Ernst Blofeld, hlava organizácie Spectre, túži po smrti Jamesa Bonda. Využije služby čísla 3 svojej organizácie - Rosy Klebbovej - vysokej dôstojníčky KGB. Tá vyšle ako návnadu svoju agentku Tatianu, ktorá má presvedčiť MI6, že sa zamilovala do Bonda a je pripravená prejsť na druhú stranu aj s cenným dešifrovacím zariadením, ak pre ňu príde jej hrdina do Istanbulu. (STV)

Legas

Perfektní bondovka s klasikými atributy krom "Protřepat, nemíchat" a Astona Martina DB5 - ti přijdou na řadu až o rok později. Bloefeld, pokud z něj vidíme jen ruku a bílého kocoura a slyšíme jeho hlas, je suveréně nejlepším hlavním záporákem. Navíc Terence Young je velice schopný akční režisér. Srdečné pozdravy vypadají velice moderně a svěže. Kamera se řídí heslem AKCE a střih heslem DYNAMIKA. Bravo! Nejvíce je to vidět na závěrečném pošťuchování Seana Conneryho s vrtulníkem. Rvačka ve vlaku je nádherně chlapácká a roztažených klínů mimo obraz by se jeden nedopočítal. I když jde o přízemnější bondovku, kde se nezachraňuje celý svět před hrozbou z oběžné dráhy, padouši a případní zrádci jsou představeni předem, tudíž se nemusíte bát, že by Bond uhnul od své čistokrevné zábavy s nadsázkou do špionážního thrilleru. ()

Sobis87

Po pomalejším rozjezdu v podobě Dr. No se agent 007 předvedl v plné síle. Srdečné pozdravy z Ruska oplývají nezvykle zamotaným a pečlivě budovaným příběhem, který je strhující od první do poslední minuty. Na první nástup Bonda (toho pravého) na scénu si musíme počkat více jak čtvrt hodiny, tento čas je ale plně využit v mistrném budování napětí okolo jeho postavy - nejdříve se setkáme s padouchem, který je na poli několika málo minut představen takovým způsobem, že se divák o Bonda začne bát ještě dříve, než ho poprvé spatří, protože...protože ten blonďatý Rus je zatraceně působivý. Jestliže divák musel v Dr. No celou hodinu čekat, až se konečně seznámí s padouchem, zde je těch padouchů několik a jsou nám představeni hned v úvodu, spolu s tím je poodhalen i plán zločinecké organizace SPECTRE, díky čemuž je napětí navozeno hned v úvodu. Celý úvod je ukázkou mistrné scenáristické výstavby expozice a každého, kdo se aspoň trochu zajímá o scenáristiku, zajisté nadchne. Divákovi jsou poté dodávány různé atrakce - dočkáme se postupně gradující tiché vraždy, davové akční sekvence v cikánském táboře, nevyhnutelného kontaktního zápasu Bonda se zmíněným Rusem, který překvapuje velkou dynamikou a agresivitou, dále dojde i na souboj s vrtulníkem odkazující na Hitchcockův film Na sever severozápadní linkou (scéna s práškovacím letadlem), honičku ve člunech a ve zmíněném cikánském táboře dokonce dojde i na pravý a nefalšovaný "catfight". Srdečné pozdravy z Ruska toho pro diváka nabízejí vskutku hodně a osobně tento film považuji za vrchol klasických bondovek (filmy s Moorem byly už roztomile úsměvné a brakovité, Brosnanovy filmy mě až na Zlaté oko nudily a udělaly z Bonda zaměnitelný akční film a filmy s Craigem zbožňuji, ale v porovnání s Conneryho filmy jsou už někde jinde - realističtější a méně žánrové). 100% ()

IQ Tiqe

Lepší než Dr. No, ale pořád to není ten Bond, jak ho znám dnes. Nicméně přesto Connyryho, Romanovu, kufřík a vlak kvituju. ()

Anderton

Oproti Dr. No už bez začiatočníckych chýb. Mám na mysli hlavne tempo a rytmus, akčné scény sú umne dávkované a ťažko tu hľadať hluché miesta. Typ striedania lokácií z pozdravov sa stal symptomatickým pre celú sériu a je to dobre. Zase mi však bolo jedno o čom to je (nemyslím chronologicky po No ale všeobecne v bondovkách), tu ide o tú vizuálnu príťažlivosť v každom aspekte. Tak sa dostávam k Bond girl, ktorej to spolu s Jamesom tentokrát obzvlášť sekne. Môj problém spočíva v tom, že staršie filmy sú pre mňa "iba" staré dobré bondovky, zatiaľ čo pre väčšinu práve "tie" staré dobré bondovky. ()

Frajer42

Enormně nudná sračka s nepříjemně roztahaným dějem, kde se dalo koukat snad jen na závěrečných dvacet minut, opomenu-li ten komický boj "na nože" s tou pseudo ruskou starou seschlou rašplí. Kdysi to snad mohlo diváky bavit, tohle je ovšem jeden z nejlepších příkladů, jak neúprosně si může vylámat všechny zuby chrup času. Neskutečně mě sralo, že se tvůrcům absolutně nepodařilo navodit atmosféru jakéhokoli místa, které se snažili ukázat. Snad možná kromě vlaku - to byla jediná pasáž, na kterou se dalo trochu dívat. Znovu nechyběly naprosto dementní zvraty typu - mám nepřítele na mušce, ale schovám zbraň, aby to bylo rádoby napínavé. Nemám nic proti napětí, ale proč tomu musí předcházet situace, kdy má Bond navrch a zachová se jako šulin, když stejně následuje očekávaná bitka, kde dojde konečně dle očekávání k využití kufříku z úvodu. Celkově je děj odporně předvídatelný a v dialozích stereotypní a nudný. [15 %] ()

boshke

Tak dvojka mne tedy vůbec nebrala. Spousta nezáživných scén, většinu filmu jsem se ani neorientoval, kdo proti komu hraje. Nuda... 50% ()

Kothy

Další parádní Bondovka s Connerym. Tentokrát se děj přesunul do Evropy, konkrétně do Istanbulu. Bond se zde má setkat s údajnou ruskou zběhlou agentkou, která mu má předat šifrovací zařízení. Nic ale není tak jednoduché, jak se zdá. Za vším má totiž prsty ona záhadná organizace Spectre. Bond musí spolu se zařízením utéct před jejími zabijáky a zároveň se snaží chránit svou novou lásku. Těším se na další díly. Opět nechybí dobré hlášky. "Mají o jednu helikoptéru méně." :D ()

Campbell

Výborná Bodnovka která mě nenechala vydechnout, a ta akce.... Nemám slov paráda která nenudí a plno akčních scén které trhají koule, prostě taková paráda se jen tak nevidí. ()

nascendi

Dobre vyprofilovaná bondovka s príjemne ubiehajúcim dejom a dostatkom humoru, či nadhľadu. Stále mi však prekážajú bitky S. Conneryho. Takto sa bijú úradníci o kariérny postup a nie dvojnulkoví agenti. ()

silentname

Budeme pokračovať v James Bond hodnoteniach druhým filmom z tejto série "From Russia With Love." A ak som spomínal nedávno pri Dr. No, že tu niektoré momentky úplne nefungovali, tak toto je film, ktorý opravuje problémy svojho predchodcu a vstupuje do nového levelu. Akcia sa zdvihla na lepší level a rovnako aj záverečný súboj s naším antagonistom je spracovaná oveľa oveľa lepšie. Nielenže je dlhšia, ale mám pocit, že z nej vyťažili všetko čo sa dalo. Plus je super už vidieť aj nejaké tie špionážne hračičky, ktoré James Bond počas filmu bude môcť dobre využiť. A takisto je aj vidno, kde bola inšpirácia v minuloročných Kingsman. Najmä keď uvidíme boty s jedovatými hrotmi. Osobne si myslím, že "From Russia With Love" vstupuje do vyššieho levelu. Herecké výkony sú stále skvelé (rovnako ako minule), film je dobre zrežírovaný, no súčasne pôsobí aj akčnejšie, nápaditejšie a má aj veľa zapamätateľných scénok, ako napríklad cigánsky tábor či jazda vlakom. Myslím si, že film stojí za to vidieť. Uvidíme ako bude táto séria pokračovať a povieme si o tom viac nabudúce pri Goldfinger Hodnotenie: A ()

Willy Kufalt

Zdá se, že v různých akčních či dobrodružných filmech Američané a Briti rádi obsazovali do vedlejších rolí španělské nebo mexické herce. Pedro Armendárize neznám a dost mne překvapil jeho náhle tragický osud po natočení tohoto snímku, o kterém jsem si teď přečetl, ale byl z celého filmu pro mne asi nezajímavějším protagonistou. Zejména ve chvílích, kdy Bond se svým trochu exotickým přítelem Kerimem zažívají během špionážních akcí zajímavá dobrodružství, mne ten film hodně bavil. Scény z vlaku mají v sobě ohromný spád a pěkné vyvrcholení s další povedenou vedlejší postavičkou, trochu praštěného záporáka Granta. Connery mne bohužel nijak neohromil, jedině jsem se pobavil u jeho občasného hláškování, hlavně po legendární bitce s Grantem ve vlaku. V jistých chvílích jsem si ale řekl: škoda, že tohle je film s Jamesem Bondem, resp. tedy že hlavní postava se stává pro všechny tím velkým legendickým hrdinou a tvůrci mají povinnost ukázat ho jako nesmrtelného borce, který dokáže zvítězit i v nepravděpodobných situacích. Dramatičtější příběh o špionovi z dob studené války, bez předem očekávatelného výsledku, by se mi líbil víc. Což o to, jako oddechovka u kultovního filmu 60. let to bylo docela fajn a na zatím jedinu oficiální "bondovku", na kterou jsem se podíval, budu moci vzpomínat i v dobrém. 60% ()

Vitason

Ruku na rozkrok... teda na srdce. Srdečné pozdravy z Ruska nikdy nepatřily mezi mé nejoblíbenější bondovky a ani pořádně nevím proč. Příběh, kdy každý chvilku tahá pilku, je celkem správně zamotaný, ale asi mi vadilo to, že tahle bondovka je trošku komornější. Pořád se jen někam cestuje. Bitka na člunech je vyřízena jedním ale za to mohutným výbuchem a tak tu zbývá jen super souboj s vrtulníkem, trochu nepřehledná bitka ve vlaku a přestřelka s cikány, kterou Bond proplouvá úplně stejně jako tou podvodní v Thunderballovi, protože pořád mlátí jen lidi, kteří o něm ani nevědí:-) Přesto na mě mají Srdečné pozdravy z Ruska neskutečně silnou páku a to pro mě jednu z nejhezčích Bond girl vůbec (A s tou mašličkou-mňami). Takže i díky ní poctivé 4* P.S. Být v Karlíně takovéhle cikánky, tak by se tam člověk v noci možná i přestal bát:-D ()

dopitak

Děj druhého "Bonda" mi připadal dost rozkouskovaný, a rozhodně mě jako celek nezaujal tolik, jako Dr. No. Sean asi nejsvůdnější filmový milovník všech dob, elegán každým coulem, Daniele Bianchi jsem ale dlouho přicházel na chuť a padouši až na vyběleného Shawa nic moc. ()

SeBig

Akcí je to na stejné úrovni asi jako předchozí díl Dr. No. Tady mě více zaujaly záporáci, ale přišlo mi že všechna akce byla narvaná do posledních 10 minut fillmu. I tak se mi to ale dost líbilo. ,,jdou ty hodiny opravdu správně?" ()

Chrustyn

Staré Bondovky mi nikdy moc neseděly ale tato je opravdu velmi slabá a nějakou akci si zde užijete až na samotném konci. Hold dříve byly snímky o agentovi 007 o něčem úplně jiném a pro mě je tak Bond NO. 1 Pierce Brosnan. ()

classic

Vrátil som sa k špionážnemu filmu, ktorý som naposledy zhliadol pred cca. 7. rokmi, keď som ešte Jamesa Bonda vnímal iba, ako spotrebný tovar, t.j. pozrel som si Srdečné pozdravy z Ruska, ale viac som ich neriešil. Čo je dnes, nebolo vtedy, a tak za ten čas som si vycibril svoj špeciálny vzťah k jeho svetu, s tým, že môj postoj k hodnoteniu filmového diela sa príliš nezmenil. _ Z Dr. No prišli : režisér Young, d.p. Moore, ale najmä strihač Peter Hunt, ktorý s fantastickou ľahkosťou spája a umiesťňuje všetky zábery, čo v konečnom dôsledku vytvára atraktívny pohľad pre p. diváka. A tento troj-lístok (lepšie povedané : „Traja mušketieri” , keď štvrtý nebol nik iný, ako d'Artagnan, že nie je ťažké uhádnuť, o koho sa jedná ?) sa zase prekonávajú vo všetkých smeroch filmového umenia. Našťastie sa vracia i pohodový Sean Connery, ktorý si našťastie nerozmyslel svoju ďalšiu účasť v úspešnej bondovke. Vyznie to asi, ako hotový paradox, ale jeho výkon mi vadil viac, než predtým. Nemyslím to vôbec z fyzickej perspektívy, kde má opäť interesantnú kondičku, ako skôr z tej psychologickej roviny, do ktorej úplne skĺzol, až sa stáva - akýsi strašne naivný, zaslepený, že ani poriadne nevníma, čo všetko sa okolo neho vlastne deje... ? Po celý čas ho sleduje vkusne vycvičený zabiják - „first class” , Donald Grant, ktorého si James nikdy nevšimne, že už to hranie mačky s myšou bolo neúnosné, čiže v kupé vlaku Orient Expresu si to potom neskôr aj poriadne vytmavili v úžasnej sekvencii, ktorá už navždy vstúpila do dejín ! Ďalšieho zlosyna zo Spectre - E.S.Blofelda som pre zmenu ani poriadne nevidel, iba počul jeho zlovestný hlas, ktorý túžil po krvi Jamesa Bonda, a tak vymýšľa plán. Nastrčená figúrka Tatiana Romanova (Bond-girl) sa už o všetko postará, a pritom vôbec netuší, že hrá dvojitú-hru. Sprostredkuje krádež LEKTORu (tento šifrovací prístroj funguje na báze slávnej Enigmy) zo sovietskeho veľvyslanectva v Istanbule, kde im bude asistovať exceletná postava, bonviván - Kerim Bej... Nasleduje útek v spomínanom luxusnom vlaku, a to ešte nie je všetko, aké ďalšie nástrahy číhajú na našich obľúbených hrdinov do konca tejto svižnej bondovky. _ Daniela Bianchi, Pedro Armendáriz a Bob Shaw sú majstrovskí ! Je to výborné, ale ešte nie vynikajúce, teda James Bond Movies. ()

Arsenal83

Sean Connery bol asi ten najechtovejší Bond a hoci sú to tie najstaršie filmy, majú tú pravú atmosféru aj bez digitalizácie a prehnaných trikov. A plus fešné Bond girls. Mne sa ako nie veľkému fanúšikovi akčňákov tento formát vždy pozdával. V podstate zlý Bond film neexistuje. ()

Yardak

Titulní song: Matt Monro - From Russia With Love, hudba a slova: Lionel Bart. Film roku 1963 a naprosto výborná knižní předloha - doporučuji! ()

mcb

Bondovka jako od Hitchcocka. Oproti Dr. No přibylo víc akce, hlášek i svižnějších dialogů. Chvíli jsem měl opravdu pocit, že sleduji Na sever severozápadní linkou. Což je v bondovském světě jednoznačné plus. ()

Nový Bond bude mít nejdelší prolog

Nový Bond bude mít nejdelší prolog

24.02.2020

Jedna z dlouhotrvajících tradic bondovské série jsou jejich otevírací sekvence, resp. prology. První takové intro se objevilo v Srdečných pozdravech z Ruska z roku 1963 a od té doby doprovázelo každý… (viac)