlující námořník Jacob se rozhodne zastavit tyranského kapitána a zachránit unesené dítě. Na své misi získá nečekaného spojence v podobě mořské příšery. (Netflix)

Videá (3)

Trailer

Recenzie (105)

EvilPhoEniX 

všetky recenzie používateľa

Chriss Williams po výborném animáku Velká Šestka zkouší štěstí znova a ikdyž to není taková pecka, pořád je to v rámci žánru velmi fajn. Mořská Příšera je mix Pirátů z Karibiku a Jak Vycvičit Draka a mě tahle kombinace baví. Má to nádherný vizuál, slušnou akci, zábavné postavy i pěknou dobrodružnou výpravu, na druhou stranu zde absentuje humor- což je lehce trestuhodné a příběh není zrovna originální, ale tady mi to nevadí, díky prostředí a námětu mě to bavilo. Animáky Netflixu jdou. 7/10 ()

Stanislaus 

všetky recenzie používateľa

Mořská příšera je v podstatě variací na Jak vycvičit draka, opřená o Moby Dicka, akorát namísto létajících stvoření se film koncentruje na podmořské potvůrky a je zároveň po vzoru aktuálních trendů multi-kulti, což ale při sledování vůbec neruší. Z technického hlediska je film zvládnutý skvěle a divák se má vskutku čím kochat - u dnešních animáků to ale není nic ojedinělého. Celkem mě mrzí, že jde v podstatě o kompilaci již zmíněného JVD a Pirátů z Karibiku, oproti kterým ale Mořská příšera postrádá výraznější humornou stránku. V závěru se sice dostane člověku milého ponaučení (Nesuď knihu podle obalu! + Buď kritický vůči "fake news"!), zároveň je cítit trestuhodně nevyužitý potenciál. Mořská příšera je nádherná, ale i přes přítomnost mořských hloubek neskutečně plochá. ()

Reklama

Algernons 

všetky recenzie používateľa

Moc pěkná animovaná pohádka, s dobrou premisou. Pirátská verze Jak vycvičit draka mě však neurazila, ale ani nenadchla a to mám pro toto zasazení slabost. Na takto jednoduchý příběh, který má výrazně slabší scénář než draci jsou dvě hodiny příliš a absence humoru a dechberoucí akce tomu nenapomáhá. Navíc svět mořských příšer není ani tak zajímavým a Červený běs má sotva polovinu osobnosti, co Bezzubka. Navíc je celý děj mnohem méně přirozený a více příhodný. Po všech stránkách průměrná záležitost, která má dost nezasloužený konec hodný protočení očí. Neškodný na jedno zhlednutí, ale asi to není něco, na co by člověk vzpomínal, natož měl chuť si to dát znovu. Škoda, lehce promrhaný potenciál. 5/10. ()

silentname 

všetky recenzie používateľa

"The Sea Beast" je podľa mňa vizuálne skvelý, má postavy, ktoré som chcel sledovať počas celého filmu a zaujímal ma ich osud, no kde to Chris Williams úplne nedotiahol je celkový príbeh. Nemyslím si, že je spracovaný zle, no na druhú stranu je to niečo, čo mi pripomína iný animovaný svet, ktorý sme už mali možnosť vidieť. A áno, narážam na "How To Train Your Dragon". Viac menej viete sledovať jednotlivé situácie a pochopiť čo sa bude diať, ako to bude pokračovať a jedno s druhým. Vo výsledku to ale má dobré momentky, film je správne vtipný a svet, ktorý sa tu vybuduje sa dá celkom dobre predstaviť. Plus ako som povedal, vizuálne je film nádherný. Keď v úvode "Inevitable vytiahne svoje červené plachty a odpáli svetlicu a tak sa nechá rozžiariť, ide pre mňa o jeden z najúžasnejších vizuálnych momentov, čo som videl za celý rok. Plus je treba uznať, že aj jednotlivé monstrá vyzerajú celkom schopne. Myslím si, že keby to malo originálnejší príbeh, mali možnosť vidieť viac príšer a nejakým spôsobom sa to celé posunulo k niečomu zaujímavejšiemu, išiel by som s hodnotením ešte vyššie. Pretože za pozornosť to rozohodne stojí. No film mohol byť predsa len o niečo silnejší. Ak máte radi animáky, čeknite si to. Myslím, že budete spokojní. Hodnotenie: B ()

Shakers 

všetky recenzie používateľa

Už s ukážok to vyzeralo zaujímavo a nakoniec mi kvalitu potvrdil aj samotný animák. Potešil ma príbeh zasedený do námorného prostredia plachetníc, kde namiesto Moby Dicka sa lovia prerastené Kaiju obludy. Akcia je celkom dobrá, pekne natočené a miestami to trošku pripomína Pirátov Karibiku proti Krakenovi. Čo ale neberiem za mínus. Dizajn morských oblúd tiež nie je zlý, tvorcovia sa celkom vyhrali, škoda síce, že hlavná potvora ma taký nevinný kukuč ako bezzubý v Ako vycvičiť draka. A keď už spomínam ako vycvičiť draka, tak aj tu sa tvorcovia mierne inšpirovali a ten príbeh je trošku podobný. Záver je taká klasika, ktorá v ničom moc neprekvapí a nič prekvapujúce neponúkne, čo je škoda, pretože ma to bavilo viac menej celý čas. No a ďalšie výrazné plus je hudba. Mark Mancina od čias Tarzana zložil po dlhej dobe ďalší dobrý kúsok, ktorý ma super melódie a výborne ladí. Sea Beast ponúkne fajn dobrodružnú zábavu, ale v závere to mohlo (a malo) byť lepšie. Obľúbený soundtrack: Prelude to the Sea, The Sea Beast, King and Queen. 80% - 4* ()

Galéria (13)

Súvisiace novinky

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

29.12.2022

Opět se nám blíží konec roku, ale ještě před tím, než se všichni ČSFĎáci rozutečou do víru silvestrovských oslav, máme tu tradiční ohlédnutí za nejlepšími filmy a seriály roku podle nejoblíbenějších… (viac)

Reklama

Reklama